Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Nehoda na Milevsku - 3
aktualizováno včera 15:23
galerie tragická nehoda

Při nehodě zemřel mladý řidič (20). Spolujezdec (17) se vážně zranil

Smrtí mladého řidiče skončila sobotní nehoda u Milevska na Písecku. Řidič se svým autem narazil do stromu. Jeho o tři roky mladší spolujezdec přežil, ale je ve vážném stavu.

Pošta - 4
aktualizováno 15.12.
Případ z Písecka

Pošťák ukradl pytel se stovkami tisíc! Myslel, že se na nic nepřijde

Kuriózní krádež vyšetřují kriminalisté na jihu Čech. Zaměstnanec pošty na Písecku zpronevěřil pytel plný peněz. Stovky tisíc si ale už nestihl užít, policisté ho zadrželi hned druhý den.

Smrtelná nehoda na jihu Čech - 2
aktualizováno 08.12.
galerie tragická srážka

Tragická nehoda na Písecku! Řidič po nárazu do mostku uhořel

Policisté i hasiči v pátek ráno vyjížděli k vážné nehodě na jihu Čech. U obce Dobev havaroval řidič osobního auta, vůz po nárazu do mostku začal hořet.

Obchodní sdělení

Lesy chrání, lesy ozdravují

Pryč jsou časy, kdy bylo na lesy pohlíženo především jako na zdroje dřeva. I když je tato funkce stále významná, do popředí se dostávají jiné úlohy hájů a hvozdů a zeleně vůbec. Je stále jistější, že nás čeká stejný osud jako praprapředky na úsvitu lidstva. Směřovali do lesů, aby se skryli před drsným podnebím a šelmami. My do nich utíkáme, abychom se spasili před klimatickými extrémy, nedostatkem kyslíku, vlhkosti, stínu...

Přátelství psa a divočáka - 1
05.12.
Nádherné přátelství

Strážník zachránil psa před divočákem. Netušil, že je vše jinak!

Policista z Milevska odchytil psa, který u silnice běhal vedle divočáka. Majitele zvířete dokonce znal, takže mu ho chtěl rovnou odvést. Po chvíli zjistil, že zvíře před divočákem zachránit nepotřebovalo. Dojemnou policejní akci sdílelo na Facebooku tisíce lidí.

Tragická nehoda u Semic na Písecku
aktualizováno 24.10.
Tragická nehoda

Otec se dvěma tříletými syny boural, jeden z nich zahynul!

Tragickou dohru má nedělní dopravní nehoda u Semic na Písecku. Při srážce dvou škodovek se mimo jiné vážně zranili dva tříletí chlapci, kteří v jednom z aut cestovali s otcem. Jeden z předškoláků později zemřel.

Tragická nehoda u Písku - 2
aktualizováno 28.09.
Tragická nehoda

Motorka a auto se u Písku srazily při předjíždění. Zemřeli dva lidé

Vážná dopravní nehoda zastavila ve středu večer provoz na silnici I/20 mezi Pískem a Českými Budějovicemi. V obci Semice narazila motorka zezadu do osobního vozu. Motorkář i jeho spolujezdkyně na místě zemřeli.

Vepřín v Letech na Písecku
21.08.
Zabíjení Romů

Vláda odklepla koupi vepřína, kde stál nacistický "koncentrák"

Česko odkoupí vepřín v Letech na Písecku, který stojí na místě bývalého protektorátního koncentračního tábora pro Romy. Vláda dnes krok schválila. Cenu, na které se shodla s majiteli, odtajní po uzavření kupní smlouvy, řekl po jednání novinářům ministr kultury Daniel Herman (KDU-ČSL).

Granát
aktualizováno 09.05.
mohlo to skončit tragédií

Muž našel na půdě granát. Odvezl ho před policejní stanici a odjel!

Policisté od včerejšího odpoledne vyšetřují případ nálezu munice v Mirovicích. Muž tam v rodinném domě našel dělostřelecký granát. Místo toho, aby zavolal policisty, odvezl ho před policejní služebnu a tam ho nechal. Zachoval se tak tím nejhorším možným způsobem.

Sekáček Ilustrační snímek
09.03.
Pokus o vraždu

Brutální útok na ubytovně: Muž napadl spolubydlícího sekáčkem

Pokusem o vraždu skončila rozmíška cizinců na ubytovně v malé obci na Čimelicku. Mladý Vietnamec vzal na svého krajana sekáček, kterým jej udeřil do hlavy. Zachránil ho rychlý zásah policistů a brzký příjezd záchranářů. Útočníkovi hrozí až 18 let ve vězení.

Tragická nehoda u Selibova 2
aktualizováno 05.10.
Neskutečná nehoda

Auto srazilo divočáka, řidič (†61) v protisměru havaroval a zemřel

K neuvěřitelné tragické nehodě došlo ve středu ráno u obce Selibov v Jihočeském kraji. Osobní automobil krátce po půl šesté srazil na hlavní silnici z Písku do Českých Budějovic divočáka, ten se odrazil do cesty protijedoucímu renaultu, který do něj narazil a vyletěl ze silnice. Jeho řidič na místě zahynul.