Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Odsouzený ředitel Střediska volného času v Novém Jičíně - 1
aktualizováno 24.07.
dostal podmínku

Vychovatel si domů vodil mladé chlapce. Znásilňoval je a zneužíval

Za znásilnění a zneužití několika nezletilých chlapců dostal bývalý ředitel Střediska volného času Fokus v Novém Jičíně Martin Jakůbek tříletou podmínku. Hrozilo mu přitom až 10leté vězení.

Lubomír Šamaj (vpravo) a šéf novojičínských strážníků
13.03.
Pomoc nemocnému

Skromný hrdina z Nového Jičína se našel! Život už zachránil i dřív

Novojičínští strážníci našli dobrodince, který v pondělí ráno pomáhal zachránit život muži. Ten zkolaboval v centru Nového Jičína. Společně se strážníky mu muž poskytoval první pomoc. Strážníci zveřejnili v pondělí na facebooku výzvu, aby se přihlásil, protože mu chtěli poděkovat.

Resuscitace - Ilustrační foto
12.03.
Chtějí mu poděkovat

Hledá se skromný hrdina! Pomohl zachránit lidský život a zmizel

Že to s lidskou sobeckostí ještě není tak hrozné dokládá případ, kterým se pochlubili strážníci z Nového Jičína. Na Facebooku zveřejnili výzvu, aby se jim přihlásil člověk, který jim pomohl zachránit muže, který v pondělí dopoledne zkolaboval v centru města. Když už jeho pomoci nebylo potřeba, skromný hrdina odešel.

Obchodní sdělení

Sportka letos vytvořila už 200 nových milionářů

Nejoblíbenější česká loterie udělala v tomto roce milionáře už ze dvou stovek sázejících. Celkem si tito výherci rozdělili přes miliardu korun, největší částku si odnesl muž ze Zlínska, který je díky Sportce bohatší o 92 milionů korun.

Pistole v autě - ilustrační
11.01.
Spor v Novém Jičíně

Řidiči se pohádali o místo. Jeden na druhého vytáhl pistoli!

Namířená pistole proti sokovi a výhrůžky. Tak skončil spor dvou mužů o parkovací místo v centru Nového Jičína. Jednomu z nich ale došla trpělivost a vytáhl zbraň. Za to si může odsedět i tři roky vězení.

Vymáhání
23.09.
jak se dostat z dluhů

Lidé dluží i na odpadu, v Jičíně mají na neplatiče novou zbraň!

Za neuhrazené poplatky dluží lidé městům a obcím po celé republice několik miliard korun. Jenže tyto dluhy, které vznikají třeba neuhrazením poplatků za odpad nebo za psa, se často velmi složitě vybírají. Například v Novém Jičíně, kde dluží městu každý třetí obyvatel, proto zavedli takzvaného koordinátora dluhů.

Podle soudu nechal bouchnout svůj dům, uvnitř byli dva lidé!
21.09.
pojistný podvod

Plánoval pojistný podvod! Zemřeli kvůli tomu dva lidé!

Čtyři roky nepodmíněně za pojistný podvod a neposkytnutí pomoci. Takový verdikt si u soudu vyslechl chorvatský podnikatel Goran Boban. Ten měl podle obžaloby naplánovat explozi ve své vile v Šenově u Nového Jičína. Pomáhat mu měli jeho dva krajané. Vojenská trhavina ale v lednu 2015 explodovala předčasně a oba muži zahynuli.

Příčiny tragédie rozplétá soud
aktualizováno 16.05.
8 mrtvých

Soud kvůli tragédii ve Studénce: Znalci řekli, proč se most zřítil!

V Novém Jičíně pokračuje soud kvůli tragédii ve Studénce, při níž v roce 2008 zemřelo osm lidí. Znalec u soudu řekl, že konstrukce, která podepírala zřícený most, do nějž pak narazil vlak, byla dostatečně nosná.

Pohřešovaná rodina
aktualizováno 12.04.
Záhadné zmizení

Záhadně zmizelá rodina se našla, policie nechce říct detaily

Od neděle pátrali policisté po čtyřčlenné rodině z Nového Jičína. Rodiče odhlásili děti ze školky a matka si vzala měsíční volno v práci. Příbuzní měli o rodinu obavy a případ nahlásili policii. Těm se na základě svědectví podařilo rodinu ve středu vypátrat, všichni jsou v pořádku.

Martin J.
aktualizováno 29.03.
skandál ve městě

Šéf centra pro děti v Novém Jičíně zneužíval chlapce. Je ve vazbě

Policie obvinila ředitele Střediska volného času Fokus v Novém Jičíně Martina Jakůbka ze zneužívání svěřených chlapců. Oblíbeného organizátora kulturních akcí pro děti dnes soud poslal do vazby. Hrozí mu až 10 let vězení.

muž mířil na řidiče pistolí
25.01.
tragédie u soudu

V budově soudu se zastřelil člen vězeňské služby. Šetří to policie

Jeden výstřel se včera rozlehl budovou Okresního soudu v Novém Jičíně. Nešlo o zločin, ale tragédii. Zastřelil se tam totiž člen Justiční stráže.