Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Dávky
16.10.
Finanční injekce

Čekáte miminko? Na tyto příspěvky máte nárok! PŘEHLED

Jestli čekáte příchod nového potomka do rodiny nebo se vám dítě v nedávné době narodilo, máte nárok na příspěvky od státu. Jenže kde o ně žádat a jaké příspěvky máte vůbec k dispozici?

Holčička s mobilem
10.10.
Moderní technologie

Je vaše dítě závislé na mobilu? Zkuste 10 tipů, jak ho to odnaučit

Je vaše dítě závislé na mobilu nebo jiných technologiích a nevíte, jak ho to odnaučit? Můžete vyzkoušet několik způsobů, které vám pomohou, aby se vaše dítě spíše věnovalo učení, chodilo ven a trávilo s vámi více času. Důležité je například stanovit čas, po který může dítě být na mobilu, nebo vymyslet společnou aktivitu.

Rodina a finance
aktualizováno 21.09.
polepší si

Dobrá zpráva pro mámy a táty! Rodičovská se zvýší o 40 tisíc

Rodiče malých dětí by si už brzy mohli polepšit. Vláda plánuje zvýšit rodičovský příspěvek o 40 tisíc korun. Dostali ho by i rodiče dětí, kteří se sice už vrátili do práce, ale jejich ratolesti ještě nejsou čtyři roky. Návrh míří do mezirezortního připomínkového řízení.

Prásk.tv píše:

Harry a Meghan - 1
čtěte o tématu rodiče na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Proč a jak investovat do vzdělání?

Investice do vzdělání je opodstatněná z mnoha důvodů.

Školní potřeby
aktualizováno 17.09.
Zpátky do školy

Nezatěžujte peněženky. Za školní pomůcky platit nemusíte

Další školní rok začal a s tím i nutnost rodičů nakoupit školní pomůcky. Někteří učitelé vyžadují po rodičích, aby svým dětem pořídili pracovní sešity, mýdla nebo papírové kapesníky. Rodiče však s těmito výdaji souhlasit nemusí, uvedly Hospodářské noviny.

Psycholog Michal Kolář o šikaně
aktualizováno 19.09.
vše o šikaně

Nejhorší je, když se k šikaně přidá i učitel, varuje odborník!

Malé dítě sedí v koutku třídy, má roztrhanou košili a pláče. Nikdo ze spolužáků si ho nevšímá, a když vejde učitelka, situaci přejde. Dá se proti šikaně vůbec bránit? O tom se rozpovídal psychoterapeut a etoped Michal Kolář.

Alfie Evans - 2
02.09.
Šťastná zpráva

Rodiče zesnulého Alfieho se radují! Narodil se jim druhý syn

Jsou to teprve čtyři měsíce, co zemřel Alfie Evans, a jeho rodiče už mají nového syna. Alfieho příběh obletěl celý svět, když lékaři i přes přání rodiny nařídili jeho odpojení od přístrojů. Snad teď rodičům Kate a Tomovi novorozený synek pomůže konečně se přes jeho smrt přenést.

Nemocná čínská dvojčata - 3
aktualizováno 01.09.
Dobře to dopadlo

Rodiče měli určit, které z dvojčat zemře. Příběh má šťastný konec!

Které z nemocných čínských dvojčat zemře, měl určit los. Jejich rodiče totiž neměli dost peněz na léčbu obou a nedokázali se rozhodnout, které z nich bude to šťastnější a které čeká téměř jistá smrt. Příběh má ale happyend pro obě dvojčata.

Týrané dítě -2
29.08.
Fyzické tresty

Psycholog: Děti nebijte ani za trest! Škodí jim to víc, než myslíte

Škola klepe na dveře a s ní i známky, které ne vždy dělají rodičům radost. Podle psychologů byste ale neměli dítě ani v případě pětky nebo většího problému trestat fyzicky. Mnohem lépe podle nich funguje systém odměn.

Kroužky pro děti
29.08.
Kroužky pro děti

Na kolik vás vyjdou kroužky pro vaše děti? PŘEHLED CEN

Konec prázdnin se rychle blíží a opět začíná pro rodiče starost, jaké aktivity vymyslet pro své děti. Zájmových kroužků je hodně a jsou nejen časově, ale i finančně náročné. Lze však najít i levné varianty, proto jsme pro vás připravili přehled, na kolik vás kroužky mohou vyjít a které jsou mezi dětmi oblíbené.

Zmizelý Luboš
28.08.
Zmizelý chlapec

Rodiče věří, že Luboš pořád žije! Hledají ho 30 let, teď promluvili

Slovenská policie znovu upozornila na případ Luboše Bednára, který zmizel před třiceti lety. Stejně jako policisté i jeho rodiče stále doufají, že se vrátí domů živý a zdravý. Na osudný den prý nikdy nezapomenou.