Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Uprchlická krize
17.05.
Historické jednání

Přes balkánské země proudí tisíce uprchlíků. Takhle to chce EU řešit

V bulharské Sofii se konal první summit balkánských zemí a Evropské unie za posledních 15 let. Hlavním tématem bylo posílení vztahů mezi státy a vzájemná spolupráce v oblastech obchodu, bezpečnosti a především migrace. Právě balkánské země jsou v souvislosti s příchodem migrantů do Evropy klíčové.

Andrej Babiš summit
16.05.
důležité jednání

Babiš odletěl na summit EU do Sofie, bude se řešit nejen migrace

Předseda vlády v demisi Andrej Babiš ve středu odletěl do Bulharska na summit Evropské unie a zemí západního Balkánu. Hlavním tématem má být migrační politika.

Prezidenti V4
14.10.
jednání v maďarsku

Prezidenti V4 chtějí západ Balkánu v EU, Zeman mluvil o islámu

Prezidenti středoevropských zemí z takzvané visegrádské čtyřky (V4) na jednání v maďarském Szekszárdu podpořili integraci zemí západního Balkánu do Evropské unie a vyslovili se pro urychlení tohoto procesu.

Obchodní sdělení

Co dát dětem na svačinku? Bezlepkové křupky!

Doba dovolených a výletů se blíží a my pro vás máme tip, co dát dětem ke svačince nebo na mlsání. A pokud vás čeká delší cestování objevte s námi svět pana Křupky, který má pro vaše děti spoustu her a zábavy.

Dovolená v Chorvatsku
aktualizováno 09.06.
možné nebezpečí

IS hrozí dalšími útoky! Terčem má být oblíbená destinace Čechů

Extremistická organizace Islámský stát (IS) vyhrožuje útoky na Balkáně. O svém záměru promluvili v jednom ze svých extremistických časopisů.

Aleksandar Vucic volí
02.04.
Aleksandar Vučić

Prezidentské volby rozhodlo už 1. kolo. Vyhrál proevropský kandidát

Dosavadní srbský premiér Aleksandar Vučić byl na základě dvou prognóz zřejmě již v dnešním prvním kole voleb zvolen novým srbským prezidentem. Podle agentury Ipsos, která svou prognózu sestavila na základě 60 procent sečtených hlasů, Vučić získal 55,8 procenta hlasů.

1952553
17.01.
Spor o vlak

Bude v Evropě další válka? Kosovo se bojí srbské invaze

Vztahy mezi Srbskem a Kosovem se vyostřují. Místní obyvatelé se obávají, že oba státy jsou na prahu další války. Při té poslední v roce 1999, po které se Kosovo stalo de facto nezávislým státem, zahynulo přes 10 tisíc lidí. Formálně vyhlásilo Kosovo nezávislost v roce 2008. Srbové a část dalších států, kupříkladu Rusko nebo Slovensko, ji neuznávají.

Onemocnění skotu
aktualizováno 18.08.
šíří se velmi rychle

Evropou se šíří nebezpečná nemoc skotu! Zavlekli ji z Turecka

Evropou se šíří nebezpečná virová nákaza – nodulární dermatitida skotu. V loňském roce byla nákaza potvrzena v Řecku, kam byla zavlečena z Turecka. Jednalo se o první potvrzený výskyt nemoci v Evropě.

Uprchlíci - 4
aktualizováno 24.10.
migrační krize

Na Balkánu jsou připraveni uzavřít hranice. Chtějí zastavit uprchlíky

Bulharsko, Srbsko a Rumunsko jsou připraveny uzavřít své hranice, pokud s cílem zastavit příliv migrantů do svých zemí k podobnému kroku přistoupí také Německo a Rakousko.

Uprchlíci pod plotem - 2
aktualizováno 09.10.
Z našich kapes

Další peníze na uprchlíky! Balkánu zaplatíme 81 milionů

Česká republika poskytne zemím, ve kterých je v tuto chvíli nejvíce běženců, přes 81 milionů korun. Oznámil to ministr zahraničí Lubomír Zaorálek, který se v Lucemburku sešel se svými evropskými kolegy.

Uprchlíci v Evropě - 26
aktualizováno 10.09.
"bezpečné země"

Všechny uprchlíky z Balkánu vrátíme zpět, plánuje vnitro

Výrazné urychlení azylového procesu mezi záplavou uprchlíků by mohl představovat seznam tzv. bezpečných zemí. Připravuje ho ministerstvo vnitra a zařadilo na něj všechny balkánské země. Uprchlíci z nich v Česku azyl nedostanou. Informují o tom dnešní Lidové noviny.