Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Muž na facebooku
16.02.
Spor v Itálii

Lezete partnerovi na facebook? Porušujete zákon, rozhodl soud

Italské soudy řešili případ muže, který měl podezření, že ho manželka podvádí, a tak se přihlásil na její facebook, aby se přesvědčil. Podle nejvyššího soudu na to neměl právo, přestože mu žena přístupové údaje sama prozradila.

Městečko Sambuca na Sicílii - 5
18.01.
Malebný venkov

Sicilské městečko shání nové obyvatele. Domy prodává za euro!

Malebné městečko na Sicílii chce oživit svou komunitu, proto nabízí domy za pouhé jedno euro (asi 26 korun). Pokud vás láká slunný venkov s vinicí za humny, byla by to ideální koupě. Má to ale háček - budete muset investovat mnohem víc.

Zemětřesení poblíž Etny ničilo budovy
aktualizováno 26.12.
aktivní sopka

Silné zemětřesení nedaleko Etny ničilo budovy, desítky zraněných

Sopka Etna ožila a již na Štědrý den vychrlila do okolí lávu a velké množství popela. Ve středu se ukázalo, že je oblast stále aktivní. Severně od sicilského města Katánie se začala časně zrána otřásat země, otřesy dosáhly síly až 4,8 stupně Rychterovy škály. Zemětřesení způsobilo lokální škody, zranilo se kolem třiceti lidí.

Prásk.tv píše:

Maria Crocifissa della Concezione
čtěte o tématu Sicílie na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Nové vozy zdražují, do cen ojetin se to zatím nepromítá

Autobazary hlásí za měsíc leden rekordní prodeje. V povánočním období to nebývá zrovna obvyklé, protože lidé se většinou „zotavují“ z finančně náročného prosince a nákup vozu odkládají až na první jarní měsíce.

2225129
aktualizováno 25.12.
Vánoční nadílka

V Itálii na Vánoce běsnila sopka Etna! Valila se z ní mračna dýmu

Na Sicílii se na Štědrý den probudila sopka Etna - chrlí lávu a valí se z ní mohutná oblaka dýmu. Itálie kvůli tomu uzavřela letecký prostor nad letištěm v Katánii.

Sopka Etna chrlila lávu do výšky několika desítek metrů - 1
aktualizováno 08.12.
Sopečná erupce

Sicilský vulkán opět aktivní! Etna chrlila lávu desítky metrů vysoko

Na Sicílii opět běsnila sopka Etna. Chrlila lávu do výšky několika desítek metrů. Aktivitu nejsilnějšího italského vulkánu zachytil na krásných snímcích italský fotograf.

Italská pobřežní stráž zachraňuje uprchlíky ze člunů
25.11.
potápějící se loď

Italská pobřežní stráž zachránila z moře přes 200 migrantů

Italská pobřežní stráž zachránila z potápějící se lodi 236 migrantů, všichni by měli být ze státu Eritrea. Migranti byli převezeni na Sicílii. Itálie viní Maltu, že o potápějící se lodi věděla, ale nezasáhla.

Povodně v Itálii - ilustrační foto
aktualizováno 04.11.
Povodně v Itálii

Rodina nestačila utéct před povodní, v domě našli 9 mrtvých

Velká tragédie otřásla italskou Sicílií. Region zasáhly velké povodně, které si dohromady v Itálii vyžádaly už přes 30 životů. Hned devět mrtvých našli v domě ve městečku Casteldaccia nedaleko Palerma. Před vodou nestihly utéct dvě rodiny, které dům obývaly. Mezi oběťmi jsou i tři děti.

Etna se probudila k životu a chrlila lávu stovky metrů vysoko
aktualizováno 25.08.
Erupce sopky

Na Sicílii vybuchla sopka Etna. Láva tryskala do výšky 150 metrů

Sicilská Etna - jeden z nejaktivnějších a nejničivějších vulkánů na světě - se probudila k životu. Ze čtvrtka na pátek chrlila lávu a popel do výšky několika stovek metrů.

Záchrana uprchlíků - 2
aktualizováno 16.07.
uprchlická krize

Itálie nátlaku ustoupila. Všech 450 migrantů už se vylodilo na Sicílii

Všech 450 migrantů, kteří byli zachráněni v sobotu ve Středozemním moři z rybářské lodi, se vylodilo v sicilském přístavu Pozzallo - zbylí muži se na pevninu dostali v noci na pondělí. Informovala o tom agentura AFP s odvoláním na starostu města Roberta Ammatumu. Vylodění povolila italská vláda poté, co se pět zemí (Francie, Německo, Malta, Portugalsko a Španělsko) zavázalo, že každá z nich přijme padesátku uprchlíků.

Žralok v Itálii
11.07.
děsivé video

Horor v oblíbené destinaci Čechů! U břehů natočili toto monstrum

Rekreanty v italském letovisku Catona vyděsil žralok, který se objevil přímo u oblíbené pláže. Od břehů jej nakonec odehnali plavčíci. V Messinském průlivu natočili žraloka podruhé během několika dní.