Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Dvojice v zimě
17.11.
jak bude?

Sníh v nížinách, pokles teplot! ČHMÚ vydal měsíční předpověď

Po mimořádně teplém začátku listopadu bude v dalších dnech pokračovat chladnější ráz počasí. V noci klesnou teploty pod nulu, přes den vystoupí příští týden maximálně na plus pět stupňů. Po víkendu má začít sněžit, a to nejen na horách. Sněhové přeháňky se objeví i v nižších polohách, byť tam se sníh asi dlouho neudrží. Vyplývá to z aktuální týdenní předpovědi a měsíční prognózy Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Ochlazení
aktualizováno 19.09.
Dorazí i déšť

Tropy vystřídá podzim! Brzy se ochladí o 15 stupňů, varují experti

Ačkoliv se ráno nad některými místy v Česku přehnaly bouřky, odpoledne už bylo většinou jasno a teploty se vyšplhaly až ke 30 stupňům. Slunečné počasí by ale mělo vydržet jen do pátku, pak přijde prudké ochlazení.

Osvěžení v horkých dnech - 1
aktualizováno 10.09.
týdenní předpověď

Na podzim si musíme počkat. Do Česka se tento týden vrátí tropy

Léto nám ještě nějakou dobu vydrží. Teploty se budou pohybovat kolem příjemných 26 stupňů, ve středu dokonce mohou atakovat až tropickou třicítku. Mírně ochladit by se mohlo o víkendu.

Obchodní sdělení

Nové vozy zdražují, do cen ojetin se to zatím nepromítá

Autobazary hlásí za měsíc leden rekordní prodeje. V povánočním období to nebývá zrovna obvyklé, protože lidé se většinou „zotavují“ z finančně náročného prosince a nákup vozu odkládají až na první jarní měsíce.

Tropy vystřídají bouřky
aktualizováno 26.07.
předpověď na víkend

Vlna veder pokračuje! Prodloužili výstrahu, hrozí kolapsy i požáry

I o víkendu nás čeká tropické počasí. Teploty se budou během soboty i neděle pohybovat lehce nad 30 stupni Celsia, téměř dvacítku pak budou atakovat také v noci. Horko jen místy naruší bouřky.

Slunečné počasí
25.07.
Pozor na přehřátí!

Šílená vedra sužují Česko: Ve středních Čechách bylo 34 stupňů

Teploty překračující 30 stupňů dnes meteorologové naměřili hned na několika místech Česka - a podobné to má být minimálně do neděle. V Praze, ve středních Čechách a na severozápadě republiky stále platí výstraha před vznikem požárů.

Tropy vystřídají bouřky
aktualizováno 12.07.
Předpověď na víkend

Slunečný víkend zkazí bouřky! Oteplí se na tropickou třicítku

Po krátkém ochlazení se do Česka vrátí tropické teploty. Už v pátek se oteplí až na 27 stupňů, o víkendu by mohl teploměr ukázat až třicítku. Hezké počasí ale podle předpovědi pokazí přeháňky a bouřky.

Bouřky v Česku
aktualizováno 11.05.
nová výstraha aktuální počásí

Voda zaplavila obchoďák i školku! Lidé hlásí kroupy i tornáda. VIDEO

Česko už několik dnů trápí bouřky, ty nejsilnější ale udeřily ve čtvrtek. Způsobily několik komplikací v dopravě, na Domažlicku dokonce zasáhl blesk dítě. Na Královéhradecku pak voda zaplavila ulice, sklepy, ale i obchodní centrum či školku. Meteorologové pro tuto oblast vydali výstrahu.

Bouřky - 3
aktualizováno 23.04.
týdenní předpověď

Do Česka se přihnaly silné bouřky, Německo zasypaly velké kroupy!

Po tropickém víkendu nás čeká aprílové počasí. Nad Českem bude proudit studená fronta a tak nás čeká ochlazení, déšť a také bouřky, které budou během dne postupovat k východu . Chladněji bude až do konce pracovního týdne, ale o víkendu se opět ohřejeme.

Auto skončilo po nehodě u Jedovnic na střeše
aktualizováno 04.02.
sjízdnost silnic

Čerstvý sníh v Česku překvapil řidiče, hasiči řeší několik nehod

I když panuje na většině našeho území polojasné počasí, v některých oblastech se vyskytly sněhové přeháňky. Vrstva sněhu na silnici překvapila několik řidičů v Jihomoravském kraji. Nehodu měla například řidička u Jedovnic na Blanensku. V neděli kolem poledne se svým autem vyletěla ze silnice a skončila na střeše. Vážně vypadající nehoda se naštěstí obešla bez zranění. Špatná situace panuje také na horách.

Sníh
aktualizováno 30.10.
Týdenní předpověď

V Krušných horách napadl sníh! Mrznout a sněžit má i v nížinách

Vichřice přinesla do Česka i sněžení! Několik centimetrů sněhu napadlo v nejvyšších polohách Krušných hor. V noci klesly teploty pod nulu a mohou se znovu objevit sněhové přeháňky. Jak bude ve zbytku týdne?