Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

VÍKEND: Kouzlo bednářského řemesla
26.11.

VÍKEND: Kouzlo bednářského řemesla

Ještě před pár lety pivovary bez bednářů nemohly fungovat. Dnes už se jím ale v žádné škole nevyučíte.

Pivovar Dalešice
20.08.
tip na výlet

Minipivovary lidi táhnou! Ukážeme vám ten, kde se točily Postřižiny

Češi berou malé pivovary útokem a jejich obliba stále roste. Tři turisté z deseti dokonce minipivovary vyhledávají jako svou cílovou destinaci. Testování regionálních piv se tak začíná stávat zajímavou turistickou atrakcí. Informuje o tom Asociace malých a středních podniků a živnostníků (AMSP ČR).

Oblíbenost piva ve světě
17.03.
rekordní čísla

Budvar loni vyrobil nejvíc piva v historii. Mohl i víc, už to nedokázal

Budějovický Budvar loni prodal 1,61 milionů hektolitrů piva, což je nejvíce v historii podniku. Za 11 let zvýšil pivovar výstav o 40 procent. Meziročně výstav vzrostl o 0,8 procenta. Mohl by být i vyšší, ale už to nešlo.

Prásk.tv píše:

Výměna manželek: „Jsi pedofil“ - 8
čtěte o tématu pivovar na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Bez lesů není života

Lesy jsou naším přirozeným prostředím. Jak pole, tak města přišla později. Jakákoli „znásilněná“ krajina je člověku jako živočišnému druhu svým způsobem cizí. Proto se do lesů vracíme, proto je milujeme. Nacházíme v nich život, sebe sama. Nabíráme dech, revitalizujeme tělo a duši. Les je naše ARO, posilovna, prameniště živé vody.

VÍKEND: Nejsilnější pivo na světě se vaří v Praze
01.02.

VÍKEND: Nejsilnější pivo na světě se vaří v Praze

140 litrů ročně, takové množství dostává Čechy s železnou pravidelností na první příčku světové hitparády v pití piva. Podívejte se, jak to jde s pivem nejmladší sládkové v Česku.

Pití piva
aktualizováno 01.02.
Jednání Sněmovny

Pivo má být levnější! Po Babišovi to zkouší i ODS, jde na to jinak

Po Andreji Babišovi chce levnější pivo i ODS. Nesnížila by se však DPH, ale spotřební daň. Předkladatelé totiž trvají na tom, že jde o náhradu malým podnikatelům za údajné ztráty, které jim přineslo zavedení EET.

Pilsner Urquell
aktualizováno 13.12.
Obří obchod

Prazdroj koupili Japonci: Tohle se stane s cenou piva, tvrdí experti!

Japonská společnost Asahi za skoro 200 miliard korun koupila český klenot - Plzeňský prazdroj. Zeptali jsme se ekonomů, co se nyní stane s cenou a kvalitou milované značky piva.

Jeden den sládkem na zkoušku
10.06.
video jak se vaří pivo

Vyzkoušeli jsme za vás: Jeden den sládkem v pivovaru

Pivo je v Česku bezesporu nejoblíbenějším nápojem. V hospodách a restauracích se o něj stará výčepní, během jeho výroby v pivovaru ale na vše dohlíží sládek. A právě jeho práci jsme se rozhodli tentokrát vyzkoušet!

Muž s pivem
07.04.
nový rekord

Sládci se radují: České pivo jde na dračku! Boduje i ve světě

České pivovary loni poprvé uvařily za rok přes 20 milionů hektolitrů piva. Výrobu přitom nejvíce táhl export - vyvezlo se rekordních 4,1 milionu hektolitrů. Kde je poptávka nejvyšší? A je v Česku pivo stále tak oblíbeným nápojem?

Pořádné pivo
20.01.
Pivní revoluce

Vzali nám desítku a dvanáctku! Teď zmizí i ležák a výčepní pivo!

Plné nebo silné? Takhle zřejmě dostanete na výběr po tom, co si v hospodě objednáte pivo. Ministerstvo zemědělství totiž přemýšlí o změně jeho značení. Ležák by tak nově byl už jen pivní styl, nikoli označení pro jedenáctky a dvanáctky. Pokud změna projde, chce Český svaz pivovarů a sladoven Čechy o typech piva poučit.

Pivo s příchutí
15.10.

VÍKEND: Pivo s příchutí

V totalitních časech jsme byli rádi, že mělo pivo bublinky a bylo trochu vychlazené. Když do hospody dorazil opozdilec, padla otázka: "Tak co, jaký je? A odpověď? "Banánový". Dnes už banánové pivo není pouhá iluze. Existuje a je jedno z nejoblíbenějších ovocných piv.