Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Smutný pes
aktualizováno 20.06.
Týrání zvířat

Naštvaná žena z Opavy vyhodila svého psa z okna šestého patra

Devětadvacetiletá ženy z Opavy je podezřelá z týrání zvířat. Z bytu, který se nachází v šestém patře, vyhodila z okna svého psa. Svůj čin ospravedlňovala tím, že byla velice naštvaná. Ubohé zvíře pád z šestého patra nepřežilo.

Pátrání po taxi
aktualizováno 03.05.
loupežné přepadení

Z útoku na taxikáře policie obvinila děti! Přiznaly se, použily nůž

Policie obvinila dva chlapce z loupežných přepadení v Opavě. Měli nožem zaútočit na tři taxikáře a jednoho se snažili dokonce pobodat, řidič se ale naštěstí ubránil. Oba se ke všemu přiznali a vyšetřováni jsou na svobodě.

Ples - ilustrační
aktualizováno 21.02.
výtržnictví

Na plesu v Opavě se strhla rvačka. Facky lítaly kvůli tombole

Vrcholem plesu v Opavě měla být o minulém víkendu tombola. Soutěž o hlavní ceny se ale zvrhla v pěstní souboj. Jednomu z účastníků se totiž nelíbilo, že si hlavní cenu vylosoval někdo jiný než on. Policie ho obvinila z výtržnictví.

Vyprošťování z kontejneru na elektroodpad
aktualizováno 25.01.
udusil se

Mladík (17) lezl do kontejneru pro elektroniku. Našli ho mrtvého

Tragickou událostí se zabývají opavští kriminalisté. Jen několik minut po půlnoci 24. ledna byli přivoláni k vyproštění osoby z kontejneru v Solné ulici v Opavě. Uvnitř našli mrtvého mladíka (17). Okolnosti jeho smrti se nadále vyšetřují.

Srážka auta s vlakem v Opavě - 3
19.11.
Těžká nehoda

Auto vjelo v Opavě pod rozjetý vlak, ženu museli hasiči vystříhat

Všechny složky Integrovaného záchranného systému zasahovaly v sobotu v podvečer v opavské části Předměstí. Auto, ve kterém cestovali jednapadesátiletá žena a o deset let starší muž, vjelo na přejezdu přímo pod kola přijíždějícího vlaku.

Letecká záchranná služba
aktualizováno 03.10.
těžké poranění

Na dědu spadla větev a rozsekla mu hlavu! Letěl pro něj vrtulník

Sedmdesátiletý muž utrpěl při práci v lese na Opavsku vážná poranění hlavy. Do nemocnice v Ostravě ho přepravil vrtulník.

Přerovská továrna Precheza
aktualizováno 22.09.
ohromné odškodné

Zrušení zajišťovacích příkazů pro FAU: Firma bude chtít až miliardu

Krajský soud v Ostravě dnes zrušil rozhodnutí celníků o zajišťovacích příkazech pro opavskou firmu FAU za zhruba 340 milionů korun. Celní úřad podle něj neměl důvod pro tak masivní zajištění. Tisková mluvčí Generálního ředitelství cel Martina Kaňková řekla ČTK, že celní správa se ke kauze vyjádří až v pondělí. Zástupkyně celníků u soudu ale uvedla, že správa pravděpodobně podá kasační stížnost. Finanční správa firmu FAU podezřívá z vědomého zapojení do karuselového podvodu.

Gabionová zeď se sesunula na silnici
20.09.
provoz omezen

Drama na obchvatu mezi Opavou a Ostravou! Zeď spadla na silnici

Na hlavním tahu mezi Ostravou a Opavou se sesunula opěrná zeď z takzvaných gabionů, tedy kamenů v klecích z pletiva. Sesuv naštěstí nikoho nezranil. Provoz na silnici je ale sveden do jednoho pruhu.

Auto s otevřeným oknem
aktualizováno 29.07.
Skandál v Opavě

Ředitel nám nařídil dávat pokuty za stažené okno, tvrdí strážník

Pokutovat řidiče, kteří nechají auto zaparkované se staženým oknem nám nařídil ředitel městské policie, tvrdí jeden z opavských strážníků, kteří si přál zachovat anonymitu. Jeho nadřízený popírá, že by taková praxe v Opavě byla.

Pes v autě
aktualizováno 29.07.
Zvláštní předpis

Řidič dostal pokutu za otevřené okýnko! "Co psi?" ptají se lidé

Pokutu za otevřené okénko v autě vyměřili strážníci řidiči v Opavě. Podle nich musí řidič, který se vzdálí od auta, zabránit jeho neoprávněnému užití. Na tom, jestli mají pravdu, se ale nemohou shodnout ani právníci. Někteří argumentují tím, že by pak nemohli řidiči nechat otevřené okénko, pokud je v autě pes a o kabrioletu ani nemluvě.