Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Mosty v Praze
16.01.
23 velmi poškozených mostů

Mosty v Praze jsou v horším stavu, než se vědělo! I ty nejvytíženější

Problém s mosty v Praze je zřejmě větší, než se očekávalo. Podle materiálů Technické správy komunikací, který v úterý projednal magistrátní výbor pro dopravu, je hned 23 mostů ve velmi špatném stavu, mezi nimi třeba Libeňský nebo Palackého most. Mezi těmi, které jsou ve špatném stavu, jsou i tepny jako Barrandovský nebo Hlávkův most.

Mosty ve špatném technickém stavu - Lanový most
aktualizováno 05.12.
Lanový most

Mosty v Praze jsou ve špatném stavu, hrozí dopravní omezení

Praha chce kvůli pádu trojské lávky prověřit další mosty v metropoli. Přednostně půjde o 110 staveb. Odborníci už zkoumali stav lanového mostu na Jižní spojce. Ten je, i po několika dílčích opravách, ve špatném stavu a hrozí, že na něj bude zakázán vjezd autům nad 12 tun. Most byl přitom otevřen teprve před 20 lety.

Lávka Troja - 2
aktualizováno 04.12.
zřícený most v troji

V Česku chátrá přes sto mostů! Kde hrozí nebezpečí? MAPY

Zřícení Trojské lávky vyvolalo obavu, aby se podobná událost neopakovala. Praha plánuje uzavření několika mostů. Podle Technické správy komunikací (TSK) je jich velké množství ve špatném stavu. Některé dostaly podobné hodnocení, jako Trojská lávka. Tento problém ale není pouze v Praze.

Prásk.tv píše:

mosty - 14
čtěte o tématu mosty na Prásk.tv
Obchodní sdělení

AAA AUTO snížilo ceny ojetých aut před koncem roku až o 80 000 Kč

Český spotřebitel je již řadu let zvyklý, že hned po vánočních svátcích prodejci razantně snižují ceny svých produktů. Zákazník si může od dnešního dne pořídit s výraznou úsporou nejen elektroniku či oděvy, ale také lepší automobil. Největší prodejce ojetých automobilů u nás, AAA AUTO, zahajuje novoroční výprodejovou akci se snížením cen až o 80 000 Kč ještě před koncem roku. Důvodem poklesu cen poloviny modelů je, stejně jako v uplynulých letech, blížící se zestárnutí o rok, ke kterému dojde po prvním lednu.

Lávka Troja - 1
aktualizováno 03.12.
MOSTY NA SPADNUTÍ?

Lávku v Troji přesunou a postaví znovu, nahradí ji asi ponton

Zřícení lávky se čtyřmi lidmi v pražské Troji okamžitě vyvolalo mnoho otázek o technickém stavu dalších mostů v Praze. Podle hodnotících zpráv Technické správy komunikací (TSK) na tom nejsou mosty v metropoli vůbec dobře.

Ledovka, náledí - Ilustrační foto
aktualizováno 24.11.
klesající teploty

Silnice jsou v zimě plné nebezpečí, tohle jsou riziková místa

S klesající teplotou začínají řidiče trápit ranní mrazy. Na silnicích se totiž může tvořit nebezpečné náledí. Lidé by si měli dávat pozor hlavně v lesních úsecích, na mostech a železničních přejezdech.

Nej česka - tunely a mosty
14.08.
foto+video české rekordy

NEJ Česka: Nejdelší most, nejkratší tunel a další zajímavé stavby

Vést silnice a železnice v krajině není vždy legrace. V překonávání terénních překážek stavitelům mnohdy pomáhají nezbytné tunely a mosty. Tak se pojďme podívat na ty v tuzemsku nejzajímavější!

Kolona ilustrační
aktualizováno 23.04.
Rekonstrukce dálnice

Dálnice D1 je znovu průjezdná. Řidiči na ni nesměli celou noc

Dálnice D1 byla uzavřená. Kvůli demolici mostů stavbaři uzavřeli v obou směrech úsek mezi Mirošovicemi a Humpolcem. Práce trvaly zhruba do devíti hodin. I nadále je však na zmíněném úseku nutné počítat s omezením

Policie hlídá po pokusu o převrat před prezidentským komplexem
aktualizováno 18.07.
Proti Erdoganovi

V Turecku zatýkají tisíce pučistů! Lidé chtějí zavést trest smrti

Po nezdařeném pokusu o vojenský převrat začalo v Turecku rozsáhlé zatýkání. Celkem bylo zadrženo na 3000 vojáků a téměř stejně soudců. Počet obětí vzrostl na 290, z toho je více než třetina pučistů. České ministerstvo zahraničí vydalo doporučení, aby Češi necestovali do Ankary, Istanbulu a jihovýchodu země. Lidé v ulicích Ankary oslavovali v noci konec pokusu o převrat a v ulicích drží "hlídky demokracie".

Záplavy v Západní Virginii - 4
aktualizováno 25.06.
Přívalové deště

Záplavy v USA zabily už 26 lidí, jsou nejhorší za posledních 100 let

Na 26 už stoupl počet obětí, které si vyžádaly ničivé záplavy a sesuvy půdy v americkém státě Západní Virginie. Několik lidí je stále nezvěstných, číslo tak zřejmě ještě vzroste, informovala stanice CNN.

1763396
23.06.
problémy z války

STRACH NA SILNICÍCH! V Česku jsou podminované mosty

Podminovaný most blízko Nejdku na Karlovarsku policie dnes odpoledne opět uzavřela. Objevila se tam další nebezpečná nálož. Silničáři teď zvyšují pozornost u prací na všech mostech. Vědí, že podobných případů je víc.