Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Mráz
20.01.
Měsíční výhled

Mírná zima, nebo tuhé mrazy? Meteorologové řekli, co nás čeká

Po velmi teplém začátku ledna budou příští čtyři týdny chladnější. Na horách připadne další sníh. V nižších polohách se bude sněžení střídat s deštěm a souvislejší sněhová pokrývka se tam dlouhodobě neudrží. Vyplývá to z dlouhodobého výhledu počasí, které dnes na webu zveřejnil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Mráz a zima_3
aktualizováno 13.01.
Výhled ČHMÚ

Měsíční předpověď: Přijde sníh i mráz! Kdy se konečně ochladí?

Výrazné ochlazení do Česka v příštích čtyřech týdnech nepřijde. Mrznout přes den by mělo jen na přelomu ledna a února, kdy bude i nejméně srážek. Pršet nebo sněžit má nejvíc hned v příštím týdnu. Vyplývá to z výhledu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Dítě v zimě
aktualizováno 12.01.
předpověď počasí

O víkendu se konečně ochladí. Sněhu se dočkají nejen na horách

O víkendu by se mohlo konečně ochladit. Teploty mohou v noci na některých místech klesat až k minus sedmi stupňům a i v nižších polohách by podle meteorologů mohlo sněžit.

Prásk.tv píše:

Spaní v horku
čtěte o tématu ochlazení na Prásk.tv
Obchodní sdělení

AAA AUTO snížilo ceny ojetých aut před koncem roku až o 80 000 Kč

Český spotřebitel je již řadu let zvyklý, že hned po vánočních svátcích prodejci razantně snižují ceny svých produktů. Zákazník si může od dnešního dne pořídit s výraznou úsporou nejen elektroniku či oděvy, ale také lepší automobil. Největší prodejce ojetých automobilů u nás, AAA AUTO, zahajuje novoroční výprodejovou akci se snížením cen až o 80 000 Kč ještě před koncem roku. Důvodem poklesu cen poloviny modelů je, stejně jako v uplynulých letech, blížící se zestárnutí o rok, ke kterému dojde po prvním lednu.

Sněžné dělo. Ilustrační foto
aktualizováno 11.01.
Mírná zima

Zoufají si lyžaři i vlekaři! Svahy kvůli teplu ani nelze zasněžovat

Ačkoli by se o víkendu mělo mírně ochladit, dál bude pošmourno a teploty se pod nulu nedostanou. Zoufají si především provozovatelé lyžařských areálů. Například na Moravě už hlásí milionové ztráty. Minimum mrazivých nocí jim umožňuje jen sporadicky spustit sněžná děla a mnohá střediska sezónu ještě vůbec nezahájila.

Oteplení
11.01.
Zima nezima

Teplý leden ještě neznačí jaro. Tuhé mrazy mohou přijít už brzy!

Pokud patříte mezi ty, kterým se nezamlouvá, že venku panuje spíše podzimní nebo jarní počasí, nemusíte zoufat. Velmi snadno se totiž může stát, že se ještě dočkáme spousty sněhu a tuhých mrazů.

Zimní počasí
aktualizováno 02.01.
dočkáme se mrazů?

Ochladí se ještě? Odborníci řekli, kdy konečně udeří ta pravá zima

Bílých Vánoc jsme si ani tentokrát příliš neužili a naděje na zasněžený vstup do nového roku zhatily teploty, které na některých místech dosahovaly i 14 stupňů. Kdy se konečně ochladí a dočkáme se pořádné sněhové nadílky i v nížinách?

Sněžení
aktualizováno 24.12.
Týdenní předpověď

Předpověď na svátky: Ochladí se a začne sněžit! Silvestr bude blátivý

I přes naději, kterou dávali meteorologové, ani letos nebudou na většině Česka bílé Vánoce. Obloha zůstane přes svátky zatažená a teploty budou šplhat až k deseti stupňům. Alespoň na horách by ale svátky měly být i se sněhem.

Zimní počasí
23.12.
Měsíční výhled

POČASÍ: Meteorologové prozradili, jak bude na začátku nového roku

Příští čtyři týdny budou teplotně průměrné, k výraznějšímu ochlazení dojde až v polovině ledna. Vyplývá to z měsíčního výhledu počasí, který zveřejňuje Český hydrometeorologický ústav.

Zima
19.12.
slunce bez skvrn

Slunce přestává být aktivní, blíží se malá doba ledová, šokují vědci

Svět se blíží k malé době ledové, tvrdí astronomové. Může za to nízká aktivita Slunce, která spěje do hlubokého minima. Přijít by mohla zhruba do dvaceti let.

Zimní počasí
aktualizováno 15.12.
Předpověď

O víkendu vtrhne do Česka zima! Bude mrznout a sněžit i v nížinách

Třetí adventní víkend navodí počasím v Česku vánoční atmosféru. Sněžit a mrznout by mělo na horách i v nížinách. O víkendu se ještě více ochladí, mírné oteplení přijde až v druhé půlce příštího týdne.