Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Irácká armáda pokračuje v osvobozování Mosulu
Aktualizováno 20.3. 2017 18:34
Obklíčení v Mosulu

Bitva o Mosul: Bojovníci ISIS už nemají kam utéct. MAPA BOJIŠTĚ

Nad vládou Islámského státu v severním Iráku se stahují mračna. Bojovníci Islámského státu ovládají ještě historickou část města a čtvrti na západě města. Území kolem už ale ovládají jednotky irácké armády kurdských milic. Civilisté, kteří zůstali v části Mosulu ovládané Islámským státem, zažívají peklo.

Útok v Damašku
Aktualizováno 15.3. 2017 16:28
tragédie v Damašku

"Všude bylo hodně krve!": Atentát na justiční palác nepřežilo 31 lidí

Životy nejméně 31 lidí si ve středu vyžádal útok sebevražedného atentátníka na justiční palác v Damašku. Další sebevražedný atentátník se pak zabil v jedné z tamních rastaurací. Kolik lidí zemřelo, není jasné. Právě na středu 15. 3. připadá smutné 6. výročí zahájení syrského konfliktu.

Ofenzíva irácké armády v západním Mosulu
Aktualizováno 20.2. 2017 15:40
boj s ISIS

Lidé v Mosulu trpí nedostatkem jídla a vody, je jich až 800 tisíc

Irácká armáda spustila operaci pro osvobození severní části Mosulu, uveřejnil v neděli předseda vlády Haider al-Abadi. Východ města se podařilo z rukou radikálu ISIS dostat armádě v polovině minulého měsíce. Situace civilistů v západní části města je kritická, varuje Organizace spojených národů (OSN).

Prásk.tv píše:

Had a dikobraz
čtěte o tématu bitva na Prásk.tv
Obchodní sdělení

LEGENDY - dnes vstupenky za 300 Kč! Na místě za 500 Kč

Ve dnech 10.-11. června letošního roku proběhne v areálu Psychiatrické nemocnice v Praze Bohnicích již čtvrtý ročník významné motoristické slavnosti LEGENDY, která loni přilákala do rozlehlého parkového areálu bohnické nemocnice za více jak jedním tisícem automobilových a motocyklových exponátů z minulosti i současnosti přes 35 tisíc návštěvníků.

V mosulské ZOO v Iráku přežil jen lev a medvěd - 4
Aktualizováno 12.2. 2017 17:54
Smutná bilance

Zbyli jen lev a medvěd! Mosulská zoo se ocitla ve válečné zóně

Když se mosulská zoo ocitla uprostřed válečné zóny, zvířata neměla šanci přežít. Celé měsíce hladověla, ze zahrady si navíc teroristé Islámského státu udělali základnu. Některé šelmy pošly hladem, další zabila palba, jiná utekla. Po bitvě zbyl naživu jen lev a medvěd.

Al-Bagdádí
Aktualizováno 3.11. 2016 13:22
nahrávka arciteroristy

Šéf ISIS se asi skrývá v Mosulu. Vyzývá věrné k poslední obraně

Takzvaný Islámský stát zveřejnil nahrávku, o které tvrdí, že přináší poselství jeho lídra Al-Bagdádího. Autentičnost záznamu se zatím nepodařilo prověřit. Objevila se také svědectví, podle kterých se šéf islamistů skrývá uvnitř obléhaného Mosulu.

Rusko odmítá

Další příměří už v Aleppu nebude! Přijdou znovu masakry civilistů?

Rusko nepřipravuje další humanitární pauzu v bojích o syrské Aleppo. Oznámil to dnes náměstek ruského ministra zahraničí Sergej Rjabkov. Třídenní příměří vypršelo v sobotu večer.

Bitva s IS o Mosul začala - 7
Aktualizováno 22.10. 2016 22:57
boj s islamisty

Islámský stát jasně prohrává válku. Používá ale lidské štíty!

Irácká armáda slaví v rámci rozsáhlé operace u Mosulu další úspěchy. Po osvobození převážně křesťanského města Bartella, které drželi džihádisté více než dva roky, teď koaliční jednotky bojují o další klíčové město Hamdáníju. O budoucím vývoji země dnes s iráckým premiérem Hajdarem Abádím jedná americký ministr obrany Ešton Kartr.

1920563
Aktualizováno 18.10. 2016 21:08
ČEŠI PROTI ISIS

Bitva s ISIS o Mosul: Mezi výstřely se ozývá i český jazyk! VIDEO

V Iráku se bojuje o město Mosul, které zatím ovládají vrazi z Islámského státu. Mohutnou ofenzívu vedou Spojené státy, účastní se státy mezinárodní koalice. A vypadá to, že na bojišti jsou i Češi.

Bitva s IS o Mosul začala - 7
Aktualizováno 18.10. 2016 13:35
Proti ISIS

Bitva o Mosul: Koalice dobyla okolní vsi! Válka má první oběti

Koaliční jednotky už druhý den pokračují v masivní ofenzivě proti radikálům Islámského státu v iráckém Mosulu. Během 24 hodin se koalici, podporované USA, podařilo dobýt 9 okolních vesnic. Podle Pentagonu postupují jednotky rychleji, než bylo v plánu.

Výcvikový tábor ISIS v Egyptě na Sinajském poloostrově - 2
Aktualizováno 18.10. 2016 10:53
HROZBA PRO EU

Evropě hrozí příliv bojovníků ISIS a další teror, varuje odborník

Dobytí Mosulu, který zatím ovládá Islámský stát, iráckými vládními jednotkami a jejich spojenci by mohlo vést k návratu bojovníků IS do Evropy. V rozhovoru s německým deníkem Die Welt to řekl komisař EU pro bezpečnost Julian King.