Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Útok ve městě Trébes
24.03.
Teror v supermarketu

Ve Francii policisté po střelbě objevili výbušniny i další zbraně!

Policisté vyšetřující útok v supermarketu na jihu Francie objevili na místě činu výbušniny, pistoli a lovecký nůž. Při prohlídce domu útočníka objevili zřejmou zprávu na rozloučenou, v níž byly odkazy na teroristickou organizaci Islámský stát (IS).

Soud se Salahem Abdeslamem
aktualizováno 05.02.
Hrozí mu 20 let

Terorista z Paříže Abdeslam u soudu: "Alláh mě ochrání," věří

Za přísných bezpečnostních opatření začal v Bruselu proces se Salahem Abdeslamem. Teroristou, který patřil mezi strůjce útoků v Paříži v listopadu 2015, při kterých zemřelo 130 lidí. Francouz narozený v Belgii je zatím stíhán jen za přestřelku s policií, která se odehrála při jeho zatýkání. Za postřelení 3 belgických policistů mu hrozí až 20 let vězení. Soud provází přísná bezpečnostní opatření.

Darren Osborne
aktualizováno 02.02.
Soud s teroristou

Muž najel dodávkou do muslimů před mešitou. Dostal doživotí

Na doživotí poslal britský soud do vězení Darrena Osbornea, který loni v červnu poblíž londýnské mešity najel dodávkou do skupiny muslimů a jednoho z nich zabil. Za mřížemi musí podle rozsudku strávit přinejmenším 43 let.

Prásk.tv píše:

Muž držel dítě ve výšce 46 metrů - 1
čtěte o tématu terorista na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Jak plánovat a financovat dětské letní aktivity

Letní prázdniny se blíží. Pro děti je to úžasný čas, kdy si chtějí užívat volna.

Útočník z Manhattanu
02.11.
Zabíjel podle návodu

Útočník z Manhattanu zabíjel podle návodu IS: "Jsem hrdý!"

Uzbecký přistěhovalec Sayfulla Saipov, který v úterý na newyorské stezce zabil pronajatou dodávkou osm lidí a 11 dalších zranil, byl obžalován z terorismu. Obžalobu si nečekaně vyslechl přímo u soudu, kam byl přivezen z nemocnice na kolečkovém křesle s pouty na rukou i nohou.

Dopedený útočník
aktualizováno 21.08.
Zabil 15 lidí

Teroristu z Barcelony policie zastřelila. U sebe měl i výbušniny

Španělská policie podle místních médií v pondělí vypátrala muže, který je zodpovědný za útok autem na barcelonské třídě La Rambla. Z místa, kde se útočník skrýval, se ozývala střelba.

Útočník z Barcelony
aktualizováno 21.08.
Stále prchá

Útočník z Barcelony může být kdekoli v Evropě, varuje policie

Katalánská vláda a policie se přiklání k tomu, že vůz při čtvrtečním útoku v Barceloně řídil 22letý Maročan Younes Abouyaaqoub. Pátrání po něm bylo rozšířeno na další evropské země. Informuje o tom agentura Reuters.

Útočník z Hurghady
aktualizováno 30.07.
Teror v Hurghadě

Útočník, který ubodal v Egyptě tři turistky, měl být napojený na ISIS

Egypťan, který před dvěma týdny v Hurgadě napadl nožem turisty a tři z nich zavraždil, včetně Češky, byl stoupencem teroristické organizace Islámský stát. Informovala o tom dnes agentura Reuters s odvoláním na egyptské bezpečnostní zdroje, podle nichž to vyplývá z vyšetřování.

Útočník z Hurghady
aktualizováno 15.07.
Krveprolití v Egyptě

Kdo útočil v Hurghadě? Média se neshodnou, jména jsou dvě

Mladý muž, který nožem zaútočil na turistky na pláži v egyptské Hurghadě, měl rozkazy od Islámského státu, tvrdí agentura DPA. Stále však není jisté, kdo vlastně terorista je.

Abu Bakr al-Baghdadi
aktualizováno 11.07.
Abu Bakr Bagdádí

Vůdce Islámského státu je mrtvý! Potvrdili to i teroristé z ISIS

Nejhledanější terorista Abu Bakr Bagdádí zemřel. Irácké nezávislé televizi to měli potvrdit přímo příslušníci Islámského státu. Jeho nástupce teroristé z ISIS vyberou v nejbližších dnech.

Youssef Zaghba
aktualizováno 08.06.
zpověď ženy

Matka teroristy z Londýna promluvila: Stydí se říct pravdu

Jedním z londýnských útočníků byl Youssef Zaghba, syn Maročana a Italky. Jeho matka, která žije v Itálii, promluvila o studu za svého syna. Nedokáže pochopit, jak se stalo, že zradikalizoval.