Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Nejdetailnější mapa naší galaxie
26.04.
observatoř Gaia

Nejdetailnější katalog galaxie! Mapa má skoro 1,7 miliardy hvězd

Evropská vesmírná agentura zveřejnila nejdetailnější katalog hvězd naší soustavy, který mapuje téměř 1,7 miliardy objektů. Naskýtá se nám tak neuvěřitelná možnost detailně prozkoumat naši galaxii tak, jak jsme ji ještě nikdy neviděli.

Geminidy
aktualizováno 14.12.
Unikátní záběry

VIDEO: Meteorický roj Geminidy rozzářil oblohu, úchvatný pohled!

Romantické duše po celém světě si v noci na dnešek přišly na své - oblohu rozzářil nejsilnější meteorický roj Geminidy. Záběry a fotky ve velkém sdíleli uživatelé sociálních sítí. V Česku pro pozorování nebyly podmínky právě ideální a tak si teď světelnou show můžete vychutnat spolu s námi.

Mars (jasný objekt napravo) nad horou Rundle
aktualizováno 01.03.
astronomické události

PŘEHLED: Březen patří kometám. Kdy sledovat nebe a kam koukat

Během února jsme měli možnost sledovat dvě komety, ani březen nezklame pozorovatele noční oblohy. Slábnoucí "československou" kometu nahradí jasná Enckeova kometa, k jejímu pozorování stačí malý dalekohled. Během března začne zjasňovat také další z "československých" komet 41P/Tuttle-Giacobini-Kresák. Tím ale výčet astronomických událostí na březen zdaleka nekončí.

Prásk.tv píše:

Porsha Williams - 1
čtěte o tématu Hvězdy na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Odhodlejte se a začněte zdravěji každý den

Rozhodli jste se začátkem roku pro změnu životního stylu? Odstartujte zdravěji každý den s Albertem.

Virtuální 3D mapa blízkého vesmíru
aktualizováno 16.09.
projekt Gaia

Teď už se v kosmu neztratíte! Nejpřesnější 3D mapa vesmíru

Evropská kosmická agentura zveřejnila první část nejpodrobnější mapy mléčné dráhy a okolních galaxií v dějinách. Vzniká na základě dat z velkých teleskopů, které zachytily přes miliardu hvězd. Na vývoji satelitu a sběru dat se podíleli i čeští vědci.

Studia - Víkend a Prásk - 1
26.02.

Bulvární show PRÁSK 25. února 2016

Boj o život dvou nejoblíbenějších hereček.Zneužité hvězdy. Na jejich jménech vydělali miliony a slavní o podfuku neměli ani tušení. A kolik slavní platí za školy svých dětí?

Ples v opeře - moderátorky
08.02.
Luxusní ples

Perličky z Opery: Kdo si musel šaty "vylepšit" kobercovkou?

Na luxusním Plese v Opeře si kromě dalších celebrit užívaly i oblíbené moderátorky TV Nova. A večer plný elegance a krásy krásně dozdobily. Jaké měly šaty a jak si ples užily? A co je naopak rozčilovalo?

Dětské hvězdy dnes - 18
08.01.
velká galerie

Jak dnes vypadají dětské hvězdy? Některé se změnily k nepoznání!

Když byli malí, znal je celý svět. Stali se totiž hvězdami těch nejpopulárnějších filmů a seriálů své doby. Dnes byste ale některé z nich jen stěží poznali.

České pohádky - jak se změnili herci - 4
aktualizováno 24.12.
vánoční klasiky

Takhle dnes vypadají HVĚZDY českých POHÁDEK! Líbí se vám?

Jsou tu Vánoce a k těm neodmyslitelně patří i klasické české pohádky jako jsou Tři oříšky pro Popelku, Lotrando a Zubejda nebo třeba Tři veteráni. Princezny a jejich zachránci na televizních obrazovkách vypadají stále skvěle, je to tak ale i ve skutečnosti?

Proměny slavných osobností
aktualizováno 11.12.
poznali byste je?

SLAVNÉ PROMĚNY: Z ošklivých kačátek vyrostly tyto sexy hvězdy!

Někdo se krásný narodí, někdo do krásy vyroste a někdo si krásu zaplatí. Jak vypadaly v dětství hvězdy, které jsou nyní považované za neskutečně přitažlivé? Budete se nejspíš divit!

Arnold Schwarzenegger jako Terminátor
aktualizováno 29.09.
Slavný herec v Praze

Projížďky na kole a natáčení: Schwarzenegger je v Česku!

Filmová hvězda Arnold Schwarzenegger, který je už několikátý den v České republice měl dnes pracovně nabitý den. Za přísných bezpečnostních opatření natáčel po celý den ve slévárnách nedaleko Berouna. V době volna ale využívá kola a jezdí volně centrem Prahy.