Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Bouřky - 3
aktualizováno 23.04.
týdenní předpověď

Do Česka se přihnaly silné bouřky, Německo zasypaly velké kroupy!

Po tropickém víkendu nás čeká aprílové počasí. Nad Českem bude proudit studená fronta a tak nás čeká ochlazení, déšť a také bouřky, které budou během dne postupovat k východu . Chladněji bude až do konce pracovního týdne, ale o víkendu se opět ohřejeme.

Počasí - ochlazení
aktualizováno 21.04.
jak bude?

PŘEDPOVĚĎ POČASÍ: Ochladí se, teploty spadnou až k 15 °C

Pokud si v posledních dnech užíváte plnými doušky teplého, v podstatě letního počasí, máme pro vás špatnou zprávu. Meteorologové totiž předpokládají, že se v následujících čtyřech týdnech postupně ochladí. A to poměrně výrazně.

Letní teploty
aktualizováno 19.04.
týdenní předpověď

Česko zasáhne vlna veder! Pak ochlazení až o deset stupňů

V následujících dnech nás čekají další příjemné letní teploty, místy se dokonce můžeme dočkat i 28 °C. Ke konci týdne ale přes území Česka začne přecházet studená fronta, která s sebou přinese ochlazení i o deset stupňů Celsia.

Prásk.tv píše:

Spaní v horku
čtěte o tématu ochlazení na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Bydlení se prodraží. Nečekejte, až se sazby ještě zvýší

Vlastní střecha nad hlavou se stává dražší a dražší.

Déšť
16.04.
Týdenní předpověď

Do Česka dorazil déšť a ochlazení! Kdy se vrátí hezké počasí?

Po prosluněném víkendu přišlo deštivé ráno. Srážky potrápí většinu republiky i v úterý, v polovině týdne by se mělo vyjasnit. Teploty znovu přesáhnou dvacítku, budou šplhat až k 25 stupňům.

Počasí - vítr
aktualizováno 31.03.
Výstraha meteorologů

Pozor! Na Česko se žene silný vítr. Přinese ochlazení až o 10 stupňů

Česko v neděli zasáhne silný vítr. Nejhorší má být situace v severních a východních Čechách, na Českomoravské vrchovině a na západě Moravy.

Auto ve sněhu
aktualizováno 15.03.
Zima se vrací

Ochlazení dorazí už v pátek, bude sněžit a hrozí i náledí! MAPY

Výrazné ochlazení nakonec do Česka dorazí dřív, než se očekávalo. Prudký pokles teplot totiž přijde už v pátek odpoledne, ne až o víkendu. A kromě mrazů se do Česka vrátí i sněžení. ČHMŮ navíc na pátek a sobotu varuje před náledím.

Mráz
aktualizováno 14.03.
Mrazy na obzoru

Potvrzeno: Zima se vrátí, první jarní den bude pořádně ledový!

Zatím to při pobytu venku tak nevypadá, ale nezadržitelně se na nás valí velké ochlazení. A nyní to navíc vypadá, že návrat zimního počasí bude delší, než meteorologové původně očekávali.

Zima
aktualizováno 13.03.
velké ochlazení

O víkendu se vrátí mrazy. Teplotní skok přináší zdravotní rizika

O nadcházejícím víkendu se vrátí mrazy. Podle Českého hydrometeorologického ústavu klesnou teploty lehce pod bod mrazu již v sobotu v noci, v neděli bude mrazivo i přes den. Během jednoho týdne se tak teplota může změnit i o 16 °C! Velký teplotní skok může způsobovat zdravotní obtíže především kardiakům a astmatikům. Problémem je podcenění vhodného oblečení a snadné prochladnutí.

Ochlazení - 2
aktualizováno 13.03.
Předpověď počasí

Za pár dní přijde obří ochlazení! Mrazy vydrží i přes den!

Pokud patříte mezi ty, kteří se již těší na jaro a po víkendovém teplu už jste zimní oblečení odnesli na půdu, máme pro vás špatnou zprávu. Podle předpovědi se do Česka totiž valí mohutné ochlazení.

Mrazivé počasí
aktualizováno 25.02.
počasí v Evropě

Na severu extrémní mráz, jihovýchod Evropy zasypal sníh

Silné mrazy se neženou jen do Česka, ale trápí velkou část Evropy. Teploty na severu klesají výrazně pod nulu, Balkán po bouři zasypal sníh. V Chorvatsku způsobuje extrémní sněhová nadílka chaos, mnohé cesty jsou neprůjezdné, v ulicích pomáhá armáda.