Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Ohrožení dálničáři
aktualizováno 16.04.
smrtelné nebezpečí

VIDEO: Dělníci jen o vlásek unikli smrti! Přiřítil se na ně kamion

Chybělo málo a tragédie mohla být na světě! Video z hrozivého incidentu, při kterém málem přišli o život dělníci odklízející zbytky nehody na dálnici D11, v pondělí zveřejnilo Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD). To tímto způsobem varuje všechny řidiče, aby byli za volantem nanejvýš opatrní, protože podobných nehod se stávají desítky.

přesčasy
21.03.
Práce navíc

Jak je to s přesčasy? Odpovědi na sedm nejčastějších otázek!

Názory na přesčasy se odjakživa různí. Část lidí je ochotná makat navíc, ale jen pokud jim firma přesčasy zaplatí. A jiná část populace se přesčasům brání za každou cenu. Ale jak to s nimi vlastně je? Co říká zákon? Na co mají nárok zaměstnanci a na co zaměstnavatelé?

Česká pošta (ilustrační foto).
01.12.
arogance na poště

Česká pošta nedoručila zdravotní pomůcky. Muž mezitím zkolaboval

Zvláštní chování vedoucí pracovnice pošty zažila paní Renata z Prahy. Její manžel očekával zásilku zdravotnického materiálu z Brna. Při opakované urgenci zjistil, že zásilka byla dávno odeslána. Doručena však nebyla ani zásilka, ani oznámení o jejím (ne)doručení. Manžel paní Renaty zkolaboval a skončil na jednotce intenzivní péče, a tak se pátrání po balíku ujala ona sama. Ke svému překvapení se však setkala s naprosto neuvěřitelným přístupem pracovníků pošty.

Prásk.tv píše:

Muž dostal bizarní pokutu - 1
čtěte o tématu zaměstnanec na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Sezóna alergií v plném proudu - co dělat, aby vám bylo lépe?

Léto je pro někoho krásné období, kdy vše kvete, avšak pro řadu jiných nepříjemné období plné smrkání, slzení, kýchání a dalších nepříjemných projevů alergií. V dnešním článku si povíme něco o tom, jak si můžete letní sezónu užít naplno, i pokud patříte k té druhé skupině.

Manažerka
27.11.
Kamery i čtení e-mailů

Češi si stěžují na sledování v práci. Firmám hrozí tučné pokuty!

Inspektoráty práce mohou od července zaměstnavatele pokutovat za šmírování na pracovišti. A kontroly, na které se inspektoři vydávají, ukazují, že stížnosti Čechů na to, že je na každém kroku sleduje kamera nebo že jim nadřízení čtou e-maily, nejsou z velké části vymyšlené.

Senior ve vězení - ilustrační foto
aktualizováno 04.11.
kupčil s hlasy?

Pracovníka věznice Všehrdy zatkli kvůli pašování! Mohl ovlivnit volby

Zaměstnanec všehrdské věznice skončil ve vazbě za to, že pomáhal do věznice pašovat věci pro trestance. Míru jeho provinění nyní prověřuje Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS). Ta mimo jiné zjišťuje, jestli nemohlo dojít k ovlivňování vězňů při volbách.

Pobodání v Praze kvůli mobilu - 1
18.06.
Pátrání po útočníkovi

Zloděj kvůli mobilu bodl muže do břicha! Vypsali na něj odměnu

Neznámý muž málem připravil jiného člověka o život - jen kvůli mobilu a pár tisícům. Zaměstnanec vykládal zboží z dodávky, na palubní desce ale nechal svůj telefon. Ten mu chtěl zloděj ukrást a když se pracovník bránil, bodl ho nožem do břicha. Jen díky náhodě nezemřel, pachatel se dal na útěk.

Práce
18.06.
Velký přehled

"Podnikatelé platí nižší daně!" Je to tak doopravdy? SROVNÁNÍ

Předseda Senátu Milan Štěch přišel v týdnu s návrhem, jak českým firmám zajistit tisíce pracovníků. Chce zvýšit odvody pro OSVČ na úroveň zaměstnanců, což vyvolalo vlnu nevole. O kolik peněz vlastně živnostníci odvádí méně? A opravdu se podnikání tolik vyplatí?

Nemoc
01.06.
rok 2016 šokující čísla

Češi na nemocenské strávili 70 milionů dní! Tady marodili nejvíc

Češi byli loni víc nemocní než rok předtím. Na pracovištích chybělo přes 160 tisíc zaměstnanců a na nemocenské strávili celkem 70 milionů dní.

Dělník
aktualizováno 08.03.
Zaměstnanecké benefity

Firmy lákají zaměstnance na tyto výhody, dají i 150 tisíc! PŘEHLED

Rekordně nízká nezaměstnanost v Česku má zajímavý vedlejší efekt - pracovní trh už je z velké části "rozebraný" a firmy se tak o nové zaměstnance přetahují. A nabízejí velké množství výhod a benefitů.

Šťastlivec
15.02.
roční zúčtování daní

Poslední šance! Získejte tisíce na daních úplně bez námahy

Zaměstnanci dnes mají poslední den na to, aby požádali svého zaměstnavatele o roční zúčtování daní. Mohou si tak přijít na tisíce korun, které během loňského roku na zálohách na daně přeplatili. A to bez toho, aby podávali daňové přiznání.