Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Anna Franková
16.05.
sex a sprosté vtipy

Rozluštili další část deníku Anny Frankové. Byla plná sprosťáren

Po letech snažení se podařilo expertům z muzea Dům Anny Frankové rozluštit text na dvou stránkách z dívčina deníku, které byly přelepeny hnědým papírem. Zapsala si na něj několik sprostých vtipů a úvahu o sexuální výchově a prostituci.

Milly Tuomey
01.12.
Chudák holčička

Dívce (11) se nelíbilo, jak vypadá. Dohnalo ji to ke strašnému činu

Jedenáctiletá dívenka si sáhla na život, protože se jí nelíbilo, jak vypadá. Ani rodiče ji nedokázali od sebevraždy odradit, přestože o jejím plánu věděli. Milly se svěřila také na Instagramu, ani to ji ale nezachránilo.

John Lennon s manželkou
aktualizováno 20.11.
zvrat v případu

Policisté našli ukradené deníky Johna Lennona! A zatkli muže (58)

Berlínské policii se podařilo najít ukradené věci patřící slavnému frontmanovi kapely Beatles Johnu Lennonovi. Mezi odcizenými předměty byly i zpěvákovy deníky, které zmizely v roce 2006. V souvislosti s vyšetřováním zadrželi strážci zákona 58letého muže.

Prásk.tv píše:

Nalezený poválečný deníček - 4
čtěte o tématu deník na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Co dát dětem na svačinku? Bezlepkové křupky!

Doba dovolených a výletů se blíží a my pro vás máme tip, co dát dětem ke svačince nebo na mlsání. A pokud vás čeká delší cestování objevte s námi svět pana Křupky, který má pro vaše děti spoustu her a zábavy.

Znásilnění - 1
05.09.
Černé na bílém

Žena našla dceřin deník a zhrozila se! Dívka popsala brutální zážitek

Neuvěřitelný případ musel řešit soud v americkém Michiganu. Osmnáctiletý mladík znásilnil dvanáctiletou dívku, ta ale o všem mlčela. Nechutný čin prozradil až její deníček, který našli rodiče.

Kdo byl Jack rozparovač? Nové důkazy ukazují na obchodníka Jamese Maybricka
12.08.
Zásadní deník

Záhada rozluštěna! Víme, kdo byl Jack rozparovač, tvrdí experti

Už 130 let celý svět řeší, kdo byl brutální vrah prostitutek známý jako Jack Rozparovač. Teorií se za tu dobu vyrojilo obrovské množství, nyní to ovšem vypadá, že se sadistického mordýře podařilo odmaskovat.

K. H. Mácha
11.05.

VÍKEND: Sto čtyřicet let se kolem toho dělaly tajnosti

Sto čtyřicet let byl spisovatel Karel Hynek Mácha spojován s láskou spíše platonickou a zmínky o jeho lechtivém deníku se raději rychle přecházely.

Václav Havel
aktualizováno 21.06.
Havlovy zápisky z vězení

UNIKÁTNÍ OBJEV: Pozůstalost ukrývala deník Václava Havla

Hotový poklad objevil David Dušek v pozůstalosti svého dědečka známého spisovatele a překladatele Zdeňka Urbánka. Ošuntělý diář s logem Mototechny ukrýval unikátní zápisy bývalého prezidenta Václava Havla z pětiměsíčního pobytu ve vyšetřovací vazbě v ruzyňské věznici, kde exprezident skončil po podpisu Charty 77.

Gerry Largay
aktualizováno 27.05.
osudná tůra

Ztracená turistka umírala v lese 26 dní. Psala si o tom deník!

Po dlouhých dvou letech nalezli správci parku tělo pohřešované turistky Geraldine Largayové (66), která se ztratila na Apalačské stezce. Ta celých 26 dní bloudila v lesích národního parku a sháněla pomocí sms zpráv pomoc, v Apalačském pohoří ale nenarazila na signál. Vědoma si svého osudu zanechala zprávu pro toho, kdo ji najde. Obsah jejího deníku byl nyní zveřejněn.

Vražda v Teplicích
09.03.
Děsivé podrobnosti

Šok! Daniel z Teplic chtěl zabít další dívky! Zapsal to do deníku!

Čtrnáctiletý Daniel, který v půlce února v Teplicích brutálně zavraždil o rok mladší Elišku, měl v plánu vraždy dalších dívek! Policisté to zjistili, když si přečetli chlapcův deník.

Boje za svobodu slova v Turecku
aktualizováno 05.03.
galerie boj o svobodu

Turecko umlčelo deník opozice! Na demonstranty vzali slzný plyn

Turecké úřady v pátek převzaly kontrolu nad hlavním opozičním deníkem Zaman, který je spojován s ideovým rivalem prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana. Před sídlo redakce v Istanbulu napochodovaly stovky demonstrantů. "Svobodný tisk nemůže být umlčen," skandovali. Policisté je rozehnali slzných plynem a vodními děly, informovala agentura Reuters.