Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Svatba - ilustrační
12.02.
Příznivé statistiky

V Česku přibývá svateb! Na toto datum si páry řekly ano nejčastěji

V České republice klesá počet rozvodů, každým rokem přibližně o jedno procento. Loni jich bylo nejméně za posledních 10 let - méně než 45 %. Rozvedené manželství trvalo v průměru téměř 15 let. Naopak roste počet svateb.

PRAŽSKÁ BURZA PADÁ!
08.02.
Pokles pokračuje

Americké akcie dál padají, za den o další čtyři procenta!

Americké akcie dnes zažily další prudký pokles, jejich hlavní indexy se propadly o zhruba čtyři procenta. Mezi investory nadále panují obavy z růstu inflace a úrokových sazeb.

Pád v ekonomice
05.02.
Velké výkyvy

Americké akcie na houpačce: Po maximu padají strmě dolů!

Americké akcie dnes prudce oslabily. Dow Jonesův index v jednu chvíli ztrácel přes šest procent a dostal se pod hranici 24.000 bodů. Akcie tak pokračovaly v sestupu z rekordních maxim, dolů je tlačily obavy investorů z negativních dopadů růstu inflace a úrokových sazeb na ekonomiku Spojených států.

Obchodní sdělení

SNOWtour 2016/17: Branná – nový manšestrový vlk!

Branná už dlouhodobě patří mezi naše oblíbená střediska. Tenhle jesenický „koutek“ se vyznačuje tou nejpohodovější atmosférou široko daleko, a to hlavně díky jejímu majiteli Banditovi, který se večer v hospodě u lanovky promění v hlavního baviče s těmi nejvtipnějšími historkami.

Zdražila většina potravin!
01.02.
potraviny

Zemědělci v některých případech musí zlevnit, ceny i tak porostou

Zemědělci se obávají letošního roku. Své produkty, například mléko nebo vepřové maso, musí prodávat levněji. Přesto ekonomové neočekávají, že by letos potraviny nějak citelně zlevňovali. Naopak jejich ceny ještě porostou, i když ne tak výrazně jako v loňském roce, kdy skokově stoupla cena másla a vajec.

Spermie
26.07.
Úbytek spermií

Konec lidstva? Muži přichází o spermie, dokazuje studie

V Evropě mužům výrazně klesá počet spermií, jedná se především o západní země, kde počet spermií u mužů, v jednom mililitru spermatu, klesl o 52,4 procent, uvedlo dnešní Právo. Úbytek spermií je problémem i Čechů.

Zeman a Sobotka na Hradě
aktualizováno 30.05.
Anketa Důvěra ústavním institucím

Důsledek vládní krize: Důvěra ve vládu a prezidenta rapidně klesla

Vládní krize má velký dopad na důvěru v ústavní instituce. Prezidentovi důvěřuje 41 % Čechů, oproti minulému měsíci to představuje propad o 14 %! Výrazně klesla také důvěra ve vládu. Zatímco v dubnu věřilo vládě 40 % dotázaných, v květnu to bylo jen 23 %!

Exekuce
aktualizováno 01.04.
češi a dluhy

Češi musí zaplatit exekutorům 325 miliard! Co nesmí vzít? SEZNAM

Počet nově zahájených exekucí v roce 2016 proti předchozímu roku klesl o desetinu na 680.000. Celkový počet exekučních řízení však meziročně vzrostl o pět procent na 4,68 milionu. Daří se tedy vymáhat stále méně exekucí. Na dnešní tiskové konferenci o tom informovala Exekutorská komora ČR.

Ceny benzínu
aktualizováno 07.08.
pohonné hmoty

Průměrná cena benzínu se drží pod 30 korunami! A klesá

Ceny benzínu se drží pod 30 korunovou hranicí a dál klesají, pro řidiče je to o letošních prázdninách dobrá zpráva. Právě v době dovolených totiž pohonné hmoty většinou zdražovaly. Důvodem letošního překvapení je levnější ropa ve světě a také to, že koruna posiluje vůči americkému dolaru. A analytici slibují, že benzín i nafta budou ještě levnější.

Nákup
aktualizováno 02.08.
problémy pro zemědělce

Ceny potravin klesají! Milovníci masa a mléka si mnou ruce

Dobrá zpráva pro ty, kteří často nakupují maso a mléko. Ceny těchto potravin totiž už nějaký čas klesají a klesat budou i dál. Mléka a masa je prý na našem trhu přebytek. Jenže nízké výkupní ceny znamenají problémy pro zemědělce a mlékárny.

Uprchlíci - 2
16.06.
konec krize v dohledu?

Utichá migrace do Evropy? Počet žadatelů o azyl klesl o třetinu!

Zabrala evropská opatření proti uprchlické vlně? Zjistili uprchlíci, že život "na západě" není taková selanka? Vyčerpala se snad uprchlická krize? Tak či tak - počet lidé, kteří v prvním čtvrtletí roku požádali v EU o azyl, výrazně klesl. O celou třetinu. Zároveň se ukazuje, že nejvíc prchají ti, kteří mají opravněný důvod nazývat se válečnými uprchlíky - Syřané, Iráčané a Afghánci.