Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Nález těla u sečské přehrady! Policie pátrá po totožnosti
včera 18:19
poznáte ho?

Záhadná smrt: Muž se zřítil z hradu do vody, poblíž našli pistoli

Záhadné úmrtí u zříceniny hradu Oheb poblíž vodní nádrže Seč od včerejška vyšetřuje chrudimská kriminálka. Pod srázem se našlo tělo neznámého muže - jeho osobní věci ale zůstaly nahoře. Když policie lokalitu prohledávala, našla i zbraň.

Vykradený dům
18.04.
neměl na jídlo

Zloděj využíval svou postavu, do chatek se protáhl malou škvírou

Policisté na Chrudimsku dopadli zloděje (33), který vykrádal rekreační chaty. K tomu měl využívat i svoji drobnou postavu, díky které se protáhl i tím nejmenším otrvorem. Majitelům objektů vznikla škoda za téměř 100 tisíc korun. Muži až 5 let vězení.

Požár v kamenolomu - 1
03.03.
Velký požár

Od hořící dodávky chytla další auta. Škoda jde do milionů

S velkým požárem v kamenolomu v Žumberku bojovali v sobotu po poledni hasiči z Pardubického kraje. Hořet začala dodávka, která do kamenolomu přivezla naftu a oleje. Nafta se ale roztekla pod další techniku a tu také zapálila. Škodu vyčíslili hasiči na necelé čtyři miliony.

Prásk.tv píše:

Jiří Kájínek a sestra - 2
čtěte o tématu Chrudimsko na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Bydlení se prodraží. Nečekejte, až se sazby ještě zvýší

Vlastní střecha nad hlavou se stává dražší a dražší.

Požár autobusu s dětmi u Nasavrk na Chrudimsku
aktualizováno 09.02.
Ničivý požár

Za jízdy shořel autobus plný dětí, všichni stihli vystoupit

U Nové Vsi u Nasavrk na Chrudimsku shořel v pátek autobus, který vezl dvě třídy dětí z Pardubic a tři dospělé. I když plameny autobus zcela strávily, všem se podařilo naštěstí včas vystoupit.

Týraná fenka Rosí
aktualizováno 26.10.
Dojemný příběh

Uvázané fence Rosí zarostl provaz do masa. Víme, jak se jí teď daří

Štáb televize Nova skoro po pěti letech zjišťoval, jak se daří fence Rosí, jejíž příběh kdysi šokoval nejen milovníky psů. Někdo ji vyhodil u Rosic na Chrudimsku s lanem okolo krku, které jí zarostlo hluboko do masa. Lidé pro ni tehdy během pár dnů vybrali tři čtvrtě milionu korun.

Policie
aktualizováno 27.09.
Pohřešovaná dívka

Čtrnáctiletá Denisa je v pořádku, našli ji po čtyřech dnech

Od soboty pohřešovala rodina čtrnáctiletou Denisu z Chrudimska. Policisté vyhlásili po dívce pátrání, to bylo až do úterka bezvýsledné. Pomohlo až zveřejnění výzvy v médiích. Dívka se našla v centru Pardubic.

Při smrtelné nehodě na Chrudimsku zemřel mladý řidič
17.09.
Zbytečná smrt

Auto při nehodě narazilo do dvou stromů, řidič srážku nepřežil

Čtyřiadvacetiletý řidič zemřel v neděli brzy ráno na silnici mezi Srním a Hlinskem na Chrudimsku. Auto v zatáčce vyjelo ze silnice a skončilo na boku. Zraněni byli i dva pasažéři.

ukradený veterán
aktualizováno 15.09.
Krádež veteránů

Zloději ukradli vzácné motorky! Majiteli zbyly oči pro pláč

Dva motocyklové veterány a náhradní díly někdo ukradl sběrateli v Chrudimi. Jeden ze strojů pochází z roku 1936. Podle policie se neznámí pachatelé vloupali do garáže. Objasnit podobné krádeže se policistům na východě Čech přitom příliš nedaří.

Pátrání po mladíkovi
05.09.
Oslava se vydařila

Parta slavila, kamarád zmizel! Našli ho na neuvěřitelném místě

Pátrací akce s humorným koncem - to je víkendový případ z Chrudimska. Parta kamarádů postrádala u Hlinska svého známého. Přivolali proto policisty, ale nakonec se ukázalo, že zatímco všichni prohledávali okolí, mladík spal v kufru auta.

Cisterna nabourala u Chrudimi osobní auto v protisměru
aktualizováno 17.08.
nebezpečná cisterna

Zase stejná cisterna! Srazila auto v protisměru. Byl to stejný řidič?!

Teď tu máme varování pro všechny řidiče. Je možné, že na našich silnicích se objevil nebezpečný řidič cisterny. Během několika týdnů se totiž staly 2 podobné nehody. Hradecká policie teď vyšetřuje nehodu cisterny ze středečního rána poblíž Chrudimi. Nákladní vůz tam přejel do protisměru a střetl se s osobním autem. Hodně podobná cisterna ohrozila nedávno i řidiče u Nymburku.