Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Peníze - ilustrační foto
08.11.
zavřené finančáky

Musíte na poslední chvíli zaplatit daně? Pokladny zavřou na 18 dní!

Pokud v prosinci chcete navštívit finanční úřad nebo na poslední chvíli potřebujete zaplatit daně, měli byste vědět, že kvůli Vánocům bude provoz poboček omezen. Daňové pokladny zavřou na 18 dní.

Zraněný německý turista v Krušných horách
aktualizováno 15.08.
přichází o miliony

Horská služba v problémech. Lidé mají fígl, jak jí za ošetření neplatit

Přes devět tisíc zásahů mají na kontě členové Horské služby za minulý rok. Každý šestý návštěvník hor, který od nich potřebuje pomoc, je přitom cizinec. Jenže velké procento z nich nemá pojištění a horská služba pak nemá šanci peníze za jejich záchranu vymoci.

Pošťačka
20.07.
šmejdi útočí

Nový trik šmejdů! Pošta varuje, na co si mají dát starší lidé pozor

Šmejdi mají nový trik. Vydávají se za pošťáky a nutí zejména starší lidi, aby jim ukazovali svá SIPA, což jsou soustředěné inkaso platby obyvatelstva. V případě, že na takové jednání narazíte, nahlaste vše policii, doporučuje Česká pošta.

Prásk.tv píše:

Svyatoslav Kovalenko - 1
čtěte o tématu platba na Prásk.tv
Obchodní sdělení

ZNÁME VÝHERCE SOUTĚŽE O luxusní šperkovnici Peruvian Lily v limitované edici s tělovou a koupelovou kosmetikou Winter in Venice.

Blíží se čas vánoc a tak hledáme inspiraci, jak udělat radost našim blízkým. Chceme, aby dárek byl originální, nezapomenutelný a praktický.

Platba kartou - ilustrační foto
aktualizováno 03.07.
Bankovní služby

Pozor na platby kartou v zahraničí! Můžou se pěkně prodražit

Poplatky za platby kartou v zahraničí si sice běžně české banky neúčtují, i tak se vám ale platba může prodražit. U obchodníků je totiž možné zvolit si, zda budete platit v místní měně či v českých korunách. A právě druhá možnost může být kvůli nevýhodnému kurzu pěkně drahá. S jakými dalšími poplatky a omezeními musíte při použití karty v zahraničí počítat?

Internet
aktualizováno 25.06.
zásadní chyba

Rodina se na dovolené připojila na internet. Musí zaplatit čtvrt milionu

Dovolená v zahraničí se vám při nesprávném používání internetu může pěkně prodražit. V zemích mimo Evropskou unii nebo třeba na moři totiž platí úplně jiné podmínky. Například nedávno jedna rodina z Německa po dvoudenní plavbě po moři dostala fakturu za internet v přepočtu na více než čtvrt milionu korun.

Visa - ilustrační foto
aktualizováno 01.06.
Karty nefungují

Problémy při platbách kartou! Visa má velký výpadek i v Česku

Platební společnost Visa se potýká s velkým výpadkem systému, který zasáhl prodejce v Evropě. Platební kartou tak zákazníci nezaplatí. Problém mají hlavně ve Velké Británii a v Irsku, stížnosti se objevily i z kontinentální Evropy. Zákazníci mají problémy i v České republice

Úvěr. Ilustrační foto
aktualizováno 27.05.
Čas se krátí

Úřad vyměřil chybně daň z nemovitosti! Na co si dát pozor

Na zaplacení daně z nemovitosti už zbývají pouhé čtyři pracovní dny. Bohužel ne vždy plnění této povinnosti probíhá hladce. Lidé by si výši daně měli totiž kontrolovat sami, jinak by mohli přijít o nemalé peníze. A to, ať už zaplatí daň vyšší, anebo nižší, než by měli.

Peněženka
15.05.
platby v zahraničí

Směňujete peníze na dovolenou? Díky jednoduchému triku ušetříte

Pokud se chystáte na dovolenou do zahraničí, jistě vás bude zajímat, jak co nejvíc ušetřit za směnu peněz. Podle bankéřů se čím dál více vyplatí platit v zahraničí kartou. Dostanete se tak k lepším kurzům než ve směnárnách.

Poldi Kladno
aktualizováno 15.05.
Zmařená dražba

Firma vydražila kladenskou Poldi, ale nezaplatila. Co bude dál?

Vydražitel ve stanoveném termínu nezaplatil za zkrachovalou kladenskou huť Poldi. Dubnová dražba firem Poldi a Poldi Trade je tudíž zmařená, řekl dnes insolvenční správce Adam Sigmund.

Online nakupování
28.03.
Přeshraniční platby

Za převod v eurech platíme stovky korun! Už brzy se to má změnit

Češi budou zřejmě platit méně za převody do zahraničí v eurech. S návrhem přišla Evropská komise, chce zavést stejné poplatky pro státy, které nejsou v eurozóně, i ty, kde se platí eurem.