Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Varování: Na Havaj letí střela
aktualizováno 14.01.
Panika na ostrovech

"Na Havaj letí raketa, ukryjte se!" varovaly úřady. Planý poplach

Havajské úřady omylem rozeslaly občanům varovnou zprávu, že na ostrovy letí balistická střela. Na ostrovech okamžitě vypukla panika, úřady výstrahu dementovaly až po dvaceti minutách.

KLDR testovala střelu z ponorky - 15
aktualizováno 02.12.
Jaderná hrozba

V KLDR oslavili ohňostrojem test rakety! Havaj se připravuje na útok

Spojené státy se připravují na případný jaderný útok Severní Koreje. Dokazují to i poplašné sirény, které se rozezněly na Havaji poprvé od dob studené války. V KLDR naopak po posledním jaderném testu propukly mohutné oslavy.

Donald Trump a Kim Čong-un
aktualizováno 30.11.
Vyhrocené vztahy

"KLDR v případě války zničíme!" hřměly USA na půdě OSN

Severokorejský režim si svými raketovými a jadernými testy koleduje o válku, která nemůže skončit jinak než jeho zničením. To prohlásila na mimořádném zasedání Rady bezpečnosti OSN americká velvyslankyně. Nikki Haleyová mimo jiné vyzvala všechny země, aby v reakci na poslední raketovou zkoušku přerušili s KLDR veškeré kontakty. Proti jsou ale tradičně Rusko a Čína.

Prásk.tv píše:

Policista vystřelil po herci
čtěte o tématu střela na Prásk.tv
Kim Čong-un, Donald Trump
aktualizováno 29.11.
Sankce, nebo válka?

"Postaráme se o to!" reagoval Trump po odpálení rakety KLDR

Severokorejský režim Kim Čong-una otestoval další mezikontinentální střelu. Po necelých tisíci kilometrech letu dopadla do moře u Japonska. Raketa by podle Severní Koreje mohla ohrozit i území Spojených států. Šéf Bílého domu Donald Trump plánuje vyhlásit proti Kimovu režimu další sankce.

2077981
aktualizováno 29.11.
Další test

KLDR odpálila balistickou raketu! Doletí až do USA, tvrdí režim!

Severní Korea odpálila v úterý balistickou raketu, letěla východním směrem. Podle Pentagonu šlo o střelu mezikontinentálního doletu. Informovala o tom jihokorejská agentura Jonhap s odvoláním na generální štáb. Jde o první severokorejský test od poloviny září.

Rusové testovali novou balistickou střelu
aktualizováno 27.10.
plán přípravy

Rusko testovalo mezikontinentální střely! Jedné z nich se říká Satan

Ruská armáda ve čtvrtek zahájila sérii testovacích startů mezikontinentálních raket z ponorek na Dálném východě, ze strategických letounů a z armádního kosmodromu Pleseck. Oznámilo to ruské ministerstvo obrany, podle kterého šlo o součást plánu bojové přípravy strategických sil.

Jižní Korea: Test balistických raket
aktualizováno 23.09.
hrozba na obzoru?

Írán otestoval novou balistickou raketu, může zasáhnout i Evropu!

Írán provedl úspěšnou zkoušku nové balistické rakety Khorramshahr, která má dolet 2 tisíce kilometrů. Střela může nést několik bojových hlavic.

Odpálení střely z ruské ponorky
14.09.
Video z bitvy

Útok na ISIS! Rusové odpálili z ponorek 7 řízených střel. VIDEO

Ruské ministerstvo obrany zveřejnilo ve čtvrtek záběry z raketového útoku na pozice islamistů. Celkem sedm střel s plochou dráhou letu vypálily dvě ponorky hlídkující ve Středozemním moři. Ministerstvo obrany tvrdí, že všechny zasáhly svůj cíl.

KLDR vystřelila rakety směrem k Japonsku
aktualizováno 29.08.
test rakety

KLDR vystřelila raketu přes Japonsko! Lidé museli do krytů

Severní Korea otestovala další střelu, která tentokrát přeletěla přes sever Japonska. Střela přeletěla ostrov Hokkaidó a následně spadla do moře, uvádí portál BBC. Japonský předseda vlády Šinzó Abe označil test střely za přímé ohrožení jeho země.

KLDR provedla test jaderné střely
aktualizováno 04.07.
Hrozba pro USA

KLDR dostřelí kamkoli na světě. Testovala mezikontinentální střelu

Severní Korea provedla v úterý další test balistické střely. Ta urazila 930 kilometrů a dopadla do výsostných vod Japonska. Podle některých amerických vědců může mít střela dolet až 6 700 km a v takovém případě by se na dostřel dostal 1. americký stát - Aljaška.