Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Rodina a finance
Aktualizováno 8.6. 2017 14:55
Schválil Senát

Dobrá zpráva pro rodiny s dětmi! Sníží jim daně, zvýší příspěvky

Daňová sleva na první dítě se zvýší, nárok na dětské přídavky se rozšíří a rodiče vícerčat budou mít vyšší rodičovskou. Senát schválil novelu zákona o státní sociální podpoře beze změn. Norma také zavede možnost zrychleného čerpání rodičovského příspěvku.

Veronika Veja Kullová - 3
Aktualizováno 14.6. 2017 09:55
galerie Viník, nebo oběť?

Pozor na chůvu Veroniku, varují rodiče! Mstí se mi za sex, brání se

Sociální sítě zaplavují fotografie Slovenky Veroniky (20) a drsné komentáře rodičů, kterým v Británii nabídla své služby jako chůva. Rodiče tvrdí, že dívka nechala dítě bez dozoru, vykradla je a zmizela. To ale Veronika odmítá a tvrdí, že jde o pomstu, kterou připravil tatínek chlapečka, kterého hlídala.

precedentní verdikt

Soud rodičům zamítl přístup k Facebooku mrtvé dcery. Nadobro

Facebook vyhrál v Německu soudní spor o přístup k účtu dívky, která tragicky zemřela v Berlíně. O přístup žádali její rodiče, aby jim pomohl objasnit smrt dcery. Marně. Nedostanou ho.

Prásk.tv píše:

Husna Begum - 1
čtěte o tématu rodiče na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Spěte pár dní bez polštáře a můžete mít 20 tisíc!

Originální a neuvěřitelně jednoduchý způsob, jak dostat 20 000 Kč na dovolenou dle vašich představ…

Anketa Bouřlivá debata

Patří malé děti do školky? Co mají rodiče dělat, říká budoucí ministr

Dvouleté děti do školky nepatří, zaznělo v pondělí na konferenci Budoucnost předškolního vzdělávání na půdě Poslanecké sněmovny. Náměstek ministryně školství Stanislav Štěch, který má Kateřinu Valachovou ve funkci nahradit, se proti tomu ohradil. Co mají rodiče malých dětí dělat, ptá se Štěch.

těžký osud

Podle lékařů už neměla žít. Síla rodičů malé Sofinky je nezlomná

Sofince ze slovenské Nitry je dnes dva a půl roku, a přestože nechodí, neslyší ani nevidí, rodiče bojují dál a neztrácejí naději.

stovky obětí

Dívka (15) propadla Modré velrybě, rodiče zasáhli v poslední chvíli!

Skokem pod vlak se chtěla zabít teprve 15letá Španělka, která propadla zlověstnému kouzlu Modré velryby. K sebevraždě se rozhodla jen několik dní poté, co se hra objevila na škole v anglickém Essexu. Dívku od smrti uchránil její dobrý vztah s rodiči, skončila ale na psychiatrii.

Muž po hádce zastřelil rodiče své bývalé ženy
Aktualizováno 6.4. 2017 14:58
Rodinná tragédie

Noční masakr: Dva zastřelení a jeden oběšený! Žena těsně unikla

Krveprolitím skončila v noci na čtvrtek hádka bývalých manželů v jednom z bytů na Jižním Městě v Praze. Muž tam patrně zastřelil rodiče své bývalé manželky a uprchl. Policisté ho vypátrali na jeho chalupě mrtvého, podle informací TV Nova se oběsil.

podpora rodin

Dobrá zpráva pro rodiče více dětí! Vláda podpořila pokles odvodů

Rodičům dvou a více dětí by mohly klesnout sociální odvody ze současných 6,5 procenta až na nulu v závislosti na počtu potomků. Vláda dnes podpořila návrh novely o pojistném na sociální zabezpečení, která s tím počítá. Novináře o tom informoval vicepremiér Pavel Bělobrádek (KDU-ČSL). Před týdnem kabinet kvůli neúčasti lidoveckých ministrů projednávání bodu přerušil.

Na několika místech

Rodiče mají strach: Neznámý muž u Prahy láká děti do auta!

Rodiče z obcí na jih od Prahy mají strach. Neznámý muž už několik týdnů u škol oslovuje děti a láká je k projížďce svým autem. Zatím nikomu neublížil, pátrá po něm policie.

Mrtvý plameňák
Aktualizováno 22.3. 2017 13:02
Chtějí se dohodnout

Rodiče chlapců, kteří ubili plameňáka, nabízejí zoo peníze

Případ zabitého plameňáka, kterého v jihlavské ZOO klacky a kameny umlátili tři malí chlapci, nejspíš u soudu neskončí. Rodiče malých útočníků se totiž chtějí dohodnout, škodu za ubité zvíře splácet a zahradě i jinak pomáhat.