Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Vysoký tlak
17.05.
projděte si příznaky

Vysoký tlak zabíjí, čtvrtina lidí ani netuší, že ho má! Nehrozí vám?

Lidí s vysokým tlakem raketově přibývá. Podle údajů České společnosti pro hypertenzi (vysoký tlak) jím trpí až 40 % Čechů, čtvrtina nemocných přitom o své chorobě vůbec neví.

Klíště
04.05.
Na co si dát pozor

Encefalitida, borelióza a další: Takhle poznáte "klíštěcí" nemoci!

Aktivita klíšťat je na nejvyšším stupni. Nebezpečný roztoč přitom přenáší řadu vážných onemocnění. Mezi nejzávažnější patří klíšťová encefalitida, lymská borelióza a ehrlichióza. Tyto choroby mohou mít pro nakaženého celoživotní následky. Jak je poznat včas?

Astma
04.05.
osm symptomů

Astma trápí statisíce Čechů, může i zabít! Nehrozí vám? PŘÍZNAKY

Na začátek května každoročně připadá Světový den astmatu. Odborníci i veřejnost si připomínají, jak moc může být toto onemocnění zákeřné a jak se proti němu nejlépe bránit. Víte, jakými příznaky se astma projevuje?

Prásk.tv píše:

Vicky Veness - 1
čtěte o tématu příznaky na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Sezóna alergií v plném proudu - co dělat, aby vám bylo lépe?

Léto je pro někoho krásné období, kdy vše kvete, avšak pro řadu jiných nepříjemné období plné smrkání, slzení, kýchání a dalších nepříjemných projevů alergií. V dnešním článku si povíme něco o tom, jak si můžete letní sezónu užít naplno, i pokud patříte k té druhé skupině.

Spalničky
30.04.
Příznaky nemoci

Spalničky dál děsí Česko. Takto zákeřnou nemoc poznáte

Strach ze spalniček má v posledních měsících stále více lidí. Odborníci se navíc obávají nejen jejich často komplikovaného průběhu, ale i nenápadného počátečního stádia, kdy už je ale pacient nakažlivý.

Parkinsonova nemoc
11.04.
otestujte se

Parkinsonem trpí 50 tisíc Čechů! Hrozí i vám? TEST zabere minutu

Bezmála 50 tisíc lidí v Česku trpí Parkinsonovou nemocí nebo jejími syndromy. Podle údajů Ústavu zdravotnických informací je ale toto ještě dvakrát až třikrát vyšší, než se dosud předpokládalo. Na 11. dubna připadá každoročně Den Parkinsonovy nemoci, který má na toto zákeřné onemocnění upozornit.

Únava
16.03.
zjistěte to včas

Usínáte přes den? Může jít o brzké příznaky vážné choroby

Stává se vám, že přes den usínáte? Klimbání u televize v jakoukoliv denní hodinu vám není cizí? Vědci zjistili, že to mohou být brzké příznaky Alzheimera.

Nebezpečné spalničky
aktualizováno 06.03.
Jak je poznáte?

Pozor! Spalničky se rychle šíří po ČR a není na ně lék. PŘÍZNAKY

Hygienici varují před zvýšeným výskytem spalniček, které už letos potrápily více lidí než v předešlých dvou letech dohromady. Hlášeno je zatím 29 případů, drtivá většina z nich přitom připadá na Prahu. Nemoc je o to zákeřnější, že na ni podle hygieniků neexistuje žádný specifický lék.

Kocovina - ilustrační foto
01.01.
tipy čtenářů

ANKETA: Jak úspěšně přežít kocovinu? Tohle zmírní následky

Mnoho lidí se do nového roku probudí s pořádnou kocovinou. Bujaré silvestrovské oslavy se dovedou na našem organismu pořádně podepsat. Receptů na to, jak se zbavit kocoviny, existuje ohromné množství, každému totiž zabírá něco jiného.

Hyperaktivní dítě
21.11.
porucha pozornosti

Má vaše dítě skutečně ADHD? Vyhněte se špatné diagnóze

Když se řekne attention deficit hyperactivity disorder neboli ADHD porucha u dětí, většina lidí si představí neposlušného chlapce, jak šplhá po stromech nebo upovídanou umíněnou holčičku. Jak si ale nesplést příznaky tohoto syndromu s "obyčejnou dětskou neposedností"? Přední světoví psychologové se shodují, že velké procento dětí může být diagnostikováno chybně.

Příliš práce
20.11.
změňte stravu

Jste moc ve stresu? Takhle vám tělo dává najevo, že máte polevit

Nové průzkumy dokazují, že čtyři z pěti dospělých jsou během pracovního týdne ve stresu. A minimálně jeden člověk z deseti se cítí ve stresu konstantně. Podle nutričních specialistů za stresem stojí i nedostatek vitaminů a minerálů. A pokud jsme ve stresu, tělo nám to dává jasně najevo.