Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Angela Merkelová a Martin Schulz
včera 17:39
Koaliční rozhovory

SPD bude jednat s Merkelovou. Německo je blíž nové vládě

Němečtí sociální demokraté (SPD) zahájí koaliční rozhovory s konzervativní unií CDU/CSU kancléřky Angely Merkelové. Po několikahodinových debatách o dom dnes rozhodl jejich sjezd v porýnském Bonnu. Další velká koalice se tak zase o krok přiblížila. Vzniknout by podle nejčastějších odhadů mohla v březnu, jisté to ale ještě zdaleka není.

Angela Merkelová a Martin Schultz
12.01.
Hledání shody

Vláda bude! Němečtí politici hlásí průlom po vleklých jednáních!

Vyjednávači konzervativní unie CDU/CSU a sociální demokracie (SPD) dosáhli podle agentury DPA i dalších médií po celonočním jednání průlomu v sondovacích rozhovorech o nové německé vládě. Pokračování dosavadní velké koalice se tak zase o krok přiblížilo.

Vstup do Schengenu - Merkelová a Topolánek řežou závoru
aktualizováno 21.12.
Významné výročí

Před 10 lety skončily hraniční kontroly. Je to tak dobře? ANKETA

Přesně před 10 lety, 21. prosince 2017, padly kolem České republiky hranice. Česko se společně s dalšími státy, které do EU vstoupily v roce 2004, stalo součástí Schengenského prostoru. Politici slavili vstup do Schengenu řezáním závor a stříháním plotů.

Prásk.tv píše:

Angela Merkel, Vladimir Putin a Barack Obama - 13
čtěte o tématu Angela Merkelová na Prásk.tv
Obchodní sdělení

AAA AUTO snížilo ceny ojetých aut před koncem roku až o 80 000 Kč

Český spotřebitel je již řadu let zvyklý, že hned po vánočních svátcích prodejci razantně snižují ceny svých produktů. Zákazník si může od dnešního dne pořídit s výraznou úsporou nejen elektroniku či oděvy, ale také lepší automobil. Největší prodejce ojetých automobilů u nás, AAA AUTO, zahajuje novoroční výprodejovou akci se snížením cen až o 80 000 Kč ještě před koncem roku. Důvodem poklesu cen poloviny modelů je, stejně jako v uplynulých letech, blížící se zestárnutí o rok, ke kterému dojde po prvním lednu.

Merkelová na místě teroru
aktualizováno 12.12.
rok od tragédie

Při útoku v Berlíně zemřela i Češka! Merkelová místo navštívila

Německá kancléřka Angela Merkelová v úterý večer zamířila na vánoční trhy v Berlíně, kde před rokem přišlo o život při teroristickém útoku 12 lidí. Jednou z obětí byla i Češka Naďa.

Německý spolkový sněm
01.12.
Nemají vládu

Politická krize v Německu: Žádná koalice neexistuje, tvrdí Schulz

Politická vyjednávání o budoucnosti Německa pokračují. Zprávy o tom, že se sociální demokraté dohodli s konzervativci a budou jednat o pokračování koalice, ale vyvrátil předseda SPD Martin Schulz. Podle něj by se mělo jednat i o dalších alternativách.

Německý spolkový sněm
aktualizováno 27.11.
neúspěšné vyjednávání

Politická krize v Německu nekončí, předčasné volby Merkelová odmítá

Německá kancléřka Angela Merklová je proti předčasným volbám. Stejně jako německý prezident zastává názor, že i po krachu koaličního vyjednávání mají strany dál hledat kompromisy.

Volby německého prezidenta
aktualizováno 21.11.
vládní krize

Německý prezident chce zabránit dalším volbám. Jedná s lídry stran

Německý prezident zahájil jednání, která mají vyvést zemi z politické krize. Tlačí na předsedy parlamentních stran, aby se dohodli na funkční vládní koalici, a to i přes krach pokusu o sestavení vlády. Jenže politici všechny varianty odmítají a čím dál častěji mluví o nutnosti vyhlásit předčasné volby.

Angela Merkelová - 7
aktualizováno 21.11.
patová situace

Jednání o německé vládě nevyšlo! Zemi možná čekají další volby

Německo se dva měsíce po parlamentních volbách dostalo do patové situace. Ani po čtyřech týdnech vyjednávání se politikům v čele s kancléřkou Angelou Merkelovou nepodařilo dohodnout na koalici. Krach jednání označují německá média za politické zemětřesení, které nemá v novodobých dějinách země obdoby. Nejistá situace může vyústit i ve vypsání předčasných voleb.

Angela Merkelová
aktualizováno 20.11.
předčasné volby?

Merkelové se nepodařilo sestavit vládu, hrozí předčasné volby!

Rozhovory o nové německé vládě v noci na dnešek ztroskotaly. Více než čtyřtýdenní vyjednávání s konzervativní unií CDU/CSU a Zelenými se kvůli přetrvávajícím neshodám rozhodli ukončit svobodní demokraté (FDP). Zástupci CDU a Zelených postup FDP kritizují. Německo nyní zřejmě čekají předčasné volby. Podle některých pozorovatelů by v nich už znovu na kancléřku nemusela kandidovat Angela Merkelová (CDU).

Angela Merkelová - 7
aktualizováno 17.11.
bude pokračovat

Jednání o německé vládní koalici bylo přerušeno. Kvůli neshodám

Rozhovory o německé vládní koalici byly v pátek časně ráno přerušeny kvůli přetrvávajícím sporům. K jejich vyřešení nestačilo ani jednání, které se protáhlo na více než 15 hodin. V rozhovorech chtějí konzervativní unie CDU/CSU, svobodní demokraté (FDP) a Zelení pokračovat ještě dnes. Vyloučené není ani jednání o víkendu. Je tak zřejmé, že se nová koalice rodí v křečích, jak poznamenávají německá média.