Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Xavier Jugelé
Aktualizováno Předevčírem 15:31
sledujeme on-line střelba v centru

Obětí útoku v Paříži je policista, který zasahoval i v Bataclanu!

Paříží ve čtvrtek večer otřásl další teroristický útok. Střelec zabil policistu, který zasahoval i při útoku v Bataclanu. Policie útočníka následně zneškodnila. K odpovědnosti za teroristický čin se přihlásil Islámský stát. A v Belgii se policii přihlásil muž, kterého od noci hledala celá Francie - mohl by být komplicem útočníka.

Exploze bomby MOAB
Aktualizováno 15.4. 2017 08:27
Útok v Afghánistánu

Nová bilance amerického útoku: Největší bomba zabila 90 islamistů

Nejméně 90 bojovníků Islámského státu zabila podle agentury AFP bomba, kterou americká armáda ve čtvrtek shodila na jeskynní komplex na východě Afghánistánu. USA při tomto útoku poprvé použily svou nejsilnější nejadernou bombu GBU-43 se zhruba 11 tunami výbušniny.

Bezpečnost v Egyptě
Aktualizováno 10.4. 2017 20:41
Dovolená v Egyptě

V Egyptě platí mimořádný stav. Jak se dotkne turistů v resortech

Egyptská vláda v pondělí schválila vyhlášení výjimečného stavu. Reaguje tak na teroristické útoky v Tantě a v Alexandrii. Při nich zahynulo přes 40 lidí, více jak 100 utrpělo zranění. Egypt se přitom zrovna vzpamatovával z poklesu zájmu turistů. Jaká je situace v rezortech a mohou turisté zdarma změnit cílovou destinaci?

Prásk.tv píše:

Baba Vanga - 4
čtěte o tématu Islámský stát na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Sníte o lepším bydlení? Přijíždíme do regionů s nejnovějšími trendy

Chcete se dozvědět o nových a dostupných novinkách v bydlení? Přijďte na roadshow RSTS, kterou najdete v téměř 30 městech ČR.

Atentátník, Stockholm 3
Aktualizováno 8.4. 2017 21:51
galerie smrtící útok

Švédská policie: Zatčený muž řídil náklaďák. Je to uzbecký dělník

Muž zatčený v pátek v souvislosti s atentátem ve Stockholmu je podezřelý z toho, že řídil nákladní auto, kterým najel do davu lidí v centru města, potvrdila dnes podle agentury Reuters švédská policie.

Výbuch v metru

Teroristu z Petrohradu měl vycvičit Islámský stát! Pobýval v Sýrii

Muže, který útočil v Petrohradu, mohli vycvičit teroristé z Islámského státu. Podle ruských vyšetřovatelů Akbaržon Džalilov pobýval v Sýrii. Informaci přinesla agentura TASS, policie ji zatím nepotvrdila.

radikální názory

"Vládne vám idiot!" Islámský stát se opřel do Donalda Trumpa

Radikální organizace Islámský stát se poprvé od nástupu Donalda Trumpa do funkce prezidenta vyjádřila k jeho zvolení. "Neexistuje už víc důkazů o tom, že vám vládne idiot," trefoval se do Trumpa mluvčí teroristů. Prezident je dlouhodobým odpůrcem ISIS, organizaci chce zlikvidovat.

Bašár al-Asad
Aktualizováno 31.3. 2017 22:09
Válka v Sýrii

Úleva pro Asada: USA akceptují, že bude dál v Sýrii vládnout

Spojené státy musejí přijmout politickou realitu, že Bašár Asad je syrským prezidentem. A musejí se spíše zaměřit na zničení Islámského státu (IS). Oznámil to dnes na tiskové konferenci mluvčí Bílého domu Sean Spicer.

spojenci pomáhají

NATO zesílí pomoc v Iráku. Vyškolí i zdravotníky, pyrotechniky, údržbu

Severoatlantická aliance zesílí svou pomoc v Iráku, uvedl po dnešním jednání ministrů zahraničí členských zemí generální tajemník organizace Jens Stoltenberg. V zemi, kde se odehrává část bojů s teroristickou organizací Islámský stát (IS), začne nově školit vojenské zdravotníky a pomůže s údržbou tanků a další obrněné techniky.

Obří přehradě v Sýrii hrozí kolaps
Aktualizováno 27.3. 2017 13:19
poničily ji boje

Desetitisíce lidí v ohrožení: Obří přehradě v Sýrii hrozí kolaps!

Kurdské jednotky v Sýrii bojují s Islámským státem o kontrolu nad přehradou Tabka na řece Eufrat. Podle některých zpráv hrozí, že se poškozená přehrada protrhne. To by ohrozilo životy desetitisíců lidí, kteří žijí ve vesnicích a městech pod ní. Jedním z ohrožených sídel je i Rakká, které si Islámský stát zvolil za hlavní město.

Islámský stát
Aktualizováno 23.3. 2017 06:32
Teror u parlamentu

ISIS oslavuje útok v Londýně! "Je to teprve začátek," hrozí Evropě

Teroristický útok v Londýně už na sociálních sítích oslavují členové Islámského státu. K atentátu se zatím nikdo nepřihlásil, podle britských médií měl ale útočit radikální muslim. Útočník zabil tři lidi a 29 dalších zranil.