Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Pes a kočka
03.12.
Vědecká studie

Vědci spočítali, jestli jsou chytřejší psi, nebo kočky! Tady je výsledek

Na věčnou otázku rozdělující milovníky psů a koček, který z těchto dvou zvířecích druhů je chytřejší, hledá lidstvo odpověď už dlouho. A výzkumnící z univerzity v americkém Tennessee tvrdí, že odvěký spor rozsekli.

Štěně - ilustrační foto
aktualizováno 22.11.
aujeszkyho nemoc

Do Česka se dostala smrtelná choroba. V ohrožení jsou psi

Na Písecku se potvrdila vzácná Aujeszkyho choroba u uhynulého loveckého psa. Nakazil se pravděpodobně od divočáka. Je to letos již druhý případ. Pro člověka není nemoc nebezpečná, pro psy a jiná domácí zvířata je však smrtelná.

Pes za mřížemi
14.11.
Novela zákona

Nekupujete psa z množírny? Veterináři vydali seznam chovatelů

Od začátku listopadu platí novela veterinárního zákona, která má mimo jiné zatočit s takzvanými množírnami psů, v nichž zvířata často žijí v naprosto otřesných podmínkách. Chovatelé, kteří mají více než pět fen nad rok věku, se nyní musejí povinně hlásit. Jejich seznam už visí na webu.

Prásk.tv píše:

Janet Payne
čtěte o tématu psi na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Vyzrajte na vánoční pečení

Vánoce už jsou skoro za dveřmi, příprava na ně je ale už v plném proudu. O to víc se vyplatí znát nějaký ten trik, který vám usnadní práci anebo dokonce vylepší výsledek vašeho úsilí.

Venčení
aktualizováno 01.11.
konec týrání zvířat

Pejskaři, pozor! Pro vaše mazlíčky platí ode dneška nové povinnosti

Přísnější pravidla pro chovatele psů zavádí novela veterinárního zákona, který začal platit na začátku listopadu. Má za cíl usnadnit kontroly útulků pro zvířata a především omezit existenci tzv. množíren.

Psi byli v Praze několik dní zavření v zaparkovaném autě - 5
aktualizováno 27.10.
Týrání zvířat

Psi byli víc dní zavření v autě: Jeden uvázaný, druhý v kleci!

Až policisté a hasiči vysvobodili psy, kteří byli několik dní zavření v zaparkovaném autě v Praze 8. Žíznivá a hladová zvířata se válela ve vlastních výkalech, jeden ze psů byl navíc přivázaný k sedadlu. Přivolaná veterinářka mluví jednoznačně o týrání.

Rotvajler
aktualizováno 18.10.
agresivní zvířata

Kristínka (2) sbírala ořechy, vrhli se na ni psi a skalpovali jí hlavu

Obrovské drama se odehrálo v úterý odpoledne v Rimavské Sobotě na Slovensku. Teprve dvouletou holčičku tady napadla smečka psů. Skončila se skalpovanou hlavou.

Krvavá noc v bažantnici na Hradecku
aktualizováno 29.09.
krvavá noc

Nezvaná návštěva v bažantnici skončila masakrem stovek ptáků

Na noc ze středy na čtvrtek nezapomene majitel bažantnice na Hradecku. Nezvanou návštěvu dvou psů totiž nepřežilo 465 bažantů, dalších 50 psi zranili. Majitele psů viní policisté z přestupku, škody se vyšplhají na desítky tisíc korun.

Vymáhání
23.09.
jak se dostat z dluhů

Lidé dluží i na odpadu, v Jičíně mají na neplatiče novou zbraň!

Za neuhrazené poplatky dluží lidé městům a obcím po celé republice několik miliard korun. Jenže tyto dluhy, které vznikají třeba neuhrazením poplatků za odpad nebo za psa, se často velmi složitě vybírají. Například v Novém Jičíně, kde dluží městu každý třetí obyvatel, proto zavedli takzvaného koordinátora dluhů.

Muž chtěl nakopnout psa, vymstilo se mu to
03.09.
Okamžitá karma

Muž chtěl nakopnout psa, smečka mu dala za vyučenou! VIDEO

Na internetu se objevilo video, které ukazuje muže na pláži, jak se snaží nakopnout nevinného psa. To se mu ale nevyplatí, zvíře totiž na poslední chvíli uhne a muž bolestivě upadne na zem. Pes má navíc na pláži bodyguardy...

Modří psi v Bombaji
19.08.
video smrtící voda

Psi po koupání v řece modrají. Lidé se baví, zvířatům jde o život!

Na sociálních sítích v posledních dnech vyvolaly hotovou senzaci fotografie modrých psů z Indie. Lidé se podivují, co nezvyklé zabarvení srsti zvířat způsobilo a dobře se baví. Oproti tomu ochránci zvířat varují, že modré zbarvení rozhodně k smíchu není. Psi mohou totiž i umřít!