Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Největší škody napáchaly otřesy zřejmě na ostrově Kos ve stejnojmenném hlavním městě
Aktualizováno 21.7. 2017 15:11
nedobrovolné vězení

Přístav na Kosu nemůže přijímat lodě, letadla nabírají zpoždění

Čeští i zahraniční turisté, kteří trávili dovolenou na řeckém ostrově Kos, budou mít problém dostat se z ostrova, místní úřady po masivním zemětřesení uzavřely přístav, letiště zpozdilo velké množství letů. Největší škody hlásí právě přístav, který nemůže přijímat žádné lodě.

V Chorvatsku zuří lesní požáry
Aktualizováno 17.7. 2017 16:28
zuřící živel

Ministerstvo varuje před cestami do Chorvatska! Sem nejezděte

Mezi chorvatskými městy Split, Omiš a Šestanovac zuří ohromné lesní požáry, oblíbené turistické místo je v rámci vrcholící sezóny plné lidí na dovolené. Do boje se zuřícím živlem se zapojily desítky hasičů, kvůli suchu a silnému větru se ale plameny stále nedaří dostat pod kontrolu. České ministerstvo zahraničí před cestami do těchto lokalit varuje.

USS Ronald Reagan před vyplutím z přístavu Yokosuka
Aktualizováno 19.5. 2017 12:39
narůstající napětí

Testy jaderných raket, přesuny válečných lodí! USA a KLDR zbrojí

Situace u korejského poloostrova nabírá na obrátkách. Do oblasti míří již druhá letadlová loď Spojených států. USS Ronald Reagan se připojí k USS Carl Vinson. Ke kroku, který ještě může navýšit napětí mezi USA a KLDR, přistoupily Spojené státy jen několik dní po "úspěšném" raketovém testu.

Prásk.tv píše:

Rodina byla vyhozena z letadla
čtěte o tématu letadla na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Jak si vybrat "zdravou" sušenku?

Mlsání do života většiny z nás patří a není třeba si sladkosti úplně zakazovat, jen je nutné dobře vybírat.

Ruská letadlová loď Admirál Kuzněcov
Aktualizováno 6.1. 2017 20:22
Válka v Sýrii

Rusko stáhne část sil ze Sýrie, letadlová loď Kuzněcov odplouvá

Rusko v pátek oznámilo částečné stažení svých sil ze Sýrie, kde podporuje režim prezidenta Bašára Asada. Jako první odpluje ze syrských vod skupina letadlové lodě Admirál Kuzněcov. Stažení je reakcí na podpis příměří s hlavními povstaleckými skupinami.

video řízení letového provozu

VIDEO: Reportér TN.cz vyzkoušel práci letového dispečera

Nenápadná budova na okraji středočeské obce Jeneč, jen kousek od pražského letiště, má veledůležitý úkol. Odtud se řídí letový provoz nad celým územím České republiky. Co takové atraktivní povolání řídícího letového provozu obnáší?

Poplach na moři

Strach v Pobaltí: Rusko přesouvá rakety na dostřel! Na civilní lodi

Rusko podniká v Pobaltí nečekané vojenské manévry. Jeho stíhačky nejdřív narušily vzdušný prostor Finska. Teď se do oblasti přesouvá raketový systém Iskander, který má dostřel stovky kilometrů!

Dny NATO 2016 v Ostravě
Aktualizováno 17.9. 2016 20:51
přímý přenos unikátní technika

Dny NATO v Ostravě sledovalo 45 tisíc lidí. Viděli B-1B i B-52

Tisíce lidí dnes vyrazily na Dny NATO a Dny Vzdušných sil Armády ČR, které začaly na letišti v Mošnově nedaleko Ostravy. V okolí letiště se tvoří kolony, situace je ale klidnější než v předchozích letech.

Bombardér B-52 - 8
Aktualizováno 2.9. 2016 20:32
Cvičení Ample Strike

Nad Česko míří letouny NATO, přiletí i legendární bombardér B-52

V České republice v těchto dnech probíhá velké cvičení aliančních armád Ample Strike 2016. Účastní se ho vojska ze 17ti zemí. Cvičení je svátkem především pro fanoušky letecké techniky. Do Česka totiž zamíří i proslulý bombardér B-52.

Přehled aerolinek

Letecká doprava: Které aerolinky jsou bezpečné? PŘEHLED

Letecká doprava je obecně považována za nejbezpečnější způsob přepravy, ale mezi aerolinkami jsou velké rozdíly. Které jsou bezpečné a s kým naopak nelétat?

Sýrie
Aktualizováno 29.4. 2016 21:29
asad masakruje

Zákeřné nálety: Bomby spadnou dvakrát. Podruhé na záchranáře

Spojené státy se domluvily s Ruskem na dočasné příměří pro syrské hlavní město Damašek a Latákiju. Klid zbraní se ale netýká největšího syrského města Aleppa. O to teď svádí ostré boje vládní jednotky s opozicí. Na krvavé bitvy doplácí civilisti, za poslední týden jich v Aleppu zemřelo 190. Z masakrů nevinných lidí se vzájemně obviňují obě strany. OSN popisuje situaci v Aleppu jako katastrofální.