Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Bomba se vzkazem pro ISIS
Aktualizováno Dnes 15:21
Odveta v Sýrii

Pomsta za útok: Z Manchesteru s láskou, napsali na bomby na ISIS

Alespoň nějak pomstít teroristický útok v Manchesteru chtěli členové britského Královského letectva. Na jednu z bomb proto napsali "S láskou z Manchesteru" a vypálili ji na pozice Islámského státu v Sýrii. Fotka střely se téměř okamžitě začala šířit sociálními sítěmi.

Slavnostní ceremoniál na summitu NATO
Aktualizováno Dnes 13:08
důležitý summit

NATO vstoupí do koalice proti ISIS, do boje se ale nezapojí

Severoatlantická aliance se jako celek stane součástí mezinárodní koalice bojující v Iráku a Sýrii s teroristickou organizací Islámský stát (IS). S rozhodnutím prezidentů a premiérů členských zemí NATO, kteří se dnes sešli v Bruselu, seznámil novináře generální tajemník aliance Jens Stoltenberg. Neznamená to zapojení do bojových operací, jde podle něj hlavně o významný politický signál.

Výcvikový tábor ISIS v Egyptě na Sinajském poloostrově - 2
Aktualizováno 23.5. 2017 08:15
Exploze na koncertě

ISIS slaví útok v Manchesteru, oficiálně se k němu nepřihlásil

Islamisté oslavují útok v Manchesteru. Na twitterových účtech napojených na Islámský stát se objevily oslavné zprávy. Teroristická organizace se ale k útoku zatím oficiálně nepřihlásila. Při explozi v předsálí multifunkční haly zahynulo 22 lidí, 59 bylo zraněno.

Prásk.tv píše:

Baba Vanga - 4
čtěte o tématu Islámský stát na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Bydlicí gramotnost: Chystáte se kupovat nemovitost? Finance plánujte s předstihem

Bydlet ve svém a dostatečně zabezpečit do budoucna sebe a své děti je takovým životním evergreenem.

Petr Jašek
Aktualizováno 18.5. 2017 12:58
reportáž Otevřená zpověď

Bití, mučení a nelidské podmínky! Petr popsal hrůzy vězení v Súdánu

Misionář a humanitární pracovník Petr Jašek strávil více než 14 měsíců v súdánském vězení. Přežil mučení, byl v cele se sympatizanty Islámského státu, při životě ho držela jeho víra. V rozhovoru popsal hrůzy, které protrpěl.

Islámský stát - peníze
Aktualizováno 17.5. 2017 16:02
tajná služba v akci

Buňka teroristů v Česku? Odhalili platbu Islámskému státu

Tajné služby v loňském roce získaly poznatky, které se týkaly podezření z financování terorismu. Minimálně v jednom případě byl z Česka odeslán finanční obnos adresovaný tzv. Islámskému státu (IS). Píše se to ve zprávě o situaci v oblasti vnitřní bezpečnosti a veřejného pořádku v Česku za rok 2016, kterou by příští týden měla projednat vláda.

Donald Trump a Sergej Lavrov
Aktualizováno 16.5. 2017 13:43
Americký prezident

Další Trumpův skandál: Vyzradil tajné informace Rusům!

Americký prezident Donald Trump údajně poskytl tajné informace nejvyšším ruským činitelům. Píše to deník The Washington Post. Utajenou zprávu týkající se bojů proti Islámskému státu měl vyzradit ruskému ministru zahraničí.

Jan Silovský
Aktualizováno 9.5. 2017 22:05
odvolací soud

Český bojovník Islámského státu dostal při odvolání tvrdší trest

Pražský vrchní soud dnes zvýšil trest Janu Silovskému, který se chtěl v Sýrii přidat k teroristické organizaci Islámský stát (IS). Uložil mu šest let vězení.

Xavier Jugelé
Aktualizováno 21.4. 2017 15:31
sledujeme on-line střelba v centru

Obětí útoku v Paříži je policista, který zasahoval i v Bataclanu!

Paříží ve čtvrtek večer otřásl další teroristický útok. Střelec zabil policistu, který zasahoval i při útoku v Bataclanu. Policie útočníka následně zneškodnila. K odpovědnosti za teroristický čin se přihlásil Islámský stát. A v Belgii se policii přihlásil muž, kterého od noci hledala celá Francie - mohl by být komplicem útočníka.

Exploze bomby MOAB
Aktualizováno 15.4. 2017 08:27
Útok v Afghánistánu

Nová bilance amerického útoku: Největší bomba zabila 90 islamistů

Nejméně 90 bojovníků Islámského státu zabila podle agentury AFP bomba, kterou americká armáda ve čtvrtek shodila na jeskynní komplex na východě Afghánistánu. USA při tomto útoku poprvé použily svou nejsilnější nejadernou bombu GBU-43 se zhruba 11 tunami výbušniny.

Bezpečnost v Egyptě
Aktualizováno 10.4. 2017 20:41
Dovolená v Egyptě

V Egyptě platí mimořádný stav. Jak se dotkne turistů v resortech

Egyptská vláda v pondělí schválila vyhlášení výjimečného stavu. Reaguje tak na teroristické útoky v Tantě a v Alexandrii. Při nich zahynulo přes 40 lidí, více jak 100 utrpělo zranění. Egypt se přitom zrovna vzpamatovával z poklesu zájmu turistů. Jaká je situace v rezortech a mohou turisté zdarma změnit cílovou destinaci?