Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Válka s Islámským státem
17.11.
válka s ISIS

Irácká armáda dobyla poslední baštu ISIS! Teď čistí město od min

Irácká armáda oznámila, že u syrské hranice dnes dobyla město Ráva, které bylo označováno za poslední útočiště členů radikální organizace Islámský stát v Iráku.

Zemětřesení v Mexiku
14.11.
tragédie v Íránu

Dům za námi se hroutil, popsali svědci zemětřesení. Obětí je 550

Počet obětí ničivého zemětřesení, které zasáhlo hraniční oblast mezi Íránem a Irákem, dramaticky stoupá. Úřady už hlásí přes 530 mrtvých a více než 8 tisíc zraněných. Zdevastovanou oblast dnes navštíví íránský prezident Hasan Rúhání. Dnešek byl vyhlášen národním dnem smutku.

Zemětřesení v Íránu
aktualizováno 14.11.
Ničivé zemětřesení

Irán ukončil záchranné práce. V troskách ale mohou být přeživší

Nedělní zemětřesení v Íránu nepřežilo 450 lidí. Dalších zhruba 7100 lidí utrpělo zranění. Počet mrtvých nepřestává stoupat. Irán však ukončil záchranné práce, protože je šance najít přeživší "extrémně nízká".

Prásk.tv píše:

Josh Marino - 1
čtěte o tématu Irák na Prásk.tv
Obchodní sdělení

NIČÍTE SI NEHTY LAKOVÁNÍM?

Prozradíme Vám, jak to poznáte.

Zemětřesení v Íránu
aktualizováno 13.11.
Přírodní katastrofa

Zemětřesení v Íránu má už 450 obětí. Tisíce lidí se zranily

Na 450 stoupl v Íránu počet obětí nedělního zemětřesení, které mělo epicentrum na irácko-íránském pomezí. Dalších zhruba 7100 lidí utrpělo zranění. Oznámila to íránská televize Press TV. Počet mrtvých nepřestává stoupat. V sousedním Iráku je sedm mrtvých a přes 530 zraněných.

2070798
aktualizováno 12.11.
Havídža v Iráku

Islámský stát popravoval u letecké základny. Našli hroby s 400 těly

Masové hroby se stovkami těl civilistů se našly poblíž iráckého města Havídža. Jde nejspíš o oběti teroristů z Islámského státu, kteří ještě začátkem října oblast ovládali.

Muslimská bojovnice
08.10.
Nevídaný krok

ISIS slábne, do války povolal i ženy! Dosud to měly zakázané

Islámský stát ztrácí území, a tak se uchyluje k dosud nevídaným krokům. Do boje teď džihádisté prostřednictvím svých novin povolali také ženy. Ty by se měly "připravit bránit svou víru a obětovat se pro Alláha".

V Íránu se hlasovalo o kurdské nezávislosti
27.09.
92 % pro

Kurdové odhlasovali nezávislost na Iráku. Ten chce zrušit výsledky

Více než 90 procent voličů se v pondělním referendu vyslovilo pro nezávislost iráckého Kurdistánu. Informovala o tom volební komise v kurdské autonomii v Iráku.

Linda Wenzel
aktualizováno 19.09.
nezletilá teroristka

Linda (16) bojovala v řadách ISIS! Teď jí hrozí krutý trest!

Šestnáctiletá Linda Wenzelová, která uprchla z rodného Německa, aby bojovala za ISIS, může čelit popravě. Uvedl to irácký premiér Haider al-Abadi.

2038281
aktualizováno 27.08.
válka s isis

Další drtivá rána pro Islámský stát! Přišel o poslední baštu v Iráku

Irácké vládní jednotky dobyly z rukou organizace Islámský stát (IS) město Tall Afar na severu Iráku. Informují o tom irácké média s odvoláním na armádní velitele. Už v sobotu tyto zdroje oznámily, že vládním oddílům zbývá obsadit asi pět procent města.

Islámský stát - 3
23.08.
Boj s ISIS

Ztrácí hlavní město, ale tato území Islámský stát ještě ovládá. MAPA

Mosul už je v rukou Iráčanů, syrské město Rakká obléhají Kurdové. Situace Islámského státu je na první pohled zoufalá a doby, kdy postupoval směrem k hlavním městům obou států, jsou dávno pryč. Přesto vrazi z ISIS ovládají velké území při hranicích Sýrie a Iráku a jejich konečná porážka je ještě daleko.