Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Matematika
01.10.
Matematická pohotovost

Nevíte si rady s trojčlenkou? Volejte Matematickou pohotovost!

Složité vzorce a náročné výpočty? S tím vším může pomoci Matematická pohotovost Slezské univerzity v Opavě. Na telefonu nebo mailem pomohou všem, které trápí složitosti matematiky.

Cyklistu u Opavy srazilo auto
aktualizováno 13.09.
Tragická nehoda

Cyklistu na čtyřproudé silnici srazilo auto, nehodu nepřežil

Z ranní projížďky se už nevrátí dvaasedmdesátiletý cyklista. Dnes po deváté hodině srazila řidička při výjezdu z Opavy na místní část Opava-Komárov muže na kole. Senior srážku nepřežil.

Muže na Opavsku pokousala liška
aktualizováno 23.08.
Zákeřná zvěř na Opavsku

Marek popíjel pivo, pokousala ho liška! Druhý útok během roku

Osmnáctiletý student Marek Groda z Opavska skončil v nemocnici poté, co jej na louce napadla a pokousala liška. Marek si přitom s kamarády jen vychutnával pivo. Liška mu ukradla i botu. Student skončil v nemocnici, kde mu lékaři dali sérum proti vzteklině. Ve stejné nemocnici přitom na jaře skončila i žena z Vítkovska, kterou také pokousala liška.

Obchodní sdělení

Dovolená v Dubaji na vlastní pěst nebo s cestovkou?

Hitem loňské zimní sezóny se jednoznačně staly Spojené arabské emiráty a letošní rok ničím nenapovídá, že by tomu mělo být jinak.

Matka s dítětem
18.08.
zachránili ji

V babyboxu našli právě narozenou holčičku. Byla zabalená v hadru

Čerstvě narozenou holčičku našli zdravotníci v babyboxu Slezské nemocnice v Opavě. I když byla mírně podchlazená, daří se jí podle lékařů dobře.

Márnice
14.08.
Horor v Opavě

Muž žil s mrtvou manželkou, vše prozradil silný zápach!

Nesnesitelný puch zburcoval minulý týden obyvatele domu v Mostní ulici v Opavě. Když nakonec ve středu přijeli na místo policisté, v bytě objevili mrtvolu starší ženy. Navíc ve značném stádiu rozkladu.

Smutný pes
aktualizováno 20.06.
Týrání zvířat

Naštvaná žena z Opavy vyhodila svého psa z okna šestého patra

Devětadvacetiletá ženy z Opavy je podezřelá z týrání zvířat. Z bytu, který se nachází v šestém patře, vyhodila z okna svého psa. Svůj čin ospravedlňovala tím, že byla velice naštvaná. Ubohé zvíře pád z šestého patra nepřežilo.

Pátrání po taxi
aktualizováno 03.05.
loupežné přepadení

Z útoku na taxikáře policie obvinila děti! Přiznaly se, použily nůž

Policie obvinila dva chlapce z loupežných přepadení v Opavě. Měli nožem zaútočit na tři taxikáře a jednoho se snažili dokonce pobodat, řidič se ale naštěstí ubránil. Oba se ke všemu přiznali a vyšetřováni jsou na svobodě.

Ples - ilustrační
aktualizováno 21.02.
výtržnictví

Na plesu v Opavě se strhla rvačka. Facky lítaly kvůli tombole

Vrcholem plesu v Opavě měla být o minulém víkendu tombola. Soutěž o hlavní ceny se ale zvrhla v pěstní souboj. Jednomu z účastníků se totiž nelíbilo, že si hlavní cenu vylosoval někdo jiný než on. Policie ho obvinila z výtržnictví.

Vyprošťování z kontejneru na elektroodpad
aktualizováno 25.01.
udusil se

Mladík (17) lezl do kontejneru pro elektroniku. Našli ho mrtvého

Tragickou událostí se zabývají opavští kriminalisté. Jen několik minut po půlnoci 24. ledna byli přivoláni k vyproštění osoby z kontejneru v Solné ulici v Opavě. Uvnitř našli mrtvého mladíka (17). Okolnosti jeho smrti se nadále vyšetřují.

Srážka auta s vlakem v Opavě - 3
19.11.
Těžká nehoda

Auto vjelo v Opavě pod rozjetý vlak, ženu museli hasiči vystříhat

Všechny složky Integrovaného záchranného systému zasahovaly v sobotu v podvečer v opavské části Předměstí. Auto, ve kterém cestovali jednapadesátiletá žena a o deset let starší muž, vjelo na přejezdu přímo pod kola přijíždějícího vlaku.