Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Útočník z Manhattanu
02.11.
Zabíjel podle návodu

Útočník z Manhattanu zabíjel podle návodu IS: "Jsem hrdý!"

Uzbecký přistěhovalec Sayfulla Saipov, který v úterý na newyorské stezce zabil pronajatou dodávkou osm lidí a 11 dalších zranil, byl obžalován z terorismu. Obžalobu si nečekaně vyslechl přímo u soudu, kam byl přivezen z nemocnice na kolečkovém křesle s pouty na rukou i nohou.

Dopedený útočník
aktualizováno 21.08.
Zabil 15 lidí

Teroristu z Barcelony policie zastřelila. U sebe měl i výbušniny

Španělská policie podle místních médií v pondělí vypátrala muže, který je zodpovědný za útok autem na barcelonské třídě La Rambla. Z místa, kde se útočník skrýval, se ozývala střelba.

Útočník z Barcelony
aktualizováno 21.08.
Stále prchá

Útočník z Barcelony může být kdekoli v Evropě, varuje policie

Katalánská vláda a policie se přiklání k tomu, že vůz při čtvrtečním útoku v Barceloně řídil 22letý Maročan Younes Abouyaaqoub. Pátrání po něm bylo rozšířeno na další evropské země. Informuje o tom agentura Reuters.

Prásk.tv píše:

Muž držel dítě ve výšce 46 metrů - 1
čtěte o tématu terorista na Prásk.tv
Obchodní sdělení

NEUVĚŘITELNÉ: 3 skleničky unesou letadlo !!!

Také jste přesvědčeni o tom, že sklo je velice křehké a při sebemenším tlaku se hned rozbije? Víte kolik kilogramů vydrží jedna obyčejná sklenička?

Útočník z Hurghady
aktualizováno 30.07.
Teror v Hurghadě

Útočník, který ubodal v Egyptě tři turistky, měl být napojený na ISIS

Egypťan, který před dvěma týdny v Hurgadě napadl nožem turisty a tři z nich zavraždil, včetně Češky, byl stoupencem teroristické organizace Islámský stát. Informovala o tom dnes agentura Reuters s odvoláním na egyptské bezpečnostní zdroje, podle nichž to vyplývá z vyšetřování.

Útočník z Hurghady
aktualizováno 15.07.
Krveprolití v Egyptě

Kdo útočil v Hurghadě? Média se neshodnou, jména jsou dvě

Mladý muž, který nožem zaútočil na turistky na pláži v egyptské Hurghadě, měl rozkazy od Islámského státu, tvrdí agentura DPA. Stále však není jisté, kdo vlastně terorista je.

Abu Bakr al-Baghdadi
aktualizováno 11.07.
Abu Bakr Bagdádí

Vůdce Islámského státu je mrtvý! Potvrdili to i teroristé z ISIS

Nejhledanější terorista Abu Bakr Bagdádí zemřel. Irácké nezávislé televizi to měli potvrdit přímo příslušníci Islámského státu. Jeho nástupce teroristé z ISIS vyberou v nejbližších dnech.

Youssef Zaghba
aktualizováno 08.06.
zpověď ženy

Matka teroristy z Londýna promluvila: Stydí se říct pravdu

Jedním z londýnských útočníků byl Youssef Zaghba, syn Maročana a Italky. Jeho matka, která žije v Itálii, promluvila o studu za svého syna. Nedokáže pochopit, jak se stalo, že zradikalizoval.

Rachid Redouane, Charisse O
07.06.
Útočník z Londýna

Zpověď teroristovy ženy: "Po svatbě nastalo peklo! Zničil mě!"

Žena, která se vdala za teroristu z Londýna, promluvila. Tvrdí, že se z něj po svatbě stal maniak, který ji bil, zamykal a chtěl, aby nosila hidžáb. Také zakazoval dceři dívat se na televizi a tancovat. Manželku zřejmě využil, aby mohl zůstat v Británii poté, co mu úřady zamítly azyl.

Teroristé z Londýna
aktualizováno 06.06.
Teror v Británii

Policie zná jméno třetího teroristy! V Londýně zabíjeli tito muži

Třetím londýnským atentátníkem byl Ital marockého původu Youssef Zaghba. Informaci italského listu Corriere della Sera dnes potvrdila britská policie. Zaghba podle ní nebyl v hledáčku policie, ani tajných služeb.

V hale byly ve chvíli exploze tisíce diváků
30.05.

Střepiny: Jak přežít útok atentátníka

Je nepříjemné to přiznat, ale teroristické útoky se stávají čím dál častěji. Bezpečností složky jsou přetížené a narovinu říkají, že všechny plány atentátníků prostě nedokážou překazit.