Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Bolest hlavy
aktualizováno 04.11.
Světový den mrtvice

Na mrtvici neumírají jen důchodci! Takhle ji rozpoznáte. PŘÍZNAKY

Cévní mozková příhoda je po infarktu druhou nejčastější příčinou úmrtí v Česku. Každým rokem postihne dalších 25 tisíc Čechů. Mrtvice se častěji týká žen než mužů. Zároveň jde o nejčastější příčinu invalidity a nemocnosti v rozvinutých zemích. Dnes je světový den tohoto onemocnění. Přinášíme vám rady, jak rozpoznat příznaky zákeřné nemoci rozpoznat.

Nemocné srdce - 2
16.10.
CHRONICKÉ ONEMOCNĚNÍ

Statisícům Čechů selhává srdce a ani o tom neví! PŘÍZNAKY

S chronickými problémy se srdcem se potýká na 400 tisíc Čechů a Češek. Spolu s cukrovkou a vysokým tlakem tak srdeční onemocnění patří mezi největší strašáky dnešní doby. Čtvrtina pacientů, kterým je stanovena nepříznivá diagnóza, umírá do osmi let. Často proto, že podceňují příznaky a veškeré problémy přecházejí.

Nemocný pes
25.09.
Domácí mazlíček

10 nejběžnějších onemocnění psů. Netrpí jimi i ten váš? PŘEHLED

Mít doma psa je pro lidi radost, ale i starost v případě, pokud jim onemocní. Tým PetExpert zveřejnil na základě provedené analýzy 10 nejběžnějších onemocnění u psů, mezi které patří například průjem, onemocnění zubů nebo artritida. Na co by si lidé měli dát pozor a jak nemoci rozpoznat?

Prásk.tv píše:

Vicky Veness - 1
čtěte o tématu příznaky na Prásk.tv
Obchodní sdělení

ZNÁME VÝHERCE ! Vyhrajte až 50 vstupů do NEJVĚTŠÍHO nově otevřeného TRAMPOLÍNOVÉHO CENTRA v České republice!

Zapojte celou rodinu a přátele do soutěžte o ceny v hodnotě 9.990 Kč.

Člověk po požití zombie drogy
aktualizováno 14.09.
drastické fotky Smrtící droga

Zombie droga řádí nejen v Česku. Toto jsou její účinky

Nejen Českou republiku trápí šíření syntetické drogy Spice, která lidem způsobuje vážné zdravotní komplikace. Británie hovoří o tom, že současná situace už dosahuje epidemických rozměrů. Jak se lidé chovají po požití tzv. zombie drogy?

Žloutenka
28.07.
světový den proti žloutence

Riziko žloutenky je v létě extrémní! Poznáte ji od chřipky? PŘÍZNAKY

Až 200 nových případů žloutenky přibývá v Česku každým rokem. Léto je pro rozvoj této nemoci ideální, často si ji přivezeme z dovolené. Je velice nakažlivá a provází ji nepříjemné příznaky.

Zvýšený výskyt spalniček
24.07.
kde hrozí nejvíc?

Spalničky útočí! Už se nakazilo víc lidí než za celý loňský rok

150 případů nákazy spalničkami bylo v České republice zaznamenáno od začátku letošního roku. Loni spalničkami onemocněl stejný počet lidí za celý rok. Kde nákaza spalničkami hrozí nejvíce?

Vysoký tlak
17.05.
projděte si příznaky

Vysoký tlak zabíjí, čtvrtina lidí ani netuší, že ho má! Nehrozí vám?

Lidí s vysokým tlakem raketově přibývá. Podle údajů České společnosti pro hypertenzi (vysoký tlak) jím trpí až 40 % Čechů, čtvrtina nemocných přitom o své chorobě vůbec neví.

Klíště
04.05.
Na co si dát pozor

Encefalitida, borelióza a další: Takhle poznáte "klíštěcí" nemoci!

Aktivita klíšťat je na nejvyšším stupni. Nebezpečný roztoč přitom přenáší řadu vážných onemocnění. Mezi nejzávažnější patří klíšťová encefalitida, lymská borelióza a ehrlichióza. Tyto choroby mohou mít pro nakaženého celoživotní následky. Jak je poznat včas?

Astma
04.05.
osm symptomů

Astma trápí statisíce Čechů, může i zabít! Nehrozí vám? PŘÍZNAKY

Na začátek května každoročně připadá Světový den astmatu. Odborníci i veřejnost si připomínají, jak moc může být toto onemocnění zákeřné a jak se proti němu nejlépe bránit. Víte, jakými příznaky se astma projevuje?

Spalničky
30.04.
Příznaky nemoci

Spalničky dál děsí Česko. Takto zákeřnou nemoc poznáte

Strach ze spalniček má v posledních měsících stále více lidí. Odborníci se navíc obávají nejen jejich často komplikovaného průběhu, ale i nenápadného počátečního stádia, kdy už je ale pacient nakažlivý.