Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Oasis of the Seas v přístavu Labadee na Haiti
11.01.
Zkažená dovolená

Zákeřná nákaza na obří výletní lodi! Nakazilo se 277 lidí

O den dříve se musí do domovského přístavu vrátit výletní loď Oasis of the Seas. Na lodi, která pojme až 6 296 pasažérů, vypukla nákaza norovirem. Ten způsobuje zvracení a průjmy. Nakazilo se minimálně 277 cestujících a členů posádky.

Migranti mají nové cesty
21.10.
Cesta z Mexika

Migranti se snaží dostat do USA. Trump hrozí uzavřením hranic

Asi dva tisíce migrantů ze středoamerických zemí pokračují ve svém pochodu k hranici Spojených států. Přebrodili se přes řeku mezi Guatemalou a Mexikem. Prezident USA Donald Trump je označil za kriminálníky a pohrozil, že v případě, že budou v pochodu pokračovat směrem k jeho zemi, je připraven uzavřít hranice mezi Spojenými Státy a Mexikem.

Indonéského mladíka z moře zachránili po 49 dnech
aktualizováno 25.09.
Mladý trosečník

Mladík přežil 49 dní na širém moři. Přemýšlel, že se raději zabije

Indonésan (19) přežil 49 dní sám na moři poté, co jeho loď odnesl vítr. Plavil se na dřevěném člunu a zásoby měl jen na pár dní. Zachránila ho loď z Panamy.

Prásk.tv píše:

Brant Aymond - 1
čtěte o tématu plavba na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Buďte v teple a šik i v třeskuté zimě

Leden je tu a s ním konečně i ta pravá mrazivá zima. S klesajícími teplotami ale vyvstává otázka: Co na sebe, abych neumrzla, a nevypadala přitom jako jedna velká sněhová koule? My v Lunzo víme, jak na to.

Putin v divočině
28.08.
prezidentské volno

Putin vyrazil na dovolenou. Tentokrát se do půl těla nesvlékl

Ruský prezident zveřejnil záběry ze své poslední dovolené a i tentokrát ji trávil aktivně. Vydal se do sibiřských hor, chytal ryby a plavil se po řece Jenisej. Podle komentátorů mají záběry potvrdit, že je zdravý a v nejlepší kondici.

Holčička u kormidla
aktualizováno 16.06.

VÍKEND: S dítětem kolem světa

Kam letos berete děti na dovolenou? Napadlo by vás nalodit batole na plachetnici a vyrazit s ním na nejnebezpečnější místa planety?

Luxusní výletní loď Symphony of the seas
aktualizováno 25.03.
Plovoucí město

Symfonie moří se chystá vyplout, obří loď ohromuje luxusem

Na svou první plavbu se chystá největší výletní loď světa. Dostala název Symfonie moří a její výstavba stála více než 27 miliard korun. Poprvé vypluje už teď na začátku dubna z Barcelony a luxusu na ní si může užívat téměř sedm tisíc pasažérů. Přiměřená je i cena. Sedm nocí stojí v nejluxusnějším apartmá 360 tisíc korun na osobu.

Američanky nuceně strávily půl roku na moři
aktualizováno 30.10.
záchrana trosečnic

Američanky nuceně strávily půl roku na moři. Zázrakem přežily

Dvě Američanky, které strávily půl roku na poničené plachetnici, a teprve před několika dny je zachránili asi 900 kilometrů od Japonska, dorazily na námořní základnu do Okinawy. Společně s nimi byli na moři také dva psi.

KOŘENÍ: Plavba po ledu
03.09.

KOŘENÍ: Plavba po ledu

Skoro všechno, co máte doma, se vezlo v zaoceánské lodi. Jen mezi Evropou a Asií se každý rok přepraví zboží za těžko představitelných 35 bilionů korun.

katamarán z několika tisíc pet lahví
aktualizováno 30.08.
unikátní projekt

Češi přeplavili moře na plastových lahvích! Plánovali to sedm let

Neuvěřitelný kousek se podařil mladým mořeplavcům z Brna. Chtěli dokázat, že funkční loď se dá postavit i z bezcenných odpadků. Vyrobili katamarán z několika tisíc pet lahví a dopluli na něm z Itálie do severní Afriky. Projekt trval sedm let.

Tanker
25.08.
Rekordní cesta

Oteplování? Tanker poprvé projel arktické moře bez ledoborce!

Ruský tanker jako první na světě projel arktickými vodami bez doprovodu ledoborce a tedy v rekordním čase. Klimatologové to přisuzují globálnímu oteplování. Ochránci přírody ale mají také strach, že počet plavidel, které budou trasu využívat, začne narůstat.