Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Doubský most v Karlových Varech
aktualizováno 01.09.
špatný stav

Mosty musí projít kontrolou, speciálních přístrojů je ale málo

Kontrola asi tisícovky mostů, kterou tento týden nařídil ministr dopravy Dan Ťok, bude pravděpodobně mnohem delší, než se předpokládalo. Aby prověřování mostů mělo smysl, musí se podle odborníků provést speciálními prohlížečkami, jenže v současné době jsou v Česku údajně jen čtyři.

Libeňský most - 2
15.08.
Znepokojivá čísla

Zřítí se most i v ČR? Tisíce jsou jich v opravdu mizerném stavu!

V souvislosti s tragédií v Janově řadu lidí napadne, zda se něco podobného nemůže stát i u nás a v jakém stavu vůbec mosty v Česku jsou. Dálniční mosty by prý měly být celkem v pořádku. Ostatní čísla jsou alarmující. Z celkových 18 tisíc mostů jsou po celé republice více než tři tisíce ve špatném nebo havarijním stavu.

Dálnice D1 - ilustrační foto
aktualizováno 08.04.
rekonstrukce D1

Dálnice D1 je průjezdná, stavbaři v noci zbořili dva nadjezdy

Dálnice D1 je mezi Humpolcem a Jihlavou opět průjezdná. Komunikace byla od sobotního večera mezi exity 90 a 112 uzavřena kvůli bourání nadjezdů.

Prásk.tv píše:

mosty - 14
čtěte o tématu mosty na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Milionářka Petra: V Sazka Hrách vložila pětistovku a vyhrála 1 500 000 Kč!

Životní a triumfální jízdu zažila v minulých dnech hráčka Petra. Na svůj účet v online Sazka Hrách vložila pět set korun a během několika dní peníze rozmnožila na neuvěřitelných 1 500 000 Kč!

Uzavření mostu
07.04.
Nejen Praha

V havarijním stavu jsou tisíce lávek a mostů! Kdo je má opravit?

V dezolátním stavu nejsou jen silnice, ale i řada mostů. Na silnicích druhých a třetích tříd je na tom špatně každý čtvrtý, celkem jde o 3400 mostů. Oprava by vyšla na desítky miliard. A problém je i s lávkami pro pěší, jak ukázal případ v pražské Tróji, kde se v prosinci zranili čtyři lidé.

Vytahování lávky v Tróji
29.01.
havarijní stav

Po zřícení lávky v Troji vyroste náhradní most až za rok a půl!

Provizorní most, který má nahradit zřícenou lávku v pražské Troji, bude postaven nejdříve za rok a půl. Práce zdrží především změna územního plánu. Praha 7 teď řeší problémy s dalšími třemi mosty. Starostové si stěžují, že se informace o jejich technickém stavu dozvídají pozdě.

Mosty v Praze
16.01.
23 velmi poškozených mostů

Mosty v Praze jsou v horším stavu, než se vědělo! I ty nejvytíženější

Problém s mosty v Praze je zřejmě větší, než se očekávalo. Podle materiálů Technické správy komunikací, který v úterý projednal magistrátní výbor pro dopravu, je hned 23 mostů ve velmi špatném stavu, mezi nimi třeba Libeňský nebo Palackého most. Mezi těmi, které jsou ve špatném stavu, jsou i tepny jako Barrandovský nebo Hlávkův most.

Mosty ve špatném technickém stavu - Lanový most
aktualizováno 05.12.
Lanový most

Mosty v Praze jsou ve špatném stavu, hrozí dopravní omezení

Praha chce kvůli pádu trojské lávky prověřit další mosty v metropoli. Přednostně půjde o 110 staveb. Odborníci už zkoumali stav lanového mostu na Jižní spojce. Ten je, i po několika dílčích opravách, ve špatném stavu a hrozí, že na něj bude zakázán vjezd autům nad 12 tun. Most byl přitom otevřen teprve před 20 lety.

Lávka Troja - 2
aktualizováno 04.12.
zřícený most v troji

V Česku chátrá přes sto mostů! Kde hrozí nebezpečí? MAPY

Zřícení Trojské lávky vyvolalo obavu, aby se podobná událost neopakovala. Praha plánuje uzavření několika mostů. Podle Technické správy komunikací (TSK) je jich velké množství ve špatném stavu. Některé dostaly podobné hodnocení, jako Trojská lávka. Tento problém ale není pouze v Praze.

Lávka Troja - 1
aktualizováno 03.12.
MOSTY NA SPADNUTÍ?

Lávku v Troji přesunou a postaví znovu, nahradí ji asi ponton

Zřícení lávky se čtyřmi lidmi v pražské Troji okamžitě vyvolalo mnoho otázek o technickém stavu dalších mostů v Praze. Podle hodnotících zpráv Technické správy komunikací (TSK) na tom nejsou mosty v metropoli vůbec dobře.

Ledovka, náledí - Ilustrační foto
aktualizováno 24.11.
klesající teploty

Silnice jsou v zimě plné nebezpečí, tohle jsou riziková místa

S klesající teplotou začínají řidiče trápit ranní mrazy. Na silnicích se totiž může tvořit nebezpečné náledí. Lidé by si měli dávat pozor hlavně v lesních úsecích, na mostech a železničních přejezdech.