Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Důchodci v městské dopravě
aktualizováno 23.04.
Pro seniory a studenty

Sleva na jízdné se odkládá! Vláda řekla, od kdy začne platit

Slevy na jízdném budou zavedeny až od 1. září, a ne v původně plánovaném termínu 10. června. Za odkladem je žádost krajů, které upozornily, že dřívějšímu zavedení slev brání technické problémy. Na tiskové konferenci po jednání vlády to řekl premiér v demisi Andrej Babiš (ANO).

Jízdné - Dopravní podnik hl. m. Prahy
08.04.
velké ztráty

Vláda slibuje slevy na jízdné, peníze ale vezme hlavně učitelům!

Vláda v demisi přišla se slevou z jízdného pro seniory, děti, žáky a studenty. Začít platit by měla od 10. června. Zlevněné jízdné vyjde stát na několik miliard, vláda chce peníze získat od všech ostatních ministerstev, škrtat se tak bude prakticky všude. O největší částky přišlo školství a vzdělávání a také ministerstvo práce a sociálních věcí.

Vlak na nádraží - ilustrační
aktualizováno 29.03.
sleva pro seniory a studenty

Dobrá zpráva: Levnější jízdné má být ve všech vlacích Českých drah

Zlevněné jízdné pro studenty a seniory bude platit ve všech vlacích Českých drah. Rozhodnutí vlády sice umožňuje z chystaných slev některé spoje vyjmout, Dráhy to ale naplánují. Dopravce chce spíš posílit nejvíce vytížené spoje záložními vozy. Slevy mají začít platit od 10. června s novým jízdním řádem.

Prásk.tv píše:

Kez Richards - 2
čtěte o tématu sleva na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Bydlení se prodraží. Nečekejte, až se sazby ještě zvýší

Vlastní střecha nad hlavou se stává dražší a dražší.

Důchodci a cestování vlakem
aktualizováno 27.03.
Už brzy

Za jízdné ušetří senioři i studenti! Vláda řekla, kdy začne sleva platit

Studenti a senioři ušetří za vlaky a autobusy, rozhodla dnes vláda. Na twitteru to uvedl premiér v demisi Andrej Babiš (ANO). Zlevněné jízdné vyjde stát od příštího roku na 5,83 miliardy korun ročně. Vláda také podpořila návrh ČSSD na zavedení obecného referenda, naopak odložila debatu o odkladu reformy financování škol.

Boj o zboží v jihlavském Kauflandu
aktualizováno 19.02.
akce v kauflandu

VIDEO: Češi se prali o další zboží v akci. Tentokrát šlo o bonboniéru

Již několikrát se potvrdilo, že je zřejmě úplně jedno, co obchodní řetězce zlevní. Jakmile lidé vidí zboží ve slevě, neváhají se o něj poprat, i když by si ho normálně vůbec nekoupili. Několikrát se lidé například neváhali přetahovat o máslo během tzv. máslové krize na podzim loňského roku. Minulý týden to byla kachna, tento týden jde o bonboniéru.

Boj o kachny
18.02.
AKCE V KAUFLANDU

Kachnu zlevnili o 60 procent. V Olomouci se o ni lidé prali! VIDEO

Do pořádné strkanice se ve čtvrtek ráno dostali zákazníci olomouckého Kauflandu, kterým se zachtělo zlevněné kachny. Kdo neměl ostré lokty, ten odešel s prázdnou.

Nutella v akci
26.01.
jako s máslem

Obchody zlevnily Nutellu o 70 %. Lidé se rvali jako zvířata! VIDEO

Lidé se v supermarketech neperou jenom o máslo, ale už také o Nutellu. Ačkoliv Francie žádnou nutellovou krizí netrpí, o oblíbenou kakaovou pochoutku se lidé doslova prali poté, co ji supermarkety zlevnily o 70 %. Sami Francouzi popisují dění v obchodech na nutellové "orgie".

Venčení psa
aktualizováno 15.01.
Místní poplatky

Slevy na poplatky za psy: Dnes byla poslední šance na slevu

Důchodci, nemajetní lidé, nebo třeba matky samoživitelky, kteří jsou osvobozeni od místních poplatků, se museli do dnešního dne přihlásit na obecním úřadě.

Slevy. Ilustrační foto
27.12.
Nenechte se napálit

Aby sleva opravdu byla slevou: Na tohle si dejte pozor, radí experti

Vánoce jsou sice za námi, to ale rozhodně neznamená, že by nákupní šílenství skončilo. Jednak spousta lidí našla mezi dárky obálky s penězi a navíc začaly povánoční výprodeje, ve kterých obchodníci slibují až osmdesátiprocentní slevy. Ale není všechno zlato, co se třpytí.

Výprodej - ilustrační foto
aktualizováno 27.12.
Nákupní horečka

Povánoční slevy startují! Někde zlevňují zboží až o 80 procent

Řada Čechů najde každý rok pod vánočním stromečkem peníze, většinou v obálce. A i když by asi bylo nejlepší bankovkami zalepit díry v rodinném rozpočtu, je tu velké lákadlo v podobě povánočních výprodejů.