Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Angela Merkelová v Evropském parlamentu
aktualizováno 07.12.
Víkendový sjezd

CDU si zvolí nástupce Merkelové. Kdo chce vystřídat Angelu?

Konec jedné éry přinese páteční a sobotní sjezd německých křesťanských demokratů (CDU). V jejich čele totiž po více než 18 letech skončí Angela Merkelová. O post předsedy strany se v Hamburku utkají nejméně tři kandidáti.

Summit G20
aktualizováno 02.12.
Buenos Aires

Summit G20 skončil! Lídři jednali především o situaci na Krymu

Skončil dvoudenní summit G20. Lídři dvaceti největších světových ekonomik se mimo jiné shodli na nutnosti reformy Světové obchodní organizace. Proběhla také řada schůzek mezi čtyřma očima - například prezident Spojených států Donald Trump povečeřel se svým čínským protějškem Si Ťin-pchingem. Dohodli se na dalším neútočení ve vzájemné obchodní válce.

V Buenos Aires se koná světový summit G20
aktualizováno 30.11.
Buenos Aires

Světoví politici se sjíždí na summit G20. Putin na setkání nedorazí

Světoví lídři se sjíždějí do Buenos Aires na summit skupiny G20. Ostře sledované setkání prezidentů Trumpa s Putinem se ale neuskuteční, jeho zrušení už potvrdily obě strany.

Prásk.tv píše:

Móda podle politiků
čtěte o tématu Angela Merkelová na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Víme, jak získat půjčku se sazbou hypotéky

Přijde vám, že spotřebitelské úvěry i hypotéky neustále zdražují? Uvažujete o půjčce na vybavení domácnosti, vzdělávání dětí nebo novou kuchyň, ale úroky se vám zdají příliš vysoké? Víme, jak najít výhodnou půjčku s úrokem hypotéky.

Angela Merkelová v Evropském parlamentu
13.11.
Projev v Parlamentu

Merkelová mluvila o budoucnosti Evropy. Chce společnou armádu

Německá kancléřka Angela Merkelová promluvila v úterý na půdě Evropského parlamentu o budoucnosti Unie. Ve svém projevu se věnovala otázce solidarity, bezpečnosti nebo brexitu. Vyzvala k vytvoření společné armády, o čemž v uplynulých dnech mluvili i představitelé Francie.

Světoví státníci si v Paříži připomínají 100 let od konce 1. světové války
aktualizováno 11.11.
vítězný oblouk

Svět si připomíná sto let od války. Mezi státníky vběhla nahá dívka

V Paříži u Vítězného oblouku za účasti francouzského prezidenta Emmanuela Macrona a zahraničních prezidentů a premiérů včetně českého ministerského předsedy Andreje Babiše začala vzpomínková ceremonie u příležitosti stého výročí konce první světové války.

Angela Merkelová
aktualizováno 29.10.
Nejmocnější žena planety

Merkelová už nebude obhajovat post kancléřky. Končí i v čele CDU

Německá kancléřka a předsedkyně Křesťanskodemokratické unie (CDU) Angela Merkelová je připravena vzdát se vedení strany a v prosinci znovu nekandidovat do jejího čela. Funkci kancléřky ale hodlá dál zastávat, jde už ale o její poslední volební období.

Angela Merkelová - 6
28.10.
Zemské volby

CDU Angely Merkelové vyhrálo volby v Hesenku, i tak ale oslabilo

Přestože vítězství Křesťanskodemokratické unie (CDU) obhájila, její cesta k triumfu byla poměrně náročná. Už před volbami se totiž vědělo, že strana v Hesensku ztrácí - a to se promítlo i do posledních předběžných výsledků. CDU sice poráží rivala Sociálnědemokratickou stranu (SPD), nicméně obě strany citelně ztratily hlasy. Uvedla to veřejnoprávní televize ARD.

Angela Merkelová
aktualizováno 26.10.
Má k Česku blízko

Merkelová zůstala v Praze i večer. Slavila narozeniny přítele z Čech 

Německá kancléřka Angela Merkelová po setkání s českým premiérem Andrejem Babišem zůstala v Praze až do pátečního večera. Zúčastnila se narozeninové oslavy. V Pražské vile Lanna slavil devadesátiny Rudolf Zahradník, jeden z mentorů Angely Merkelové z dob, kdy v tehdejším Československu studovala.

Bezpečnostní opatření na Ruzyni
aktualizováno 26.10.
Bezpečnost zajištěna!

Pancéřový vůz a odstřelovači chránili Merkelovou i Macrona!

Příjezdy a pobyt významných politiků samozřejmě provázejí přísná bezpečnostní opatření. Už dnes při příjezdu Angely Merklové a Emanuela Makrona konvoj vozidel doprovázely desítky policistů. Posíleny byly hlídky kolem letiště i v ulicích Prahy.

Angela Merkelová a Andrej Babiš
aktualizováno 26.10.
Kancléřka v Praze

Merkelová popřála k výročí. "Na migraci máme stejný názor," řekla

Na oslavy 100 let Československa dorazí do Prahy také významní političtí představitelé. Německá kancléřka Angela Merkelová už jednala s premiérem Andrejem Babišem. Na následném brífinku popřála Česku k výročí a vyjádřila se také k migraci.