Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Rodina
aktualizováno včera 15:45
nepochopitelná jména

Šílená jména dětí v Česku: Kde žijí Rolex, Matrix nebo Košíková?!

Investice, Ferrari, Análie, Hermiona, Baltazar a Angelika. I s takovými nápady chodí rodiče do porodnice a nadšeně trestají děti šílenými jmény ještě před narozením. Naštěstí pro některá novorozeňata jsou jistá pravidla, která přejít nelze, a tak některá jména dostala od úředníků stopku.

Ministr zemědělství Marian Jurečka - 3
aktualizováno 22.05.
Má pravdu?

Jurečku nadzvedl Nejvyšší soud. Dítě nemůže mít dva otce, zuří!

Místopředseda lidovců Marian Jurečka se ostře pustil do Nejvyššího soudu. Rozlítilo ho přelomové rozhodnutí, v němž soudci uznali za rodiče dítěte dva gaye. Podle Jurečky je to proti přírodě.

William a Scarlett
15.05.
Vyšlo to?

Děti přišly s geniálním plánem, aby dostaly psa. Teď boří internet!

Seznam dětí, jak přesvědčit rodiče, aby jim koupili psa, se stal hitem internetu. Sourozenci si napsali body, které se pak snažili splnit - včetně lichocení mamince nebo vytvoření dojemného videa. Vyšlo to?

Prásk.tv píše:

Vicky Ernst - 1
čtěte o tématu rodiče na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Jak žije český výherce 2,5 miliard korun?

Tento týden jsou tomu přesně tři roky od chvíle, kdy v Sazce padla absolutně nejvyšší výhra v české loterní historii.

Rodinný poklad
aktualizováno 12.05.
vzácný odkaz

Děti dostaly poklad rodičů! Šest truhlic leželo 73 let pod podlahou

Pracovníci muzea Ústí nad Labem našli rodinu, které patří poklad z Roztok. Šest truhlic plných věcí z druhé světové války tam našli během oprav současní majitelé staré chalupy.

Dítě - pleny
10.05.
Výměna plenek

Expertka šokovala rodiče: "Smím tě přebalit?" měli by se ptát dětí

Poprask mezi rodiči vyvolala slova expertky na sexualitu, která se specializuje na téma oboustranného souhlasu. Tvrdí, že by se měli příbuzní dítěte zeptat, zda ho smí přebalit. Přestože si prý uvědomuje, že miminko neodpoví, je ale podle ní důležité otázku položit.

Pavel Novotný a Kateřina Kristelová - 2
10.05.
rozhodnutí soudu

Dítě zpívalo píseň Ortelu. De*ilové, pustil se Novotný do jeho rodičů

Pavel Novotný se nemusí veřejně omlouvat Monice Benešové a Karlu Vyskočilovi za to, že je na sociálních sítích nazval "debily a špatnými rodiči". Vyjádřil se tak poté, co na internetu zveřejnili video, na kterém spolu se svým malým synem zpívají písničku kapely Ortel.

Mateřská školka
04.05.
rodiče se děsí

Kam s nimi? Školky jsou plné, letos odmítnou až 30 tisíc dětí!

V Česku tento týden začaly zápisy do mateřských škol. Jenže dětí je daleko víc než volných míst. Rodiče proto mají strach, že jejich děti se tam nedostanou. Podle odhadů by školky letos mohly odmítnout až 30 tisíc dětí. Největší problémy mají lidé na velkých sídlištích, kde je školek málo.

Sourozenci po nehodě
aktualizováno 03.05.
příběh sirotků

Srdceryvný okamžik: Sourozenci se setkali poprvé od smrti rodičů

Sociální sítě obletěla fotografie dvou sourozenců, kteří při nešťastné havárii přišli o oba rodiče. Děti tou dobou byly ve voze s nimi, na rozdíl od maminky s tatínkem ale přežily. Na několik dlouhých dnů se však musely odloučit, opět se setkaly zhruba až po třech týdnech.

Otec ze Slovenska měl týrat osm dětí
28.04.
Bití, hladovění, nespavost

Otec surově týral osm dětí! Policie obvinila i matku, nikdy nezakročila

U soudu v Trnavě stanuli rodiče, kteří měli podle rozsudku týrat svých osm dětí. Otec potomky bil, nedával jim najíst, bránil jim chodit na toaletu. Soud chce teď ale potrestat i matku, která vše pozorovala a nikdy nezakročila.

Přijímací zkoušky
aktualizováno 28.04.
Přepočet bodů

Kvůli téhle otázce neplatí výsledky přijímaček! Rodiče trnou strachy

Školáci, kteří se hlásili na osmiletá gymnázia, i jejich rodiče, zůstávají v nejistotě. Společnost Cermat, která připravuje jednotné přijímací zkoušky, totiž oznámila chybu v zadání. Na jednu otázku z češtiny byly dvě správné odpovědi. O jakou úlohu šlo?