Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Ochlazení
včera 09:04
týdenní předpověď

Jak dlouho vydrží jarní počasí? V týdnu se ochladí a začne i pršet

Teplé a slunečné počasí bude i nadále pokračovat. V pondělí mohou na některých místech naměřit až 15 stupňů a znovu mohou padat teplotní rekordy. Mírně ochladit by se mělo ve druhé půlce týdne, přidá se taky déšť.

Oteplení
aktualizováno 11.02.
Týdenní předpověď

Na Česko dýchne jaro. Teploty vyšplhají až k 11 stupňům

Pokud vám vyhovovalo teplé počasí o právě skončeném víkendu, máme pro vás dobrou zprávu - přívětivé teploty vydrží celý týden, o víkendu má být podle předpovědi dokonce jedenáct stupňů.

Mráz a zima_2
aktualizováno 14.01.
dál platí výstrahy

V Česku naplno udeří mrazy. Přes den bude i minus 9 stupňů!

Silný vítr bude na většině Česka foukat až do středy, potom by se mělo mírně oteplit. V polovině týdne dokonce teploty mohou stoupat až na šest stupňů. O víkendu se pak o slovo přihlásí mrazivé počasí, podle meteorologů by se rtuť během celého dne neměla dostat nad bod mrazu.

Obchodní sdělení

Nové vozy zdražují, do cen ojetin se to zatím nepromítá

Autobazary hlásí za měsíc leden rekordní prodeje. V povánočním období to nebývá zrovna obvyklé, protože lidé se většinou „zotavují“ z finančně náročného prosince a nákup vozu odkládají až na první jarní měsíce.

ON-LINE: Závěje na silnicích, Horská služba varuje před lavinami
aktualizováno 07.01.
Výstraha meteorologů

V Česku udeří silný vítr, místy napadne skoro půl metru sněhu!

Podle meteorologů nás čeká krušný týden - Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) vydal hned několik výstrah. Během celého týdne mělo sněžit, místy napadne téměř půl metru sněhu a hrozí nebezpečí sněhových jazyků, závějí a lavin. Platí rovněž výstraha před silným nárazovým větrem.

Sněhové jazyky
aktualizováno 24.12.
Sváteční počasí

V Česku hrozí sněhové jazyky! Meteorologové zpřísnili výstrahu

Podle meteorologů můžeme v některých částech Česka o svátcích očekávat vydatné sněhové srážky doprovázené větrem. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) proto vydal výstrahu před sněhovými jazyky.

Počasí
aktualizováno 24.12.
týdenní předpověď

Vydatný déšť a tání sněhu, na jihu Čech hrozí povodně! POČASÍ

Štědrý den přinesl do Česka srážky. Meteorologové na pondělí vyhlásili na jihu Čech povodňovou bdělost, už brzy ráno na několika řekách vystoupala hladina na první stupeň povodňové aktivity, na Otavě platí dokonce druhý stupeň.

Dvojice v zimě
aktualizováno 26.11.
Týdenní předpověď

Nová výstraha před sněhem! Kdy začne chumelit u vás? MAPY

Do Česka by tento týden měla dorazit pořádná zima spolu s prvními závějemi. Na jihu Čech podle Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) napadne až 25 cm sněhu. Sníh by měl vydržet několik dní, ke konci týdne se pak opět mírně oteplí.

Zima - 4
aktualizováno 23.11.
týdenní předpověď

Do Česka se vrátí arktické mrazy, příští týden bude opět chumelit

Po krátkém oteplení se do Česka opět vrátí mrazy, příští týden by podle meteorologů mohla teplota v noci klesat až k -10 °C, přes den by pak mělo být kolem nuly. Také bychom se měli připravit na novou sněhovou pokrývku a to nejen ve vyšších polohách.

Sníh na podzim
05.11.
týdenní předpověď

Přijede letos Martin na bílém koni? Následující týden bude rekordní

Na bílém koni letos svatý Martin nepřijede. Celý týden se budou teploty pohybovat kolem 15 stupňů a spíše než sněhu se dočkáme občasného deště. Mírně ochladit by se mělo ve čtvrtek.

Teplé podzimní počasí
27.10.
Předpověď na příští týden

Víkend bude studený, příští týden se ale opět oteplí. Teploty až 20°!

Čeká nás sice chladný víkend, příští týden však podle meteorologů opět přijde oteplení. Teploty stoupnou až na 20 stupňů, bude ale foukat silný vítr.