Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Irácká armáda je krok od vítězství v Mosulu
Aktualizováno 9.7. 2017 16:46
Boj s ISIS

Irácká armáda dobyla Mosul, islamisté se vrhali do řeky

Irácká armáda je v bývalé baště samozvaného Islámského státu (IS) a v neděli odpoledne ohlásila vítězství nad teroristy. Do města dnes přijel premiér Hajdar Abádí, aby vojákům osobně blahopřál. S odvoláním na premiérův úřad o tom informovala agentura Reuters. Vládní síly dobývaly druhé největší město Iráku od loňského října. Někteří islamisté se ve snaze uprchnout před postupujícími vládními silami vrhli do řeky, uvedla agentura Reuters.

Bitva o Rakká

Konec ISIS se blíží! Spojenci pronikli do jeho hlavní bašty

Islámský stát dostal velkou ránu! Spojenými státy podporované Syrské demokratické síly prolomily jeho obranu a pronikly do historické čtvrti města Rakká, hlavní bašty samozvaného chalífátu. ISIS hrozí, že ztratí svůj nejdůležitější opěrný bod v Sýrii.

Rekonstrukce bitvy
Aktualizováno 27.5. 2017 21:51
nová nařízení

Skončí rekonstrukce bitev? Ohrožuje je směrnice o zbraních

Nová evropská směrnice, která se týká zbraní, dopadá nejen na samotné uživatele. Na rekonstrukci z druhé světové války mezi ruskou a německou armádou se do Malých Svatoňovic vydali i policisté. Kontrolovali potřebná povolení na zbraně i jejich stav.

Prásk.tv píše:

Had a dikobraz
čtěte o tématu bitva na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Proč nosí kosmonauti skafandr?

Snad každé dítě zatouží stát se kosmonautem. Co všechno to obnáší? Odpovědi má film Astronaut.

Irácká armáda pokračuje v osvobozování Mosulu
Aktualizováno 20.3. 2017 18:34
Obklíčení v Mosulu

Bitva o Mosul: Bojovníci ISIS už nemají kam utéct. MAPA BOJIŠTĚ

Nad vládou Islámského státu v severním Iráku se stahují mračna. Bojovníci Islámského státu ovládají ještě historickou část města a čtvrti na západě města. Území kolem už ale ovládají jednotky irácké armády kurdských milic. Civilisté, kteří zůstali v části Mosulu ovládané Islámským státem, zažívají peklo.

Útok v Damašku
Aktualizováno 15.3. 2017 16:28
tragédie v Damašku

"Všude bylo hodně krve!": Atentát na justiční palác nepřežilo 31 lidí

Životy nejméně 31 lidí si ve středu vyžádal útok sebevražedného atentátníka na justiční palác v Damašku. Další sebevražedný atentátník se pak zabil v jedné z tamních rastaurací. Kolik lidí zemřelo, není jasné. Právě na středu 15. 3. připadá smutné 6. výročí zahájení syrského konfliktu.

Ofenzíva irácké armády v západním Mosulu
Aktualizováno 20.2. 2017 15:40
boj s ISIS

Lidé v Mosulu trpí nedostatkem jídla a vody, je jich až 800 tisíc

Irácká armáda spustila operaci pro osvobození severní části Mosulu, uveřejnil v neděli předseda vlády Haider al-Abadi. Východ města se podařilo z rukou radikálu ISIS dostat armádě v polovině minulého měsíce. Situace civilistů v západní části města je kritická, varuje Organizace spojených národů (OSN).

V mosulské ZOO v Iráku přežil jen lev a medvěd - 4
Aktualizováno 12.2. 2017 17:54
Smutná bilance

Zbyli jen lev a medvěd! Mosulská zoo se ocitla ve válečné zóně

Když se mosulská zoo ocitla uprostřed válečné zóny, zvířata neměla šanci přežít. Celé měsíce hladověla, ze zahrady si navíc teroristé Islámského státu udělali základnu. Některé šelmy pošly hladem, další zabila palba, jiná utekla. Po bitvě zbyl naživu jen lev a medvěd.

Al-Bagdádí
Aktualizováno 3.11. 2016 13:22
nahrávka arciteroristy

Šéf ISIS se asi skrývá v Mosulu. Vyzývá věrné k poslední obraně

Takzvaný Islámský stát zveřejnil nahrávku, o které tvrdí, že přináší poselství jeho lídra Al-Bagdádího. Autentičnost záznamu se zatím nepodařilo prověřit. Objevila se také svědectví, podle kterých se šéf islamistů skrývá uvnitř obléhaného Mosulu.

Rusko odmítá

Další příměří už v Aleppu nebude! Přijdou znovu masakry civilistů?

Rusko nepřipravuje další humanitární pauzu v bojích o syrské Aleppo. Oznámil to dnes náměstek ruského ministra zahraničí Sergej Rjabkov. Třídenní příměří vypršelo v sobotu večer.

Bitva s IS o Mosul začala - 7
Aktualizováno 22.10. 2016 22:57
boj s islamisty

Islámský stát jasně prohrává válku. Používá ale lidské štíty!

Irácká armáda slaví v rámci rozsáhlé operace u Mosulu další úspěchy. Po osvobození převážně křesťanského města Bartella, které drželi džihádisté více než dva roky, teď koaliční jednotky bojují o další klíčové město Hamdáníju. O budoucím vývoji země dnes s iráckým premiérem Hajdarem Abádím jedná americký ministr obrany Ešton Kartr.