Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Déšť
09.07.
Týdenní předpověď

Sluníčka si dlouho neužijeme! O 10 stupňů se ochladí, začne pršet

Teploty v následujícím týdnu nepřekročí tropickou třicítku. V úterý by se mělo naopak mírně ochladit, do Česka dorazí také přeháňky i trvalejší déšť. Dlouho ale nevydrží, už ve čtvrtek se začne znovu oteplovat.

Ochlazení
01.07.
Ledová noc

Ochlazení v Česku tvrdě udeřilo, teploty spadly až na mínus čtyři!

První červencová noc a brzké ráno byly na řadě míst v Česku pořádně studené. Především na Šumavě, ale také v Krušných horách či v Krkonoších teploty v neděli dokonce spadly pod bod mrazu!

Počasí - oteplení
aktualizováno 28.06.
předpověď počasí

Dnes déšť, zítra tropy. O víkendu se ochladí o víc než 20 stupňů

Čtvrtek bude nejdeštivějším dnem celého týdne. Nejvíc pršet by mělo na východě a jihu republiky, a to až do pátku. Zítra by mělo být nejtepleji, rtuť se může zastavit až na 28 stupních. O víkendu naopak může klesnout až k šesti.

Prásk.tv píše:

Spaní v horku
čtěte o tématu ochlazení na Prásk.tv
Bouřky
aktualizováno 25.06.
týdenní předpověď

Návrat léta se nekoná. Čeká nás sychravý týden a vydatný déšť

Ani v tomto týdnu se návratu tropického léta nedočkáme. Teploty půjdou nahoru jen velmi pomalu a čeká nás taky déšť. O víkendu by se mohlo oteplit až na 25 stupňů.

Bouřky, ochlazení
aktualizováno 22.06.
následky bouřek

Začalo astronomické léto, v Česku meteorologové naměřili -1,2 °C!

Začalo astronomické léto. A počasí si s námi opravdu pohrává. Zatímco první letní den byl ještě tropický a Českou republiku trápily silné bouřky, dnešní ráno bylo opravdu mrazivé. Například na Březníku naměřili -1,2 °C. Kvůli silným bouřkám skončilo 17 tisíc domácností v Česku bez elektřiny.

Bouřky
aktualizováno 22.06.
víkendová předpověď

Českem se prohnaly bouřky. 17 tisíc domácností bylo bez proudu

Bouřky doprovázené silným větrem zasáhly ve čtvrtek odpoledne území České republiky. Na Mladoboleslavsku narazil vlak do stromu. S popadanými stromy bojovali hasiči i na dalších místech. Večer meteorologové varovali před velmi silnými bouřkami na Moravě. Kvůli větru zůstalo přes 17 tisíc domácností bez elektřiny.

Počasí - ochlazení
aktualizováno 18.06.
týdenní předpověď

Přes týden nás čekají i třicítky, pak ale přijde výrazné ochlazení

V nejbližších dnech si ještě užijeme teplot kolem tropické třicítky, v závěru týdne ale meteorologové varují před ochlazením díky vlhčímu a chladnějšímu vzduchu, který k nám začne proudit ze severozápadu.Teploty by mohly klesnout až o devět stupňů.

Bouřky ve Folmavě - 4
aktualizováno 12.06.
varování Předpověď na týden

Bouřky udeřily, západ Čech zalila voda a zasypaly kroupy!

Z Bavorska v pondělí odpoledne dorazily na západ Čech velmi silné bouřky, které provázejí prudké lijáky, kroupy a nárazy větru až 90 kilometrů v hodině. Meteorologové vydali výstrahu, někde je platná až do středy.

Bouřky a horko
aktualizováno 08.06.
předpověď počasí

Na Medarda pršelo málo, lidé stále marně čekají na konec sucha

Dnes je Medarda a tak mnozí z nás vzhlíželi k obloze a čekali, jestli bude pršet. Silná bouřka skutečně zasáhla například Třinec, kde blesk zranil tři chlapce. Pokud by dnes republiku zasáhl vytrvalý a silný déšť, podle snad nejznámější pranostiky by mělo pršet dalších 40 dnů. To se ale nevyplnilo, pršelo jen místy.

Horko a bouřky
17.05.
Obrovské výkyvy

Extrémní počasí trápí Evropu! Experti řekli, proč je vše obráceně

Počasí, které momentálně panuje nad Evropou, překvapuje nejen odborníky. U nás je extrémní sucho, v Rusku se opalují, Británie zažila nezvyklá vedra a Skandinávci si užívají teploty typické pro Chorvatsko. Jih Evropy naopak zasáhly deště a povodně. A v Německu dokonce řádilo tornádo.