Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Boje o Mosul - ilustrační foto
aktualizováno 10.07.
Obnova vyjde na 20 miliard

Velká rána pro ISIS, teroristé ztratili Mosul. Město je zničené

Irák slaví vítězství nad Islámským státem v Mosulu. Do města dokonce dorazil premiér, aby osvobození oficiálně oznámil. Na severu metropole ale armáda s extremisty stále bojuje. Válka město zcela zničila.

Irácká armáda pokračuje v osvobozování Mosulu
aktualizováno 20.03.
Obklíčení v Mosulu

Bitva o Mosul: Bojovníci ISIS už nemají kam utéct. MAPA BOJIŠTĚ

Nad vládou Islámského státu v severním Iráku se stahují mračna. Bojovníci Islámského státu ovládají ještě historickou část města a čtvrti na západě města. Území kolem už ale ovládají jednotky irácké armády kurdských milic. Civilisté, kteří zůstali v části Mosulu ovládané Islámským státem, zažívají peklo.

Irácká armáda postupuje k Mosulu
aktualizováno 19.02.
válka v Iráku

Začíná bitva o Mosul. 650 tisíc civilistů zůstalo v pasti. MAPA

Irácké vládní síly zahájily ofenzívu k osvobození západní části Mosulu, který je pod kontrolou džihádistů Islámského státu. Panují velké obavy o osud 650 tisíc civilních obyvatel.

Prásk.tv píše:

Žákyni vyhodili ze školy
čtěte o tématu ISIL na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Zkuste štěstí a bavte se u nových Sazka Her

Spoustu zábavy, pestrý výběr her a velká šance na lákavé výhry, to vše nabízí Sazka Hry. Novinka je nyní dostupná online na herním portále Sazka.cz. Vyzkoušet můžete více než 25 rychlých her včetně oblíbených Starburst nebo Gonzo´s Quest.

Selfie z domu al-Bagdádího
24.06.
Abu Bakr al-Bagdádí

Velký bazén a vlastní zoo! Tak si žil vůdce ISIS al-Bagdádí. FOTO

Islámský stát je nucen ustupovat. Kurdským Lidovým obranným jednotkám (YPG) se podařilo obsadit sídlo vůdce ISIS Abu Bakra al-Bagdádího v syrském městě Manbij. Samotný vůdce ISIS v něm nebyl. Podle zatím nepotvrzených zpráv měl být zabit při náletu 14. června. Jiné zprávy ale hovoří o tom, že se skrývá v Mosulu.

Islámský stát ustupuje
11.06.
Boj se zlem

DOBRÁ ZPRÁVA: Islámský stát prohrává na všech frontách!

Islámský stát přichází o další území. Na severoafrické frontě se libyjským jednotkám podařilo dobýt základnu radikálů ve městě Syrta. Také v Sýrii a v Iráku islamisté ztrácejí kontrolu nad velkými městy i silnicemi. Těžké boje posledních dnů ale také prohlubují humanitární katastrofu v oblasti.

Islámský stát - 3
05.12.
nesnáší to

DAEŠ: Za toto slovo chtějí vrazi z ISIS vyříznout každému jazyk

Jestli vrahům z Islámského státu něco opravdu vadí, je to obyčejné slovo - Daeš. ISIS už pohrozil, že vyřízne jazyk každému, kdo jej označí za Daeš.

Islámský stát
01.12.
Jak se zrodil ISIS?

Příběh ISIS: Továrna na teroristy vznikla v americké věznici!

Islámský stát děsí svět už skoro dva roky. Jak se ale relativně malé skupině islamistů podařilo vytvořit organizaci, která ovládla velké území dvou států a ke které se připojují další radikálové? U zrodu stáli veteráni Al-Kájdy, kterým se podařilo radikalizovat další bojovníky. Přímo před očima Američanů ve vězeňském táboře Bucca.

Radikálové z Islámského státu vraždí novináře
25.11.
Nebezpeční radikálové

Česko země bojovníků Islámského státu? Je jich tu prý stále víc

Českou republiku mohou ohrožovat bojovníci teroristické organizace Islámský stát. Podle ministra vnitra Milana Chovance přes Česko přecházejí nelegální migranti z Afghánistánu nebo Sýrie. Mezi nimi by mohli být i vysloužilí fanatici, kteří by nakonec zůstali na našem území.

Stephen Sotloff
aktualizováno 03.09.
Brutální poprava

Islamisté popravili dalšího Američana, znovu mu sťali hlavu

Hnutí Islámský stát zveřejnilo na internetu video, na kterém je údajné stětí zadržovaného amerického novináře Stevea Sotloffa. Na videu islamisté rovněž varují vlády všech zemí, aby se distancovaly od americké politiky vůči islamistům.

Nepokoje v Iráku - 10
29.06.
Válka proti ISIL

Irák koupil stíhačky z Ruska! Bagdád prý radikálové nedobudou

V boji proti radikálům z Islámského státu v Iráku a Levantě (ISIL) mají iráckým vládním silám pomoci ruské stíhačky Su-30K, které vláda premiéra Núrího Málikího koupila od Moskvy.