Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Mše za prezidenta Miloše Zemana a vlast
12.07.
Představení v Brně

Ježíš na pódiu znásilňoval muslimku. Žalobu podal i Duka!

Arcibiskup Dominik Duka podal žalobu na divadelní představení v Brně, které proslulo scénou znásilnění muslimky Ježíšem. Podle Duky výjev silně zasáhl do jeho vyznání. Informoval o tom portál lidovky.cz.

Ukřižování na Filipínách
aktualizováno 30.03.
oslavy velikonoc

VIDEO: Velký pátek ve světě i u nás! Filipínci se nechají křižovat

Křesťané po celém světě si připomínají ukřižování Ježíše Krista. Velký pátek je proto dnem nejpřísnějšího půstu. Třeba na Filipínách se ale lidé nevyhýbají extrému, odvážlivci si totiž připomínají mučení Krista na vlastní kůži a dokonce se nechávají přibít na kříže hřebíky.

Chlapec přežil klinickou smrt
14.11.
zázračné uzdravení

Mladík popsal klinickou smrt: Viděl jsem Ježíše, mluvil se mnou!

Zack Clements (17) z Texasu spadl v tělocvičně a vážně se zranil. Lékaři se ho snažili oživit, ale po 20 minutách byli nuceni prohlásit ho za mrtvého. Jeho srdeční impuls ale nečekaně naskočil. Mladík tvrdí, že ho zachránil sám Ježíš Kristus, který k němu promluvil.

Prásk.tv píše:

Ježíš - 1
čtěte o tématu Ježíš Kristus na Prásk.tv
Obchodní sdělení

ZNÁME VÝHERCE SOUTĚŽE O luxusní šperkovnici Peruvian Lily v limitované edici s tělovou a koupelovou kosmetikou Winter in Venice.

Blíží se čas vánoc a tak hledáme inspiraci, jak udělat radost našim blízkým. Chceme, aby dárek byl originální, nezapomenutelný a praktický.

Ruiny starořímského města v Izraeli
11.08.
Opravdu ho mají?

Úžasný objev archeologů! Našli dávno ztracené rodiště 3 apoštolů

Tým archeologů věří, že se jim podařilo objevit rodiště apoštolů Petra, Filipa a Ondřeje. V blízkosti Galilejského jezera v severním Izraeli nalezli pozůstatky starořímského města, které mělo vzniknout na základech židovské osady Betsaida.

Hrob Ježíše Krista v kostele Svatého hrobu v Jeruzalémě - 7
26.03.
stálo to miliony

V Izraeli dokončili rekonstrukci svatyně, ve které je hrob Krista

V Jeruzalémě dokončili renovaci chrámu Božího hrobu, který je považován za místo posledního spočinutí Ježíše Krista. Svatyně potřebovala rekonstrukci, protože se na ní podepsala vlhkost a kouř ze svíček. Oprava trvala deset měsíců a pracovalo se hlavně v noci.

Králičí nora ukrývala 700 let starou templářskou jeskyni
09.03.
GALERIE A VIDEO Úžasný objev

V králičí noře za barákem našli vstup do staré jeskyně templářů

Králičí nora ve Velké Británii schovávala něco neuvěřitelného - vchod do jeskyního komplexu, který v minulosti využívali templáři. Síť chodeb je stará až 700 let!

Tvář Ježíše Krista
21.12.
2000 let starý

Je na desce první vyobrazení Ježíše Krista? Vědci věří, že ano!

Vědci prokázali, že starověké olověné desky, které zobrazují nejstarší portrét Ježíše Krista, jsou pravé. Desky jsou 2000 let staré a pocházejí z období jeho života.

Šéf komunistů Zjuganov
aktualizováno 29.04.
kontroverzní prohlášení

Zjuganov překvapil: Ježíš Kristus byl první komunista naší éry!

Kdyby žil Ježíš Kristus, šel by v moskevském prvomájovém průvodu v první řadě ruských komunistů. Novinářům to řekl předseda strany Gennadij Zjuganov. Podle předsedy není náhodou, že letošní oslavy pravoslavných Velikonoc vrcholí zrovna v den ruských oslav Svátku práce (1. května).

Modlitba, mše
26.03.
smrtelná hrozba

Velikonoční atentáty: Turecko varuje křesťany a židy před ISIS!

Teroristé by mohli využít oslav zmrtvýchvstání Ježíše Krista k útoku na kostely a synagogy, varuje turecká policie místní obyvatele. Cílem útoků extrémistů by se podle organizace AFP mohly stát i zahraniční zastupitelské úřady.

1819752
aktualizováno 24.12.
pochod za ježíšem

Do Betléma se vydalo procesí křesťanů. Mají strach z atentátů

Křesťanští poutníci vedení jeruzalémským patriarchou Fuádem Tvalem dnes vyrazili z Jeruzaléma do Betléma k oslavám Vánoc. Většinu z desetikilometrové trasy vykonali v automobilech a autobusech, až konec cesty pak šli do Betléma pěšky. Jejich cílem je bazilika Narození Páně postavená nad údajným místem narození Ježíše Krista.