Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Dovolená v Česku
aktualizováno 18.07.
velký přehled

Česko je hit! Podívejte se, která místa táhnou nejvíc ve vašem kraji

Obliba Česka mezi turisty stále roste. Loni sem přijelo o 8,8 % zahraničních návštěvníků víc než v roce předchozím. Tomuto trendu přispělo nejen to, že je Česko bezpečnou destinací, ale také rostoucí kvalita služeb a zvýšená propagace země.

Svatý Hostýn na Kroměřížsku
21.06.
Svatý Hostýn

Památkový inspektor zavítal na poutní místo. Hostýn dostal stříbro

Památkový inspektor se tentokrát vypravil na kouzelné místo, které si prohlédne přes půl milionu návštěvníků ročně. Pokud plánujete víkendový výlet, máme pro vás tip - Svatý Hostýn na Kroměřížsku.

Oprava památek z IROP - 6
08.02.
Peníze z EU

Miliardy na záchranu kulturního dědictví! Tyto památky opraví

Ministerstvo pro místní rozvoj zveřejnilo seznam 43 památek, jejichž rekonstrukci podpoří z fondů Evropské unie. Opravy se tak dočká třeba zámek v Moravské Krumlově, arcibiskupský zámek v Kroměříži nebo historický motorák Slovenská strela.

Prásk.tv píše:

Novoroční ohňostroje světových metropolí - Sydney
čtěte o tématu památky na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Sezóna alergií v plném proudu - co dělat, aby vám bylo lépe?

Léto je pro někoho krásné období, kdy vše kvete, avšak pro řadu jiných nepříjemné období plné smrkání, slzení, kýchání a dalších nepříjemných projevů alergií. V dnešním článku si povíme něco o tom, jak si můžete letní sezónu užít naplno, i pokud patříte k té druhé skupině.

Andrej Babiš v Bruselu
31.01.
Jednání kabinetu

Vláda opět řešila těžbu lithia, došlo i na památky a sport

Podle premiéra v demisi Andreje Babiše je memorandum o těžbě lithia neplatné. Právě lithium se stalo hlavním tématem, o kterém dnes na svém zasedání jednala vláda v demisi.

Památky UNESCO
12.01.
Galerie Dědictví UNESCO

Toto jsou nejvyhledávanější památky na světě! Uspěla i Praha

Historické centrum Prahy je jednou z nejvyhledávanějších památek, o které se čtenáři chtějí dočíst v internetové encyklopedii Wikipedie. České hlavní město se z památek zapsaných mezi světové dědictví UNESCO v roce 2015 umístila na 12. místě, uvedl evropský statistický úřad Eurostat.

Památkový inspektor: Slavkov u Brna
19.08.
památkový inspektor

Barokní zámek ve Slavkově u Brna rozhodně stojí za návštěvu

Náš památkový inspektor se tentokrát vypravil na barokní zámek ve Slavkově u Brna, který je známý jako sídlo šlechtického rodu Kouniců. V jeho komnatách, kde dokonce po slavné bitvě tří císařů nocoval samotný Napoleon, je toho hodně k vidění. A například v historickém sále je velmi zvláštní akustika.

Památkový inspektor na hradě Štramberk
29.07.
Památkový inspektor

Hrad Štramberk má 40 metrů vysokou rozhlednu, dostal stříbro

Ve Štramberku na Novojičínsku najdete štramberskou trúbu. Jde o 40 metrů vysokou věž tamního hradu, která slouží jako rozhledna. A protože je oblíbeným turistickým cílem, vydal se tam i prázdninový inspektor televize Nova.

Inspektor
aktualizováno 14.07.
nová sekce

Inspektor TV Nova: Všechny tipy na výlet na jednom místě!

Televize Nova dlouhodobě sleduje stav českých památek, kempů i dalších prázdninových cílů. Velký přehled toho, co reportéři zjistili a kam doporučují vyrazit nebo kde se ubytovat, najdete přehledně na našem webu TN.cz.

Chorvatsko - kuchyně a nákupy - 4
aktualizováno 23.06.
Seriál TV NOVA

Prošli jsme ulice Zadaru a vybrali pro vás to nejzajímavější

Pátým dílem vrcholí speciál o Chorvatsku 2017. Jak už víte, štáb televize Nova se vydal do letoviska Zadar a mapoval, na co se mohou letos čeští turisté připravit.

Středočeský kraj - Karlštejn
aktualizováno 02.04.
přehled po krajích turistická sezóna

Češi obléhají hrady a zámky. Které památky už jsou otevřené?

S prvním dubnovým víkendem začala turistická sezona. Tisíce návštěvníků už tak zavítalo na české hrady a zámky. Podle kastelánů Češi čím dál více volného času tráví turistikou a kasteláni si tak mnou ruce .