Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Uprchlíci a čokoláda
aktualizováno 13.09.
zastal se nás

Zrychlíme vracení migrantů, slíbila EU. Češi dostanou lepší čokoládu

Evropská komise přijde do konce měsíce s návrhy, jak zesílit vracení těch, kdo nemají v Evropské unii právo na azyl. Uvedl to dnes v Evropském parlamentu předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker. Mluvil také o rozšíření schengenského prostoru či o dvojí kvalitě potravin.

Nákup - účtenka
aktualizováno 27.07.
Setkání Fica s Junckerem

Brusel se zastal států V4: Dvojí kvalita potravin je nepřijatelná

Evropská komise nepovažuje problém dvojí kvality potravin za nevýznamný, řekl dnes její předseda Jean-Claude Juncker. Na společné tiskové konferenci se slovenským premiérem Robertem Ficem v Bruselu dodal, že komise bude této otázce "věnovat plnou pozornost". Novou legislativu, která by měla dvojí kvalitě potravin zabránit, v tuto chvíli nepředpokládá. Do budoucna ji však nevylučuje.

Nápor migrantů v Idomeni
12.06.
uprchlická krize

EU hrozí Česku obří pokutou! Až čtvrt miliardy za odmítání uprchlíků

Proti zemím, které odmítají přijímat uprchlíky, by Evropská komise měla zahájit řízení pro porušení smluv. O tom je přesvědčen šéf komise Jean-Claude Juncker, který to uvedl v rozhovoru s německým magazínem Spiegel. Takové nařízení by se dotklo i Česka, které odmítá kvóty plnit. Podle propočtů ministerstva vnitra by se případná pokuta mohla vyšplhat až do výše 270 milionů korun.

Obchodní sdělení

O prodlouženém víkendu vyrazte do plzeňské Techmanie

Víte, z čeho se skládá naše atmosféra? Nová zábavná science show s pokusy vám to ukáže.

Jean Claude Juncker v Praze
08.06.
konference o teroru

Juncker v Praze: Žertoval i káral. Česko to slízlo za 12 uprchlíků

Jeden z nejmocnějších mužů Evropy – Jean Claude Juncker je v Praze. Přijel na zítřejší klíčovou bezpečnostní konferenci. Už dnes ale vystoupil na Karlově univerzitě. V nabitém programu si našel i chvíli na exkluzivní rozhovor pro TV Nova.

NATO
05.06.
klíčové jednání

Evropa i NATO v Praze budou hledat recept na teror i migraci

Praha se na pár dní stane centrem Evropy. Ve vypjaté době po teroristických útocích se do Česka sjedou vrcholní evropští politici na klíčové jednání o bezpečnostní situaci. Řešit budou obranu Evropy. A to jak uvnitř - proti terorismu nebo kybernetickým útokům, tak zvenku - proti migrační vlně.

Jean-Claude Juncker
aktualizováno 20.04.
Anketa Změní se něco?

EU příliš diktuje svým členským státům, přiznal předseda Juncker

Předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker přiznal, že Evropská unie ztrácí mezi Evropany na atraktivitě. A podle Junckera za to může bruselská byrokracie, která se příliš vměšuje do záležitostí národních států i do životů jednotlivých Evropanů!

Armáda
aktualizováno 09.03.
Proti Rusku

Vytvořme společnou armádu Evropské unie, vyzývá Juncker

Šéf Evropské komise vyzývá k vytvoření společné armády Evropské unie. Podle Jean-Clauda Junckera by taková armáda pomohla Evropě například budovat společnou zahraniční a bezpečnostní politiku.

Jean-Claude Juncker
27.06.
Summit EU

V čele Evropské unie bude lucemburský expremiér Juncker

Lídři Evropské unie dnes na summitu v Bruselu rozhodli o nominaci lucemburského expremiéra Jeana-Claudea Junckera na příštího předsedu Evropské komise. Oznámil to na Twitteru prezident EU Herman Van Rompuy. O návrhu musí ještě hlasovat Evropský parlament, stane se tak 16. července.