Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Člověk po požití zombie drogy
aktualizováno 14.09.
drastické fotky Smrtící droga

Zombie droga řádí nejen v Česku. Toto jsou její účinky

Nejen Českou republiku trápí šíření syntetické drogy Spice, která lidem způsobuje vážné zdravotní komplikace. Británie hovoří o tom, že současná situace už dosahuje epidemických rozměrů. Jak se lidé chovají po požití tzv. zombie drogy?

Žloutenka
28.07.
světový den proti žloutence

Riziko žloutenky je v létě extrémní! Poznáte ji od chřipky? PŘÍZNAKY

Až 200 nových případů žloutenky přibývá v Česku každým rokem. Léto je pro rozvoj této nemoci ideální, často si ji přivezeme z dovolené. Je velice nakažlivá a provází ji nepříjemné příznaky.

Zvýšený výskyt spalniček
24.07.
kde hrozí nejvíc?

Spalničky útočí! Už se nakazilo víc lidí než za celý loňský rok

150 případů nákazy spalničkami bylo v České republice zaznamenáno od začátku letošního roku. Loni spalničkami onemocněl stejný počet lidí za celý rok. Kde nákaza spalničkami hrozí nejvíce?

Prásk.tv píše:

Vicky Veness - 1
čtěte o tématu příznaky na Prásk.tv
Obchodní sdělení

ZNÁME VÝHERCE NAŠÍ SOUTĚŽE!!! Vyhrajte celozrnné sušenky na rok zdarma!

Pokud si nedokážete představit snídani, svačinu nebo odpolední kávu bez dobré sušenky, soutěžte s námi a vyhrajte zásobu sušenek na rok zdarma.

Vysoký tlak
17.05.
projděte si příznaky

Vysoký tlak zabíjí, čtvrtina lidí ani netuší, že ho má! Nehrozí vám?

Lidí s vysokým tlakem raketově přibývá. Podle údajů České společnosti pro hypertenzi (vysoký tlak) jím trpí až 40 % Čechů, čtvrtina nemocných přitom o své chorobě vůbec neví.

Klíště
04.05.
Na co si dát pozor

Encefalitida, borelióza a další: Takhle poznáte "klíštěcí" nemoci!

Aktivita klíšťat je na nejvyšším stupni. Nebezpečný roztoč přitom přenáší řadu vážných onemocnění. Mezi nejzávažnější patří klíšťová encefalitida, lymská borelióza a ehrlichióza. Tyto choroby mohou mít pro nakaženého celoživotní následky. Jak je poznat včas?

Astma
04.05.
osm symptomů

Astma trápí statisíce Čechů, může i zabít! Nehrozí vám? PŘÍZNAKY

Na začátek května každoročně připadá Světový den astmatu. Odborníci i veřejnost si připomínají, jak moc může být toto onemocnění zákeřné a jak se proti němu nejlépe bránit. Víte, jakými příznaky se astma projevuje?

Spalničky
30.04.
Příznaky nemoci

Spalničky dál děsí Česko. Takto zákeřnou nemoc poznáte

Strach ze spalniček má v posledních měsících stále více lidí. Odborníci se navíc obávají nejen jejich často komplikovaného průběhu, ale i nenápadného počátečního stádia, kdy už je ale pacient nakažlivý.

Parkinsonova nemoc
11.04.
otestujte se

Parkinsonem trpí 50 tisíc Čechů! Hrozí i vám? TEST zabere minutu

Bezmála 50 tisíc lidí v Česku trpí Parkinsonovou nemocí nebo jejími syndromy. Podle údajů Ústavu zdravotnických informací je ale toto ještě dvakrát až třikrát vyšší, než se dosud předpokládalo. Na 11. dubna připadá každoročně Den Parkinsonovy nemoci, který má na toto zákeřné onemocnění upozornit.

Únava
16.03.
zjistěte to včas

Usínáte přes den? Může jít o brzké příznaky vážné choroby

Stává se vám, že přes den usínáte? Klimbání u televize v jakoukoliv denní hodinu vám není cizí? Vědci zjistili, že to mohou být brzké příznaky Alzheimera.

Nebezpečné spalničky
aktualizováno 06.03.
Jak je poznáte?

Pozor! Spalničky se rychle šíří po ČR a není na ně lék. PŘÍZNAKY

Hygienici varují před zvýšeným výskytem spalniček, které už letos potrápily více lidí než v předešlých dvou letech dohromady. Hlášeno je zatím 29 případů, drtivá většina z nich přitom připadá na Prahu. Nemoc je o to zákeřnější, že na ni podle hygieniků neexistuje žádný specifický lék.