Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Lehátko MYSINGSÖ
24.01.
ikea varuje

Nebezpečné lehátko vám může poranit prsty! Nemáte ho doma?

Společnost IKEA stahuje z prodeje plážové lehátko MYSINGSÖ. Hrozí u něj nebezpečí přiskřípnutí prstů nebo pádu z lehátka. Zákazníci jej mohou vrátit v jakékoli prodejně po celé republice.

Nakupování vánočních dárků přes e-shopy
aktualizováno 21.12.
nenechte se ošidit

Nepřišly vám dárky zaplacené na internetu? Návod, jak získat peníze

Nakupování přes internet je stále oblíbenějším způsobem shánění vánočních dárků. Mnohdy je ale nutné zboží zaplatit předem. Jak postupovat v situaci, kdy vám domů nedorazí ani zboží, ani vám obchodník nevrátí peníze?

Šmejdi
23.09.
přelomový rozsudek

KONEČNĚ: Šmejdi dostali trest! Jejich peněženky teď zapláčou

Pražský soud vynesl přelomový rozsudek v případu "šmejdů" - tedy firem, které prodávají předražené zboží na předváděcích akcích. Podle soudu jsou vnucené smlouvy neplatné a firma by proto měla vrátit peníze.

Obchodní sdělení

Jak plánovat a financovat dětské letní aktivity

Letní prázdniny se blíží. Pro děti je to úžasný čas, kdy si chtějí užívat volna.

Uprchlíci - eu
aktualizováno 19.08.
konec roku

Dohoda o uprchlících v ohrožení! Turecko tlačí na zrušení víz

Do konce roku chce Turecko po EU bezvízový styk, jinak přestane přijímat uprchlíky, které Evropská unie navrací z řeckých ostrovů. V rozhovoru pro deník Die Welt to řekl turecký velvyslanecv Německu Selim Yenel, který v rozhovoru také uvedl, že Turecko chce vstoupit do EU do roku 2023.

Pokus o převrat v Turecku
aktualizováno 16.07.
POKUS O VOJENSKÝ PUČ

Máte koupený zájezd do Turecka? Některé cestovky vrací peníze

Turecko je oblíbenou dovolenkovou destinací pro mnoho Čechů. Po pokusu o vojenský převrat v zemi lidé řeší, jestli tam na dovolenou mají odjet, případně, jestli jim cestovní kanceláře nabídnou náhradu, nebo stornují zájezd a vrátí všechny peníze. Přístup jednotlivých cestovních kanceláří se liší.

Deportace uprchlíků
aktualizováno 08.04.
vracení do Turecka

Uprchlíci musí z Řecka: "Raději spácháme sebevraždu," vyhrožují

Řecko obnovilo převozy uprchlíků do Turecka. Dnes ráno vypravilo z ostrova Lesbos loď s padesátkou pákistánských běženců. Po několikadenní pauze tak znovu pokračuje deportační proces, na kterém se dohodla Evropská unie s Ankarou.

Situace u města Idomeni na Řecko-makedonských hrannicích
02.04.
migrační krize

Deportace začnou v pondělí, jeden policista na jednoho migranta

Řecko se chytá vrátit do Turecka asi 750 migrantů, kteří mají být přepraveni z řeckého ostrova Lesbos do západotureckého přístavu Dikili během tří dnů. Uvedla to agentura AFP s upozorněním, že tuto informaci dosud nepotvrdily řecké úřady. "Přípravy jsou v plném proudu," uvedl bez dalších detailů vládní zmocněnec pro uprchlíky Jorgos Kyritsis.

Bezpečnostní jednotky v Makedonii
20.03.
Dohoda začala platit

Do Atén připlují 2000 migrantů, odteď je bude Řecko vracet

Do aténského přístavu Pireus dorazilo v sobotu večer z řeckých ostrovů v Egejském moři na 640 migrantů, další zhruba dvě tisícovky běženců by měly připlout během dneška.

Nejvyšší kontrolní úřad
aktualizováno 18.01.
kontrola NKÚ

Velký průšvih! Česku hrozí, že bude muset vrátit miliardy z EU

Vybudování vědeckých center stálo Českou republiku 36 miliard korun, jen v prvních pěti letech přijdou stát na dalších 24 a půl miliardy, skoro polovině z nich ale hrozí zánik. Celkem bylo prověřeno přes 50 projektů, na které byly vyplaceny dotace za 9,3 miliardy korun, u 14 z nich hrozí, že budou muset dotace vrátit. Vyplývá to z poslední kontroly Nejvyššího kontrolního úřadu (NKÚ).

Nevhodný dárek
aktualizováno 25.12.
nevhodné dárky

Dárek nesplnil očekávání? Nevadí! NÁVOD, co a jak reklamovat

Ačkoli se říká "darovanému koni na zuby nekoukej", ne vždy je možné toto doporučení respektovat. Co můžete dělat například ve chvíli, kdy Ježíšek zapomněl na to, že už jste starší a menší velikosti vám nepadnou? Vše má řešení.