Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Oasis of the Seas v přístavu Labadee na Haiti
11.01.
Zkažená dovolená

Zákeřná nákaza na obří výletní lodi! Nakazilo se 277 lidí

O den dříve se musí do domovského přístavu vrátit výletní loď Oasis of the Seas. Na lodi, která pojme až 6 296 pasažérů, vypukla nákaza norovirem. Ten způsobuje zvracení a průjmy. Nakazilo se minimálně 277 cestujících a členů posádky.

Nemocnice - ilustrační foto
aktualizováno 04.01.
Smrtící nákaza

Lékaři ve Švédsku se báli eboly u pacienta. Testy ji vyvrátily

V nemocnici ve švédském městě Uppsala ležel v karanténě pacient s podezřením na nákazu ebolou. Výsledky testů nicméně prokázaly, že mladý muž smrtící virus nemá. Podle lékařů se jeho zdravotní stav zlepšil už během dne.

Převoz pacienta s podezřením na MERS
aktualizováno 06.12.
Vrátil se z Jordánska

Muž hospitalizovaný na Bulovce smrtící MERS nemá, ukázaly testy

U Čecha hospitalizovaného na specializovaném infekčním oddělení pražské Nemocnice Na Bulovce se podezření na onemocnění MERS nepotvrdilo. ČTK to sdělil vedoucí tiskového oddělení nemocnice Filip Řepa. Pacient podle informací ČTK pobýval v Jordánsku. V Česku byly už tři pacienti s podezřením na nákazu touto nebezpečnou nemocí, proti níž není vakcína ani účinná léčba.

Prásk.tv píše:

Starší pár
čtěte o tématu nákaza na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Odhodlejte se a začněte zdravěji každý den

Rozhodli jste se začátkem roku pro změnu životního stylu? Odstartujte zdravěji každý den s Albertem.

Nemocnice - ilustrační foto
05.12.
Nemocnice ve Frýdlantu

Bakterie z lahvičky anestetika se našla v krvi pacienta s otravou

Případ otravy krve devíti pacientů ve frýdlantské nemocnici má další pokračování. Bakterie, která byla podle testů v lahvičce od anestetika, se našla i v krvi jednoho z pacientů.

Nemocnice - ilustrační foto
aktualizováno 04.12.
Devět otrávených pacientů

Otrava ve Frýdlantu: V lahvičce léku v nemocnici našli bakterii!

Laboratorní rozbory odhalily možný důvod otravy pacientů ve frýdlantské nemocnici. V jedné z lahviček anestetika propofol odhalila laboratorní analýza kontaminací bakterií acinetobacter. Teď ministerstvo zdravotnictví čeká, jestli se stejná bakterie najde také v rozborech krve otrávených pacientů.

Žloutenka
aktualizováno 20.11.
Skrytá nemoc

Tisíce Čechů nevědí, že mají žloutenku! Takhle ji poznáte

Hygienici varují před žloutenkou typu C, kterou se v Česku nedaří vymýtit. Podle odhadů ji má až padesát tisíc Čechů, kteří vůbec netuší, že jsou nakažení. Každoročně se nemoc projeví u zhruba tisícovky lidí.

Kašel - 2
02.11.
Nemocnost stoupá

Na Ostravsku řádí černý kašel! Nakazili se i pracovníci nemocnice

Černým kašlem se v Moravskoslezském kraji letos nakazilo 57 lidí, to je 2,5krát více než loni. Nákaza se šíří zejména na Ostravsku a Opavsku. V jedné z ostravských nemocnic se nakazila více než desítka zaměstnanců. Jsou doma a léčí se antibiotiky.

Tuberkulóza
15.10.
Otevřená tuberkulóza

Firmu v Jihlavě děsí "tubera", na testy musejí desítky zaměstnanců!

V jedné z průmyslových firem v Jihlavě musí řešit velmi nepříjemné problémy. Pracoval tam zahraniční dělník, který trpí otevřenou formou vysoce nebezpečné tuberkulózy. Muž skončil v nemocnici. Na kontrolní testy teď musí desítky jeho spolupracovníků a známých.

Řada lidí se nakazila v berlínském klubu
aktualizováno 11.10.
Hromadná nákaza

Lidé souložili na parketu, teď se bojí zákeřné meningitidy!

Klienty berlínského Kitkatclubu, který je proslulý svou nezávaznou sexuální atmosférou, děsí nákaza smrtící bakterie. Jeden z návštěvníků divoké party byl hospitalizován v nemocnici s podezřením na nákazu bakteriální meningitidou.

Neštovice
03.10.
exotická nemoc

V Evropě jsou opičí neštovice! Vakcína není, lékaři děsí pandemií

Celkem tři nakažené opičími neštovicemi hlásí Velká Británie. Dva lidé si nemoc přivezli z Nigérie, třetím nakaženým je zdravotnice, která nemocné ošetřovala. Až desetina nakažených podle českého Státního zdravotního ústavu (SZÚ) nemoci podlehne, lidé se ale prý šíření nákazy obávat nemusí.