Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Pozor na komáry

Smrtelnou horečkou dengue se nakazíte i v Evropě! PŘEHLED

Vyrážka, migréna a bolest taková, až vám připadá, že se lámou kosti. Takové příznaky má horečka dengue, kterou se už dávno nenakazíte jen v tropech. Komáři, kteří ji přenáší, jsou i v Itálii nebo Chorvatsku. Existuje přitom jednoduchá ochrana.

Doktorka studuje rentgen plic - ilustrační foto
Aktualizováno 13.5. 2017 22:35
Nakažlivá nemoc

V liberecké firmě se objevila tuberkulóza. Zaměstnanci se bojí

V liberecké pobočce japonského nadnárodního výrobce autoklimatizací se u jednoho ze zaměstnanců objevila otevřená tuberkulóza. Muž na lince pracoval několik týdnů. Zaměstnanci firmy se bojí o zdraví.

Klíště
Aktualizováno 11.5. 2017 20:35
Klíšťata hrozí i ve městech

Extrémní nebezpečí: Aktivita klíšťat bude na nejvyšším stupni

Aktivita klíšťat bude od pátku do neděle na svém maximu. Odborníci proto varují, aby lidé byli při svých víkendových výletech do přírody velmi opatrní. Na nakažené klíště nemusí narazit jen v přírodě, klíšťata přenášející nemoci jsou i ve městech.

Prásk.tv píše:

Dívka brečí po sexu
čtěte o tématu nákaza na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Bydlicí gramotnost: Chystáte se kupovat nemovitost? Finance plánujte s předstihem

Bydlet ve svém a dostatečně zabezpečit do budoucna sebe a své děti je takovým životním evergreenem.

Policie pátrá po cizince nakažené tuberou
Aktualizováno 10.5. 2017 18:10
Nepřišla na vyšetření

Pomozte s pátráním: Mladá žena má nakažlivou nemoc!

Po mladé cizince pátrají policisté na Plzeňsku. Žena je totiž nakažená nebezpečnou tuberkulózou a musí být hospitalizována. Při bližším styku může lidem z jejího okolí hrozit, že se nakazí.

Už to nedělejte

Sníte jídlo, na které si sedla moucha? Riskujete zdraví!

Blíží se léto a s ním i otravný hmyz. Kromě komárů nás budou trápit také mouchy, které sednou na každé jídlo, co najdou. Většinou je jen odeženeme rukou a dál na to nemyslíme. Jenže tím riskujeme zdraví!

nechutná infekce

Myslela si, že má vyrážku. Pak se jí pod kůží začalo něco hýbat! FOTO

Hodně nepříjemný suvenýr si přivezla 45letá žena z Pensylvánie z exotické dovolené v Karibiku. Až doma totiž zjistila, že zpátky necestovala sama. Přivezla si parazitického červa, který se jí uhnízdil v koleni.

Sabina Kapurová
Aktualizováno 25.4. 2017 20:46
hrozí jí 12 let vězení

Prostitutka z Hradce Králové šířila HIV! V ohrožení jsou stovky mužů

Před soudem dnes poprvé stála Sabina Kapurová - prostitutka z Hradce Králové, která podle obžaloby provozovala nechráněný pohlavní styk s několika desítkami mužů. A to i přesto, že od roku 2012 ví, že je HIV pozitivní. Teď jí hrozí až 12leté vězení.

11 nemocných

Ve Slaném se objevila žloutenka! Hygienici: Je to začátek epidemie

Ve Slaném se objevila vysoce nakažlivá žloutenka typu A, tzv. nemoc špinavých rukou. Podle hygieniků jde o začátek epidemie. Ohniskem nákazy je areál, ve kterém žije asi stovka lidí včetně dětí. Město a hygienici už prý informovali tamní školy, aby dbaly na hygienu.

Neuvěřitelný důvod

Bezdomovec z Brna šířil infekční nemoci. Na ulici plival na ženy

Strážníci z Brna pátrají po lidech, které poplival rozzuřený bezdomovec. Muž má podle policie několik infekčních onemocnění a není vyloučené, že se mu podařilo někoho nakazit. Na lidi plival úmyslně.

Skryté nebezpečí

Brzké jaro svědčí klíšťatům. Letos se objevila rekordně brzo!

V Česku padají teplotní rekordy. V Plzni v sobotu bylo skoro 24 stupňů. A to bohužel svědčí klíšťatům, která už útočí ve velkém. Hlavně psi jimi bývají po návratu z přírody doslova obsypaní a přisátá klíšťata si už vytahují i lidé.