Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Rekonstrukce trati - ilustrační foto
11.07.
Rozkopané koridory

Českou železnici čeká peklo! SŽDC připravuje obří rekonstrukce

Jakoby nestačily rozkopané silnice a dálnice. Velké rekonstrukce se chystají také na železnici. Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) připravuje velké opravy na osmi úsecích 1. a 2. koridoru, tedy na tratích mezi Prahou a Brnem a Prahou a Ostravou. Práce vyjdou na 23 miliard.

Výluka - ilustrační foto
04.07.
Omezení v dopravě

VELKÝ PŘEHLED: Nedotknou se letní výluky i vašeho spoje?

Každoroční letní výluky jsou nepříjemným překvapením nejen pro lidi, kteří se potřebují dostat svým pravidelným spojem do práce, ale i pro ty, kteří vyjíždějí na dovolenou. V našem přehledu se podívejte, jakých nejdůležitějších železničních úseků se dlouhodobější výluky dotknou.

Nehoda vlaku a osobního auta u Obrataně
aktualizováno 22.11.
vážná nehoda

U Obrataně vykolejil po nehodě s autem vlak, úsek byl uzavřen

U Obrataně na Pelhřimovsku vykolejil po nehodě s osobním autem vlak. Při vážné nehodě se zranil řidič auta. Silnice byla po dobu vyšetřování uzavřena, řidiči mohli úsek objíždět přes Pacov. Přerušen byl i vlakový provoz, u Obrataně museli lidé využít autobusovou dopravu.

Srážka nákladního vlaku na Nymbursku - 3
aktualizováno 03.11.
Ochromení dopravy

U Lysé se srazily dva nákladní vlaky! Provoz na Nymbursku stojí

Na železniční trati nedaleko Lysé nad Labem se srazily dva nákladní vlaky jeden pak vykolejil. Regionální vlaky nahradily autobusy, rychlíky jezdí odklonem. Výluka podle webu Českých drah potrvá nejméně do 14. hodiny.

Sražená osoba na kolejích u Bulovky - 2
aktualizováno 14.07.
Chaos v Praze

Vlak měl srazit chodce. Rychlíky se zastavily, sražený se nenašel

Pražští hasiči, policisté i záchranáři vyjeli v pátek po poledni k železničnímu tunelu u Nemocnice Na Bulovce, kde měl projíždějící vlak srazit člověka. Jenže tu nikoho nenašli.

Výluka metra
aktualizováno 03.07.
oprava metra

Přecpaná MHD v Praze: Náhradní doprava nezvládá množství lidí

Městská hromadná doprava v Praze je od soboty výrazně omezena. Metro na lince C má výluku na šesti zastávkách. A lidé už se setkávají s prvními problémy, náhradní autobusy jsou přecpané a cestujícím se výrazně zkomplikovala cesta do práce.

Letní jízdní řády
23.06.
prázdninové změny

Pekelné léto v MHD: Čekají nás desítky výluk! Jaké budou u vás?

Letní prázdniny se vždy nesou ve znamení výluk a změn v jízdních řádech městské hromadné dopravy. Letos nejcitelněji zasáhnou obyvatele hlavního města, kde budou probíhat i mohutné opravy metra. Komplikace ale čekají i na lidi v jiných krajských městech.

Vlaky jely proti sobě u Českého Brodu - 4
aktualizováno 12.06.
dlouhé zpoždění

Cestující v ohrožení: Dva vlaky se znovu potkaly na jedné koleji!

Vlakovou dopravu mezi Prahou a Kolínem výrazně zkomplikovala situace, při které vyrazil na jedné koleji osobní vlak proti vlaku Leo Express. I když se podařilo omyl včas napravit, vlaky na frekventovaném úseku nabírají desítky minut zpoždění.

Vlak - 1
aktualizováno 24.04.
vlaky nejezdí

Největší výluka vlaků na jihu Čech v historii! Týká se 50 tisíc lidí

Na jihu Čech dnes začala největší vlaková výluka v historii. Zastavila dopravu z Českých Budějovic na všech rychlíkových tratích. Přepravu cestujících zajišťují náhradní autobusové spoje. Výluka se denně dotkne desítek tisíc lidí. Dělníci začali s opravami kolejišť i některých klíčových železničních přejezdů.

Zatěžkávací zkouška - 1
16.12.
Kocourkov

Nový úsek D8 se slavnostně otevře, část ale bude bez aut!

Poslední úsek dálnice D8 přes České středohoří se v sobotu otevře s omezením. Provoz kolem estakády u Prackovic bude sveden do jednoho dálničního pruhu.