Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Záchranná operace v Brazílii po protržení přehrady
aktualizováno 02.02.
Protržená přehrada

Počet obětí v Brazílii stoupl na 110! Další stovky lidí se pohřešují

Po protržení přehrady v brazilské oblasti Brumadinho záchranáři stále nacházejí v bahně oběti. Úřady už potvrdily, že jich je 110. Dalších 238 lidí se pohřešuje. Tragédii podle odborníků způsobily špatné předpisy a zákony. Stát všechny ujistil, že se už na zlepšení bezpečnosti přehrad pracuje.

Horník při práci v dole Ilustrační snímek
aktualizováno 01.02.
Zemřelo 13 havířů

Výbuch v dole na Stonavě: Lidé poslali rodinám horníků 7 milionů

Rodiny horníků, kteří zemřeli při důlním neštěstí 20. prosince 2018 na Dole ČSM-Sever ve Stonavě, si rozdělí mezi sebe skoro sedm miliónů korun. Veřejnou sbírku vyhlásila OKD den po tragédii, tedy 21. prosince, a lidé měli možnost na účet přispívat až do konce ledna.

Řeka bahna z protržené přehrady v Brazílii
aktualizováno 30.01.
Protržená přehrada

Neštěstí v Brazílii si vyžádalo už 80 obětí! Policie zatkla první viníky

Počet obětí po pátečním protržení odpadní nádrže v dole na jihu Brazílie vzrostl. Neštěstí si už vyžádalo více než 80 mrtvých. Záchranáři se ale obávají, že tento počet není konečný. Brazilská veřejnost je nehodou pobouřená a volá po spravedlnosti.

Prásk.tv píše:

Děsivé zvuky v dole
čtěte o tématu důl na Prásk.tv
Obchodní sdělení

ZNÁME VÝHERCE SOUTĚŽE o balíček pro děti od pana Křupky!

Kukuřičné křupky bez soli pro kojence a spoustu ovocných křupek pro děti a dospělé Vám přináší pan Křupka a jeho kamarádi.

Horník
aktualizováno 29.01.
Neštěstí u sousedů

Po důlním otřesu v Polsku zmizelo 14 horníků. Většinu už zachránili 

V úterý odpoledne zasáhl polské území poblíž Lubinu důlní otřes tak silný, že ho pocítili i lidé v České republice. Sedm horníků po otřesu skončilo v nemocnici, dalších víc než deset záchranáři hledali.

Horník při práci v dole Ilustrační snímek
28.01.

VIDEO: Silný důlní otřes vyděsil Karvinsko

Záchvěvy země se objevily v místě poznamenaném důlní těžbou. Zatím ale nebylo potvrzeno, zda měl otřes nějaké následky v důlních pracovištích, ani to, jestli šlo o úmyslně vyvolaný záchvěv v rámci protiotřesových opatření, která se provádějí v době, kdy je v dolech minimum zaměstnanců.

Záchranná operace v Brazílii po protržení přehrady
27.01.
protržená přehrada

Počet mrtvých v Brazílii stále roste! Pátrání však museli přerušit

Brazilští záchranáři po protržení odpadní nádrže dolu na železnou rudu našli již 40 mrtvých. Oznámil to hasičský sbor státu Minas Gerais, kde k neštěstí došlo. Stovky lidí se ale stále pohřešují. Hasiči však museli pátrání přerušit kvůli riziku dalšího protržení.

Horník při práci v dole Ilustrační snímek
16.01.

VIDEO: Zásah v podzemí dolu ČSM Sever ve Stonavě stále pokračuje

Do prostorů Dolu ČSM Sever ve Stonavě na Karvinsku se od výbuchu stále nikdo nedostal. Prostor je uzavřený speciálními hrázemi. Zatím není prokázáno, že v dole přestalo hořet.

Afghánci dolují zlatou rudu
aktualizováno 06.01.
sesuv půdy

Neštěstí v dole na zlato, při sesuvu zemřelo 30 afghánských horníků

Nejméně 30 horníků dnes zahynulo při sesuvu půdy v nelegálním dole na zlato v provincii Badachšán na severu Afghánistánu. Při neštěstí bylo dalších sedm horníků zraněno, upřesnil provinční policejní mluvčí Sanaulláh Ruhání podle agentury Reuters. Jeho první informace přitom uváděla 20 zraněných.

Důl ČSM v Karviné
03.01.
zahájení vyšetřování

Po výbuchu v dole stále hoří. Za barikádou už se zase těží

Ani po více než dvou týdnech se záchranáři nedostali na místo výbuchu metanu v dole ČSM ve Stonavě na Karvinsku. V místě tragédie totiž stále hoří, přesto Báňský úřad zahájil vyšetřování příčin exploze. Oblast, kde po výbuchu začalo hořet, byla zahrazena a v ostatních částech dolu už zase probíhá těžba.

Horník při práci v dole Ilustrační snímek
aktualizováno 27.12.
Neštěstí v dole

Pro rodiny mrtvých horníků už lidé vybrali 3,5 milionu. A posílají další

Rodinám po třinácti hornících, kteří přišli o život minulý čtvrtek po výbuchu metanu v Dole ČSM ve Stonavě na Karvinsku, lidé poslali už více než 3,5 milionu korun. Ještě ve středu bylo na účtech zhruba 740 tisíc korun.