Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Nákup potravin - ilustrační foto
aktualizováno 09.04.
Hrozí vysoké pokuty

Konec dvojí kvality potravin! Evropská komise razantně zakročí

Evropská komise chce učinit přítrž praktikám výrobců a obchodníků, kdy jsou stejné potraviny některých členských zemích prodávány s jiným složením než v jiných. Evropská komise z takovéto praxe učiní zavádějící obchodní praktiku, za níž budou prodejcům hrozit sankce.

Jean-Claude Juncker
17.02.
Nový směr?

EU musí rozhodovat rychleji, ne vždy jednomyslně, míní Juncker

Evropská unie musí podle šéfa Komise Jeana-Claudea Junckera rozhodovat rychleji a jednodušeji, aby mohla dělat světovou politiku. V otázkách zahraniční politiky by podle něj neměla být v Evropské radě potřeba jednomyslnost. Juncker to dnes řekl na mnichovské bezpečnostní konferenci.

Andrej Babiš v Bruselu
aktualizováno 29.01.
Budoucnost EU

Babiš v Bruselu jednal s Jourovou i Junckerem. Hlavně o kvótách

Dnešní schůzka premiéra Andreje Babiše s předsedou Evropské komise (EK) Jeanem-Claudem Junckerem v Bruselu nepřinesla konkrétní řešení problému kvót na uprchlíky. Babiš večer po jednání novinářům řekl, že debata o reformě evropského azylového systému je dlouhodobá a může skončit i později než v první polovině letošního roku. Babiš dnes absolvoval sérii jednání, kromě Junckera se setkal také s dalšími členy komise.

Obchodní sdělení

Jak žije český výherce 2,5 miliard korun?

Tento týden jsou tomu přesně tři roky od chvíle, kdy v Sazce padla absolutně nejvyšší výhra v české loterní historii.

Uprchlíci a čokoláda
aktualizováno 13.09.
zastal se nás

Zrychlíme vracení migrantů, slíbila EU. Češi dostanou lepší čokoládu

Evropská komise přijde do konce měsíce s návrhy, jak zesílit vracení těch, kdo nemají v Evropské unii právo na azyl. Uvedl to dnes v Evropském parlamentu předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker. Mluvil také o rozšíření schengenského prostoru či o dvojí kvalitě potravin.

Nákup - účtenka
aktualizováno 27.07.
Setkání Fica s Junckerem

Brusel se zastal států V4: Dvojí kvalita potravin je nepřijatelná

Evropská komise nepovažuje problém dvojí kvality potravin za nevýznamný, řekl dnes její předseda Jean-Claude Juncker. Na společné tiskové konferenci se slovenským premiérem Robertem Ficem v Bruselu dodal, že komise bude této otázce "věnovat plnou pozornost". Novou legislativu, která by měla dvojí kvalitě potravin zabránit, v tuto chvíli nepředpokládá. Do budoucna ji však nevylučuje.

Nápor migrantů v Idomeni
12.06.
uprchlická krize

EU hrozí Česku obří pokutou! Až čtvrt miliardy za odmítání uprchlíků

Proti zemím, které odmítají přijímat uprchlíky, by Evropská komise měla zahájit řízení pro porušení smluv. O tom je přesvědčen šéf komise Jean-Claude Juncker, který to uvedl v rozhovoru s německým magazínem Spiegel. Takové nařízení by se dotklo i Česka, které odmítá kvóty plnit. Podle propočtů ministerstva vnitra by se případná pokuta mohla vyšplhat až do výše 270 milionů korun.

Jean Claude Juncker v Praze
08.06.
konference o teroru

Juncker v Praze: Žertoval i káral. Česko to slízlo za 12 uprchlíků

Jeden z nejmocnějších mužů Evropy – Jean Claude Juncker je v Praze. Přijel na zítřejší klíčovou bezpečnostní konferenci. Už dnes ale vystoupil na Karlově univerzitě. V nabitém programu si našel i chvíli na exkluzivní rozhovor pro TV Nova.

NATO
05.06.
klíčové jednání

Evropa i NATO v Praze budou hledat recept na teror i migraci

Praha se na pár dní stane centrem Evropy. Ve vypjaté době po teroristických útocích se do Česka sjedou vrcholní evropští politici na klíčové jednání o bezpečnostní situaci. Řešit budou obranu Evropy. A to jak uvnitř - proti terorismu nebo kybernetickým útokům, tak zvenku - proti migrační vlně.

Jean-Claude Juncker
aktualizováno 20.04.
Anketa Změní se něco?

EU příliš diktuje svým členským státům, přiznal předseda Juncker

Předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker přiznal, že Evropská unie ztrácí mezi Evropany na atraktivitě. A podle Junckera za to může bruselská byrokracie, která se příliš vměšuje do záležitostí národních států i do životů jednotlivých Evropanů!

Armáda
aktualizováno 09.03.
Proti Rusku

Vytvořme společnou armádu Evropské unie, vyzývá Juncker

Šéf Evropské komise vyzývá k vytvoření společné armády Evropské unie. Podle Jean-Clauda Junckera by taková armáda pomohla Evropě například budovat společnou zahraniční a bezpečnostní politiku.