Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Postižený Honza potřebuje speciální auto
02.12.
Speciální úprava

Rodiče už péči o postiženého Jana nezvládají. Shání peníze na auto

S Honzou ze Srní na Šumavě se život zrovna nemazlil, a tak je odkázán na pomoc druhých lidí. Jeho rodičům už ale docházejí fyzické síly na to, aby se o něj mohli starat.

Milly Tuomey
01.12.
Chudák holčička

Dívce (11) se nelíbilo, jak vypadá. Dohnalo ji to ke strašnému činu

Jedenáctiletá dívenka si sáhla na život, protože se jí nelíbilo, jak vypadá. Ani rodiče ji nedokázali od sebevraždy odradit, přestože o jejím plánu věděli. Milly se svěřila také na Instagramu, ani to ji ale nezachránilo.

Muž mluví s malými dívkami - ilustrační foto
01.12.
Strach v Úhonicích

Rodiče u Prahy mají strach. Děti prý někdo lákal k sobě do auta!

Malou obcí Úhonice západně od Prahy obchází strach. V obci se totiž měl za poslední týden někdo dvakrát snažit nálakat děti k sobě do auta. Poprvé minulý pátek, podruhé včera.

Prásk.tv píše:

Chůva
čtěte o tématu rodiče na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Ojeté auto jako dárek k Vánocům? Zde jsou rady, jak na to

Nadělit někomu pod stromeček ojeté auto vůbec nemusí být obtížné. S financováním i administrativou pak pomůže prodejce.

Facebook - ilustrační foto
29.11.
Od května 2018

Facebook na Slovensku až od 16. Mladším to musí dovolit rodiče

Děti mladší 16 let už se na Slovensku na sociální sítě bez souhlasu rodičů nepřihlásí. Počítá s tím zákon o ochraně osobních údajů, který schválila slovenská Národní rada. Provozovatelé internetových služeb budou mít navíc povinnost si souhlas ověřit.

Hyperaktivní dítě
21.11.
porucha pozornosti

Má vaše dítě skutečně ADHD? Vyhněte se špatné diagnóze

Když se řekne attention deficit hyperactivity disorder neboli ADHD porucha u dětí, většina lidí si představí neposlušného chlapce, jak šplhá po stromech nebo upovídanou umíněnou holčičku. Jak si ale nesplést příznaky tohoto syndromu s "obyčejnou dětskou neposedností"? Přední světoví psychologové se shodují, že velké procento dětí může být diagnostikováno chybně.

Ben před rodiči zatajil, že umírá
18.11.
Srdceryvný příběh

Syn hrdina: Věděl, že umírá, ale nic neřekl, aby ochránil rodiče!

V jednadvaceti většina lidí řeší, jestli jít v sobotu večer s přáteli do hospody a jestli je lepší žít v páru nebo single. Jejich vrstevník Ben Green ovšem zjistil, že již brzy umře. A i když ho ochromil strach, zachoval se jako nesobecký hrdina.

Elizabeth Smartová a její únosce Brian David Mitchell
aktualizováno 08.11.
tři rady

Tohle řekněte dětem, radí rodičům dívka, kterou měsíce znásilňovali

Elizabeth Smartovou potkal skutečně hrozný osud, ve čtrnácti letech ji unesli z její vlastní ložnice a následně ji dlouhé měsíce znásilňovali. Nakonec se ji podařilo najít a zachránit. Aby se podobný osud nedotkl dalších, vyzývá všechny rodiče, aby svým dětem řekli tři velmi důležité věci.

Zneužívání dětí
05.11.
brutální výchova

Rodiče jak z hororu: Dcerku nutili čistit si zuby kočičími exkrementy

Ohavné výchovné metody praktikoval na svých dětech jejich otec s novou partnerkou. Pětiletou dcerku nutil čistit si zuby kočičími exkrementy, dětem nasazoval elektrický obojek a na mrazu je poléval studenou vodou.

Jamie Leigh Hiattová, Michael Patrick McKnigh
31.10.
špína v domě

Rodiče zanedbávali sedm dětí. Roční syn měl v plence červy!

Americký pár skončil na osmnáct měsíců ve vězení. Policie objevila v jejich domě sedm podvyživených dětí. Rodina žila v děsivých podmínkách – v domě byly na zemi výkaly, lidské i zvířecí. Osmnáctiměsíční chlapec měl v plence červy.

Tomáš Morávek
aktualizováno 31.10.
bratrovražda v Počátkách

Zoufalství a bezmoc: Psycholog popsal pocity rodičů mrtvých synů

Vražda dvojčat v Počátkách na Pelhřimovsku otřásla veřejností. Muž, který ubodal své dva bratry, je obviněn z vícenásobné vraždy. Rodiče útočníka a ubodaných a nyní čeká velmi složité a bolestivé období. Během pár okamžiků totiž přišli hned o tři děti. Jaký může být psychický stav rodiny a jak se ztrátou mohou vyrovnat, nastínil psycholog Tomáš Morávek.