Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Agresivní psi
aktualizováno 13.06.
případ řeší policie

Psi přeskočili plot a zaútočili na mladou ženu. Skončila v nemocnici

Zlínská policie řeší napadení mladé pejskařky, na kterou zaútočili dva cizí psi a žena skončila s lehkým zraněním v nemocnici.

200 psů ve sklepě rodinného domu v Kamenici nad Lipou na Pelhřimovsku - 7
aktualizováno 12.06.
rozhodnutí soudu

Chovatelé vyvázli s podmínkou! Ve sklepě drželi ve výkalech 200 psů

U Okresního soudu v Pelhřimově se rozhodovalo v případu týrání psů v obří množírně v Kamenici nad Lipou. V rodinném domě tam dvojice seniorů chovala v naprosto otřesných podmínkách více než 200 psů. Dostali za to nakonec podmínku a mnohaletý zákaz dalšího chovu.

Jan Kořalka u soudu v roce 2004
15.05.
utopení ve vaně

Za brutální týrání psů dostal rok ve vězení, lidé chtějí přísnější tresty

Muž, který v Praze týral štěňata, stráví rok ve vězení. Městský soud v úterý potvrdil dřívější rozhodnutí, když zamítl tyranovo odvolání. Jan Kořalka jedno štěně utopil ve vaně. Druhému pak roztříštil nohu, zvíře bude mít trvalé následky. Lidem ale přijde trest směšný a volají po celkovém zpřísnění.

Prásk.tv píše:

Chloe - 1
čtěte o tématu psi na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Co dát dětem na svačinku? Bezlepkové křupky!

Doba dovolených a výletů se blíží a my pro vás máme tip, co dát dětem ke svačince nebo na mlsání. A pokud vás čeká delší cestování objevte s námi svět pana Křupky, který má pro vaše děti spoustu her a zábavy.

Brutální útok psa v Buzanech
aktualizováno 21.04.
obavy z útoků

Smečka psů může zabíjet! Lidé se bojí, natočili brutální záběry útoku

V Brozanech na Pardubicku začali policisté kvůli možnému týrání zvířat vyšetřovat muže, který má na zahradě nezvladatelnou smečku psů. Zvířata mu utíkají, neustále obtěžují sousedy a navíc můžou zaútočit na jiné psy nebo dokonce i na děti.

Eva Munter a Miro
06.04.
Stížnost sousedů

Obtěžuje vás štěkání psa? Evě kvůli tomu policie sebrala Mira

Štěkot psa může být, hlavně v bytovém domě, pro sousedy krajně obtěžující. V Itálii takový sousedský spor skončil až odebráním psa majitelce. Její tříletý ovčák Miro skončil v útulku. Mladá žena se teď domáhá vrácení psa. Petici na její podporu už podepsalo 220 tisíc lidí!

Srážka chodců v Mariánských Lázních
01.04.
mariánské lázně

Srážku na přechodu odnesli i psi! Děsivé svědectví z místa nehody

Řidič, který v pátek projel červenou a srazil chodce na přechodu v Mariánských Lázních, má na svědomí nejen lidský život, ale i jeden psí. O další sražené čtyřnohé zvíře se pak stará kamarádka ženy, která po nehodě skončila ve vážném stavu v nemocnici.

Trénink psů na vyhledávání otrávených návnad - Sam, orel mořský
31.03.
nebezpečné jedy

Otrávených návnad v Česku přibývá! Ohroženi jsou i vaši psi

Stále častěji se v Česku objevují případy otrav zvířat. Přestože jsou otrávené návnady většinou určeny pro dravce, doplácí na ně i domácí zvířata, především pak psi. Proti otráveným návnadám bojují pracovníci České společnosti ornitologické (ČSO) s vycvičenými psy. Pomoci však můžete i vy.

Liška
27.03.
nebezpečná nemoc

Na Jihlavsku řádí psinka! Psy očkujte nebo nepouštějte ven

Na Jihlavsku se objevilo ohnisko psinky, tedy nebezpečné nakažlivé nemoci zvířat, kterou roznášejí lišky. Ohroženi jsou hlavně psi a nákaza pro ně většinou končí smrtí. Odborníci varují majitele psů v okolí Jihlavy, aby je nechali očkovat, nebo raději vůbec nepouštěli ven

Psi na smetišti
aktualizováno 26.03.
otřesný pohled

Na smetišti našli zubožené psy, do pláče bylo i zkušeným ochranářům

Pohled na psy v katastrofálním stavu naprosto vyrazil dech slovenským ochránkyním zvířat. Sedm fen ve věku osm až dvanáct let někdo vyhodil na smetiště. Je možné, že se jich zbavil množitel, který už z nich neměl zisk.

pes a jeho páníček
aktualizováno 25.03.
Chlupatí parťáci

Sedm věcí, které váš pes dělá a nejspíš nevíte proč!

Zvuk psích tlapek na podlaze je zvuk, který majitelé psů důvěrně znají. Čtyřnozí parťáci v našich obydlích žijí už tisíce let, přesto nás některé jejich zvyky a reakce mohou překvapit a zmást.