Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Oprava památek z IROP - 6
08.02.
Peníze z EU

Miliardy na záchranu kulturního dědictví! Tyto památky opraví

Ministerstvo pro místní rozvoj zveřejnilo seznam 43 památek, jejichž rekonstrukci podpoří z fondů Evropské unie. Opravy se tak dočká třeba zámek v Moravské Krumlově, arcibiskupský zámek v Kroměříži nebo historický motorák Slovenská strela.

Andrej Babiš v Bruselu
31.01.
Jednání kabinetu

Vláda opět řešila těžbu lithia, došlo i na památky a sport

Podle premiéra v demisi Andreje Babiše je memorandum o těžbě lithia neplatné. Právě lithium se stalo hlavním tématem, o kterém dnes na svém zasedání jednala vláda v demisi.

Památky UNESCO
12.01.
Galerie Dědictví UNESCO

Toto jsou nejvyhledávanější památky na světě! Uspěla i Praha

Historické centrum Prahy je jednou z nejvyhledávanějších památek, o které se čtenáři chtějí dočíst v internetové encyklopedii Wikipedie. České hlavní město se z památek zapsaných mezi světové dědictví UNESCO v roce 2015 umístila na 12. místě, uvedl evropský statistický úřad Eurostat.

Prásk.tv píše:

Novoroční ohňostroje světových metropolí - Sydney
čtěte o tématu památky na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Úvěry budou dražší, banky přitvrzují

ČNB zvedá úroky a zdražují se úvěry. Pokud vám na vašich penězích záleží, není na co čekat. Vyberte půjčku hned. Dívejte se po bankách, které jsou k vám férové, mají jasné podmínky a ceny bez dalších poplatků. Že takových moc není a nevíte kde hledat?

Památkový inspektor: Slavkov u Brna
19.08.
památkový inspektor

Barokní zámek ve Slavkově u Brna rozhodně stojí za návštěvu

Náš památkový inspektor se tentokrát vypravil na barokní zámek ve Slavkově u Brna, který je známý jako sídlo šlechtického rodu Kouniců. V jeho komnatách, kde dokonce po slavné bitvě tří císařů nocoval samotný Napoleon, je toho hodně k vidění. A například v historickém sále je velmi zvláštní akustika.

Památkový inspektor na hradě Štramberk
29.07.
Památkový inspektor

Hrad Štramberk má 40 metrů vysokou rozhlednu, dostal stříbro

Ve Štramberku na Novojičínsku najdete štramberskou trúbu. Jde o 40 metrů vysokou věž tamního hradu, která slouží jako rozhledna. A protože je oblíbeným turistickým cílem, vydal se tam i prázdninový inspektor televize Nova.

Inspektor
aktualizováno 14.07.
nová sekce

Inspektor TV Nova: Všechny tipy na výlet na jednom místě!

Televize Nova dlouhodobě sleduje stav českých památek, kempů i dalších prázdninových cílů. Velký přehled toho, co reportéři zjistili a kam doporučují vyrazit nebo kde se ubytovat, najdete přehledně na našem webu TN.cz.

Chorvatsko - kuchyně a nákupy - 4
aktualizováno 23.06.
Seriál TV NOVA

Prošli jsme ulice Zadaru a vybrali pro vás to nejzajímavější

Pátým dílem vrcholí speciál o Chorvatsku 2017. Jak už víte, štáb televize Nova se vydal do letoviska Zadar a mapoval, na co se mohou letos čeští turisté připravit.

Středočeský kraj - Karlštejn
aktualizováno 02.04.
přehled po krajích turistická sezóna

Češi obléhají hrady a zámky. Které památky už jsou otevřené?

S prvním dubnovým víkendem začala turistická sezona. Tisíce návštěvníků už tak zavítalo na české hrady a zámky. Podle kastelánů Češi čím dál více volného času tráví turistikou a kasteláni si tak mnou ruce .

Syrská armáda se připravuje na postup k ropným polím západně od Palmýry
01.03.
ničení historie

Syrská armáda hlásí úspěch, drží strategické body kolem Palmýry

Syrská armáda hlásí úspěch v podobě dobytí citadely u historického města Palmýra, které je v držení radikálů ISIS. Je to jedno ze strategických míst, které významně napomůže v následujícím osvobozování města, píše portál RT.

Zámek Trója v zimě
aktualizováno 26.12.
seznam památek

Přehled: Kam vyrazit na výlet před oslavami Nového roku?

Na Štěpána probíhá na mnoha místech republiky celá řada koncertů a výstav s vánoční tématikou a ani doba do oslav Nového roku nebude výjimkou. Ať už vás zajímají ozdoby nebo betlémy, každý si najde to svoje.