Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Nova Cup
16.09.
skvělá akce

NOVA CUP: Tři stovky cyklistů a krásný dárek pro postiženou dívku

Na poslední závod Nova Cupu v Mikulově přijelo asi tři sta cyklistů. Odstartoval je zpěvák Jan Maxián, kterého znáte z pořadu Tvoje tvář má známý hlas. Nadace Nova pak předala speciální vozík postižené holčičce, aby si mohla s rodiči a bráškou užívat výlety.

Motorkáři
aktualizováno 06.09.
Ilegální závody?

Nebezpečná dráha: V jedné zatáčce vyletěli naráz tři motorkáři

V úterní podvečer na oblíbeném úseku motorkářů u Dubé na Českolipsku havarovaly v jednom místě hned tři motorky. Na místě zůstali dva zranění, které museli ošetřit záchranáři.

Barum Rallye - shořelé auto - 2
27.08.
Barum rallye

Jedno auto pohltily plameny, další skončilo na střeše v potoce

Hned třikrát zaměstnala v sobotu zlínské hasiče tradiční Barum rallye. V nočních hodinách narazilo do stromu auto se čtyřmi mladíky, kteří si chtěli projet trasu rychlostní zkoušky. Během té pak v sobotu jedno auto skončilo na střeše v potoce a další zcela shořelo.

Prásk.tv píše:

Motorky
čtěte o tématu závody na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Bez lesů není života

Lesy jsou naším přirozeným prostředím. Jak pole, tak města přišla později. Jakákoli „znásilněná“ krajina je člověku jako živočišnému druhu svým způsobem cizí. Proto se do lesů vracíme, proto je milujeme. Nacházíme v nich život, sebe sama. Nabíráme dech, revitalizujeme tělo a duši. Les je naše ARO, posilovna, prameniště živé vody.

Bezpečnostní opatření před VC ČR
aktualizováno 05.08.
Velká cena ČR

Přísná bezpečnostní opatření v Brně! Policie prohledává i tribuny

Stovky policistů v ulicích Brna, hlídky na každém kroku a to hlavně v okolí Masarykova okruhu. Víkendovou Velkou cenu silničních motocyklů provázejí tradičně přísná bezpečnostní opatření. Policisté každý den ráno pečlivě prohledávají tribuny a v kempech jim pomáhají dokonce psi cvičení na hledání výbušnin.

Smrt při triatlonu - 1
aktualizováno 05.06.
neštěstí na Jihlavsku

Tragédie při triatlonu: Závodník během plavání omdlel, utopil se!

Během víkendových amatérských triatlonových závodů na Jihlavsku zemřel závodník. Při jedné z disciplín (plavání) zkolaboval a ani přes okamžitou pomoc záchranářů se ho nepodařilo zachránit.

Jaderná hrozba - Ilustrační foto
03.10.
zrušení dohody

Jaderná hrozba: USA nedrží dohodu o zbraních, zuří Rusko

Ruský prezident Vladimír Putin v pondělí podepsal výnos, kterým ruší dohodu se Spojenými státy o likvidaci nukleárních hlavic. Rozhodnutí bylo vysvětleno "nepřátelskými akcemi USA" vůči Rusku. Napjatá situace se tak vrací do podobného stavu, který panoval před podepsáním dohody.

Lopeník - rallye
aktualizováno 25.08.
Kdo za neštěstí může?

Smrt dívek na rallye v Lopeníku: Kauza se vrací na začátek!

Tragická nehoda, při které u Lopeníku na východě Moravy zemřely v listopadu roku 2012 čtyři mladé dívky, není stále uzavřena. Ministr Pelikán podal stížnost na verdikt brněnského krajského soudu, který zrušil podmíněný trest pro traťového komisaře Petra Pláška. Stížností na porušení zákona se tak bude zabývat Nejvyšší soud.

Závodní dráha
19.04.

VÍKEND: Auta na dílkové ovládání

Jeden z respondentů z reportáže zvládne s kamarádem vyměnit všechny čtyři kola za dvacet sekund. To je úctyhodný výkon. A to i když nejde o opravdové auto, ale o kola RC modelu.

Traťový komisař Rallye Lopeník Petr Plášek u soudu
05.02.
nehoda při rallye

Za smrt dívek v Lopeníku padla podmínka traťovému komisaři

Okresní soud v Uherském Hradišti dnes uložil třiadvacetiletému traťovému komisaři Petru Pláškovi 18 měsíců vězení podmíněně odložených na 18 měsíců za pochybení při rallye v Lopeníku, které stálo život čtyři dívky. Senát mladíka proto, že nevykázal dívky z míst poblíž trati, uznal vinným z usmrcení z nedbalosti a těžké újmy na zdraví také z nedbalosti. Plášek, jemuž hrozilo až šest let za mřížemi, vinu odmítá.

Nehoda motorky
13.07.
Nehoda při závodu

Neštěstí při motocyklových závodech v Ostravě: Zemřel jezdec, další jsou zraněni

Při motocyklových závodech Okruh Františka Bartoše v Ostravě - Radvanicích dnes zemřel jeden závodník a další čtyři byli zraněni, z toho jeden těžce. K hromadné nehodě motocyklů došlo po 14:00. ČTK to sdělila ostravská policejní mluvčí Gabriela Holčáková.