Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Střelba ve Štrasburku - Poche, Štětina, Telička, Konečná
aktualizováno dnes 11:07
Europoslanci

"Je to humus!" Čeští politici zažili střelbu přímo ve Štrasburku!

Střelba v centru Štrasburku, při které úterý večer zemřeli tři lidé a další utrpěli zranění, vyděsila i řadu českých europoslanců, kteří ve městě pracují. Některé uvěznila přímo v budově europarlamentu, jiné v restauraci či ve sportovní hale.

2216013
aktualizováno 01.12.
Reakce politiků

Opozice reaguje na podezřelé dotace: Babiš ohrožuje pověst ČR

Evropská komise (EK) podezírá premiéra Andreje Babiše z porušení unijních pravidel a střetu zájmů. Právníci EK dospěli k názoru, že Agrofert protiprávně získával dotace.Podnět dostala EK od Pirátů, kteří tak upozornili na možný střet zájmů. Cílem Pirátů je podle jejich předsedy Ivana Bartoše hlavně nastolení spravedlivé dotační politiky. K situaci se vyjádřili i ostatní politici, kteří opět vyzývají premiéra, aby odstoupil.

Andrej Babiš, Ivan Bartoš, Tomio Okamura
aktualizováno 23.11.
Reakce na jednání

Babiš: Piráti museli být pod vlivem drog. Opozice mluví o černém dni

Hlasování o nedůvěře vládě vzbudilo mezi politiky bouřlivé reakce. Zatímco premiér Andrej Babiš znovu zopakoval slova o kampani, lžích a nemocném synovi, opoziční poslanci mluví o "černém pátku". Podle některých je to ale krok k předčasným volbám.

Prásk.tv píše:

Dara a Rytmus
čtěte o tématu reakce na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Víme, jak získat půjčku se sazbou hypotéky

Přijde vám, že spotřebitelské úvěry i hypotéky neustále zdražují? Uvažujete o půjčce na vybavení domácnosti, vzdělávání dětí nebo novou kuchyň, ale úroky se vám zdají příliš vysoké? Víme, jak najít výhodnou půjčku s úrokem hypotéky.

Opozice reaguje na údajný únos
aktualizováno 21.11.
Beznadějné hlasování

"Zbabělci ve vlastní pasti!" reaguje opozice na rozhodnutí ČSSD

Opoziční strany mluví v souvislosti s rozhodnutím ČSSD nezúčastnit se hlasování o nedůvěře vládě o zbabělosti či o alibismu. Podle nich se sociální demokraté de facto rozhodli podpořit premiéra Andreje Babiše (ANO), s jehož hnutím ČSSD vytvořila vládu.

Andrej Babiš se synem
aktualizováno 19.11.
Kauza Čapí hnízdo

Babiš politiky nepřesvědčil! Tohle premiérovi vzkazují

Televize Nova v neděli večer odvysílala exkluzivní rozhovor s premiérem Andrejem Babišem a reakce ostatních politiků na sebe nenechaly dlouho čekat. Žádají především rychlé vyšetření celého případu.

Brexit - ilustrační fotografie
15.11.
zahraniční reakce

Po dohodě o brexitu přišla velká úleva, lídři zemí EU ji vítají

Lídři zemí Evropské unie dnes přivítali zprávy o tom, že se Evropská unie a Londýn po jedenapůlročním jednání dohodly na podmínkách vystoupení Británie z EU. Německý ministr zahraničí Heiko Maas v prohlášení uvedl, že je to pro něj úleva. Rakouský kancléř Sebastian Kurz ocenil, že se obě strany nakonec dokázaly domluvit. Irský premiér Leo Varadkar přivítal zejména to, že vyjednavači v Bruselu a Londýně zvládli vyřešit rozpory ohledně režimu na hranicích mezi Irskem a britským Severním Irskem.

Kauza Čapího hnízda ve světě
aktualizováno 14.11.
výpověď syna

Velký průlom v kauze Čapí hnízdo, zní o Babišovi ze zahraničí

Kauza kolem údajného únosu syna českého premiéra zaplnila také přední strany světových médií. Většinou přebírají informace z českých agentur a deníků a také citují výpovědi Andreje Babiše mladšího. Zabývají se také budoucností české vlády.

Andrej Babiš se synem BN
aktualizováno 14.11.
on-line "únos" na Krym

Výroky premiérova syna otřásají politikou, Babiš "únos" odmítá

Výroky syna premiéra Andreje Babiše (ANO) o jeho údajném únosu na Krym kvůli kauze Čapí hnízdo vyvolaly bouřlivou diskuzi a tvrdou kritiku. Opozice podala návrh na vyslovení nedůvěry Babišově vládě, nemají ale dost hlasů. Sám premiér označil kauzu za útok na jeho děti, snahu destabilizovat Česko a dostat ho z politiky.

Andrej Babiš
14.11.
reakce ministrů

Ministři očekávají od Babiše vyjádření, vyslýchat ho nebudou

Premiér Andrej Babiš (ANO) a předseda koaliční ČSSD Jan Hamáček budou jednat o kauze údajného únosu premiérova syna po zasedání vlády. Ministři, kteří přišli ráno do Strakovy akademie na pravidelnou schůzi menšinového kabinetu, očekávají od premiéra po jeho návratu ze zahraničí vyjádření k citlivému případu. Podle slov ministra dopravy Dana Ťoka (za ANO) nebudou ale Babiše vyslýchat.

Prezident Miloš Zeman
13.11.
Prezident promluvil

Zeman exkluzivně o údajném únosu: Řekl, jestli padne vláda!

Prezident Miloš Zeman se exkluzivně pro TV Nova vyjádřil k údajnému únosu premiérova syna na Krym. Andreje Babiše se prý na vše zeptá na pravidelné schůzce příští týden. Zpráva podle něj může být dezinformace.