Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Muž na lavičce
Aktualizováno 16.5. 2017 13:36
jak ji poznat

ROZTROUŠENÁ SKLERÓZA: Nemáte ji? Sledujte tyto příznaky!

Roztroušená skleróza je těžké onemocnění nervové soustavy - mozku a míchy. Příčina propuknutí nemoci je neznámá a zrovna tak na ni neexistuje žádný lék. Včasné odhalení ale pomáhá mírnit její dopady. Zjistěte, jestli se onemocnění náhodou netýká i vás.

otestujte se!

Nemáte Parkinsona? Prozradí vám to i chování ve spánku! TEST

Hrozí vám Parkinsonova choroba? Máme pro vás jednoduchý test, který odhalí, jak jste na tom. Vychází kromě jiného i z toho, jak se chováte ve spánku. Podle lékařů spolu totiž tyto dva faktory velmi úzce souvisejí.

Spalničky
Aktualizováno 24.4. 2017 21:51
roste počet nemocných

Spalničky se dál šíří Českem. Jak je poznáte? PŘÍZNAKY NEMOCI

Epidemie spalniček, která se už skoro měsíc šíří Moravskoslezským krajem, nabírá na síle. Jen v minulém týdnu tam přibylo dalších 20 infikovaných. Počet nemocných tak stoupl už na sedm desítek. V nemocnici v Ostravě dokonce o víkendu zakázali návštěvy malých dětí.

Prásk.tv píše:

Kate Stancel-Lewis - 1
čtěte o tématu příznaky na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Bydlicí gramotnost: Chystáte se kupovat nemovitost? Finance plánujte s předstihem

Bydlet ve svém a dostatečně zabezpečit do budoucna sebe a své děti je takovým životním evergreenem.

Hrozivá nemoc

Spalničky se šíří Českem! Komu hrozí a jak je poznat? PŘÍZNAKY

Epidemie spalniček udeřila hlavně v Moravskoslezském kraji. Onemocnění se dál šíří, lékaři evidují desítky případů. Nejvíce ohroženy jsou děti a také lidé, kteří nebyli očkováni, případně zdravotníci. Jak spalničky poznat a kdy je načase jít k lékaři?

Cukrovka
Aktualizováno 14.4. 2017 21:11
Diabetes

Cukrovka ohrožuje víc Čechů, aniž by to tušili. Jak ji poznat?

Na 14. duben připadá Světový den monitoringu diabetu. Tato zákeřná nemoc postihuje stále více Čechů, velká část z nich přitom vůbec neví, že cukrovku má.

Desítky zaměstnanců mají po změně oleje vážné dýchací problémy
Aktualizováno 13.4. 2017 21:39
nařížení EU

Desítky zaměstnanců mají po změně oleje dýchací problémy

Asi 3 desítky zaměstnanců podniku Devro v Jilemnici mají po změně výrobní technologie zdravotní problémy. Televizi Nova si stěžovali, že trpí dušností a mají podrážděné sliznice. Problémy se objevily poté, co firma podle nařízení Evropské unie musela ve výrobě nahradit minerální olej za řepkový. Případ řeší Krajská hygienická stanice v Liberci i Státní zdravotní ústav.

přehled příznaků

Parkinson ohrožuje i mladé lidi! Jak nemoc poznáte? Otestujte se!

Svět si 11. dubna připomíná Den Parkinsonovy choroby. Toto onemocnění patří k nejzávažnějším nevyléčitelným poruchám nervové soustavy. Jen v Česku jí trpí přes dvacet tisíc lidí.

Jak ji poznat?

Rakovina jater je tichý zabiják! Tohle jsou její příznaky! PŘEHLED

Rakovina jater sice nepatří mezi nejčastější nádory, ale dokáže to "vynahradit" svou zákeřností. Rakovina jater se totiž hlavně zpočátku v podstatě nedá poznat, často probíhá úplně bez příznaků. Jak ji tedy můžete poznat?

Zákeřná nemoc

Nemáte nádor slinivky? Devět varovných příznaků!

Rakovina slinivky patří mezi nejhorší typy nádorových onemocnění - drtivou většinu pacientů se totiž nedaří vyléčit, deset a více let od diagnózy přežuje jen jeden člověk ze sta! Jak se bránit?

Dialyzační středisko
Aktualizováno 4.3. 2017 20:41
onemocnění ledvin

Alarmující prvenství: V Česku je nejčastější výskyt rakoviny ledvin

Česká republika je zemí s nejvyšším výskytem rakoviny ledvin na světě. Některým z onemocnění ledvin trpí každý desátý Čech, řada z nich o tom ale dlouhou dobu neví. Poruchy jejich funkce často nemají zpočátku žádné citelné příznaky. Na tyto problémy upozorňuje Světový den ledvin, který připadá na 9. března.