Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Marburgův virus
08.11.
epidemie v Africe

Rozšířil se smrtící virus podobný ebole. Lékaři nemají lék

Smrtící virus, který se podobá ebole, propukl v Ugandě a velmi znepokojil představitele lékařských organizací. Jedná se o Marburgovo virové onemocnění, které je pro většinu nakažených smrtelné. V současné době na něj navíc není žádný lék. Úřady zaznamenaly pět případů nákazy, z toho dva jsou smrtelné.

Chřipka
aktualizováno 07.11.
Nebezpečná nákaza

Žloutenka děsí Česko, epidemie trvá! Většina nakažených jsou děti

Českem se dál šíří nebezpečná žloutenka. Za necelý týden přibylo na Ústecku osm nakažených, což je jen mírný pokles. Hygienikům ale přílišnou radost nedělá, počet pacientů je stále vysoký. A tři čtvrtiny z nich tvoří děti.

Žloutenka
aktualizováno 04.11.
nákaza se šíří

V ČR vypukla epidemie žloutenky! Tyto kraje jsou na tom nejhůř

Ústí nad Labem hlásí od začátku týdne 19 nových pacientů nakažených žloutenkou typu A. Počet nemocných už překročil dvě stovky. Současnou situaci ve městě označují odborníci za epidemii. Desítky nakažených žloutenkou letos byly také v Brně nebo Bratislavě.

Prásk.tv píše:

Chetan Pithadia - 1
čtěte o tématu nákaza na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Z prodavače obchodním ředitelem. Jak na to?

Měl v plánu jet pracovat do Anglie, hledal si práci „jen na chvíli“. Z té chvíle je skvělých 11 let.

Bakterie na Mallorce
19.10.
nebezpečí na ostrově

Nebezpečná bakterie v oblíbené destinaci Čechů má první oběť!

V oblíbeném turistickém letovisku na Mallorce se šíří nebezpečná bakterie Legionella. Nakaženo bylo dosud 18 lidí, převážně turistů, jeden člověk zemřel. Bakterie se šířila nejspíše vodou nebo klimatizací.

Odstřelovač
16.10.
nakažení divočáci

Tvrdá odpověď na africký mor! Na divočáky vyráží odstřelovači

Od pondělního večera by se do boje s africkým morem prasat na Zlínsku měli zapojit i policejní odstřelovači. Úkolem asi dvacítky policistů se speciálním výcvikem bude ve spolupráci s myslivci odlovit veškerou černou zvěř v ohnisku nákazy.

Nemocný muž
09.10.
Nákaza na Madagaskaru

Jsme na pokraji smrtící epidemie, varují zdravotníci! Šíří se mor

Lékaři varují před smrtící epidemií dýmějového a plicního moru. Nebezpečná nemoc se zatím šíří jen na ostrově Madagaskar, kde úřady potvrdily stovky pacientů. Mor je ale vysoce nakažlivý, a tak se může snadno rozšířit do dalších částí světa.

Noktovizor
aktualizováno 25.09.
noktovizory a tlumiče

Na divočáky s prasečím morem vyrazí i policejní odstřelovači!

V ohnisku nákazy prasečího moru na Zlínsku začnou kromě myslivců odstřelovat divoká prasata policisté. Vládu o tom dnes informoval ministr zemědělství Marian Jurečka (KDU-ČSL). Nasazeno bude asi 20 policistů, řekl Jurečka novinářům. Policisté mohou používat noktovizory a tlumiče, případně jinou výbavu.

Salmonela
aktualizováno 19.09.
nákaza se šíří

Na Rychnovsku řádí salmonela! Děti se nakazily ve školní jídelně

Na základních školách v Týništi nad Orlicí a také v nedalekých Albrechticích se objevila salmonela. K dnešnímu ránu je hlášených 37 nemocných dětí. Salmonela byla nejspíš v salátu, který tam měli k obědu.

Rozzuřený pes
aktualizováno 29.08.
nebezpečná nemoc

Hlídejte si své psy! U českých hranic objevili vzteklinu

V Polském Těšíně, několik desítek metrů za českými hranicemi, vyhlásila státní veterinární správa karanténu kvůli riziku vztekliny. Majitelé psů by tam vůbec neměli chodit. Za porušení jim hrozí vysoká pokuta.

Salmonela
aktualizováno 24.08.
veterináři se nezastaví

Desetitisíce slepic skončily v plynu: Hrozba šíření salmonely!

Veterináři kvůli salmonele zlikvidovali v chovu firmy AG Maiwald v Pohořelicích už 28.000 z 65.000 slepic. Informaci potvrdil Ctirad Zabloudil, vedoucí pohotovostního střediska pro mimořádné situace ze Státní veterinární správy. Podle něj se slepice likvidují v kontejnerech za pomoci plynu.