Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

zlatá medaile

Památkový inspektor: Karlštejn pořádá i prohlídky s překvapením!

S památkovým inspektorem televize Nova jsme tentokrát zamířili na gotický hrad Karlštejn. A je opravdu co obdivovat! Jak upozorňuje reportérka Nikol Slancová, v létě se můžete těšit i na speciální večerní prohlídky s překvapením.

Památkový inspektor: Náměšť na Hané
Aktualizováno 5.8. 2017 22:14
Jak dopadl?

Památkový inspektor navštívil zámek, kde se točil i Kameňák

Tentokrát se památkový inspektor TV Nova vypravil na zámek v Náměšti na Hané. Ten je zasazen do unikátního kruhového parku a navíc tu můžete obdivovat porcelán i obrazy, ale také třeba kočáry, kterými před staletími jezdil arcibiskup.

Památkový inspektor

Hrad Štramberk má 40 metrů vysokou rozhlednu, dostal stříbro

Ve Štramberku na Novojičínsku najdete štramberskou trúbu. Jde o 40 metrů vysokou věž tamního hradu, která slouží jako rozhledna. A protože je oblíbeným turistickým cílem, vydal se tam i prázdninový inspektor televize Nova.

Stříbrná medaile

Památkový inspektor: Na Vítkově hrádku vás pohltí středověk!

Památkový inspektor televize Nova tentokrát vyrazil na nejvýše položenou hradní zříceninu v Čechách Vítkův hrádek. Vyšplhat na něj musí po svých. Ovlivní to jeho hodnocení? Podívejte se.

Obchodní sdělení

Dárek k narození? Ožívá tradice mincí do kolébky

Babičky, dědečkové i tetičky si často lámou hlavu nad tím, jaký koupit dárek k narození dítěte.

Stříbrná medail

PAMÁTKOVÝ INSPEKTOR: Hrad Starý Jičín se chlubí i bílou paní

Památkový inspektor televize Nova se dnes vydal na hrad Starý Jičín na Novojičínsku. Zřícenina je častým cílem fanoušků záhad a strašidel.

Inspektor
Aktualizováno 14.7. 2017 21:07
nová sekce

Inspektor TV Nova: Všechny tipy na výlet na jednom místě!

Televize Nova dlouhodobě sleduje stav českých památek, kempů i dalších prázdninových cílů. Velký přehled toho, co reportéři zjistili a kam doporučují vyrazit nebo kde se ubytovat, najdete přehledně na našem webu TN.cz.

Památkový inspektor - Konopiště
Aktualizováno 14.7. 2017 21:01
Inspektor TV NOVA

PAMÁTKOVÝ INSPEKTOR: Zámek Konopiště dostal zlatou medaili

Jako každé prázdniny, tak i letos se památkový inspektor TV NOVA vydá kontrolovat naše hrady a zámky. Zjišťuje, jak to na místě vypadá, jaká jsou parkoviště, kde je zázemí pro děti i co nového si pro nás na hradech a zámcích přichystali.

PAMÁTKOVÝ INSPEKTOR: Hrad Český Šternberk

Památkový inspektor televize Nova se tentokrát vydal do Českého Šternberku. Tamní hrad je od roku 1992 v soukromém vlastnictví. Turisté se ale mohou přesto pokochat krásnými interiéry nebo si třeba zahrát na sokolníka, kterému na ruce přistávají draví ptáci.

PAMÁTKOVÝ INSPEKTOR: Zámek Kravaře

Památkový inspektor televize Nova se vydal na zámek Kravaře na Opavsku. Ten ve 40. letech minulého století vyhořel. Podařilo se ho ale opravit a rozhodně stojí za návštěvu.

PAMÁTKOVÝ INSPEKTOR: Zámek Kynžvart

Památkový inspektor se podíval na zámek Kynžvart u Mariánských Lázní.

Kuks
Aktualizováno 12.7. 2016 13:37
Památkový inspektor

"Špitál" Kuks se vrátil do krásy, kterou měl před 300 lety

I letošní prázdniny se reportéři televize Nova zaměří na naše památky. Populární Památkový inspektor se tentokrát vydal do barokního Hospitalu v Kuksu, který příští rok oslaví 300 let své existence.

PAMÁTKOVÝ INSPEKTOR: Zámek Hořovice

Moc se o něm nemluví, ale rozhodně stojí za vidění. Zámek v Hořovicích ve středních Čechách.

PAMÁTKOVÝ INSPEKTOR: Katakomby v Litoměřicích

Příjemně chladno je například v katakombách v Litoměřicích. Právě tam se zajela podívat naše kolegyně Jitka Fárová coby památkový inspektor.

PAMÁTKOVÝ INSPEKTOR: Poštovní štola u Zlatých hor

Památkový inspektor nás vezme na trochu netradiční místo - do Poštovní štoly u Zlatých hor na Jesenicku, kde se už ve středověku těžilo zlato.

PAMÁTKOVÝ INSPEKTOR: Zámek Vizovice

S rubrikou Památkový inspektor jsme se tentokrát vypravili na zámek ve Vizovicích. Může to být příjemná zastávka pro všechny, kteří na letní dovolenou budou mířit třeba na Slovensko.