Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Ilustrační foto
27.07.
Důl ČSM na Karvinsku

Tragédie v dole OKD. Horník na směně zkolaboval a zemřel

Ve čtvrtek vpodvečer zemřel v dole společnosti OKD na Karvinsku polský horník. Muži se během směny udělalo špatně. Když se k němu dostali záchranáři, bylo už pozdě a havíř zemřel. Lékař nenašel žádné známky vnějšího zranění.

Záchrana v dole na Karvinsku
aktualizováno 20.07.
Záchrana z podzemí

Důlní otřes u Karviné vážně zranil horníka, skončil zavalený!

Dramatická záchranná akce se vve čtvrtek odehrála v černouhelném dole na Karvinsku. Po důlním otřesu tam zůstal zavalený zraněný šestačtyřicetiletý horník. Na povrch ho museli dostat báňští záchranáři.

Důl Jeroným ze 14. století
14.06.
Netradiční výlet

Důl ze 14. století inspektora TV NOVA uchvátil, dostal zlato!

Památkový inspektor Televize Nova si dnes vybral velmi netradiční cíl. Zavede vás do unikátního prostředí cínového dolu ze čtrnáctého století. Důl Jeroným leží blízko Podstrání na Sokolovsku a zpřístupněn byl v roce 2013.

Prásk.tv píše:

Děsivé zvuky v dole
čtěte o tématu důl na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Sportovní výkony bez bolesti a umazaných rukou – Voltaren Emulgel s inovativním aplikátorem

Bezbolestná rekonvalescence zní skoro jako utopie. Zraněné místo vysílá do mozku signály, že není něco v pořádku. Jakmile ale ošetříte poranění, můžete si hned také ulevit od bolesti.

Zával v polském dole
aktualizováno 13.05.
záchranná operace

Dva pohřešované horníky našli v Polsku mrtvé, důl zaplavila voda!

Záchranáři objevili těla dvou ze tří pohřešovaných horníků, které před týdnem uvěznily otřesy v polském dole Zofiówka nedaleko českých hranic. Po posledním zavaleném muži se nadále pátrá. Šance, že ho ze země vytáhnou živého, je však minimální. Zavalená část dolu je totiž pod vodou.

Zával v polském dole
07.05.
záchranná operace

Polští záchranáři našli další tělo, v zavaleném dole jsou stále tři lidé

Sobotní silný otřes v polském uhelném dole nedaleko českých hranic si vyžádal nejméně dva životy horníků. Záchranářům se stále nedaří najít další tři horníky, kteří jsou uvězněni 900 metrů pod zemí.

Zával v polském dole
06.05.
Zával v dole

V polském dole jsou uvězněni čtyři horníci, další muž zemřel

Od soboty se důlní záchranáři snaží proniknout ke čtveřici horníků, které odřízl zával v polském dole Zofiówka u města Jastrzembie-Zdrój, které leží nedaleko českých hranic. Jednoho z horníků, kteří v dole pracovali, už záchranáři našli mrtvého. Další dva muže se podařilo zachránit.

Památkový inspektor - důl Michal
aktualizováno 03.05.
Památkový inspektor

Poznejte těžký život havířů. Inspektor navštívil důl Michal

Pokud plánujete víkendový výlet, máme pro vás jeden tip. Památkový inspektor TV Nova se v Ostravě vydal do bývalého dolu Michal.

Ředitelství OKD
15.02.
omezení těžby

Stát do půl roku převezme OKD. Do pěti let zavřou všechny doly

Nejpozději do poloviny letošního roku převezme stát OKD. Pak může začít postupný útlum těžby, který minulý týden potvrdil Vrchní soud v Olomouci. Všechny doly by se měly uzavřít do roku 2023.

Kombajn na ražení štoly
14.02.
superstroj

Češi sestrojili unikát! Podzemní kombajn bude razit štoly v Rusku

Inženýři z Ratíškovic na Hodonínsku sestrojili republikový unikát. Podařilo se jim vyrobit největší podzemní kombajn. Kolos váží přes sto tun a bude pracovat v dole při těžbě soli.

Horník
29.01.
nehoda při přepravě

Tragédie v dole na Karvinsku. Zemřel 52letý horník

V noci na pondělí zemřel v Dole ČSA dvaapadesátiletý polský horník. K neštěstí došlo během přepravy zaměstnanců, horník pracoval v dole jako pomocník lokomotiváře. O tragédii informovala společnost OKD, která důl provozuje.