Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Kamion ohrozil autobus
17.10.
video Divoká jízda

Tady šlo o život! Autobus se vyhýbal kamionu a boural!

Z cesty do práce se stalo drama! V Dolní Čermné na Orlickoústecku musel kvůli protijedoucímu kamionu strhnout řidič autobusu řízení. Kvůli tomu naboural. Incident zachytila kamera, video policie zveřejnila ve středu.

Obtěžování nezletilých - ilustrační foto
aktualizováno 11.10.
Strach v Žamberku

Muž lákal školáky na peníze a sladkosti. Chtěl, aby se svlékali!

Orlickoústeckým policistům se podařilo v těchto dnech zadržet muže, který podle nich několik dní v ulicích Žamberka "lovil" školáky a nabízel jim, že když mu ukážou své intimní partie, odmění je penězi či sladkostmi.

Řidič přejel kapybaru
aktualizováno 17.08.
jihoamerické zvíře

Náklaďák u Vysokého Mýta srazil obřího hlodavce! Byla to kapybara

Kapybara, chovaná jako domácí mazlíček, zatoužila po svobodě. Utekla majiteli z výběhu, ale moc dlouho se z nabyté volnosti neradovala. Čtyřicet minut po půlnoci ji u Vysokého Mýta srazil nákladní vůz.

Obchodní sdělení

Proč a jak investovat do vzdělání?

Investice do vzdělání je opodstatněná z mnoha důvodů.

Smrtelná nehoda u Žamberka - 1
aktualizováno 14.06.
Smrtelná nehoda

Řidič otáčel auto, smetla ho přijíždějící tatrovka. Nepřežil!

Smrtí osmačtyřicetiletého řidiče osobního auta skončila ve čtvrtek odpoledne u Žamberka na Orlickoústecku nehoda subaru s nákladní tatrou. Spolujezdkyně z osobáku skončila s vážnými zraněními v nemocnici.

Za požárem s velkou škodou byl nejspíš nabíjený notebook
04.06.
Vyšetřování skončilo

Ateliér shořel, škoda je 4,5 milionu. Za požár mohl notebook!

Na konci dubna shořel ve Vraclavi na Orlickoústecku umělecký ateliér. Oheň likvidovalo osm hasičských jednotek, škoda je skoro pět milionů. Nyní vyšetřovatelé zjistili, že požár s největší pravděpodobností "rozjel" notebook připojený na nabíječce.

Auto zůstalo převrácené v Divoké Orlici - 3
aktualizováno 23.04.
Rychlá pomoc

Auto zůstalo v řece převrácené na střeše! Řidičku zachránili svědci

O život šlo v neděli odpoledne ženě, která na Orlickoústecku nabourala a sjela s autem do řeky, kde se převrátilo na střechu. Naštěstí 76letou řidičku vytáhli svědci nehody. Hasiči pak auto prohledali, žádného spolujezdce ale nenašli.

Popeláři
aktualizováno 09.04.
neodborná manipulace

Popeláře zachytil zvedací hák. Záchranáři ho oživovali marně

V Chocni na Orlickoústecku v pondělí před polednem zemřel popelář. Podle vyšetřovatelů ho zachytilo zařízení, pomocí kterého se vyprazdňují popelnice. Kvůli velmi nízké nezaměstnanosti mají zaměstnavatelé v odpadovém hospodářství problémy sehnat zkušené pracovníky.

Dopravní nehoda na Svitavsku
aktualizováno 17.02.
tragická nehoda

Auto vylétlo ze silnice a přerazilo strom. Mladík neměl šanci přežít

Náraz do stromu nepřežil na Svitavsku mladý řidič osobního auta. Ve velké rychlosti nezvládl předjíždění a vyletěl ze silnice. Podobná nehoda se stala dopoledne na Orlickoústecku, kde se opilá řidička poranila. Nadýchala přes půl promile alkoholu.

Honička ve Vysokém Mýtě
22.01.
nechtěl otevřít

Řidič ujížděl policistům, rozbili mu okénko a silou ho vytáhli ven!

Na několik minut se před policisty zavřel v autě třiatřicetiletý muž u Vysokého Mýta, který (jak se později ukázalo) měl v sobě skoro dvě promile alkoholu. Aby ho muži zákona dostali z auta, museli mu rozbít okno. Incidentu předcházela honička, opilec na sebe upozornil technickou závadou na autě.

Jak přesně se nehoda stala, prověřují policisté
29.11.
Zbytečný hazard

Lidé přebíháním přes koleje riskují život! Zabíjet může i tlaková vlna

Letos na kolejích zahynulo už téměř dvě stě lidí, což je víc než loni. Lidé často zbytečně riskují. Na videu z Chocně na Orlickoústecku, které získala televize Nova, jsou dva dospělí a dítě přímo u trati. Podle odborníků šlo o velký hazard, i tlaková vlna by je mohla stáhnout pod vlak.