Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Pláž Barcelona
28.08.
ničí jim zemi

"Táhněte!" vzkazují Španělé turistům. Neváhají na ně i zaútočit

Nevraživost vůči turistům ve Španělsku stále sílí. Často se stávají i terčem násilných útoků. Podle místních je turismus druhým největším problémem země, hned po nezaměstnanosti.

Turisté v Praze
09.08.
oblíbená destinace

Turistů míří do Česka čím dál víc! Které místo mají u nás nejraději?

Na dovolenou do Česka míří stále více lidí. Roste také počet Čechů, kteří své volno stráví putováním po vlasti. Vyplývá to z dat Českého statistického úřadu (ČSÚ).

útok v resortu v Hurghadě
aktualizováno 19.07.
rady odborníka Boj o přežití

Teroristický útok na pláži. Co dělat a jak se ubránit jen v plavkách?!

Útok na turisty na pláži v egyptské Hurghádě minulý týden ukázal, že teroru můžeme čelit kdekoli a kdykoli. Jak se v takové chvíli zachovat, jde se na podobný útok připravit? Zeptali jsme se experta.

Obchodní sdělení

Banka garantuje výhodnější půjčku!

Sberbank CZ snížila RPSN FÉR půjčky na 4,99 % a garantuje výhodnější sazbu celou dobu splácení.

V Chorvatsku zuří lesní požáry
aktualizováno 17.07.
zuřící živel

Ministerstvo varuje před cestami do Chorvatska! Sem nejezděte

Mezi chorvatskými městy Split, Omiš a Šestanovac zuří ohromné lesní požáry, oblíbené turistické místo je v rámci vrcholící sezóny plné lidí na dovolené. Do boje se zuřícím živlem se zapojily desítky hasičů, kvůli suchu a silnému větru se ale plameny stále nedaří dostat pod kontrolu. České ministerstvo zahraničí před cestami do těchto lokalit varuje.

Itálie rozdává hrady zadarmo
21.05.
jedinečná příležitost

Itálie rozdává hrady a další budovy úplně zadarmo. Mohou být i vaše!

Pokud jste někdy toužili vlastnit zámek, nyní si o jeden můžete zažádat. Itálie připravila nový projekt, ve kterém rozdává historické budovy zdarma. Každý žadatel však musí splnit jednu podmínku.

Dubai Frame
aktualizováno 24.04.
extravagantní stavba

V Dubaji vyroste obří rám na obraz. Bude z něj vidět celé město

V Dubaji je skoro dokončena výstavba extravagantní budovy, která je známá pod názvem Dubai Frame. Otevřít by ji měli ještě v letošním roce. Konstrukci monumentální stavby ale zastiňuje spor města s architektem, který budovu ve tvaru rámu na obraz navrhl.

Výbuch rakety v Antálii
aktualizováno 14.10.
terorismus

Turistický ráj v Antalyi zasáhly dvě rakety! Útočníci se ukryli v lesích

Oblíbenou turistickou oblast Antalya na jihu Turecka zasáhly v pátek dopoledne dvě rakety. Podle agentury Habeturk nejsou hlášeny žádné oběti. O útočnících zatím turecké úřady nic nevědí.

Pokus o převrat v Turecku
aktualizováno 16.07.
krizový štáb

Návod pro Čechy v Turecku! Tohle dělejte v případě nouze

Ministr zahraničí Lubomír Zaorálek na dnešek svolal krizový štáb, který se bude zabývat situací v Turecku, jímž zmítá pokus o státní převrat. Zaorálek to dnes v noci oznámil na svém twitterovém účtu. Ministerstvo zahraničí zároveň vydalo doporučení, aby Češi do země necestovali. Ty, kteří tam již jsou, nabádá k opatrnosti.

Lesní požár v turecké oblasti Antalya
aktualizováno 26.06.
lesní požár

Turecká Antalya hoří! Turistický ráj se musí evakuovat

Ohromný požár v oblíbené turistické oblasti Antalya donutil velké množství lidí k evakuaci. Oheň začal hořet v pátek, během sobotního dne se ale rychle rozšířil po okolí a zatím se ho nepodařilo dostat pod kontrolu. Kvůli ohni začala preventivní evakuace oblasti. Požár zničil kolem 13 domů a velké množství sadů.

Přistání modulu New Shepard
aktualizováno 21.06.
vesmírný turismus

Čtvrtý pokus o přistání soukromé rakety prověřil bezpečnost VIDEO

Další úspěšný test má za sebou stroj New Shepard, který se již počtvrté vrátil úspěšně na Zemi. Kromě přistání modulu při čtvrtém pokusu společnost Blue Origin zkoušela přistání kapsle jen s dvěma padáky. Společnost, která většinu svých projektů drží v tajnosti, poprvé vysílala celý pokus živě.