Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Stalker
včera 14:08
Skončil ve vazbě

Muž neunesl rozchod, ženě za měsíc 120x volal a poslal 500 SMS

Měsíc pekla si prožila šestatřicetiletá žena ze Zlínska. Když se rozešla s partnerem, začal ji jednačtyřicetiletý muž terorizovat. Ženu pronásledoval, posílal ji stovky zpráv, neustále jí volal. Soud agresivního muže poslal do vazby.

Odklízení sněhu
16.01.
Královéhradecký kraj

Kalamita má nejméně dvě oběti. Lidé umírali při odklízení sněhu

Sněhová kalamita si vyžádala už minimálně dva lidské životy. Záchranáři z Karlovarského kraje uvedli, že v úterý vyjížděli během tří hodin ke třem infarktům, které pacienti dostali při odklízení sněhu. Dvěma lidem už záchranáři nedokázali pomoct.

Žižkova bouda
aktualizováno 15.01.
Žižkova Bouda

Místo lyžování průjem a zvracení. Další lyžák má v Peci potíže

Další skupina na lyžařském výcviku na Žižkově boudě v Peci pod Sněžkou má zdravotní problémy. Studenti gymnázia z Hradce Králové na hory vyjeli v sobotu a už v noci na dnešek jich několik onemocnělo. Minulý týden kvůli stejným problémům kurz přerušily děti ze dvou základních škol z Českých Budějovic a Pelhřimova. Zdroj nákazy zatím není jasný.

Obchodní sdělení

Bez lesů není života

Lesy jsou naším přirozeným prostředím. Jak pole, tak města přišla později. Jakákoli „znásilněná“ krajina je člověku jako živočišnému druhu svým způsobem cizí. Proto se do lesů vracíme, proto je milujeme. Nacházíme v nich život, sebe sama. Nabíráme dech, revitalizujeme tělo a duši. Les je naše ARO, posilovna, prameniště živé vody.

Evakuace zimního stadionu v Hradci
14.01.
Za vše mohla rolba

Na stadionu v Hradci se přiotrávili tři lidé! Unikal oxid uhelnatý

Tři lidé se v sobotu večer přiotrávili a zhruba stovka musela být evekuována ze zimního stadionu v Hradci Králové. Na vině není čpavek, ale velmi nebezpečný oxid uhelnatý, který podle všeho unikal ze stroje na úpravu ledu. Vše se odehrálo během hokejového zápasu mládežnických týmů.

Hasiči a uzavřený prostor - Ilustrační foto
12.01.
nebezpečná zóna

U mateřské školky unikal plyn, hasiči evakuovali 36 dětí

Krátce před poledne se v Kratonohách na Královéhradecku rozezněl poplach. U mateřské školy začal unikat plyn. Ze školy se evakuovalo 36 dětí a čtyři dospělí. Hasiči na místě vytyčili nebezpečnou zónu. Po zaškrcení přípojky a kontrolním měření se mohli děti i vychovatelé vrátit do školky.

Žena přepadla poštu v Hradci
09.01.
Prosincová loupež

Partner jí vyčetl, že nemá peníze. Seniorka proto přepadla banku

Policie už ví, kdo v Hradci Králové v polovině prosince přepadl pobočku pošty. Lupičem je podle kriminalistů pětašedesátiletá žena. A neobvyklý je i její motiv. Partner jí údajně vyčítal, že nepřispívá do společné domácnosti, a tak si chtěla peníze opatřit nezákonně.

Policie ČR - ilustrační - 4
aktualizováno 10.01.
policejní pátrání

Chlapec (13) odjel s autem svého strýce, pátrala po něm policie

Policie vyhlásila pátrání po třináctiletém hochovi, který v úterý ráno odjel v autě svého strýce a od té doby o něm nikdo neslyšel. Telefon měl vypnutý. Kamarádům řekl, že pojede na Slovensko. Pátrání bylo odvoláno až pozdě večer.

Vrtulník při záchraně
07.01.
zasahoval vrtulník

Žena v Krkonoších padala několik set metrů! Pád zázrakem přežila

V prostoru Hrazeného potoka v Krkonoších se v neděli odpoledne zranila turistka na sněžnicích. Padala několik set metrů. Na místě zasahoval vrtulník, který zraněnou přepravil do nemocnice.

Hlavatý a Sobotka postoupili do druhého kola senátních voleb na Trutnovsku
aktualizováno 06.01.
vyhrál sobotka

Volby do Senátu na Trutnovsku: Hlavatý prošel do druhého kola

V prvním kole doplňovacích voleb do Senátu na Trutnovsku uspěl starosta Vrchlabí Jan Sobotka (STAN). Do druhého kola s ním postoupil také Jiří Hlavatý (ANO), kvůli němuž se volby do Senátu musely konat.

Tragická nehoda uzavřela silnici z Hradce Králové do Jaroměře
aktualizováno 05.01.
tragické nehoda

Řidička vjela pod kola kamionu, na Zlínsku náklaďák srazil chodce

Čtvrteční večer poznamenala tragická nehoda na Královéhradecku. Po čelním střetu kamionu a osobního auta u Holohlav se řidičku i přes veškerou snahu záchranářů nepodařilo zachránit. Řidič kamionu vyvázl bez zranění. Ani pátek se neobešel bez smrtelné nehody, Chodce srazil nákladní automobil nedaleko Valašškých Klobouků.