Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Utonutí
16.08.
Rodinné neštěstí

Tragédie v Řecku: Rodiče skočili pro topící se děti, sami utonuli!

Obrovská tragédie se stala na pobřeží řeckého ostrova Kréta. Rodiče se snažili zachránit dvě ze svých čtyř dětí, které zmizely ve vysokých vlnách. Zatímco manželé se utopili, jejich potomky zachránili jiní návštěvníci pláže.

Školka
aktualizováno 08.08.
Povinný rok

Tisícům rodičů hrozí mastné pokuty! Nezapisují děti do školky

Až pětitisícová pokuta hrozí rodičům, kteří nezapsali své pětileté děti do školky. Letos poprvé je totiž povinný rok předškolní výchovy. Třeba v Brně nezapsalo své děti do mateřské školy více než 700 rodin a podobně jsou na tom i některá další města a obce.

Charlie Gard a jeho rodiče
aktualizováno 28.07.
Rodiče poslali vzkaz

Charlieho příběh zaujal celý svět, teď skončil. Chlapec už netrpí

Charlie Gard už netrpí. Chlapec, o jehož život bojovala rodina s úřady, zemřel. Oznámili to jeho rodiče, další podrobnosti ale neposkytli. Jedenáctiměsíčnímu chlapečkovi ale poslali dojemný vzkaz.

Prásk.tv píše:

Kojení
čtěte o tématu rodiče na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Kouzelným kartáčkem si děti čistí zoubky samy

Se sonickým kartáčkem Philips Sonicare for Kids už nemusíte dětem připomínat čištění zoubků.

Mateřská školka
aktualizováno 28.07.
Zanedbaná povinnost

Stovkám českých rodičů hrozí pokuta, vypustili zápis do školek

Úředníci začali vytvářet seznamy rodičů, kteří letos na jaře nepřivedli své pětileté ratolesti k zápisům do mateřské školky. Ty jsou totiž od letoška povinné. A rodinám tak hrozí až pětitisícová pokuta.

Charlie Gard a jeho rodiče
25.07.
Smutný příběh

Poslední přání Charlieho rodičů: Nechte ho umřít doma, prosí soud!

Rodiče smrtelně nemocného Charlieho prohráli boj o jeho život, teď s ním chtějí strávit poslední chvíle. Zároveň si přejí, aby chlapec mohl zemřít doma. Jenže to nebude tak jednoduché, o jeho propuštění z nemocnice musí rozhodnout soud.

Obdulia Sanchezová natočila svoji nehodu
25.07.
děsivé video

Vysílala smrt sestry na webu a nepomohla. Tohle je reakce rodičů

Divoká jízda osmnáctileté dívky z Kalifornie skončila tragédií. Při nehodě zemřela řidiččina čtrnáctiletá sestra. Starší dívka jí nepomohla, místo toho sestřinu smrt vysílala živě na sociální síti! K nešťastné události se teď vyjádřili zdrcení rodiče.

Charlie Gard a jeho rodiče
24.07.
Odpojí ho od přístrojů

Boj o Charlieho život sledoval celý svět. Teď rodiče jeho léčbu vzdali

Příběh nemocného Charlieho sledoval celý svět. Jeho rodiče se soudili s nemocnicí, jejíž lékaři doporučili chlapce odpojit od přístrojů. Matka s otcem chtěli dítě převézt k americkému lékaři, který by na něm vyzkoušel experimentální léčbu. Nakonec ale boj se soudy vzdali.

Dítě a dva muži - Ilustrační foto
aktualizováno 24.07.
práva rodičů

Průlom v případu: Ústavní soud uznal dítěti za rodiče dva otce

Dva homosexuální muži, kteří jsou podle kalifornského práva rodiče dítěte odnošeného náhradní matkou, uspěli u Ústavního soudu. Dosud se marně domáhali stejného uznání také v Česku, nyní se jejich situací musí znovu zabývat Nejvyšší soud (NS) a měl by jim vyhovět. Původně uznal jako otce jen jednoho z nich. Podle ústavních soudců ale při tom porušil práva partnerů i dítěte. Jeden z otců Jiří Ambrož doufá v to, že se brzy podaří pro jejich děti získat české rodné listy se zápisem obou otců.

Dům, kde se vraždilo
aktualizováno 16.07.
Přiznal se

Rodiče Slováka, který zabil 4 lidi: V Česku se změnil, přeskočilo mu!

Osmatřicetiletý Slovák měl brutálně zavraždit čtyři lidi včetně roční holčičky. Televizi Markíza se podařilo vypátrat jeho rodiče, kteří jsou z obvinění v šoku. Adoptivního syna ale neobhajují, podle nich se změnil po přestěhování do Česka.

Tragická dopravní nehoda u Obrnic na Mostecku
aktualizováno 10.07.
Nehoda u Obrnic

Rodiče dívky, která vysílala smrt kamarádky, promluvili o nehodě!

Dvaadvacetiletá dívka, která minulý čtvrtek přežila šílenou nehodu u Obrnic na Mostecku, i nadále zůstává v nemocnici. Tam ji navštívili rodiče, kteří poslali dojemný vzkaz svědkům, kteří u nehody pomáhali.