Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Uprchlíci a čokoláda
aktualizováno 13.09.
zastal se nás

Zrychlíme vracení migrantů, slíbila EU. Češi dostanou lepší čokoládu

Evropská komise přijde do konce měsíce s návrhy, jak zesílit vracení těch, kdo nemají v Evropské unii právo na azyl. Uvedl to dnes v Evropském parlamentu předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker. Mluvil také o rozšíření schengenského prostoru či o dvojí kvalitě potravin.

Nákup - účtenka
aktualizováno 27.07.
Setkání Fica s Junckerem

Brusel se zastal států V4: Dvojí kvalita potravin je nepřijatelná

Evropská komise nepovažuje problém dvojí kvality potravin za nevýznamný, řekl dnes její předseda Jean-Claude Juncker. Na společné tiskové konferenci se slovenským premiérem Robertem Ficem v Bruselu dodal, že komise bude této otázce "věnovat plnou pozornost". Novou legislativu, která by měla dvojí kvalitě potravin zabránit, v tuto chvíli nepředpokládá. Do budoucna ji však nevylučuje.

Nápor migrantů v Idomeni
12.06.
uprchlická krize

EU hrozí Česku obří pokutou! Až čtvrt miliardy za odmítání uprchlíků

Proti zemím, které odmítají přijímat uprchlíky, by Evropská komise měla zahájit řízení pro porušení smluv. O tom je přesvědčen šéf komise Jean-Claude Juncker, který to uvedl v rozhovoru s německým magazínem Spiegel. Takové nařízení by se dotklo i Česka, které odmítá kvóty plnit. Podle propočtů ministerstva vnitra by se případná pokuta mohla vyšplhat až do výše 270 milionů korun.

Obchodní sdělení

Bez lesů není života

Lesy jsou naším přirozeným prostředím. Jak pole, tak města přišla později. Jakákoli „znásilněná“ krajina je člověku jako živočišnému druhu svým způsobem cizí. Proto se do lesů vracíme, proto je milujeme. Nacházíme v nich život, sebe sama. Nabíráme dech, revitalizujeme tělo a duši. Les je naše ARO, posilovna, prameniště živé vody.

Jean Claude Juncker v Praze
08.06.
konference o teroru

Juncker v Praze: Žertoval i káral. Česko to slízlo za 12 uprchlíků

Jeden z nejmocnějších mužů Evropy – Jean Claude Juncker je v Praze. Přijel na zítřejší klíčovou bezpečnostní konferenci. Už dnes ale vystoupil na Karlově univerzitě. V nabitém programu si našel i chvíli na exkluzivní rozhovor pro TV Nova.

NATO
05.06.
klíčové jednání

Evropa i NATO v Praze budou hledat recept na teror i migraci

Praha se na pár dní stane centrem Evropy. Ve vypjaté době po teroristických útocích se do Česka sjedou vrcholní evropští politici na klíčové jednání o bezpečnostní situaci. Řešit budou obranu Evropy. A to jak uvnitř - proti terorismu nebo kybernetickým útokům, tak zvenku - proti migrační vlně.

Jean-Claude Juncker
aktualizováno 20.04.
Anketa Změní se něco?

EU příliš diktuje svým členským státům, přiznal předseda Juncker

Předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker přiznal, že Evropská unie ztrácí mezi Evropany na atraktivitě. A podle Junckera za to může bruselská byrokracie, která se příliš vměšuje do záležitostí národních států i do životů jednotlivých Evropanů!

Armáda
aktualizováno 09.03.
Proti Rusku

Vytvořme společnou armádu Evropské unie, vyzývá Juncker

Šéf Evropské komise vyzývá k vytvoření společné armády Evropské unie. Podle Jean-Clauda Junckera by taková armáda pomohla Evropě například budovat společnou zahraniční a bezpečnostní politiku.

Jean-Claude Juncker
27.06.
Summit EU

V čele Evropské unie bude lucemburský expremiér Juncker

Lídři Evropské unie dnes na summitu v Bruselu rozhodli o nominaci lucemburského expremiéra Jeana-Claudea Junckera na příštího předsedu Evropské komise. Oznámil to na Twitteru prezident EU Herman Van Rompuy. O návrhu musí ještě hlasovat Evropský parlament, stane se tak 16. července.