Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Bohuslav Sobotka - 6
Aktualizováno 15.6. 2017 18:21
celé prohlášení

"Zbabělče!" kopou politici do Sobotky. Proč vlastně odstoupil?

Sociální demokracie ve středu večer oznámila velké změny ve svém vedení. Premiér Bohuslav Sobotka se vzdal funkce předsedy ČSSD, na jeho místo nastoupí Milan Chovanec. Lídrem letošních voleb pak bude Lubomír Zaorálek. Reakce politiků z jiných stran se značně lišily - někteří Sobotku podpořili, jiní ho nazvali zbabělcem.

Milan Chovanec
Aktualizováno 23.5. 2017 21:12
Po útoku v Manchesteru

Chovanec: V Česku útok nehrozí, zvýšíme jen ochranu měkkých cílů

Na teroristický útok v Manchesteru, při němž zemřelo 22 lidí, zareagovali opatřením i česká policie a ministr vnitra. Tajné služby jsou podle Chovance v úzkém kontaktu s britskými kolegy. Bezprostřední nebezpečí prý v Česku nehrozí, preventivně se však posílí ochrana měkkých cílů.

reakce ze světa

Merkelová o útoku: Posílí naše odhodlání bojovat proti teroru

Pravděpodobný teroristický útok v Manchesteru posílí naše odhodlání bojovat spolu s Brity proti těm, kdo takové činy plánují a páchají, uvedla v prohlášení německá kancléřka Angela Merkelová. Německo podle ní stojí na straně britských občanů.

Prásk.tv píše:

Výměna
čtěte o tématu reakce na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Konec klasických autobazarů – v Plzni se otevírá obří obchodní centrum s ojetými vozy

Obchod s ojetými automobily v České republice prochází v posledních letech výraznými proměnami.

Klára Long Slámová k případu Jiřího kajínka
Aktualizováno 12.5. 2017 21:33
nesouhlasí s tím

Prezidentští kandidáti zuří: Silná slova o udělení milosti pro Kajínka

Prezident Miloše Zeman potvrdil udělení milosti pro odsouzeného vraha Jiřího Kajínka. Jeho rozhodnutí pobouřilo kandidáty, kteří se Zemanovi postaví v prezidentských volbách. Svá ostrá slova sdíleli na sociálních sítích.

Klára Long Slámová k případu Jiřího kajínka
Aktualizováno 12.5. 2017 12:11
první reakce

Kajínkova advokátka Slámová: Dojemný vzkaz plný emocí!

Prezident Miloš Zeman potvrdil, že v druhé polovině května udělí Jiřímu Kajínkovi milost. K rozhodnutí se vyjádřila i známá právnička Klára Slámová, která doživotně odsouzeného muže před lety zastupovala.

Miloš Zeman - 2
Aktualizováno 8.5. 2017 12:47
české reakce

Macronovi k vítězství pogratuloval i Zeman! Poslal tento TELEGRAM

Nadšené gratulace světových politiků začal Emmanuel Macron přijímat hned po zveřejnění prvních odhadů výsledků druhého kola prezidentských voleb ve Francii - a gratulace posílají i čeští politici. Podle premiéra Bohuslava Sobotky bude Francie hrdou součástí EU, prezident Miloš Zeman už plánuje s Macronem schůzku.

Demise vlády - reakce
Aktualizováno 2.5. 2017 20:27
Oznámení demise

Sobotka vše nechal na Zemanovi! Politici reagují na demisi vlády

Premiér Bohuslav Sobotka oznámil, že podá demisi a skončí tak celá vláda. Nespokojil se s Babišovým dopisem, kterým měl vysvětlit obchody s Agrofertem. Ke konci vlády už se vyjádřil prezident Zeman i další politici.

Iva Pazderková posílá vzkaz
Aktualizováno 25.4. 2017 15:31
porotkyně tváře

Pazderková reaguje na tvrdou kritiku. Tohle lidem vzkázala

Oblíbená herečka a moderátorka Iva Pazderková, kterou můžete znát z show Tvoje tvář má známý hlas, čelí v posledních dnech ostré kritice, urážkám a nadávkám kvůli svému poslednímu vystoupení. Anonymita dává lidem moc k tomu, aby mohli své urážky bezstarostně šířit, Iva Pazderková nemá povinnost se jimi zaobírat, přesto je všechny přečetla a tohle svým fanouškům i odpůrcům vzkázala.

Francie po prezidentských volbách
Aktualizováno 24.4. 2017 10:57
netradiční vítězové

Malá revoluce: Velké strany při volbách ve Francii utrpěly porážku

Porážku kandidátů tradičních velkých stran, tedy konzervativní pravice a socialistů, ve francouzských prezidentských volbách označují místní sdělovací prostředky za politické zemětřesení nebo malou revoluci. Postup centristy Emmanuela Macrona, který postupuje do závěrečného duelu s nacionalistkou Marine Le Penovou z prvního místa, přirovnává tisk k "velkému třesku", který "knokautoval pravici" a levici srazil k zemi.

Francouzi slaví po prvním kole voleb
Aktualizováno 24.4. 2017 08:03
reakce politiků

Čeští politici vyzdvihují postup Macrona, pro Sobotku je nadějí

Čeští politici vyzdvihují postup Emmanuela Macrona do druhého kola francouzských prezidentských voleb. Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) na twitteru napsal, že Macron je nadějí pro všechny, kdo mají plné zuby nacionalismu, extremismu a populismu. Pro vicepremiéra Andreje Babiše (ANO) je Macron lepším kandidátem a budoucím prezidentem Francie. V prvním kole Macron zvítězil před Marine Le Penovou, oba postoupili do druhého kola 7. května.