Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Nehoda tří aut na 192. kilometru dálnice D1 u Brna
aktualizováno 05.08.
Velké komplikace

Na D1 u Brna se srazila tři auta, doprava u města kolabovala!

Nehoda tří osobních aut před sobotním polednem na 192. kilometru dálnice D1 u Brna způsobila vážné dopravní komplikace. Provoz je v jihomoravské metropoli hustší kvůli zítřejší Velké ceně.

Přelidněné Tatry
aktualizováno 03.08.
zástupy lidí!

Přelidněné Tatry! Na polské straně jsou při výstupu dlouhé kolony

Polští turisté si chtěli vychutnat výstup na horský masiv Giewont v Západních Tatrách, ale s takovou situací nepočítali ani v tom nejhorším scénáři. Při cestě na vrchol museli pomalu postupovat v zástupu lidí.

Kolony
aktualizováno 03.08.
víkendový provoz

O víkendu se zdržíte už v Česku! Kolony čekejte i za hranicemi

I tento víkend bude na silnicích hodně hektický. Komplikace čekají na řidiče už v Česku, v Brně se totiž koná závod silničních motocyklů. Další zdržení na řidiče čeká také v Rakousku a Německu.

Obchodní sdělení

Kam v srpnu na dovolenou? Žhavým tipem je Bulharsko

Víte, která země je zaslíbená slunci, teplému moři, skvělému jídlu a je dlouhými lety prověřenou destinací českých turistů?

Doprava
aktualizováno 31.07.
rady a tipy chování v kolonách

Němci schválili tvrdé tresty za jízdu v kolonách! Na co dát pozor?

Cestu autem nebo autobusem do zahraničí mohou pořádně znepříjemnit dlouhé kolony. Řadu dopravních komplikací přitom vytváříme my sami. Jak jim předcházet a jak se v kolonách chovat? V cizině vás chybné rozhodnutí může stát i svobodu!

Nehoda u Lotouše
aktualizováno 28.07.
vážná nehoda

U Slaného blokovalo silnici auto na střeše, pro řidiče letěl vrtulník

Kvůli vážné dopravní nehodě u obce Lotouš policisté v pátek odpoledne uzavřeli silnici číslo 7 těsně za Slaným ve směru na Louny. Řidič se při nehodě vážně zranil a musel pro něj letět vrtulník. Policie stanovila objízdnou trasu, v místě nehody byl možný průjezd pouze kyvadlově. Čtvrt hodiny po sedmé už byla komunikace průjezdná.

Kolony na silnicích
aktualizováno 28.07.
Cesta k moři

Kritický víkend na evropských silnicích: Tady čekejte kolony

Dopravní experti už dnes očekávají problémy na evropských dálnicích. Ve velké části Německa začaly prázdniny a na cesty na jih se vydají i lidé z dalších zemí. Odborníci dokonce varují, aby ti, kdo nemusí, vůbec na evropské dálnice nevyjížděli.

Petr Vomáčka
aktualizováno 27.07.
Peklo na silnicích

Jak se vyhnout cestou k moři kolonám? Odpovídal odborník!

Na co si dát při cestě na dovolenou pozor? Jak se liší dopravní předpisy v ostatních evropských zemích s těmi českými nebo jak se při cestě k moři vyhnout kolonám? I na tyto otázky odpovídal mluvčí Ústředního automotoklubu (ÚAMK) Petr Vomáčka.

Kolona ilustrační
aktualizováno 26.07.
dlouhá kolona

Dálnici D1 blokovala v zúžení hromadná nehoda sedmi aut!

Dálnici D1 ve středu odpoledne zcela zablokovala hromadná nehoda sedmi vozidel. Auta se srazila na 37. kilometru ve směru na Brno. Komunikace byla až do půl páté zcela neprůjezdná, na místo zamířily všechny složky Integrovaného záchranného systému. Za nehodou se vytvořila dlouhá kolona.

Kolony
aktualizováno 26.07.
komplikace na dovolené

V Evropě hrozí dopravní kolaps! Víme, kde bude situace nejhorší

Čeká nás jeden z nejkritičtějších víkendů celých prázdnin. Podle odborníků z Ústředního automotoklubu (ÚAMK) v Evropě hrozí dopravní kolaps. Nejhorší situace bude v pátek a v sobotu.

Doprava v Chorvatsku kolabuje
aktualizováno 22.07.
záběry z kamer peklo na cestách

Doprava na jih Evropy kolabovala! Lidé stáli v kolonách celé hodiny

Řidiči, kteří v sobotu vyrazili na jih k moři, strávili dlouhé hodiny v několikakilometrových kolonách. Na cestě do Chorvatska na některých místech doprava úplně kolabovala. Nejhorší situace byla na dálnici A1 mezi Záhřebem a Splitem. Kolony tam ale během letních víkendů nejsou ničím neobvyklým.