Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Zemětřesení na Lomboku 2
aktualizováno 29.07.
Přírodní katastrofa

Populární destinaci v Indonésii zasáhlo zemětřesení! 14 mrtvých

Silné zemětřesení o síle 6,4 stupně Richterovy škály zasáhlo ostrov Lombok, populární dovolenkovou destinaci v Indonésii. Ostrov sousedí také se známějším Bali. Při tragédii zemřelo nejméně 14 lidí, dalších zhruba 160 je zraněných. Podle dosavadních informací ministerstva zahraničí se událost nedotkla žádného českého turisty.

Skupina českých turistů ztroskotala na Elbě
aktualizováno 22.07.
dlouhé čekání

Pekelná dovolená! Česi ztroskotali u Elby, na pomoc stále čekají

Už skoro týden živoří skupina českých turistů u ostrova Elba v Itálii. Jejich výletní loď tam najela na mělčinu a italské úřady ani český konzulát jim za celou tu dobu nedokázaly pomoc. Turisté tak musejí přespávat na pláži a dochází jim peníze i zásoby.

Ug Wilson
aktualizováno 29.06.
masakr v chorvatsku

Útok na Jadranu natočila kamera! Policie zveřejnila detaily vraždy

Chorvatský soud se rozhodl uvalit vazbu na Brita (25) zadrženého za brutální vraždu před nočním klubem na ostrově Pag. Douglas C. podle vyšetřovatelů ubodal svého o rok staršího známého, další dva lidi zranil. Pak se pokusil prchnout ze země, na letišti ve Splitu ho ale zadržela policie. Ta má kromě jiného k dispozici i záběry z kamery, která celý incident zachytila.

Prásk.tv píše:

Premiérový Robinsonův ostrov od 5. února na Nově - 2
čtěte o tématu ostrov na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Dovolená plná zábavy!

Dovolená u moře nemusí znamenat jen slunění na pláži, ale také sportovní aktivity, soutěže, a hlavně spoustu zábavy!

Vražda v Chorvatsku
28.06.
dopadli podezřelého

Svědci o masakru v Chorvatsku: Jeden ležel, druhý byl pokrytý krví

Chorvatská policie ve čtvrtek ráno zadržela muže podezřelého z brutální vraždy turisty (26) na ostrově Pag. Podle tamního ministra vnitra má jít o mladého Brita, který se pokoušel po útoku poblíž nočního klubu na oblíbené pláži prchnout ze země. Zadržen byl při letištní kontrole ve Splitu.

Chorvatsko
aktualizováno 27.06.
někdo ho ubodal

Chorvatskem otřásá brutální vražda. Tělo turisty našli na pláži

Chorvatsko se vzpamatovává z brutální vraždy mladého turisty. Tělo Brita našli ve středu brzy ráno na pláži na ostrově Pag. Další dva lidé byli zraněni.

Zoufalý orangutan bojuje o zbytky svého domova
09.06.
dopady odlesňování

VIDEO: Zoufalý orangutan zaútočil na bagr, aby ochránil svůj domov

Dramatické záběry, na kterých zoufalý orangutan brání svůj domov před těžaři a snaží se zabránit bagru, aby zničil to poslední, co z jeho domova zbylo, ukazuje, jaký strašlivý dopad má odlesňování v Borneu.

Stack Rock Fort - 1
08.06.
Napoleonův ostrov je k mání

Napoleonův ostrov je k mání! Je levnější než malý byt v Londýně!

Milovníci tajemných míst a soukromí! Máme pro vás skvělý tip! Co si pořídit vlastní ostrov v Anglii, který pro vás postavil Napoleon a vyjde vás na méně než jednopokojový byt v centru Londýna?

Zelená vesnice - 5
07.06.
galerie Ostrov u Šanghaje

Fotky opuštěné vesnice vyráží dech! Příroda si vzala domy zpět

Neuvěřitelné fotky z opuštěné rybářské vesnice se staly internetovou senzací. Domečky, kde dříve bydlely tisíce Číňanů, zcela porostla zeleň a stává se z nich postupně turistická atrakce. Lidé se z ostrova odstěhovali kvůli lepšímu vzdělání, práci a podmínkám.

VÍKEND: Dva z Bali
06.06.

VÍKEND: Dva z Bali

Na začátku byl sen strávit rok i s dětmi na pláži na Bali. Důvod byl jasný, na tomto indonéském ostrově najdete jedny z nejlepších surfařských vln na světě.

Erupce stratovulkánu Merapi
aktualizováno 11.05.
freatická erupce

Země se zlobí! Na Jávě se probudil vulkán Merapi, lidé se evakuují

Páteční erupce stratovulkánu Merapi v centrální části ostrova Jáva, který patří k Indonésii, nutí neuvěřitelné množství lidí k evakuaci v okruhu pěti kilometrů kolem vulkánu. Do vzduchu mohutná exploze vymrštila větší množství prachu.