Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Výprodej - ilustrační foto
29.06.
výsledky čoi

Obchody při slevách šidí o stovky korun! Které dopadly nejhůř?

Pokud si rádi zanakupujete ve slevách, měli byste si dát pozor, jestli skutečně zaplatíte tolik, kolik prodejce avizuje. Téměř polovina kontrolovaných obchodníků totiž podle České obchodní inspekce zákazníky šidila. Někdy i o víc než stovku.

Jídlo v poslanecké sněmovně
aktualizováno 06.06.
zlevnění

Konec spekulací! Valachová ukázala jídelní lístek ze Sněmovny

Poslanci si pár měsíců po zdražení jídel ve sněmovních restauracích odhlasovali jejich opětovné zlevnění. Má jít o reakci na zdražení surovin. Kateřina Valachová, aby ukončila spekulace o cenách jídel, vyrazila do jedné z nich a nabídku vyfotila.

Kaufland, ilustrační
aktualizováno 05.06.
Stížnost k ÚOHS

Mléko za korunu? Ministerstvo chce za akci Kauflandu trest

Ministerstvo zemědělství chce podat antimonopolnímu úřadu podnět kvůli slevovým akcím v obchodních řetězcích. Resort si chce stěžovat na prodej mléka za jednu korunu, jak tomu bylo v Kauflandu. Podle firmy jde o běžnou praxi.

Prásk.tv píše:

Kez Richards - 2
čtěte o tématu sleva na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Sezóna alergií v plném proudu - co dělat, aby vám bylo lépe?

Léto je pro někoho krásné období, kdy vše kvete, avšak pro řadu jiných nepříjemné období plné smrkání, slzení, kýchání a dalších nepříjemných projevů alergií. V dnešním článku si povíme něco o tom, jak si můžete letní sezónu užít naplno, i pokud patříte k té druhé skupině.

Kontrola jízdenek ve vlaku
30.04.
kontroverzní návrh

Vláda s návrhem na levnější jízdné nesouhlasí, rozhodnou poslanci

Vláda v demisi nesouhlasí s návrhem Starostů a nezávislých (STAN) na snížení daně z přidané hodnoty u jízdenek na vlaky a autobusy z 15 na deset procent. Informoval o tom v pondělí tiskový odbor kabinetu. O návrhu zákona bez ohledu na odmítavé stanovisko vlády Andreje Babiše (ANO) rozhodnou poslanci.

Důchodci v městské dopravě
aktualizováno 23.04.
Pro seniory a studenty

Sleva na jízdné se odkládá! Vláda řekla, od kdy začne platit

Slevy na jízdném budou zavedeny až od 1. září, a ne v původně plánovaném termínu 10. června. Za odkladem je žádost krajů, které upozornily, že dřívějšímu zavedení slev brání technické problémy. Na tiskové konferenci po jednání vlády to řekl premiér v demisi Andrej Babiš (ANO).

Jízdné - Dopravní podnik hl. m. Prahy
08.04.
velké ztráty

Vláda slibuje slevy na jízdné, peníze ale vezme hlavně učitelům!

Vláda v demisi přišla se slevou z jízdného pro seniory, děti, žáky a studenty. Začít platit by měla od 10. června. Zlevněné jízdné vyjde stát na několik miliard, vláda chce peníze získat od všech ostatních ministerstev, škrtat se tak bude prakticky všude. O největší částky přišlo školství a vzdělávání a také ministerstvo práce a sociálních věcí.

Vlak na nádraží - ilustrační
aktualizováno 29.03.
sleva pro seniory a studenty

Dobrá zpráva: Levnější jízdné má být ve všech vlacích Českých drah

Zlevněné jízdné pro studenty a seniory bude platit ve všech vlacích Českých drah. Rozhodnutí vlády sice umožňuje z chystaných slev některé spoje vyjmout, Dráhy to ale naplánují. Dopravce chce spíš posílit nejvíce vytížené spoje záložními vozy. Slevy mají začít platit od 10. června s novým jízdním řádem.

Důchodci a cestování vlakem
aktualizováno 27.03.
Už brzy

Za jízdné ušetří senioři i studenti! Vláda řekla, kdy začne sleva platit

Studenti a senioři ušetří za vlaky a autobusy, rozhodla dnes vláda. Na twitteru to uvedl premiér v demisi Andrej Babiš (ANO). Zlevněné jízdné vyjde stát od příštího roku na 5,83 miliardy korun ročně. Vláda také podpořila návrh ČSSD na zavedení obecného referenda, naopak odložila debatu o odkladu reformy financování škol.

Boj o zboží v jihlavském Kauflandu
aktualizováno 19.02.
akce v kauflandu

VIDEO: Češi se prali o další zboží v akci. Tentokrát šlo o bonboniéru

Již několikrát se potvrdilo, že je zřejmě úplně jedno, co obchodní řetězce zlevní. Jakmile lidé vidí zboží ve slevě, neváhají se o něj poprat, i když by si ho normálně vůbec nekoupili. Několikrát se lidé například neváhali přetahovat o máslo během tzv. máslové krize na podzim loňského roku. Minulý týden to byla kachna, tento týden jde o bonboniéru.

Boj o kachny
18.02.
AKCE V KAUFLANDU

Kachnu zlevnili o 60 procent. V Olomouci se o ni lidé prali! VIDEO

Do pořádné strkanice se ve čtvrtek ráno dostali zákazníci olomouckého Kauflandu, kterým se zachtělo zlevněné kachny. Kdo neměl ostré lokty, ten odešel s prázdnou.