Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Turci bombardovali Kurdy v Sýrii a Iráku
Aktualizováno 26.4. 2017 12:44
smrtící nálet

Turecko bombardovalo Kurdy v Sýrii a Iráku, umírali i pešmergové

Turecká armáda v úterý bombardovala pozice vojáků Strany kurdských pracujících (PKK), kterou Turecko považuje za teroristickou organizaci. Cílem byly pozice v syrském Kurdistánu a iráckém pohoří Sindžár. Podle agentury Reuters zemřelo kolem 70 ozbrojenců. Irácké kurdské zdroje oznámily, že při útocích zemřeli také iráčtí pešměrgové a příslušníci syrské kurdské milice YPG.

video Popleta s jaderným kufříkem

Trump: Dal jsem si dortík a odpálil rakety na Irák. Vlastně Sýrii

Americký prezident Donald Trump popsal v rozhovoru pro televizi Fox Business okolnosti, za kterých rozhodl o zahájení útoku na vojenské letiště syrské armády. Znovu ukázal, že je velmi náchylný k nepřesnostem. Analytici se obávají, koho bude bombardovat příště, až si dá třeba steak.

spojenci pomáhají

NATO zesílí pomoc v Iráku. Vyškolí i zdravotníky, pyrotechniky, údržbu

Severoatlantická aliance zesílí svou pomoc v Iráku, uvedl po dnešním jednání ministrů zahraničí členských zemí generální tajemník organizace Jens Stoltenberg. V zemi, kde se odehrává část bojů s teroristickou organizací Islámský stát (IS), začne nově školit vojenské zdravotníky a pomůže s údržbou tanků a další obrněné techniky.

Prásk.tv píše:

Města která dopadli nejhůře po teroristických útocích
čtěte o tématu Irák na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Bydlicí gramotnost: Chystáte se kupovat nemovitost? Finance plánujte s předstihem

Bydlet ve svém a dostatečně zabezpečit do budoucna sebe a své děti je takovým životním evergreenem.

Irácká armáda pokračuje v osvobozování Mosulu
Aktualizováno 20.3. 2017 18:34
Obklíčení v Mosulu

Bitva o Mosul: Bojovníci ISIS už nemají kam utéct. MAPA BOJIŠTĚ

Nad vládou Islámského státu v severním Iráku se stahují mračna. Bojovníci Islámského státu ovládají ještě historickou část města a čtvrti na západě města. Území kolem už ale ovládají jednotky irácké armády kurdských milic. Civilisté, kteří zůstali v části Mosulu ovládané Islámským státem, zažívají peklo.

útok teroristů

Přes 30 mrtvých: Svatbu přerušily dva výbuchy, konec je tragický!

Měl to být nejkrásnější den jejich společného života, svatbu u iráckého města Tikrít ale narušili sebevražední atentátníci. Ti na hostině nechali explodovat bomby, zemřelo více než 30 lidí. K útoku se zatím nikdo nepřihlásil.

Válečný zločin

V Mosulu udeřily chemické zbraně na civilisty, zuří Červený kříž

Podle Mezinárodního červeného kříže (ICRC) byly v Mosulu použity chemické zbraně. V nemocnici Rozhawa lékaři ošetřují sedm lidí, ti vykazují symptomy, které provází vystavení žíravé látce. Lékaři ICRC poskytli plnou asistenci místnímu lékařskému týmu. Chemické útoky důrazně zakazuje mezinárodní humanitární právo.

Ofenzíva irácké armády v západním Mosulu
Aktualizováno 1.3. 2017 20:32
válka s ISIS

Odpalte se, nebo zmizte do hor! Vůdce IS vyzval k ústupu

Irácká armáda zaznamenala významný úspěch v dobývání Mosulu. Obsadila poslední únikovou cestu z města. K úplnému obklíčení radikálů už chybí málo. A naznačuje to i reakce islamistů. Ti prý město narychlo opouštějí. Zelenou jim k tomu dal i sám Abú Bakr Bagdádí.

Irácká armáda pokračuje v osvobozování Mosulu
Aktualizováno 27.2. 2017 17:25
galerie Boj s ISIS

Bitva o Mosul: Irácká armáda dospěla ke klíčovému bodu

Osvobozování Mosulu z držení radikálů Islámského státu (ISIS) neustále pokračuje, irácká armáda v pondělí uvedla, že se jí podařilo získat kontrolu nad částí mostu přes řeku Tigris. Všechny mosty jsou po těžkých bojích poškozené, jakmile by přes ně ale mohla technika, výrazně by to usnadnilo postup iráckých jednotek do západní části města.

STŘEPINY: Irácká armáda slaví významné vítězství

Náš spolupracovník Radan Šprongl je zpátky v srdci temnoty.

STŘEPINY: Exkluzivní záběry přímo z bojů proti Islámskému státu

Náš spolupracovník Radan Šprongl se momentálně nachází asi 13 kilometrů do těžkých bojů na západě Mosulu a materiál nám odtud exkluzivní materiál.