Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Kuks
07.09.
Rekonstrukce památek

Česko může kvůli "cinklým" opravám vracet stamiliony z EU!

Česku reálně hrozí, že bude muset vracet Evropské unii více než 300 milionů korun - to tvrdí Transparency International v souvislosti se skandálem kolem Národní kulturní památky Kuks.

Andrej Babiš, Angela Merkelová
30.06.
Sporné prohlášení

Merkelová: ČR slíbila dohodu o vracení migrantů. Babiš: Nesmysl!

Německá kancléřka Angela Merkelová získala od 14 zemí, včetně Česka, příslib dohody o urychleném navracení migrantů z Německa do toho státu Evropské unie, kde byli zaregistrováni.

Lehátko MYSINGSÖ
24.01.
ikea varuje

Nebezpečné lehátko vám může poranit prsty! Nemáte ho doma?

Společnost IKEA stahuje z prodeje plážové lehátko MYSINGSÖ. Hrozí u něj nebezpečí přiskřípnutí prstů nebo pádu z lehátka. Zákazníci jej mohou vrátit v jakékoli prodejně po celé republice.

Obchodní sdělení

Tradiční Vánoce propojte s moderními prvky

Jistě, Vánoce jsou spojeny s řadou tradic. Zpívání koled, krájení jablka, lodičky z ořechových skořápek nebo lití olova. To jsou činnosti, které děláme už několik desetiletí, mnohdy i staletí.

Nakupování vánočních dárků přes e-shopy
aktualizováno 21.12.
nenechte se ošidit

Nepřišly vám dárky zaplacené na internetu? Návod, jak získat peníze

Nakupování přes internet je stále oblíbenějším způsobem shánění vánočních dárků. Mnohdy je ale nutné zboží zaplatit předem. Jak postupovat v situaci, kdy vám domů nedorazí ani zboží, ani vám obchodník nevrátí peníze?

Šmejdi
23.09.
přelomový rozsudek

KONEČNĚ: Šmejdi dostali trest! Jejich peněženky teď zapláčou

Pražský soud vynesl přelomový rozsudek v případu "šmejdů" - tedy firem, které prodávají předražené zboží na předváděcích akcích. Podle soudu jsou vnucené smlouvy neplatné a firma by proto měla vrátit peníze.

Uprchlíci - eu
aktualizováno 19.08.
konec roku

Dohoda o uprchlících v ohrožení! Turecko tlačí na zrušení víz

Do konce roku chce Turecko po EU bezvízový styk, jinak přestane přijímat uprchlíky, které Evropská unie navrací z řeckých ostrovů. V rozhovoru pro deník Die Welt to řekl turecký velvyslanecv Německu Selim Yenel, který v rozhovoru také uvedl, že Turecko chce vstoupit do EU do roku 2023.

Pokus o převrat v Turecku
aktualizováno 16.07.
POKUS O VOJENSKÝ PUČ

Máte koupený zájezd do Turecka? Některé cestovky vrací peníze

Turecko je oblíbenou dovolenkovou destinací pro mnoho Čechů. Po pokusu o vojenský převrat v zemi lidé řeší, jestli tam na dovolenou mají odjet, případně, jestli jim cestovní kanceláře nabídnou náhradu, nebo stornují zájezd a vrátí všechny peníze. Přístup jednotlivých cestovních kanceláří se liší.

Deportace uprchlíků
aktualizováno 08.04.
vracení do Turecka

Uprchlíci musí z Řecka: "Raději spácháme sebevraždu," vyhrožují

Řecko obnovilo převozy uprchlíků do Turecka. Dnes ráno vypravilo z ostrova Lesbos loď s padesátkou pákistánských běženců. Po několikadenní pauze tak znovu pokračuje deportační proces, na kterém se dohodla Evropská unie s Ankarou.

Situace u města Idomeni na Řecko-makedonských hrannicích
02.04.
migrační krize

Deportace začnou v pondělí, jeden policista na jednoho migranta

Řecko se chytá vrátit do Turecka asi 750 migrantů, kteří mají být přepraveni z řeckého ostrova Lesbos do západotureckého přístavu Dikili během tří dnů. Uvedla to agentura AFP s upozorněním, že tuto informaci dosud nepotvrdily řecké úřady. "Přípravy jsou v plném proudu," uvedl bez dalších detailů vládní zmocněnec pro uprchlíky Jorgos Kyritsis.

Bezpečnostní jednotky v Makedonii
20.03.
Dohoda začala platit

Do Atén připlují 2000 migrantů, odteď je bude Řecko vracet

Do aténského přístavu Pireus dorazilo v sobotu večer z řeckých ostrovů v Egejském moři na 640 migrantů, další zhruba dvě tisícovky běženců by měly připlout během dneška.