Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Obří lesní požár u španělského Almonasteru
06.08.
Rozsáhlé požáry

Z Evropy je velká pochodeň! Oheň se blíží k hotelům, hoří i Švédsko

Evropu dále sužují lesní požáry. V Portugalsku, Španělsku nebo třeba ve Švédsku už vyhnaly z domovů tisíce lidí a spálily stovky hektarů lesa. Strach zažívají hlavně obyvatelé měst v oblíbené oblasti Portugalska Algarve. Oheň se tam blíží také k hotelům. Úřady evidují nejméně 24 zraněných.

Požár lesa u Otaslavic na Prostějovsku - 4
aktualizováno 07.08.
Desítky hasičů

Obří požár lesa na Prostějovsku! Vyhlásili nejvyšší stupeň poplachu

Rozsáhlý požár lesa likvidovali v pondělí hasiči nedaleko Otaslavic na Prostějovsku, kde oheň zničil až tři hektary lesního porostu. Na místě byly desítky hasičů, 20 cisteren a zasahoval i vrtulník, který na hořící les vyléval vodu ze speciálního vaku.

2167548
30.07.
Rozsáhlé požáry

Děsivé záběry z Řecka! Lidé se po útěku před peklem objímají v moři

Peklo na zemi prožívali lidé, kteří museli utéct před smrtícími plameny u Atén. Na internetu se objevilo několik videí, která ukazují, jak rychle oheň postupoval. Za sebou nechal jen spoušť a desítky mrtvých.

Prásk.tv píše:

svatba v lesním požáru
čtěte o tématu lesní požár na Prásk.tv
Obchodní sdělení

NA LOVU ASTEROIDŮ: HVĚZDÁRNA KLEŤ

Hvězdárna Kleť leží ve výšce 1070 metrů nad mořem a je tak nejvýše položenou astronomickou observatoří v ČR. Do konce srpna zve k nahlédnutí do vesmíru.

V okolí Athén řádí rozsáhlé lesní požáry - 5
aktualizováno 30.07.
běsnící živel

Počet obětí po požáru v Řecku roste! Stále se pohřešuje 25 lidí

V Řecku stoupl počet obětí požáru na 91. Záchranáři navíc stále pohřešují dalších 25 lidí. V Evropě se jedná o nejtragičtější lesní požár za posledních 100 let.

Obří lesní požár nedaleko Berlína - 3
aktualizováno 27.07.
Komplikovaný zásah

U Berlína hoří les, hašení hatí munice z druhé světové! VIDEO

Nedaleko Postupimi poblíž Berlína hasiči bojují s rozsáhlým lesním požárem. Oheň je víceméně pod kontrolou, ale dohašení plamenů velmi komplikuje fakt, že v zemi je spousta nevybuchlé munice z druhé světové války.

Gripen švédského letectva
26.07.
Bomba proti ohni

Extrémní hašení: Švédové nasadili proti požárům i Gripeny. VIDEO

Do boje s rozsáhlými lesními požáry se zapojilo i švédské letectvo. To nasadilo svoji chloubu, letouny JAS-39 Gripen, které používá i Česko. Jeden ze strojů svrhl na ohnisko požáru laserem naváděnou pumu. Výbuch oheň sfouknul.

Kolem Černobylu zuří lesní požár
aktualizováno 07.06.
radioaktivní částečky

V ochranné zóně kolem Černobylu zuří lesní požár! Vědci mají obavy

Na severu Ukrajiny v ochranné zóně okolo jaderné elektrárny Černobyl se rozhořel ohromný lesní požár. Úroveň radioaktivity je podle ředitele Úřadu pro mimořádné situace v normálu. Vědci ale už dříve vyjádřili obavy před tím, že by mohly lesní požáry v exkluzivní zóně znovu vynést radioaktivní částečky do vzduchu a roznést je i do dalších států v Evropě.

Požár lesa u Semína - 3
aktualizováno 06.05.
Složitý zásah

Velký požár lesa na Přeloučsku. S ohněm bojuje 14 jednotek hasičů

Od časných ranních hodin bojují hasiči s požárem lesa u Semína na Přeloučsku. Hoří porost o rozloze 200 x 100 metrů a další ohnisko bylo za cestou. Hasiči nasadili už 14 jednotek. Zásah byl velmi komplikovaný. Po 11. hodině se ale podařilo požár dostat pod kontrolu.

Oklahoma v plamenech
aktualizováno 19.04.
VIDEO oheň se šíří

Oklahoma v plamenech: Hasiči bojují s běsnícím lesním požárem

Hasiči již několik dní bojují s několika lesními požáry, které se šíří Oklahomou. Největší z nich se šíří ohromnou rychlostí, hasiči navíc nemají nad plameny téměř žádnou kontrolu. V plamenech už zemřeli dva lidé, ohromné množství lidí se musí evakuovat.

Požár lesa
aktualizováno 11.04.
3. stupeň ohrožení

Na Brněnsku vypukl velký požár lesa, hasičům pomáhal vrtulník!

Více než hektar lesa zničil dnes odpoledne požár u Oslavan na Brněnsku. Na dvou místech způsobil celkovou škodu 150.000 korun. Bylo u něj 15 jednotek.