Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Soud se Salahem Abdeslamem
aktualizováno 23.04.
Salah Abdeslam

Terorista z Paříže Abdeslam dostal 20 let. Za pokus o vraždu policistů

Belgický soud v pondělí uznal Abdeslama vinným z pokusu o vraždu policistů, kteří jej v březnu 2016 v Bruselu zatýkali. Před soudem stanul společně s dalším islamistou Sofianem Ayarim. Při policejní razii postřelili několik policistů. Soudkyně oba odsoudila k 20 letům.

Útok ve městě Trébes
24.03.
Teror v supermarketu

Ve Francii policisté po střelbě objevili výbušniny i další zbraně!

Policisté vyšetřující útok v supermarketu na jihu Francie objevili na místě činu výbušniny, pistoli a lovecký nůž. Při prohlídce domu útočníka objevili zřejmou zprávu na rozloučenou, v níž byly odkazy na teroristickou organizaci Islámský stát (IS).

Soud se Salahem Abdeslamem
aktualizováno 05.02.
Hrozí mu 20 let

Terorista z Paříže Abdeslam u soudu: "Alláh mě ochrání," věří

Za přísných bezpečnostních opatření začal v Bruselu proces se Salahem Abdeslamem. Teroristou, který patřil mezi strůjce útoků v Paříži v listopadu 2015, při kterých zemřelo 130 lidí. Francouz narozený v Belgii je zatím stíhán jen za přestřelku s policií, která se odehrála při jeho zatýkání. Za postřelení 3 belgických policistů mu hrozí až 20 let vězení. Soud provází přísná bezpečnostní opatření.

Prásk.tv píše:

Muž držel dítě ve výšce 46 metrů - 1
čtěte o tématu terorista na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Vybavte se správně na letní cestování

Sbalit si kufr na dovolenou, to je kolikrát věda. Bez některých věcí se ale neobejdete.

Darren Osborne
aktualizováno 02.02.
Soud s teroristou

Muž najel dodávkou do muslimů před mešitou. Dostal doživotí

Na doživotí poslal britský soud do vězení Darrena Osbornea, který loni v červnu poblíž londýnské mešity najel dodávkou do skupiny muslimů a jednoho z nich zabil. Za mřížemi musí podle rozsudku strávit přinejmenším 43 let.

Útočník z Manhattanu
02.11.
Zabíjel podle návodu

Útočník z Manhattanu zabíjel podle návodu IS: "Jsem hrdý!"

Uzbecký přistěhovalec Sayfulla Saipov, který v úterý na newyorské stezce zabil pronajatou dodávkou osm lidí a 11 dalších zranil, byl obžalován z terorismu. Obžalobu si nečekaně vyslechl přímo u soudu, kam byl přivezen z nemocnice na kolečkovém křesle s pouty na rukou i nohou.

Dopedený útočník
aktualizováno 21.08.
Zabil 15 lidí

Teroristu z Barcelony policie zastřelila. U sebe měl i výbušniny

Španělská policie podle místních médií v pondělí vypátrala muže, který je zodpovědný za útok autem na barcelonské třídě La Rambla. Z místa, kde se útočník skrýval, se ozývala střelba.

Útočník z Barcelony
aktualizováno 21.08.
Stále prchá

Útočník z Barcelony může být kdekoli v Evropě, varuje policie

Katalánská vláda a policie se přiklání k tomu, že vůz při čtvrtečním útoku v Barceloně řídil 22letý Maročan Younes Abouyaaqoub. Pátrání po něm bylo rozšířeno na další evropské země. Informuje o tom agentura Reuters.

Útočník z Hurghady
aktualizováno 30.07.
Teror v Hurghadě

Útočník, který ubodal v Egyptě tři turistky, měl být napojený na ISIS

Egypťan, který před dvěma týdny v Hurgadě napadl nožem turisty a tři z nich zavraždil, včetně Češky, byl stoupencem teroristické organizace Islámský stát. Informovala o tom dnes agentura Reuters s odvoláním na egyptské bezpečnostní zdroje, podle nichž to vyplývá z vyšetřování.

Útočník z Hurghady
aktualizováno 15.07.
Krveprolití v Egyptě

Kdo útočil v Hurghadě? Média se neshodnou, jména jsou dvě

Mladý muž, který nožem zaútočil na turistky na pláži v egyptské Hurghadě, měl rozkazy od Islámského státu, tvrdí agentura DPA. Stále však není jisté, kdo vlastně terorista je.

Abu Bakr al-Baghdadi
aktualizováno 11.07.
Abu Bakr Bagdádí

Vůdce Islámského státu je mrtvý! Potvrdili to i teroristé z ISIS

Nejhledanější terorista Abu Bakr Bagdádí zemřel. Irácké nezávislé televizi to měli potvrdit přímo příslušníci Islámského státu. Jeho nástupce teroristé z ISIS vyberou v nejbližších dnech.