Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

V Chorvatsku zuří lesní požáry
Aktualizováno 17.7. 2017 16:28
zuřící živel

Ministerstvo varuje před cestami do Chorvatska! Sem nejezděte

Mezi chorvatskými městy Split, Omiš a Šestanovac zuří ohromné lesní požáry, oblíbené turistické místo je v rámci vrcholící sezóny plné lidí na dovolené. Do boje se zuřícím živlem se zapojily desítky hasičů, kvůli suchu a silnému větru se ale plameny stále nedaří dostat pod kontrolu. České ministerstvo zahraničí před cestami do těchto lokalit varuje.

Lesní požár u portugalského Pedrogâo Grande
Aktualizováno 18.6. 2017 21:54
Tragédie

Lesní požár v Portugalsku zabil nejméně 62 lidí! Uhořeli v autech

Nejméně 62 mrtvých a okolo 60 raněných si vyžádal rozsáhlý lesní požár ve středním Portugalsku, uvádí vládní zdroje. Podle agentury AP na místě zasahuje kolem šesti set hasičů. Zpravodajský server BBC s odkazem na portugalská média informoval, že i přes množství hasičů se oheň prozatím nepodařilo dostat pod kontrolu. V zemi byl vyhlášen třídenní smutek.

vypalování trávy

Oheň ohrožoval rezervaci, hasiči vyhlásili 3. stupeň poplachu

Krásné počasí využilo mnoho lidí k jarní údržbě svých pozemků. Spoustu majitelů se uchyluje k vypalování trávy a klestí, výrazně tak přibylo požárů lesů a trávy. Jen během víkendu vyjížděli hasiči k několika případům. Na Blanensku byl dokonce vyhlášen třetí stupeň poplachu a muselo zasahovat 18 hasičských jednotek a vrtulník s bambi vakem.

Prásk.tv píše:

svatba v lesním požáru
čtěte o tématu lesní požár na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Jak si vybrat "zdravou" sušenku?

Mlsání do života většiny z nás patří a není třeba si sladkosti úplně zakazovat, jen je nutné dobře vybírat.

Požár speciálního lesnického stroje - 1
Aktualizováno 3.3. 2017 16:07
galerie lesní požár

Kvůli těžbě dřeva hořely dva lesy, oheň zničil speciální stroj

V pátek odpoledne zaměstnal hasiče z Radotína a Modřan požár speciálního lesního stroje, oheň se rozšířil i na okolní porost, na pomoc jim proto vyrazily také jednotky Středočeského kraje. Hasiči museli likvidovat požár v dýchací technice. Středočeští hasiči museli bojovat s lesním požárem i ve čtvrtek.

Masivní požár v australském Sydney
Aktualizováno 5.11. 2016 11:09
hrozící výbuch

Ohnivé peklo: Australským Sydney se šířil toxický kouř

Více než 100 hasičů bojovalo s obřím požárem v australském městě Sydney. Z místa se do okolí šířil toxický kouř, policie kvůli hrozícímu výbuchu plynové nádrže evakuovala okolí požáru a doporučila všem obyvatelům nevycházet.

výstraha ČHMÚ

POZOR! Riziko požárů, při rozdělávání ohně hrozí nebezpečí

Meteorologové varují před nebezpečím vzniku požárů. Výstraha platí pro více než polovinu republiky až do neděle. Rozdělávání ohňů a vypalování trávy je proto v těchto dnech velmi nebezpečné.

Kempování s otevřeným ohněm
Aktualizováno 12.9. 2016 14:28
doporučení hasičů

POZOR, hrozí lesní požár! Rady, jak na oheň při kempování

V létě a na podzim tráví spoustu lidí čas v přírodě, kde si většina z nás užívá opékání buřtů a spaní u ohně. Noc strávená u nehlídaného táboráku se ale může velice rychle změnit v horor a napáchat nevyčíslitelné ekologické a majetkové škody a také ohrozit množství životů. Přitom stačí dodržovat několik pravidel a riziko vzniku lesního požáru tak výrazně snížit.

Hašení lesního požáru ve Španělsku
Aktualizováno 6.9. 2016 19:14
VIDEO LESY V PLAMENECH

Masivní požár ve Španělsku je terorismus, tvrdí úředníci!

Ohromný lesní požár, který ve španělském resortu Javea přinutil 1400 lidí opustit své domovy, spálil oblast o rozloze 790 akrů a zničil desítky budov, se podařilo po dlouhých dvou dnech boje dostat pod kontrolu. Jeden z předních španělských politiků označil požár za "environmentální terorismus", podle vyšetřování šlo s největší pravděpodobností o žhářský čin.

Hasiči bojují s lesním požárem BlueCut
Aktualizováno 17.8. 2016 11:19
lesní požár

Ohnivé peklo v Kalifornii: Musí se evakuovat přes 82 tisíc lidí!

Ohromný lesní požár devastuje kalifornskou oblast San Bernardino, za méně než 10 hodin oheň spálil území o rozloze 37 čtverečních kilometrů. Z postižené oblasti hasiči evakuují přes 82 tisíc lidí. Zuřící živel se zcela vymkl jakékoli kontrole.

Lesní požár Clayton v Kalifornii
Aktualizováno 16.8. 2016 10:52
zuřící plameny

Žhář založil v Kalifornii ohromný lesní požár! Tisíce lidí se evakuují

Kalifornii sužuje od soboty ohromný lesní požár, v zemi od pondělí platí výjimečný stav. Kvůli nebezpečí se muselo evakuovat přes 4000 lidí. V devastujících plamenech naštěstí nikdo nezemřel, shořelo ale už přes 175 domů.