Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Čeští vojáci v Afghánistánu
06.08.
Novela zákona

Rodiny padlých vojáků dostanou miliony. Stát zaplatí i za pohřeb

Pozůstalí po padlých vojácích mají teď alespoň jednu jistotu - stát se o ně dokáže finančně postarat. Loni vešla v platnost novela, která zvyšuje odškodnění pro manželku, děti i rodiče. Stát uhradí také náklady spojené s pohřbem.

Osmiletý chlapec se v Rychnově projížděl v nakladači
31.07.
Kuriózní případ

Nakladač zastavila policie, řídil ho chlapec (8)! Chtěl za babičkou

Neobvyklý případ řešila policie v Rychnově u Jablonce nad Nisou. Po obci tam jezdil nakladač, který řídil teprve osmiletý chlapec. Tři a půl tunový stroj si prý chtěl vyzkoušet, a dokonce ho ovládal úplně bezchybně. Jeho černou jízdu ale nakonec utnula policie.

Auto smetlo tříčlennou rodinu i s kočárkem
aktualizováno 24.07.
hledají se svědci

Děsivá nehoda v Liberci: Rodiče s miminkem o chlup unikli smrti!

Liberecká policie zveřejnila záběry děsivě vypadající autonehody. Ve Frýdlantu při ní mohla zemřít tříčlenná rodina, která byla na procházce s kočárkem. Policie teď pátrá po řidiči, který z místa nehody ujel.

Prásk.tv píše:

Rapi Ananda Pamungkas
čtěte o tématu rodiče na Prásk.tv
Obchodní sdělení

NA LOVU ASTEROIDŮ: HVĚZDÁRNA KLEŤ

Hvězdárna Kleť leží ve výšce 1070 metrů nad mořem a je tak nejvýše položenou astronomickou observatoří v ČR. Do konce srpna zve k nahlédnutí do vesmíru.

Zachráněný pes z rozžhaveného auta
aktualizováno 09.07.
nutný zásah

V rozpálených autech šlo o život. Děti i pejsky se podařilo zachránit

Letní teploty se nevyplácí podceňovat. V minulém týdnu byly nutné hned dvě záchrany z rozpálených aut. Pražští strážníci vysvobodili tři pejsky v kritickém stavu, zlínští hasiči se zase postarali o záchranu dvou malých dětí.

Chlapec v léčebně - ilustrační
27.06.
nedohlíželi na ně

Rodičům hrozí 5 let vězení! Děti ve škole zameškaly přes 200 hodin

Rodičům z Ostravy hrozí až pětileté vězení za to, že nedohlíželi na své děti. Ty podle policie několik měsíců bez omluvy nechodily do školy a zameškaly víc než 200 hodin. Starší chlapec dostal sníženou známku z chování.

Předávání vysvědčení - ilustrační foto
26.06.
strach z rodičů

Expert poradil, jak trestat děti za známky. Bombardují linku bezpečí

Poslední týden před dvouměsíčními prázdninami čeká na žáky základních a středních škol. V pátek za svou půlroční snahu dostanou vysvědčení, některé děti už ale teď jímá hrůza, jak na známky zareagují rodiče. Co radí odborníci z linky bezpečí?

Výživová poradkyně Tonia Buxton
23.06.
Nesmí ani narozeninový dort

Tahle máma zakázala svým dětem cukr: Je to jako kokain, vysvětluje

Striktním zákazem jakýchkoliv potravin obsahujících cukr překvapila Brity moderátorka a nutriční expertka Tonia Buxtonová. Ta odhalila, že svým čtyřem dětem potraviny obsahující cukr úplně zakázala. Brání se, že má podobné účinky jako kokain.

2155043
21.06.
Chudák dítě

VIDEO: Šokovaní rodiče na křtu syna! Plakal, kněz mu vlepil facku

Francouzský kněz zřejmě ztratil při křtu malého chlapce trpělivost. Dítě celou dobu křičelo, když mu duchovní lil na hlavičku svěcenou vodu. Starší muž se ho nejdříve snažil uchlácholit, potom ho ale velkou silou uhodil do tváře.

Rozvod
20.06.
Rozhodnutí ÚS

Dojíždění za dětmi musí být fér. Rozvedení se mají o náklady dělit

V případě, že se rodič s dítětem po rozvodu odstěhuje, měl by s náklady na dojíždění s druhým rodičem podělit. V rozhodnutí to připomněl Ústavní soud. Soudy, které upravují styk rozvedených rodičů s dětmi, by měli brát vzdálenost i vynaloženou energii v potaz.

Otřesnou smrt malé dívky ve Francii objasnili po 31 letech
14.06.
Otřesný případ

Vraždu dívky vyřešili po 31 letech! V poutech skončili rodiče

Dlouhých 31 let trvalo objasnění vraždy malé dívky, které se přezdívalo Mučednice z dálnice A10. K vyřešení hrůzného zločinu pomohla francouzským policistům náhoda a test DNA.