Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Airbus A380 společnosti Emirates
27.03.
diplomatické spory

Drama v oblacích: Airbus na cestě do Říma ohrozily stíhačky

Dvě katarské stíhačky se dostaly do nebezpečné blízkosti dvou civilních letadel ze Spojených arabských emirátů. Došlo k tomu v pondělí v bahrajnském vzdušném prostoru a není to poprvé, co došlo k ohrožení civilní dopravy nad arabskými státy.

Katarský emír Šejk Tamim bin Hamad al-Tání
05.07.
rostoucí napětí

Katar odmítl ultimátum arabských zemí, krize dál pokračuje!

Krize v Kataru pokračuje, země odmítla ultimátum svých sousedů, kteří mimo jiné požadovali, aby Katar přerušil styky s některými islamistickými skupinami a ukončil vojenskou spolupráci s Tureckem. Katar se díky blokádě ocitl v izolaci od světa.

Katarský emír Šejk Tamim bin Hamad al-Tání
25.06.
napětí

Ankara odmítla zrušení turecké vojenské základny v Kataru

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan dnes odmítl výzvu, aby Turecko zrušilo vojenskou základnu na území Kataru. Řekl také, že požadavky, jejichž splnění po Kataru žádá skupina arabských zemí, jsou protiprávním zásahem proti katarské suverenitě. Americký ministr zahraničí Rex Tillerson dnes Katar a čtyři arabské země vyzval, aby spolu zasedly k jednacímu stolu.

Prásk.tv píše:

Letadlo muselo nouzově přistát
čtěte o tématu Katar na Prásk.tv
Obchodní sdělení

ÚKLID PEVNÝCH PODLAH SNADNO A RYCHLE

Hladká dlažba i plovoucí a dřevěné podlahy vyžadují specifickou péči.

Na Katar dopadá diplomatická izolace sousedů
11.06.
arabská krize

Blokáda odřízla Katar od světa. Írán poslal letadla s potravinami

Írán poslal do Kataru pět letadel s potravinami, další letadlo s jídlem tam odletí dnes, informují s odvoláním na íránské činitele zahraniční tiskové agentury. Také tři lodě s 350 tunami jídla se chystají odplout z íránského přístavu Bandar Dajr do Kataru, s nímž tento týden několik zemí regionu přerušilo diplomatické styky a uzavřelo s ním hranice i letecké a námořní spojení. Katar blokádu už dříve označil za porušení mezinárodního práva.

Hacker
aktualizováno 07.06.
ruští hackeři

Krizi v Kataru způsobili hackeři z Ruska, zní z amerických médií

Katar čelí izolaci a diplomatické krizi, důvodem má být podpora terorismu, podle několika arabských zemí Katar destabilizuje bezpečnost v oblasti. Napětí narostlo zejména po zveřejnění prohlášení katarského vládce Tamíma ibn Hamada Al Sáního, který měl podporovat radikální hnutí Hamás a Hizballáh. Katar se bránil tím, že byly jejich stránky napadeny hackerem. Podle CNN za útokem stojí Rusové. Ruská média to označují za hackovací hysterii.

Na Katar dopadá diplomatická izolace sousedů
06.06.
překvapivý krok

Muslimské země odřízly Katar od světa. Za podporu terorismu

Obchody v Kataru zejí prázdnotou. Projevuje se tak diplomatická krize, při které zemi izolovali její sousedé pro obvinění z podpory terorismu. Velké obavy ze sporu mají také Palestinci, kterým katarské peníze pomáhají. Do jeho urovnání se pustili představitelé Turecka.

aktualizováno 05.06.
diplomatická izolace

Arabské země viní Katar z podpory teroristů, ruší s ním styky

Saudská Arábie, Bahrajn, Egypt a Spojené arabské emiráty oznámily, že ruší diplomatické styky s Katarem. Důvodem má být podpora terorismu, Katar podle nich destabilizuje bezpečnost v oblasti. Země s Katarem přerušily také letecké a námořní spojení, informuje agentura Reuters.

Evakuace Aleppa
14.04.
na poslední chvíli

Evakuace v Sýrii: Z obléhaných měst uniknou tisíce lidí do bezpečí

V Sýrii začíná hromadná evakuace civilistů. K záchranné operaci, která zachrání tisíce lidí, se dohodla syrská opozice s vládou. Do bezpečí uniknou obyvatelé vesnic ohrožovaných povstalci a na oplátku mohou odejít lidé ze dvou měst obléhaných vládními jednotkami.

Případ katarského prince znovu před soudem
aktualizováno 14.02.
případ uzavřen

Platil českým školačkám za sex! Katarský princ je oficiálně volný

Případ katarského prince Hámida vin Abdala Sáního, který byl v Česku odsouzen za placený sex s nezletilými školačkami, byl podle Českého rozhlasu soudně uzavřen. Sání už tak není stíhaný a nevztahuje se na něj ani mezinárodní zatykač.