Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Rekonstrukce bitvy
Aktualizováno 27.5. 2017 21:51
nová nařízení

Skončí rekonstrukce bitev? Ohrožuje je směrnice o zbraních

Nová evropská směrnice, která se týká zbraní, dopadá nejen na samotné uživatele. Na rekonstrukci z druhé světové války mezi ruskou a německou armádou se do Malých Svatoňovic vydali i policisté. Kontrolovali potřebná povolení na zbraně i jejich stav.

Irácká armáda pokračuje v osvobozování Mosulu
Aktualizováno 20.3. 2017 18:34
Obklíčení v Mosulu

Bitva o Mosul: Bojovníci ISIS už nemají kam utéct. MAPA BOJIŠTĚ

Nad vládou Islámského státu v severním Iráku se stahují mračna. Bojovníci Islámského státu ovládají ještě historickou část města a čtvrti na západě města. Území kolem už ale ovládají jednotky irácké armády kurdských milic. Civilisté, kteří zůstali v části Mosulu ovládané Islámským státem, zažívají peklo.

Útok v Damašku
Aktualizováno 15.3. 2017 16:28
tragédie v Damašku

"Všude bylo hodně krve!": Atentát na justiční palác nepřežilo 31 lidí

Životy nejméně 31 lidí si ve středu vyžádal útok sebevražedného atentátníka na justiční palác v Damašku. Další sebevražedný atentátník se pak zabil v jedné z tamních rastaurací. Kolik lidí zemřelo, není jasné. Právě na středu 15. 3. připadá smutné 6. výročí zahájení syrského konfliktu.

Prásk.tv píše:

Had a dikobraz
čtěte o tématu bitva na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Střechu, kterou Vám budou závidět?

Nový dům si zaslouží střechu s moderní střešní krytinou, která se bude moci pochlubit unikátním vzhledem, vysokou odolností a trvalou krásou. Ne nadarmo se říká „Střecha dělá dům“. Takovou je střecha z pravých pálených tašek TONDACH.

Ofenzíva irácké armády v západním Mosulu
Aktualizováno 20.2. 2017 15:40
boj s ISIS

Lidé v Mosulu trpí nedostatkem jídla a vody, je jich až 800 tisíc

Irácká armáda spustila operaci pro osvobození severní části Mosulu, uveřejnil v neděli předseda vlády Haider al-Abadi. Východ města se podařilo z rukou radikálu ISIS dostat armádě v polovině minulého měsíce. Situace civilistů v západní části města je kritická, varuje Organizace spojených národů (OSN).

V mosulské ZOO v Iráku přežil jen lev a medvěd - 4
Aktualizováno 12.2. 2017 17:54
Smutná bilance

Zbyli jen lev a medvěd! Mosulská zoo se ocitla ve válečné zóně

Když se mosulská zoo ocitla uprostřed válečné zóny, zvířata neměla šanci přežít. Celé měsíce hladověla, ze zahrady si navíc teroristé Islámského státu udělali základnu. Některé šelmy pošly hladem, další zabila palba, jiná utekla. Po bitvě zbyl naživu jen lev a medvěd.

Al-Bagdádí
Aktualizováno 3.11. 2016 13:22
nahrávka arciteroristy

Šéf ISIS se asi skrývá v Mosulu. Vyzývá věrné k poslední obraně

Takzvaný Islámský stát zveřejnil nahrávku, o které tvrdí, že přináší poselství jeho lídra Al-Bagdádího. Autentičnost záznamu se zatím nepodařilo prověřit. Objevila se také svědectví, podle kterých se šéf islamistů skrývá uvnitř obléhaného Mosulu.

Rusko odmítá

Další příměří už v Aleppu nebude! Přijdou znovu masakry civilistů?

Rusko nepřipravuje další humanitární pauzu v bojích o syrské Aleppo. Oznámil to dnes náměstek ruského ministra zahraničí Sergej Rjabkov. Třídenní příměří vypršelo v sobotu večer.

Bitva s IS o Mosul začala - 7
Aktualizováno 22.10. 2016 22:57
boj s islamisty

Islámský stát jasně prohrává válku. Používá ale lidské štíty!

Irácká armáda slaví v rámci rozsáhlé operace u Mosulu další úspěchy. Po osvobození převážně křesťanského města Bartella, které drželi džihádisté více než dva roky, teď koaliční jednotky bojují o další klíčové město Hamdáníju. O budoucím vývoji země dnes s iráckým premiérem Hajdarem Abádím jedná americký ministr obrany Ešton Kartr.

1920563
Aktualizováno 18.10. 2016 21:08
ČEŠI PROTI ISIS

Bitva s ISIS o Mosul: Mezi výstřely se ozývá i český jazyk! VIDEO

V Iráku se bojuje o město Mosul, které zatím ovládají vrazi z Islámského státu. Mohutnou ofenzívu vedou Spojené státy, účastní se státy mezinárodní koalice. A vypadá to, že na bojišti jsou i Češi.

Bitva s IS o Mosul začala - 7
Aktualizováno 18.10. 2016 13:35
Proti ISIS

Bitva o Mosul: Koalice dobyla okolní vsi! Válka má první oběti

Koaliční jednotky už druhý den pokračují v masivní ofenzivě proti radikálům Islámského státu v iráckém Mosulu. Během 24 hodin se koalici, podporované USA, podařilo dobýt 9 okolních vesnic. Podle Pentagonu postupují jednotky rychleji, než bylo v plánu.