Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Výstraha před nebezpečnými léky
11.07.
SÚKL varuje

Úřad stahuje z trhu vadné léky na vysoký tlak! Nemáte je doma?

Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL) dnes oznámil, že z trhu stahuje některé léky obsahující účinnou látkou valsartan. Ty se používají na úpravu vysokého krevního tlaku, proto je doma mohou mít tisíce Čechů!

Lékárník
aktualizováno 09.03.
bezradní lékárníci

Obří výpadek systému na eRecepty: Pacienti zůstali bez léků

Lékárníky, lékaře a pacienty po celé republice v pátek trápil kolaps systému eReceptů. Selhal dopoledne a zkomplikoval předepisování a vydávání léků na celém území. Někde se systém spustil po několika hodinách, jinde obnova systému trvala až do odpoledne. Lékárníci měli svázané ruce a naštvaní pacienti se nedostali ke svým lékům.

Lékárna
30.12.
změny 2018

Jak je to s eRecepty? Lékárníci zveřejnili důležité informace!

Od 1. ledna bude používání elektronických receptů povinné. Jedná se sice o dlouho připravovanou změnu, někteří lidé si však stále nedovedou představit, jak vlastně tento nový systém bude v praxi fungovat. Proto Česká lékárnická komora zodpověděla nejčastější dotazy pacientů, aby se ve fungování eReceptů lépe zorientovali.

Obchodní sdělení

Chcete vlastní bydlení? Nečekejte, až se podmínky zpřísní

Vlastní střecha nad hlavou se stává dražší a dražší.

Dětská výživa Amilk
26.12.
Upozornění pro rodiče

Lékárny stoply prodej dětské výživy, může v ní být salmonela!

Síť lékáren Dr.Max přestala nabízet dětskou výživu značky Amilk od firmy Lactalis. Důvodem je to, že při kontrolách ve Francii se u části sortimentu objevilo podezření na přítomnost salmonely.

Léky
aktualizováno 07.12.
Zapeklitý problém

Budou léky bez doplatku vždy k mání? Rozhodne soud

Léky bez doplatku hledají někteří pacienti marně. Ne vždy je totiž v lékárnách právě ten, který má plně hradit pojišťovna, dostupný. Pacient tak musí sáhnout po jiném, za který už ovšem zaplatí.

Lékaři vyhlásili protest
aktualizováno 18.10.
přehled po krajích

Velký přehled: Lékaři začali stávkovat, tady vás neošetří!

Několik tisíc praktických a dětských lékařů a ambulantních specialistů se dnes zapojilo do stávky proti nárůstu byrokracie, podfinancovaným praxím i zavedení elektronického receptu od ledna příštího roku. Mimo provoz bylo od 10:30 do 11:00 také asi 400 lékáren. Několik stávkujících lékařů ale ošetřuje alespoň akutní případy. Někteří další sice stávku podporují, ale ordinace mají otevřené v běžném režimu, zjistila ČTK.

Lékař Ilustrační snímek
aktualizováno 18.10.
Rozsáhlý protest

Tisíce lékařů zavírají ordinace, přidají se i některé lékárny

Pokud dnes potřebujete navštívit svého praktického lékaře, nejprve si ověřte, zda vůbec ordinuje. Právě dnešek je totiž dnem rozsáhlého protestu "praktiků", kteří si stěžují, že se jim ministerstvo zdravotnictví dostatečně nevěnuje.

Prohlídka u lékaře
aktualizováno 17.10.
vadí jim byrokracie

Pacienti, pozor: Tisíce lékařů zítra zavřou ordinace na celý den

Tisíce praktických lékařů ve středu na celý den zavřou své ordinace. Vadí jim například nedostatek peněz nebo byrokracie. Dopoledne se k nim připojí i některé lékárny.

Kašel - 2
18.08.
léky na předpis

Lékárníci zuří: Halucinace nejsou jen z léků na kašel, je jich víc!

Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL) v úterý vydal nařízení, podle kterého budou pastilky na kašel Stopex a Meddex Vicks nově vydávány pouze na recept. Důvodem je, že v nich obsažená účinná látka vyvolává halucinace. Lékárníci se ale zlobí, že rizikových léků je víc a také že informace dostali pozdě.

Léky
24.06.
Lékárníci varují

Výdej léků může kvůli povinným e-receptům zkolabovat!

Už od ledna budou nově recepty na výdej léků povinně jen v elektronické podobě. A to může být podle lékárníků velký problém - systém totiž podle nich není na tak velkou změnu připravený.