Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Zlínská zoo a sloni
01.07.
slon africký

Smutná zpráva ze zlínské zoo, slonice Zola porodila mrtvé mládě

Zlínská Zoo se zahalila do smutku. Dlouho očekávané mládě ohroženého slona afrického se narodilo mrtvé. Slonice je naštěstí v pořádku.

Záchrana slůněte - ilustrační foto
05.05.
Dramatická záchrana

Malé slůně spadlo do vody. Stádo mu přispěchalo na pomoc

S dojemným videem se na internetu svěřila správa jihoafrického parku Kruger. Dvojice turistů natočila, jak stádo slonů pomáhá mláděti, které při pití z řeky spadlo do vody. Bez jejich pomoci by se malé slůně zpátky na břeh nedostalo.

Slůňata Max a Rudi v ZOO Praha - 4
04.05.
max a rudi

Slůňata v pražské zoo si užívají jarní slunce ve výběhu! GALERIE

Jaro již dorazilo do pražské zoo v plné síle. A i mláďata slona indického Max a Rudi už dovádějí na trávě v zeleném výběhu.

Prásk.tv píše:

Karel Gott - 1
čtěte o tématu slůně na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Víme, jak získat půjčku se sazbou hypotéky

Přijde vám, že spotřebitelské úvěry i hypotéky neustále zdražují? Uvažujete o půjčce na vybavení domácnosti, vzdělávání dětí nebo novou kuchyň, ale úroky se vám zdají příliš vysoké? Víme, jak najít výhodnou půjčku s úrokem hypotéky.

Slůně v Zoo Ostrava - 2
30.04.
sameček chandru

Slůně v ostravské zoo roste jako z vody! FOTO UVNITŘ

Mladý sameček slona indického, který se v ostravské zoologické zahradě narodil loni v červenci, váží již téměř půl tuny. Zásluhu na jeho váze i celkovém zdravotním stavu má hlavně mateřské mléko, které tvoří nadále významnou složkou jeho jídelníčku.

Slůňata Max a Rudi v ZOO Praha - 1
27.03.
max a rudi

Slůňata v pražské zoo rostou jako z vody, starší už má kly! FOTO

Vzpomínáte na malá slůňata, která se narodila v pražské zoo v roce 2016? Rostou jako z vody a tomu staršímu teď už začínají dokonce růst i kly!

Slon
aktualizováno 09.11.
FOTO UVNITŘ Tragédie v Indii

Lidé hází na slony zápalné lahve a petardy! Mládě začalo hořet

Fotka z východní Indie rychle obletěla svět. Ukazuje konflikt mezi lidmi a slony, který někteří obyvatelé řeší opravdu brutálně. Po slonech hází zápalné lahve, aby je odehnali. Fotograf zachytil smutný moment, kdy oheň vypukl pod nohama slůněte a jeho matky.

Sloní samička Sumitra v muzeu
aktualizováno 22.09.
samička Sumitra

Uhynulé slůně bude znovu u otce. Také ho vystaví v muzeu

Sloní samička Sumitra, hvězda ostravské zoologické zahrady, jejíž marný boj o přežití sledovala celá republika, bude k vidění ve Slezském zemském muzeu Opava. Preparátoři na exponátu pracovali skoro rok.

Sloní mládě z ostravské zoo
26.07.
Chlouba ostravské zoo

Roztomilost sama! Takhle se sloní kluk předváděl před kamerami

Ani ne měsíční sloní mládě z ostravské zoologické zahrady prospívá, skotačí a trénuje chobot. Proto ho už od čtvrtka uvidí návštěvníci ve sloninci, který byl po jeho narození uzavřený. Ošetřovatelé se ale o slůně stále bojí, v předchozích dvou případech totiž mláďata uhynula.

Slůně
18.07.
malinký sameček

Slůně v ostravské zoo už má jméno! Podívejte se, jak se mu daří

Sloní mládě, které přišlo v ostravské zoologické zahradě na svět 8. července, už má jméno. Ošetřovatelé ho pojmenovali po jeho mrtvém otci. Slůně prospívá a už několikrát bylo ve venkovním výběhu - i když jen na chvíli.

Slůně
aktualizováno 10.07.
Nové mládě

Slůně narozené v ostravské zoo je sameček. Máma se od něj nehne

Slůně, které se v sobotu dopoledne narodilo v ostravské zoo, je sameček. Jeho máma se o něj podle ošetřovatelů pečlivě stará.