Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Parkinsonova nemoc
11.04.
otestujte se

Parkinsonem trpí 50 tisíc Čechů! Hrozí i vám? TEST zabere minutu

Bezmála 50 tisíc lidí v Česku trpí Parkinsonovou nemocí nebo jejími syndromy. Podle údajů Ústavu zdravotnických informací je ale toto ještě dvakrát až třikrát vyšší, než se dosud předpokládalo. Na 11. dubna připadá každoročně Den Parkinsonovy nemoci, který má na toto zákeřné onemocnění upozornit.

Únava
16.03.
zjistěte to včas

Usínáte přes den? Může jít o brzké příznaky vážné choroby

Stává se vám, že přes den usínáte? Klimbání u televize v jakoukoliv denní hodinu vám není cizí? Vědci zjistili, že to mohou být brzké příznaky Alzheimera.

Nebezpečné spalničky
aktualizováno 06.03.
Jak je poznáte?

Pozor! Spalničky se rychle šíří po ČR a není na ně lék. PŘÍZNAKY

Hygienici varují před zvýšeným výskytem spalniček, které už letos potrápily více lidí než v předešlých dvou letech dohromady. Hlášeno je zatím 29 případů, drtivá většina z nich přitom připadá na Prahu. Nemoc je o to zákeřnější, že na ni podle hygieniků neexistuje žádný specifický lék.

Prásk.tv píše:

Vicky Veness - 1
čtěte o tématu příznaky na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Bydlení se prodraží. Nečekejte, až se sazby ještě zvýší

Vlastní střecha nad hlavou se stává dražší a dražší.

Kocovina - ilustrační foto
01.01.
tipy čtenářů

ANKETA: Jak úspěšně přežít kocovinu? Tohle zmírní následky

Mnoho lidí se do nového roku probudí s pořádnou kocovinou. Bujaré silvestrovské oslavy se dovedou na našem organismu pořádně podepsat. Receptů na to, jak se zbavit kocoviny, existuje ohromné množství, každému totiž zabírá něco jiného.

Hyperaktivní dítě
21.11.
porucha pozornosti

Má vaše dítě skutečně ADHD? Vyhněte se špatné diagnóze

Když se řekne attention deficit hyperactivity disorder neboli ADHD porucha u dětí, většina lidí si představí neposlušného chlapce, jak šplhá po stromech nebo upovídanou umíněnou holčičku. Jak si ale nesplést příznaky tohoto syndromu s "obyčejnou dětskou neposedností"? Přední světoví psychologové se shodují, že velké procento dětí může být diagnostikováno chybně.

Příliš práce
20.11.
změňte stravu

Jste moc ve stresu? Takhle vám tělo dává najevo, že máte polevit

Nové průzkumy dokazují, že čtyři z pěti dospělých jsou během pracovního týdne ve stresu. A minimálně jeden člověk z deseti se cítí ve stresu konstantně. Podle nutričních specialistů za stresem stojí i nedostatek vitaminů a minerálů. A pokud jsme ve stresu, tělo nám to dává jasně najevo.

Žloutenka
aktualizováno 05.11.
braňte se

V Česku se šíří zákeřná žloutenka! Tohle jsou její první příznaky

Žloutenka typu A řádí v některých městech v České republice a rychle se šíří! Nebezpečná choroba se může projevovat stejnými příznaky, jako chřipka. Poznejte symptomy "nemoci špinavých rukou" v čas.

Varovné příznaky infarktu
21.09.
Srdeční onemocnění

Na infarkt umírá méně Čechů, i tak děsí! Jak ho poznat? PŘÍZNAKY

Na infarkt v Česku umírá stále méně lidí. Za posledních šest let klesla úmrtnost o neuvěřitelných 20 procent. I přesto patří onemocnění srdce k největším zabijákům Čechů. Víte, jak infarkt poznat a zabránit tak tragickému konci?

Test na Alzheimer
21.09.
vážná nemoc

Hrozí vám Alzheimer či demence? Udělejte si tři jednoduché testy

Na 21. září každoročně připadá Mezinárodní den Alzheimerovy choroby. Jedná se o onemocnění mozku, při kterém umírají mozkové buňky. Nemocní lidé zapomínají, nepoznávají své blízké a postupně nad sebou ztrácí kontrolu. Nehrozí onemocnění i vám? Udělejte si několik jednoduchých testů.

Hospitalizace v nemocnici
27.07.
velká neznámá

Lidé si pletou selhání srdce a infarkt! Tento omyl zabíjí tisíce lidí

Umírá na něj více lidí než na rakovinu, většina Čechů ho ale nezná. Srdeční selhání je v ČR každoročně diagnostikováno u 40 tisíc lidí. Polovina z nich do pěti let zemře. Přitom stačí nemoc včas rozpoznat a dlouhodobě ji kontrolovat. Lidé ale netuší, na jaké příznaky si dát pozor.