Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Smutné dítě - ilustrační foto
dnes 05:45
Zdrcená rodina

Chlapce šikanovali kvůli vážné nemoci! Spáchal sebevraždu

Neštěstí prožívá rodina z amerického Louisville, která přišla o svého syna. Ten spáchal sebevraždu poté, co byl ve škole šikován spolužáky kvůli tomu, že nosil vak pro vývod z tlustého střeva, jelikož byl vážně nemocný. Rodina z incidentu viní školu.

Třída - ilustrační foto
22.01.
Neomluvené hodiny

Syn chodil dlouhodobě za školu. Rodičům teď hrozí vězení!

Až dva roky vězení by mohli dostat rodiče čtrnáctiletého žáka. Ten totiž chodil za školu a má celkem 140 neomluvených hodin. Rodina z Náchodska si tak vysloužila pozornost sociální péče a policistů.

Jesle
10.01.
kde jsou ve vašem kraji

Skvělá zpráva: Vzniknou nové jesle za stovky milionů! PŘEHLED

Celkem 72 mikrojeslí vzniklo v uplynulých letech díky dotacím ministerstva práce a sociálních věcí. Ty se mezi rodiči nejmenších dětí těší velké oblibě, proto by i v nadcházejících letech měly vznikat další. Stát na ně vyčlenil 224 milionů korun.

Prásk.tv píše:

Hollie Modlinsky
čtěte o tématu rodiče na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Odhodlejte se a začněte zdravěji každý den

Rozhodli jste se začátkem roku pro změnu životního stylu? Odstartujte zdravěji každý den s Albertem.

Rodina
10.01.
sociální dávky

Máte nárok na přídavky na děti? Spočítejte si to na kalkulačce

Pokud nepatříte zrovna mezi boháče a nezvládáte hradit náklady spojené s výchovou a výživou dětí, můžete od státu dostat na svou ratolest přídavek. V loňském roce se zmírnila pravidla pro jeho získání a dosáhne na něj daleko víc lidí. Spočítejte si, jestli na něj máte nárok i vy.

Maddie Mccann
25.12.
12. vánoce bez maddie

Smutné Vánoce: Zdrcení rodiče Maddie poslali dojemný vzkaz

Kate a Gerry McCannovi nikdy nevzdají pátrání po své ztracené dceři Maddie. Ta zmizela na dovolené v portugalském letovisku Praia da Luz v květnu roku 2007. Od té doby po dívce intenzivně pátrají detektivové, ale zatím bez úspěchu. Vánoce pro rodinu McCannových prý už nikdy nebudou jako dřív.

Vánoční besídka
aktualizováno 23.12.
Sváteční radosti

Čerti, muchomůrky i rolničky. Vánoční besídky těší děti i rodiče

Okolo Vánoc bychom se měli více věnovat našim blízkým. Na to myslí i v mateřských školkách a každý rok si děti pro své nejbližší připraví vystoupení. Štáb televize Nova se na několik besídek vypravil podívat.

2220107
12.12.
mise nový domov

Kristýna promluvila o otci dítěte: Nikdy mu neodpustí, co udělal!

Ve středu večer jste v Misi nový domov mohli být svědky příběhu mladé maminky Kristýny, která sama vychovává syna a také vlastního bratra. Jenže v bytě plném plísně obě děti zdravotně strádaly. Jak se jim v novém domově žije a co se u nich změnilo?

Amálka Ryšlinková - Dobrý anděl
09.12.
Dobrý anděl

Amálka potřebuje nepřetržitou péči. Rodina žije z jednoho platu

Až 75 procent rodičů musí po vážném onemocnění dítěte skončit v práci a starat se o nemocného potomka na plný úvazek. Rodiny mají pak často problémy s chodem domácnosti.

školáci - ilustrační foto
07.12.
Zanedbání výchovy

To je rodinka! Rodiče neposílali tři děti do školy. Chyběly 803 hodin

Až dva roky ve vězení hrozí rodičům z Domažlic. Svým dětem tolerovali extrémní záškoláctví. Nejstarší syn, který chodí teprve do čtvrté třídy, ze 459 vyučovacích hodin chyběl na 360. Lépe na tom nebyla ani dcera chodící do druhé třídy a dokonce ani další syn, který je teprve prvňáček. Ani u předškoláka rodiče nebyli schopni zajistit, aby v povinném posledním roce chodil do školky.

Miminko v nemocnici
02.12.
Technický pokrok

Inkubátor s kamerou: Maminky mohou děti sledovat na dálku!

V pražské motolské nemocnici mohou maminky i příbuzní sledovat miminka v inkubátorech prostřednictvím kamer. Je to teprve třetí nemocnice v České republice, která takové online přenosy nabízí.