Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Kočka v zimě
Aktualizováno Předevčírem 19:02
ekologická hrozba

Kočky nejsou jen mazlíčci, podle studie jsou ekologickou pohromou

Domácí mazlíčci dělají lidem radost již dlouhou dobu. Domestikovaná zvířata ale nejsou jen radostí, podle výzkumu zveřejněném v časopise Proceeding of the National Academies of Science, jsou jen kočky zodpovědné za vyhubení více než 63 druhů obratlovců. Na výzkum upozornil portál ČT24.

reportáž Rady odborníků

Nákaza domácích mazlíčků může končit i smrtí! Takhle je ochráníte

Ochrana domácích mazlíčků před nebezpečnými parazity je velmi důležitá. Některé nemoci mohou mít pro pejsky vážné následky. Klíšťata a blechy ohrožují nejen zdraví vašeho zvířete, ale mohou být nebezpečné i pro děti.

Týrana štěňata
Aktualizováno 9.5. 2017 22:40
byznys množíren

Český veterinář pašoval skoro 50 polomrtvých štěňat. Chytili ho

Ilegálnímu převozu a prodeji dvaačtyřiceti zubožených štěňat náhodně zabránila německá policie. Zadržela při tom i jejich pašeráka, kterým - jak se ukázalo - byl český veterinář. Muž štěňata převážel do Belgie a je vyšetřován pro porušení zákonů na ochranu zvířat. O případu informovala německá média.

Prásk.tv píše:

Pes
čtěte o tématu psi na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Bydlicí gramotnost: Chystáte se kupovat nemovitost? Finance plánujte s předstihem

Bydlet ve svém a dostatečně zabezpečit do budoucna sebe a své děti je takovým životním evergreenem.

Děsivý útok

Kluk (5) lezl přes plot pro míč, potrhala ho psí smečka! VIDEO

Nevinná hra pětiletého chlapce se za několik vteřin změnila v zoufalý boj o život. Ve chvíli, kdy chlapec přelezl plot, aby si došel pro zakopnutý míč, vrhla se na něj smečka divokých psů.

nebezpečí pro psy

POZOR: V Jablonci opět řádí travič psů! Rozhazuje párky s jedem

Travič psů opět řádí v Jablonci nad Nisou. Lidé znovu našli několik otrávených nástrah. Jde o kousky párků, naplněné bílo-modrým práškem, zřejmě jde o jed na krysy. Případem se už zabývá policie i Liga na ochranu zvířat České republiky. Psy ve městě někdo tráví už 7 let.

Zvířata v ohrožení

Sezóna klíšťat je tady! Takhle ochráníte své domácí mazlíčky

Jaro je tady a s ním i klíšťata! A mnozí z nás se musí kromě sebe postarat o domácí mazlíčky. I oni totiž mohou onemocnět boreliózou, ale také přenést klíště na člověka. Jak nejlépe psy a kočky ochránit?

Lulu
Aktualizováno 21.3. 2017 13:52
Ničivá epidemie

Záhadná nemoc požírá psy zaživa, veterináři jsou v koncích

Veterináři marně bojují s děsivou chorobou, která psům požírá maso zaživa, vede k silnému zvracení a v krajním případě až ke smrti. A nejhorší je, že experti vůbec netuší, co nemoc způsobuje.

Nejsou to jen myši

Na pokusech v ČR umírají tisíce zvířat! Mezi nimi i psi a kočky

Psi, kočky, opice. Vědci v laboratořích netrápí jen myši a potkany, využívají desítky druhů. Za loňský rok podstoupily pokusy v Česku stovky tisíc zvířat! Co na nich testují nejvíce?

VÍKEND: Český pes v Bílém domě

Americký prezident je nejhlídanějším člověkem na světě. Kromě opancéřovaného auta s přezdívkou Bestie a letadla Air Force One, které prý odolá i tlakové vlně po jaderném výbuchu, nad jeho bezpečím bdí i hlídací psi z České republiky.

Ztraceného chlapečka našli v křoví
Aktualizováno 9.3. 2017 10:18
šťastné pátrání

Ztraceného chlapečka (5) našli v křoví. V zimě ho zahřívali psi!

Velké manévry se včera odehrály na Mladoboleslavsku. Ztraceného chlapce tam hledali desítky lidí, psovod i vrtulník. Pátrání mělo šťastný a překvapivý konec - chlapec se ztratil i se svými psy. Když zbloudilou skupinku policisté našli, psi chlapce zahřívali.