Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Zombie droga
aktualizováno 18.09.
Zombie droga

Obviněných kvůli zombie droze přibývá. Policie stíhá už osm lidí

Policie zahájila trestní stíhání další osoby podezřelé z výroby takzvané zombie drogy, která si vyžádala už dva lidské životy. Policie vyšetřuje momentálně osm osob. Drogou se dosud otrávilo 23 osob.

Zombie droga
aktualizováno 17.09.
Severní Morava

Zombie droga má další oběť. První dávku muž přežil, druhá ho zabila

Syntetická, takzvaná zombie droga, která se v nedávné době rozšířila na severní Moravě, si vyžádala už druhý lidský život. Její obětí je pětačtyřicetiletý muž, jehož tělo před týdnem objevili lidé na Opavsku.

Požár v domě - Ilustrační
02.07.
Tragická událost

Požár domu se snažili hasit sousedi, majitel ale i tak zemřel

Nedělní večerní požár rodinného domu ve Vřesině na Opavsku skončil tragédií. Zemřel při něm třiašedesátiletý muž. Nepomohla ani rychlá pomoc sousedů, kteří přispěchali s hasicími přístroji a sami riskovali zdraví.

Obchodní sdělení

Dovolená v Dubaji na vlastní pěst nebo s cestovkou?

Hitem loňské zimní sezóny se jednoznačně staly Spojené arabské emiráty a letošní rok ničím nenapovídá, že by tomu mělo být jinak.

Obec Píšť na Opavsku
aktualizováno 11.06.
vrty vysychají

Česko dál trápí sucho. V obci Píšť nemají vodu už dva měsíce!

Ačkoli v posledních dnech v Česku pršelo, většinu obcí a měst stále trápí sucho. Největším problémem je vysychání hlubinných vrtů. Některé obce dokonce zakazují zalévání zahrad nebo napouštění bazénů. Třeba obec Píšť na Opavsku je bez vody už druhý měsíc.

Vrtulník Zdravotnické záchranné služby Ústeckého kraje
07.06.
Vážná zranění

Pětiletého chlapce srazilo auto, do nemocnice ho vezl vrtulník!

Velmi vážná zranění utrpěl ve středu navečer teprve pětiletý chlapec, kterého v Budišově nad Budišovkou na Opavsku na ulici srazilo auto. Dítě bylo v ohrožení života a do nemocnice ho tak co nejrychleji převážel vrtulník.

Helikoptéra
21.05.
neštěstí na opavsku

Žena v kuchyni vzplála! Má popáleniny na 80 procentech těla

K vážně zraněné ženě vyjížděli v neděli ráno moravskoslezsští záchranáři. Vzplálo na ní oblečení, když vařila. Zranil se také muž, který se pokoušel ženu zachárnit.

Vodovodní baterie
12.04.
potřebují cisterny

Lidé na Opavsku jsou na suchu. Kvůli teplu vyschla podzemní voda

Vesnice Píšť na Opavsku je na suchu, protože v hloubkovém vrtu, který zásoboval obecní vodovod, vyschla voda. Obyvatelé jsou tak odkázání na cisterny s pitnou vodou, kterou dovážejí 12krát denně.

Pátrání - Lenka Gralovičová
aktualizováno 02.03.
pátrání policie

Lenka (30) odešla z léčebny. Může být nebezpečná pro sebe i okolí

Policisté Moravskoslezského kraje od čtvrtka marně pátrají po třicetileté Lence Gralovičové z Orlové. Odešla z psychiatrického zařízení, kde měla soudem nařízenou léčbu. Mohla by být nebezpečná pro sebe i své okolí.

Americký pitbul
23.02.
Horor na Opavsku

Důchodkyni napadl pes jejího syna! Utrpěla vážná zranění

Starší ženu z Opavska pokousal ve čtvrtek před polednem pitbulteriér jejího syna. S vážným zraněním skončila v nemocnici, kde jí museli amputovat ruku. Proč pes důchodkyni napadl, vyšetřuje policie.

Mladík zavraždil nevlastního bratra
aktualizováno 06.02.
Otřesný případ

Nevlastního brášku (8) nejdřív dusil, pak podřezal. Teď padl trest

Na 17,5 roku do vězení poslal Krajský soud v Ostravě devatenáctiletého Martiina P., který měl podle obžaloby loni v létě na Opavsku zabít svého nevlastního bratra Pavla. Podle soudkyně mu ústa zalepil páskou, dusil ho a nakonec podřezal.