Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

vážná nehoda

Při srážce auta se stromem se zranilo šest psů i řidička. Usnula

Šest psů se včera odpoledne zranilo při dopravní nehodě u Býště na Pardubicku. Jejich majitelka jela z výstavy a měla při řízení pravděpodobně mikrospánek. Sama utrpěla otřes mozku.

nepochopitelné jednání

Pachatel naházel psům v útulku nebezpečné návnady plné vrutů!

Do útulku v Krásném Lese na Frýdlantsku někdo oknem hodil mezi zvířata několik kusů salámu, které napěchoval připínáčky a vruty. Případem se už zabývá policie. Útoky na zvířata v útulcích jsou velmi vzácné, daleko častěji se otrávené nebo zraňující návnady objevují na městských trávnících.

Kočka v zimě
Aktualizováno 22.5. 2017 19:02
ekologická hrozba

Kočky nejsou jen mazlíčci, podle studie jsou ekologickou pohromou

Domácí mazlíčci dělají lidem radost již dlouhou dobu. Domestikovaná zvířata ale nejsou jen radostí, podle výzkumu zveřejněném v časopise Proceeding of the National Academies of Science, jsou jen kočky zodpovědné za vyhubení více než 63 druhů obratlovců. Na výzkum upozornil portál ČT24.

Prásk.tv píše:

Patricie Solaříková
čtěte o tématu psi na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Od června na STK se stočeným tachometrem neprojdete!

Jak stát bojuje proti přetáčení tachometrů? Odpovědnost přenáší na nové majitele. Pokud jste si koupili stočené auto, na STK vás teď vyhodí.

reportáž Rady odborníků

Nákaza domácích mazlíčků může končit i smrtí! Takhle je ochráníte

Ochrana domácích mazlíčků před nebezpečnými parazity je velmi důležitá. Některé nemoci mohou mít pro pejsky vážné následky. Klíšťata a blechy ohrožují nejen zdraví vašeho zvířete, ale mohou být nebezpečné i pro děti.

Týrana štěňata
Aktualizováno 9.5. 2017 22:40
byznys množíren

Český veterinář pašoval skoro 50 polomrtvých štěňat. Chytili ho

Ilegálnímu převozu a prodeji dvaačtyřiceti zubožených štěňat náhodně zabránila německá policie. Zadržela při tom i jejich pašeráka, kterým - jak se ukázalo - byl český veterinář. Muž štěňata převážel do Belgie a je vyšetřován pro porušení zákonů na ochranu zvířat. O případu informovala německá média.

Děsivý útok

Kluk (5) lezl přes plot pro míč, potrhala ho psí smečka! VIDEO

Nevinná hra pětiletého chlapce se za několik vteřin změnila v zoufalý boj o život. Ve chvíli, kdy chlapec přelezl plot, aby si došel pro zakopnutý míč, vrhla se na něj smečka divokých psů.

nebezpečí pro psy

POZOR: V Jablonci opět řádí travič psů! Rozhazuje párky s jedem

Travič psů opět řádí v Jablonci nad Nisou. Lidé znovu našli několik otrávených nástrah. Jde o kousky párků, naplněné bílo-modrým práškem, zřejmě jde o jed na krysy. Případem se už zabývá policie i Liga na ochranu zvířat České republiky. Psy ve městě někdo tráví už 7 let.

Zvířata v ohrožení

Sezóna klíšťat je tady! Takhle ochráníte své domácí mazlíčky

Jaro je tady a s ním i klíšťata! A mnozí z nás se musí kromě sebe postarat o domácí mazlíčky. I oni totiž mohou onemocnět boreliózou, ale také přenést klíště na člověka. Jak nejlépe psy a kočky ochránit?

Lulu
Aktualizováno 21.3. 2017 13:52
Ničivá epidemie

Záhadná nemoc požírá psy zaživa, veterináři jsou v koncích

Veterináři marně bojují s děsivou chorobou, která psům požírá maso zaživa, vede k silnému zvracení a v krajním případě až ke smrti. A nejhorší je, že experti vůbec netuší, co nemoc způsobuje.

Nejsou to jen myši

Na pokusech v ČR umírají tisíce zvířat! Mezi nimi i psi a kočky

Psi, kočky, opice. Vědci v laboratořích netrápí jen myši a potkany, využívají desítky druhů. Za loňský rok podstoupily pokusy v Česku stovky tisíc zvířat! Co na nich testují nejvíce?