Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Prasečí chřipka - 5
11.01.
zákeřný virus

Žena v Ostravě se nakazila prasečí chřipkou. Očkujte se, radí lékaři

Nakažených chřipkou stále přibývá. V jedné z ostravských nemocnic se dokonce léčí pacientka, u které testy prokázaly virus prasečí chřipky. Moravskoslezští hygienici evidují v kraji dvě závažnější onemocnění.

Žloutenka
19.12.
Naštvaní rodiče

Učitelka ze školky měla žloutenku, rodiče se to dozvěděli za 2 týdny

Na vedení mateřské školy v bratislavské čtvrti Vajnory si stěžují naštvaní rodiče. Jedna z učitelek totiž dostala žloutenku. Do školky chodí i její vnučka. Ačkoliv školka hned provedla všechna epidemiologická opatření, rodiče dětí nikdo na nemoc neupozornil.

Žloutenka
aktualizováno 01.12.
nebezpečná nemoc

Nakažených je o stovky procent víc! Epidemie žloutenky vrcholí

Epidemie žloutenky na Ústecku eskaluje. Podle krajského epidemiologa by měla v těchto týdnech vrcholit a nejpozději po Novém roce by měl počet nakažených začít klesat. K dnešnímu dni jich je evidováno 307, jen za poslední týden jich přibylo 18.

Prásk.tv píše:

Chetan Pithadia - 1
čtěte o tématu nákaza na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Bez lesů není života

Lesy jsou naším přirozeným prostředím. Jak pole, tak města přišla později. Jakákoli „znásilněná“ krajina je člověku jako živočišnému druhu svým způsobem cizí. Proto se do lesů vracíme, proto je milujeme. Nacházíme v nich život, sebe sama. Nabíráme dech, revitalizujeme tělo a duši. Les je naše ARO, posilovna, prameniště živé vody.

Štěně - ilustrační foto
aktualizováno 22.11.
aujeszkyho nemoc

Do Česka se dostala smrtelná choroba. V ohrožení jsou psi

Na Písecku se potvrdila vzácná Aujeszkyho choroba u uhynulého loveckého psa. Nakazil se pravděpodobně od divočáka. Je to letos již druhý případ. Pro člověka není nemoc nebezpečná, pro psy a jiná domácí zvířata je však smrtelná.

Marburgův virus
08.11.
epidemie v Africe

Rozšířil se smrtící virus podobný ebole. Lékaři nemají lék

Smrtící virus, který se podobá ebole, propukl v Ugandě a velmi znepokojil představitele lékařských organizací. Jedná se o Marburgovo virové onemocnění, které je pro většinu nakažených smrtelné. V současné době na něj navíc není žádný lék. Úřady zaznamenaly pět případů nákazy, z toho dva jsou smrtelné.

Chřipka
aktualizováno 07.11.
Nebezpečná nákaza

Žloutenka děsí Česko, epidemie trvá! Většina nakažených jsou děti

Českem se dál šíří nebezpečná žloutenka. Za necelý týden přibylo na Ústecku osm nakažených, což je jen mírný pokles. Hygienikům ale přílišnou radost nedělá, počet pacientů je stále vysoký. A tři čtvrtiny z nich tvoří děti.

Žloutenka
aktualizováno 04.11.
nákaza se šíří

V ČR vypukla epidemie žloutenky! Tyto kraje jsou na tom nejhůř

Ústí nad Labem hlásí od začátku týdne 19 nových pacientů nakažených žloutenkou typu A. Počet nemocných už překročil dvě stovky. Současnou situaci ve městě označují odborníci za epidemii. Desítky nakažených žloutenkou letos byly také v Brně nebo Bratislavě.

Bakterie na Mallorce
19.10.
nebezpečí na ostrově

Nebezpečná bakterie v oblíbené destinaci Čechů má první oběť!

V oblíbeném turistickém letovisku na Mallorce se šíří nebezpečná bakterie Legionella. Nakaženo bylo dosud 18 lidí, převážně turistů, jeden člověk zemřel. Bakterie se šířila nejspíše vodou nebo klimatizací.

Odstřelovač
16.10.
nakažení divočáci

Tvrdá odpověď na africký mor! Na divočáky vyráží odstřelovači

Od pondělního večera by se do boje s africkým morem prasat na Zlínsku měli zapojit i policejní odstřelovači. Úkolem asi dvacítky policistů se speciálním výcvikem bude ve spolupráci s myslivci odlovit veškerou černou zvěř v ohnisku nákazy.

Nemocný muž
09.10.
Nákaza na Madagaskaru

Jsme na pokraji smrtící epidemie, varují zdravotníci! Šíří se mor

Lékaři varují před smrtící epidemií dýmějového a plicního moru. Nebezpečná nemoc se zatím šíří jen na ostrově Madagaskar, kde úřady potvrdily stovky pacientů. Mor je ale vysoce nakažlivý, a tak se může snadno rozšířit do dalších částí světa.