Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Islámský stát
Aktualizováno 23.3. 2017 06:32
Teror u parlamentu

ISIS oslavuje útok v Londýně! "Je to teprve začátek," hrozí Evropě

Teroristický útok v Londýně už na sociálních sítích oslavují členové Islámského státu. K atentátu se zatím nikdo nepřihlásil, podle britských médií měl ale útočit radikální muslim. Útočník zabil tři lidi a 29 dalších zranil.

Irácká armáda pokračuje v osvobozování Mosulu
Aktualizováno 20.3. 2017 18:34
Obklíčení v Mosulu

Bitva o Mosul: Bojovníci ISIS už nemají kam utéct. MAPA BOJIŠTĚ

Nad vládou Islámského státu v severním Iráku se stahují mračna. Bojovníci Islámského státu ovládají ještě historickou část města a čtvrti na západě města. Území kolem už ale ovládají jednotky irácké armády kurdských milic. Civilisté, kteří zůstali v části Mosulu ovládané Islámským státem, zažívají peklo.

video Zvrácenost!

Zrůdná taktika Islámského státu: Připevňuje bomby i na štěňata!

Islámský stát při bojích s iráckou armádou stále ztrácí území a bojovníky. Uchyluje se tak ke stále zoufalejším krokům. Jeden z nich natočili iráčtí rebelové poblíž Mosulu. Islamisté se tam coby sebevražedného atentátníka pokusili zneužít malé štěně!

Prásk.tv píše:

Baba Vanga - 4
čtěte o tématu Islámský stát na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Pořídit si vlastní bydlení na hypotéku je letos komplikovanější. Rezervujte si nízkou sazbu!

V závěru roku dosáhly dlouhodobě klesající úrokové sazby hypoték svého dna a letos začínají pomalu růst.

moderní válka

VIDEO: Smrtící útok dronu IS. Islamisté shazují bomby z oblohy

Bojovníci Islámského státu zveřejnili nové video, které zachycuje jejich útok dronem nedaleko Mosulu. Poprvé úspěšně použili k zabíjení létající dron patrně loni v říjnu. Ten byl ale jaksi sebevražedný a vybuchl také. Teď ukázali video s dronem, který umí shazovat bomba. A také úspěšně, jak video dokládá.

Jana Silovského soudí za to, že se chtěl přidat k Islámskému státu
Aktualizováno 24.2. 2017 18:15
Soud s českým teroristou

Honza, který chtěl k ISIS, půjde za mříže! Musí také na léčení

První Čech, který se chtěl přidat k Islámskému státu, půjde na 3 roky a 3 měsíce do vězení. Takový trest vynesl plzeňský soud. Jana Silovského zadržela turecká policie loni v únoru, když se chystal odcestovat do Sýrie.

Irácká armáda postupuje k Mosulu
Aktualizováno 19.2. 2017 21:42
válka v Iráku

Začíná bitva o Mosul. 650 tisíc civilistů zůstalo v pasti. MAPA

Irácké vládní síly zahájily ofenzívu k osvobození západní části Mosulu, který je pod kontrolou džihádistů Islámského státu. Panují velké obavy o osud 650 tisíc civilních obyvatel.

Prý je to normální

Zabil jsem 500 lidí a 200 žen znásilnil. No a? Zpověď monstra

Džihádista Amar Hussein, kterého zajali Kurdové během bojů v Iráku, ve vší nahotě odhalil, co vlastně dělají bojovníci Islámského státu. A jeho slova jsou jen pro silné žaludky.

Schválí to Trump?

V boji s ISIS přituhuje! Američané zvažují vyslání armády do Sýrie

Do války v Sýrii by se naplno mohl zapojit další hráč. Televize CNN odhalila, že americké ministerstvo obrany zvažuje navrhnout Donaldu Trumpovi vyslání početného vojenského kontingentu na sever Sýrie. Po svém nástupu Trump zaúkoloval Pentagon, aby mu urychleně předložil plán, jak porazit Islámský stát. Rozhodnutí o tom, jestli se americká armáda zapojí do pozemních bojů, ale leží na prezidentovi.

V mosulské ZOO v Iráku přežil jen lev a medvěd - 4
Aktualizováno 12.2. 2017 17:54
Smutná bilance

Zbyli jen lev a medvěd! Mosulská zoo se ocitla ve válečné zóně

Když se mosulská zoo ocitla uprostřed válečné zóny, zvířata neměla šanci přežít. Celé měsíce hladověla, ze zahrady si navíc teroristé Islámského státu udělali základnu. Některé šelmy pošly hladem, další zabila palba, jiná utekla. Po bitvě zbyl naživu jen lev a medvěd.

Jan Silovský
Aktualizováno 9.2. 2017 14:27
Soud pokračuje

Znalci o českém "islamistovi": Je to podivín odtržený od reality

Muž, který se podle obžaloby chtěl přidat k Islámskému státu, má podle znalců schizoidní poruchu osobnosti, duševní chorobou ale netrpí. Vypověděli to dnes u Krajského soudu v Plzni znalci z oboru psychologie a psychiatrie.