Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Vakcína
aktualizováno 24.3. 2018 21:23
Rodiče se zlobí

Vakcíny pro děti nejsou. To se stává, krčí rameny státní úřad

Už od loňska v Česku chybí dětské vakcíny proti planým neštovicím nebo žloutence typu A. A několik dalších týdnů může prý ještě trvat, než se vůbec objeví.

Dítě u počítače
aktualizováno 24.3. 2018 21:14
Virtuální bezpečnost

Vysvětlují, zakazují, hlídají. I tak Češi kontrolují děti na internetu

Včera jsme vás informovali o případu jedenácti letého školáka, který se v Brně uškrtil na švihadle, když se pravděpodobně pokoušel napodobit video, které viděl na internetu.Tato tragédie opět vyvolala debatu o tom, jak ochránit děti před hrozbami internetu

Facebook
aktualizováno 23.03.
rozhovor důležitá ochrana

Mějte děti pod kontrolou! Takhle jim na internetu zajistíte bezpečí

Brnem otřásá smrt jedenáctiletého chlapce, který se kvůli videu na internetu oběsil na švihadle. Protože tento tragický případ není ani zdaleka ojedinělý, odborníci přišli s několika důležitými doporučeními pro rodiče, jak své děti mohou na sociálních sítích ochránit.

Prásk.tv píše:

Nikol Štíbrová
čtěte o tématu rodiče na Prásk.tv
Obchodní sdělení

ZNÁME VÝHERCE: Jak si užít Dubaj: Krátké zastavení ve městě přepychu

Je krásná, je bohatá a velmi mladá. Novodobá Dubaj je výkladní skříní luxusu, kterým oplývají šejkové ze Spojených arabských emirátů. A mohla by určitě být atraktivní arabskou princeznou. Ucházet se o její ruku sice nemůžete, prožít s ní pár nádherných dní ale určitě ano. Na co před cestou myslet? A co v Dubaji určitě nevynechat?

Facebook
aktualizováno 21.03.
anketa sociální sítě

Facebook bez souhlasu rodičů od 15 let! Vláda schválila nový zákon

Děti do patnácti let si budou moci založit účet na sociální síti pouze se souhlasem rodičů, shodli se ve středu členové vlády a do sněmovny poslali návrh zákona o ochraně osobních údajů. Někteří politici považují regulaci za zbytečnou.

Týrané dítě -2
21.03.
Krkavčí rodiče

Otřesné týrání: Dcerku opařili v komoře, vlasy jí vyrval mixér!

Soud na východě Chorvatska rozplétá otřesný případ rodičů, kteří dlouhodobě týrali svoji tříletou dceru. Pár měl tři děti, které v podstatě vyrůstaly v pekárně, kde se mnohokrát zranily a jejíž vybavení rodiče používali ke krutým trestům.

Rodiče zavražděného novináře
aktualizováno 18.03.
vražda novináře

Vládní šaráda a klam: Rodiče zavražděného páru promluvili

TV Markíza přinesla exkluzivní rozhovor s rodiči zavražděného novináře Jána Kuciaka a jeho přítelkyně Martiny Kušnírové. Otec novináře Jozef Kuciak a matka Martiny Zlatica Kušnírová mají výhrady k průběhu vyšetřování a nedůvěřují mu. Shodují se v tom, že by měl policejní prezident Tibor Gašpar odstoupit.

Žáci při zkouškách - 3
15.03.
Zkoušky se blíží

Doučování na přijímačky vynáší! Je dětem kurz za tisíce k něčemu?

Přijímací zkoušky na střední školy a víceletá gymnázia čekají žáky základních škol už za necelý měsíc. Tentokrát se reportérka TV Nova v pravidelném seriálu zaměřila na to, jak časově náročné jsou a kolik stojí přípravné kurzy. Víme také, jaká bývá úspěšnost žáků, kteří je absolvují.

Malého chlapečka odpojili od přístrojů
08.03.
soud rozhodl o odpojení

Tvrdili, že bez přístrojů nepřežije. Chlapec dýchal sám ještě 7 hodin

Za život ročního Isaiaha Haastrupa z Velké Británie bojovali rodiče od jeho narození. Svou bitvu však u soudu prohráli a chlapce s vážným poškozením mozku museli nechat odpojit od dýchacích přístrojů. Přestože lékaři rodičům i soudu tvrdili, že chlapec bez přístrojů nepřežije víc než několik minut, malý Isaiah jim dokázal opak. Ještě sedm hodin po odpojení totiž dýchal úplně sám. Poté bohužel zemřel.

Fingovaná vražda
23.02.
nezdárný syn

Mladík si objednal vraždu rodičů. Jejich "smrt" ho překvapila

Ďábelský syn (22) naplánoval vraždu svých zámožných rodičů, aby mohl shrábnout dědictví pro sebe. V minulosti už se o to pokoušel několikrát, ale rodiče jeho plány odhalili a připravili na něj lest.

Tony Smith a Jody Simpsonová
aktualizováno 20.02.
rozhodnutí soudu

Británie řeší kruté týrání malého dítěte, miminko přišlo o obě nohy!

Kvůli brutálnímu týrání měl jen šestitýdenní chlapeček osmkrát zlomené nohy a trpěl sepsí. Od smrti ho podle lékařů dělily vteřiny, přežil jen díky velmi agresivní léčbě. Bude navždy čelit následkům, protože kvůli zranění přišel o obě nohy. Britský soud nyní poslal kruté rodiče na deset let do vězení.