Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Platy v EU
aktualizováno 24.08.
velké srovnání

Minimální mzda se v Česku zvýší. Jinde ale mají o desítky tisíc víc!

Zaměstnanci, kteří v Česku pracují za minimální mzdu, se budou mít od příštího roku lépe. Vláda v pondělí schválila její zvýšení o 1200 korun na 12 200 korun. Dostali jsme se tak na úroveň Polska či Estonska.

Práce
aktualizováno 21.08.
průměrná mzda

Minimální mzda se zvýší, schválila vláda! Vzroste o stovky korun

Vláda v pondělí schválila navýšení minimální mzdy - a to o stovky korun. V roce 2018 má dosáhnout na 12 200 Kč. Oznámil to premiér Bohuslav Sobotka.

Peníze
20.08.
jednání vlády

Vláda bude jednat o zvýšení minimální mzdy, bude to opět boj!

Už zítra bude vláda znovu jednat o zvýšení minimální mzdy v Česku. A očekává se opět boj. Koalice totiž není jednotná. Sociální demokraté navrhují přidat 1200 korun k současným 11 tisícům, jenže lidovci jsou proti.

Obchodní sdělení

NIČÍTE SI NEHTY LAKOVÁNÍM?

Prozradíme Vám, jak to poznáte.

Bohuslav Sobotka - 7
aktualizováno 15.08.
Jednání s odboráři

Statisíce zaměstnanců mají dostat přidáno. Sobotka prozradil kolik

Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) podpoří na jednání vlády s odbory o růstu platů záměr, aby se tarify ve veřejném sektoru zvedly od listopadu o 15 procent učitelům a o deset procent všem ostatním pracovníkům. Podle předáka Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS) Josefa Středuly je návrh "seriózní a odpovídá růstu ekonomiky". Jednání kabinetu s odboráři se má konat 21. srpna. Ve hře je několik variant zvýšení výdělků.

Práce
aktualizováno 29.05.
Záleží na vládě

Zvýšení minimální mzdy narazilo! Tripartita se na tom nedohodla

Tripartita se dnes nedohodla na zvýšení minimální mzdy pro příští rok. Souhlasila ale s tím, že by se měl připravit návrh modelu valorizace, podle něhož by nejnižší výdělek pak pravidelně rostl. ČTK to po projednání minimální mzdy sdělil předák Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS) Josef Středula.

Práce
aktualizováno 18.04.
polepšíme si?

Minimální mzda může stoupnout! Sobotka prozradil, jaký má plán

Odbory žádají zvýšení minimální mzdy od roku 2018 nejméně na 12 500 korun. Vhodnější by ale bylo dorovnat ji až na úroveň Slovenska, řekl dnes novinářům předseda Českomoravské komory odborových svazů (ČMKOS) Josef Středula po jednání s premiérem Bohuslavem Sobotkou (ČSSD). Sobotka chce zajistit, aby minimální mzda činila nejméně 40 procent průměrné mzdy v Česku. Ta ve čtvrtém čtvrtletí 2016 činila zhruba 29 300 korun.

Bydlení
aktualizováno 10.01.
priority vlády

Vláda chystá vyšší příspěvky na děti či bydlení! PŘEHLED ZMĚN

ČSSD chce do voleb ve vládě prosadit zvýšení přídavků na děti či otcovskou dovolenou. Soustředit se bude i na seniory, zaměstnance nebo bezpečnost. Priority pro zbytek volebního období v úterý představil premiér Bohuslav Sobotka.

Platy v EU
aktualizováno 05.10.
kde mají nejvíc?

SROVNÁNÍ minimální mzdy v zemích EU: Jak si vede Česko?

V Česku stoupne od 1. ledna minimální mzda na 11 tisíc korun. O navýšení o 1100 rozhodla na středečním jednání vláda. Ve srovnání s ostatními zeměmi Evropské unie patří minimální mzda v Česku stále k nejnižším.

Práce
aktualizováno 05.10.
polepšíme si

DOBRÁ ZPRÁVA: Vláda schválila navýšení minimální mzdy

Minimálním mzda stoupne od 1. ledna na 11 tisíc korun. O navýšení o 1100 korun rozhodla dnes na základě dohody se sociálními partnery vláda. Odbory žádají růst ještě o dalších 500 korun.

Stávka řidičů autobusů
aktualizováno 03.08.
Linkové spoje

Autobusáci dostanou víc peněz! I tak dál hrozí stávkou

Řidiči autobusů kvůli platům hrozí stávkou. Kritickou situaci dnes řešili odboráři se zástupci ministerstva práce a sociálních věcí a také se zaměstnavateli. Na ničem ale zatím nedohodli.