Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Atlas ukazující Islámský stát
03.02.
zásah ministerstva

Atlas ukazoval anektovaný Krym i Islámský stát, dostal stopku

Ministerstvo školství odebralo ze seznamu schválených učebnic atlas, ve kterém je zobrazena oblast, kterou zabrala teroristická organizace Islámský stát. Krym je tam označen jako sporné území Ukrajiny a Ruska. Kartografie Praha, která atlas vydala, se brání tím, že zobrazuje území jen podle skutečné situace.

Prince George/ISIS
06.12.
soudní líčení

Malý George v ohrožení! Muž chystal s teroristy IS jeho vraždu

Ve Velké Británii probíhá soud s mužem, který plánoval útok na prince George a naváděl k němu extremisty. Lákal je i k masakrům na dalších místech. Sám se chystal odletět bojovat do Sýrie.

Útok na mešitu v Egyptě
aktualizováno 26.11.
hrozivé svědectví

Teroristé v egyptské mešitě chodili kolem a dobíjeli zraněné

Teroristé, kteří v pátek v mešitě na severu Sinajského ostrova zmasakrovali účastníky bohoslužby, si počínali velmi krutě, přičemž také dobíjeli zraněné. Vyplývá to z podrobností brutálního útoku, o nichž podle dnešní zprávy agentury AP hovořili přeživší a generální prokurátor Nabíl Sádik.

Prásk.tv píše:

Princ George - 1
čtěte o tématu Islámský stát na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Jak udržet své finance zdravé?

Mějte řešení nečekaných výdajů, spoření, splátky a zůstatek na vašem bankovním účtu dokonale pod kontrolou. Je zde několik praktických rad, které vám bez ohledu na vaši aktuální situaci pomohou udržet finance v dobré kondici.

Útok na mešitu
aktualizováno 25.11.
výbuch v mešitě

Masakr v Egyptě má už 305 obětí. Útočníků s vlajkou IS bylo až 30

Na 305 vzrostl počet mrtvých po pátečním teroristickém útoku na Sinajském poloostrově. Je mezi nimi 27 dětí. Zranění utrpělo 128 lidí, uvedla dnes egyptská státní tisková agentura MENA. Dosud úřady uváděly 235 obětí masakru a 109 zraněných.

Válka s Islámským státem
17.11.
válka s ISIS

Irácká armáda dobyla poslední baštu ISIS! Teď čistí město od min

Irácká armáda oznámila, že u syrské hranice dnes dobyla město Ráva, které bylo označováno za poslední útočiště členů radikální organizace Islámský stát v Iráku.

2070798
aktualizováno 12.11.
Havídža v Iráku

Islámský stát popravoval u letecké základny. Našli hroby s 400 těly

Masové hroby se stovkami těl civilistů se našly poblíž iráckého města Havídža. Jde nejspíš o oběti teroristů z Islámského státu, kteří ještě začátkem října oblast ovládali.

Ilustrační foto
04.11.
další oběti

Teroristé zaútočili na syrské uprchlíky, desítky jich zavraždili

Desítky mrtvých si v sobotu vyžádal útok teroristické organizace Islámský stát na uprchlíky ve východní Sýrii. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na syrské ochránce lidských práv.

Útočník z Manhattanu
03.11.
Osm obětí

K útoku na Manhattanu se přihlásil Islámský stát! Důkazy chybí

Teroristická organizace Islámský stát se přihlásila k odpovědnosti za úterní útok na Manhattanu. Mladý Uzbek tady najel dodávkou na stezku pro pěší a cyklisty, zabil osm lidí.

Prince George/ISIS
30.10.
Vážná hrozba

ISIS se domlouvá na prince George! Uniklo, kde chce útočit

Na síti Telegram, kterou ke komunikaci používají sympatizanti Islámského státu, se objevily výhrůžky následníkovi na britský trůn princi Georgeovi. Islamisté na něj chtějí zaútočit přímo v jeho škole. Ta přitom nedávno řešila vážné narušení bezpečnosti.

Bitva o Rakká, kurdské jednotky
aktualizováno 18.10.
dobytí Rakká

Hlavní město Islámského státu osvobozeno. Krize pokračuje

Bojovníci podporovaní Spojenými státy slaví dobytí města Rakká, hlavního města Islámského státu v Sýrii. Zničené město teď procházejí a pátrají po teroristech a nevybuchlých minách.